Kirjoittaja Aihe: Lahti, 24.9.2011  (Luettu 5581 kertaa)

Poissa Saana

  • Viestejä: 2028
    • Profiili
Lahti, 24.9.2011
« : 26.09.11 - klo:17:01 »
Lyhytkarvaiset syyrialaiset (23kpl)
Tuomari: Päivi Virtanen

S1+KuMa (tyyppi) Alexandrite, om. Serafina Stabrova
S2+KuMa (turkki) Alexandrian Gorbatsov, om. Saana Kankare
S3+KuMa (tyyppi) Marjapussi, om. Annika Sailio
S4 Augustine, om. Serafina Stabrova

Kunniamaininnat:
(väri) Ganesha, om. Sarita Kokkoniemi
(yleisvaikutelma) Kurtina Finnquinn, om. Silvi Vanninen
(tyyppi) Dream Mint Flavoured Chocolate, om. Pinja Berglund

Paras nuori: Augustine, om. Serafina Stabrova
Paras veteraani: Stella, om. Tiia Laari
Tuomarin suosikki: Marjapussi, om. Annika Sailio


Pitkäkarvaiset syyrialaiset (??kpl)
Tuomari: Satu Evilampi

S1+SERT Tarinan The Excelsior*, om. Arja Myllylä
S2+SERT Be-Bopz Joyce, om. Annica Heiniluoma
S3+SERT Roudan Hassium, om. Kirsi Kankainen
S4+SERT Peanut Butter Bites, om. Marjut Kaakinen, Vilma & Juulia Aholainen
S5+KuMa (turkki, tyyppi) Tarinan Proudly Presents, om. Arja Myllylä

Kunniamaininnat:
(väri, rex) Barbara Strozzi, om. Annica Heiniluoma
(tyyppi) Juhannusyö, om. Kaisa Matilainen
(yleisvaikutelma) Tarinan Think Pink**, om. Arja Myllylä
(turkki) Bleeding Love, om. Kaisa Matilainen
(pää, tyyppi) Benny-Petter, om. Margit Virtanen

Paras nuori: Be-Bopz Joyce, om. Annica Heiniluoma
Paras veteraani: Roudan Hassium, om. Kirsi Kankainen
Tuomarin suosikki: Nausicaa, om. Heidi Kouhia


Ei-standardi syyrialaiset (16kpl)
Tuomari: Päivi Virtanen

ES1+KuMa (pää) Rice Krispies, om. Janina Jurvanen
ES2+KuMa (turkki) Colbronde's Karousel, om. Kirsi Kankainen
ES3+KuMa (pää) Papu Papu, om. Sofia Korkala

Kunniamaininnat:
(nauha) Balandine's Kenzo Konwen, om. Piia Lappalainen
(pää) LJV11 Coco Pops Rocks, om. Janina Jurvanen
(yleisvaikutelma) Juhannusheinä, om. Pekka Virtamo

Paras nuori: Juhannusheinä, om. Pekka Virtamo
Paras veteraani: Daniel Donald, om. Anne Seppälä
Tuomarin suosikki: Balandine's Nicodemo, om. Saana Kankare


Talvikot (38kpl)
Tuomari: Andrew Bryan

S1+SERT JV11 Tarinan Escada**, om. Arja Myllylä => FIN MVA
S2+SERT Crystal's Tunteikas Tango, om. Paula Simonaho
S3+SERT Wessex Edward, om. Marika Viinikainen
S4+SERT Crystal's Ohjuspatteri, om. Maiju Peltonen
S5+SERT Tarinan Trieste, om. Arja Myllylä
SERT Crystal's Circus Cyaneus, om. Christina Bergman

Paras nuori: Tarinan Trieste, om. Arja Myllylä
Paras veteraani: Elvis Has Left The Building, om. Mirja Hentilä


Campbellit (8kpl)
Tuomari: Andrew Bryan

S1+SERT JV11 Rosaria*, om. Erja Lehtinen
S2+SERT Riviriana, om. Erja Lehtinen
S3 Bia, om. Jonna Tikka
S4 Powerpuff, om. Jonna Tikka
S5 Tiki Torch, om. Jonna Tikka

Paras nuori: Bia, om. Jonna Tikka


[bKoestandardi campbellit[/b] (11kpl)
Tuomari: Andrew Bryan

KS1+KSERT Söt Samppa, om. Elina Kuusniemi
KS2+KSERT Ben Grimm, om. Jonna Tikka
KS3+KSERT Häftig Hemppa, om. Elina Kuusniemi
KS4+KSERT Safir'n Steel+, om. Jonna Tikka
KS5+KSERT Veronica Campbell-Brown, om. Erja Lehtinen

Paras nuori: Veronica Campbell-Brown, om. Erja Lehtinen


Ei-standardi campbellit (2kpl)
Tuomari: Andrew Bryan

ES1 Jascha, om. Mirja Hentilä
ES2 Kafira, om. Jonna Tikka


Roborovskit (24kpl)
Tuomari: Andrew Bryan

S1+SERT Uuve Seeler, om. Mirja Hentilä
S2+SERT Isabella Sprunt, om. Kati Keinonen
S3+SERT Quiet Time*, om. Mirja Hentilä
S4+SERT Tiny Toon's Mölkky, om. Satu Evilampi
S5+SERT Nasse-Setä, om. Marika Viinikainen

Paras nuori: Fangor, om. Satu Evilampi


Ei-standardi roborovskit (8kpl)
Tuomari: Andrew Bryan

ES1 Quaker Star, om. Mirja Hentilä

Kunniamaininnat:
(söpö & hyvä turkki) Vannie, om. Mirja Hentilä


Kiinankääpiöt (?? kpl)
Tuomari: Andrew Bryan

S1+SERT Sandstorm, om. Maiju Peltonen
S2+SERT Alexandrian Fi Ainaiha Aralhayati*, om. Saana Kankare
S3+SERT GG10 FIN MVA Opossums Daniel-San, om. Mirja Hentilä
S4+SERT Spinning Wheel, om. Paula Simonaho
S5+SERT Morgan, om. Saana Kankare

Paras nuori: Posliinilintu, om. Jemina Patrikainen
Paras veteraani: GG10 FIN MVA Opossums Daniel-San, om. Mirja Hentilä


Lemmikkiluokka, syyrialaisurokset (28kpl)
Tuomari: Saija Kukkohovi

PLH1 Juhannusyö, om. Kaisa Matilainen
PLH2 Edward, om. Paula Simonaho
PLH3 Pikkumökin Yökyöpeli, om. Piia Lappalainen
PLH4 Balandine’s Kenzo Konwen, om. Piia Lappalainen
PLH5 Nummisuutari, om. Pekka Virtamo

Kunniamaininnat:
(luonne) Nokipoika, om. Eevi Hirsikko
(luonne) Pakkasukko, om. Eevi Hirsikko

Paras nuori: Juhannusyö, om. Kaisa Matilainen
Paras veteraani: Vanilya Villitähti, om. Vilma & Juulia Aholainen
Tuomarin suosikki: Balandine’s Nicodemo, om. Saana Kankare


Lemmikkiluokka, syyrialaisnaaraat (??kpl)
Tuomari: Kirsi Ruotsalainen

PLH1 Delightful, om. Hanna Lappalainen
PLH2 Duffy Down Dilly, om. Eevi Hirsikko
PLH3 Hilary Hamster, om. Riikka Jormakka
PLH4 Anna Belle, om. Paula Simonaho
PLH5 Alexandrite, om. Serafina Stabrova

Kunniamaininnat:
(yleisvaikutelma) Delfoin Saimi, om. Anniina Ruhberg
(yleiskunto) Beanut Butter Bites, om. Marjut Kaakkinen, Vilma ja Juulia Aholainen
(käsiteltävyys) Epiphany, om. Carita Puttonen
(käsiteltävyys) Papu Papu, om. Sofia Korkala
(käsiteltävyys) Always On My Mind, om. Jenni Mäkitalo
(turkki) Ganesha, om. Sarita Kokkoniemi
(turkki) Tostana, om Janetta Laine
(hampaat) Geisha, om. Mira Kotoaro
(hampaat) Eevi Eleonoora, om. Mira Kotoaro
(hampaat) Liisa Ihmemaassa, om. Camilla Nyström
(hampaat) Balandine's Mystique, om. Piia Lappalainen
(hampaat) Pommerry, om. Marketta Uotila

Paras nuori: Beanut Butter Bites, om. Marjut Kaakinen, Vilma ja Juulia Aholainen
Tuomarin suosikki: Shallow, om. Maiju Peltonen


Lemmikkikääpiöt (19kpl)
Tuomari: Heidi Harju

PLH1 Yökyöpelin Zalsa, om. Mira Kotoaro
PLH2 Alexandrian Fi Ainaiha Aralhayati*, om. Saana Kankare
PLH3 Morgan, om. Saana Kankare
PLH4 Little Sugar, om. Tiia Laari
PLH5 Nettitakku, om. Saana Kankare

Kunniamaininnat:
(yleisvaikutelma) Söt Sampa, om. Elina Kuusniemi
(yleisvaikutelma) Alexandrian Rabboussamai Fikarra, om. Saana Kankare
(yleisvaikutelma) Goldilock’s Camelot, om. Kati Keinonen
(yleisvaikutelma) Sandstorm, om. Maiju Peltonen
(turkki) You Found Me, om. Jenni Mäkitalo
(turkki) Nettitikku, om. Saana Kankare

Paras nuori: Yökyöpelin Zalsa, om. Mira Kotoaro
Tuomarin suosikki: Isabella Sprunt, om. Kati Keinonen

Lasten lemmikkiluokka (17kpl)
Tuomari: Heidi Harju

PLH1 Kurtina Finnquin, om. Silvi Vanninen
PLH2 Viiru, om. Jesse Seppälä
PLH3 Marjapussi, om. Annika Sailio
PLH4 Goldilock’s Hey Joe, om. Heini Pitkänen
PLH5 Iiris, om. Maisa Heikura

Kunniamaininnat:
(yleisvaikutelma) Sweet Love, om. Iiris Rinne
(yleisvaikutelma) Bella, om. Marilla Timonen
(yleisvaikutelma) Ilmaveivi, om. Silvi Vanninen
(turkki) LJV11 Coco Pops Rocks, om. Janina Jurvanen

Paras nuori: Kurtina Finnquin, om. Silvi Vanninen
Paras veteraani: LGG10 Lümmel, om. Aino Jauho
Tuomarin suosikki: Candy, om. Roosa Haapala

Lasten lemmikkiluokkaan oli eksynyt lemmikkisyrkkien ja/tai lemmikkikääpiöiden eläimiä ja osa niistä palkittiin. Sijoitukset ja pisteet pysyvät silti.


Best In Show - standardiluokat

BIS1 vkh cb JV11 Rosaria*, om. Erja Lehtinen
BIS2 pk Tarinan Excelsior*, om. Arja Myllylä
BIS3 vkh tv JV11 Tarinan Escada**
BIS4 lk Alexandrite, om. Serafina Stabrova
BIS5 vkh rb Uuve Seeler, om. Mirja Hentilä
BIS6 kkh Sandstorm, om. Maiju Peltonen

Best In Show - koe- ja ei-standardiluokat

BIS1 ks vkh cb Söt Samppa, om. Elina Kuusniemi
BIS2 es vkh rb Quaker Star, om. Mirja Hentilä
BIS3 es syyrialainen Rice Krispies, om. Janina Jurvanen
BIS4 es vkh cb Jascha, om. Mirja Hentilä

Best In Show - lemmikkiluokat

BIS1 syyrialaisuros Juhannusyö, om. Kaisa Matilainen
BIS2 kääpiö Yökyöpelin Zalsa, om. Mira Kotoaro
BIS3 lasten lemmikki Kurtina Finnquin, om. Silvi Vanninen
BIS4 syyrialaisnaaras Delightful, om. Hanna Lappalainen


Kasvattajaluokka

1. vkh cb, kasvattaja: Jonna Tikka
2. vkh rb, kasvattaja: Satu Evilampi
3. vkh rb, kasvattaja: Mirja Hentilä


Hamstrauskisa

Syyrialaiset

1. Milano*, om. Eevi Hirsikko
2. Delfoin Saimi, om. Anniina Ruhberg
3. Papu Papu, om. Sofia Korkala
4. Iiris, om. Maisa Heikura
4. Candy, om. Roosa Haapala
6. Peppermint's Pikku Myy, om. Sofia Korkala

Kääpiöt

1. Hipsu, om. Minni Leppänen
2. Mike, om. Aino Järvi


Parikilpailu
Tuomari: Veera Kujansuu

1. Deea, om. Eevi Hirsikko & Sarapuu, om. Aino Järvi
2. Little Sugar, om. Tiia Laari & You Want Me, om. Jenni Mäkitalo
3. Neo Cortex, om. Eevi Hirsikko & Jerry Cotton, om. Sofia Korkala
4. Feetu*, om. Tiia Laari & Lümmel, om. Aino Jauho

Lisää tuloksia tulossa myöhemmin!

Korjaukset osoitteeseen <a href="mailto:saana.kankare@gmail.com">saana.kankare@gmail.com</a>. Otsikoi maili "Lahti 24.9, korjauksia tuloksiin".
« Viimeksi muokattu: 24.04.15 - klo:19:38 kirjoittanut S.D.G. »