Kirjoittaja Aihe: Juhlanäyttely, Lempäälä 28.5.2011  (Luettu 5060 kertaa)

Poissa Saana

  • Viestejä: 2028
    • Profiili
Juhlanäyttely, Lempäälä 28.5.2011
« : 06.06.11 - klo:13:52 »
Lyhytkarvaiset syyrialaiset (35 kpl)
Tuomari: Satu Karjalainen

S1+SERT JV11 Amerikan Pastilli**, om. Anni Nieminen => FIN MVA
S2+SERT Firefly's Quattro, om. Janette Hallikainen
S3+SERT Satumetsän Aura**, om. Pekka Virtamo => FIN MVA
S4+SERT Annabelle, om. Paula Simonaho
S5 Comet Escapade, om. Henni Haatainen

Kumat (kokonaisuudesta):

Sydney Supersuloinen, om. Saana Kankare
Disco Stu, om. Veera Kujansuu
Kalamiehen Kaveri, om. Aino Järvi
Tulentakoja, om. Tuuli & Mikko Pietilä
Lexos, om. Mari Kaartinen
Gabriel, om. Susanna Santala

Paras nuori: Kissimmee Kunnianarvoinen, om. Kiira Koskela
Paras veteraani: Satumetsän Vein Cordis, om. Niina Toivonen
Tuomarin suosikki: Milano*, om. Eevi Hirsikko

Pitkäkarvaiset syyrialaiset (68 kpl)
Tuomari: Päivi Virtanen

S1+SERT JV11 Tarinan Living Daylight**, om. Marja Palomäki => FIN MVA
S2 Special K Classic, om. Niina Toivonen
S3 Tarinan Think Pink, om. Arja Myllylä
S4 Satumetsän Algia*, om. Janina Jurvanen
S5 Love Me Tender, om. Jenni Mäkitalo

Kumat:

(väri) Pikkumökin Taiga, om. Terttu Rousu
(tyyppi) Special K Classic, om. Niina Toivonen
(tyyppi) Pikkumökin Yönritari, om. Terttu Rousu
(yleisvaikutelma) Armantis Aamunkosketus, om. Marjut Kaakinen
(yleisvaikutelma) Bearminator, om. Satu Evilampi

Paras nuori: Alexandrian Ismo Laitela, om. Milena Kaile
Paras veteraani: -
Tuomarin suosikki: Coco Bandicoot, om. Merja Kivelä

Ei-standardi syyrialaiset (20 kpl)
Tuomari: Satu Karjalainen

ES1 EJV11 Extra Krispies, om. Janina Jurvanen
ES2 Rice Krispies, om. Janina Jurvanen
ES3 Coco Pops Rocks, om. Janina Jurvanen
ES4 Colbronde's Kalinda, om. Satu Evilampi

Paras nuori:  Colbronde's Kalinda, om. Satu Evilampi
Paras veteraani: Daniel Donald, om. Anne Seppälä
Tuomarin suosikki: Balandine's Kenzo Konwen, om. Piia Lappalainen

Talvikot (44 kpl)
Tuomari: Petri Pyysilta

S1+SERT JV11 Tarinan Escada, om Arja Myllylä
S2+SERT Tarinan Charter, om Arja Myllylä
S3+SERT Tarinan Equinox*, om Arja Myllylä
S4+SERT Pumpkin's Columbine, om. Essi Mertanen
S5+SERT Tarinan  Diarkia*, om Arja Myllylä
SERT Crystal's Empty Rooms, om. Christina Bergman

Kumat (yleisvaikutelmasta):

Tarinan Diiva, om. Arja Myllylä
Tarinan Chippendale, om. Arja Myllylä
Crystal's Frosty The Snowman, om. Christina Bergman
Crystal's Raikulipojan Rallatus, om. Christina Bergman

Paras nuori: Pumpkin's Columbine, om. Essi Mertanen
Paras veteraani: -
Tuomarin suosikki: Tarinan Charter, om Arja Myllylä


Campbellit (11 kpl)
Tuomari: Petri Pyysilta

S1+SERT JV11 Rosaria, om. Erja Lehtinen
S2 Riviriana, om. Erja Lehtinen

Paras nuori: -
Paras veteraani: -
Tuomarin suosikki: Peppermint's Ronja Ryövärintytär, om. Saija Kukkohovi

Koestandardi campbellit (10 kpl)
Tuomari: Petri Pyysilta

KS1 KJV11 Timohty, om. Erja Lehtinen

Paras nuori: KJV11 Timohty, om. Erja Lehtinen
Paras veteraani: -
Tuomarin suosikki: -

Roborovskit (17 kpl)
Tuomari: Saija Kukkohovi

S1+SERT JV11 Alexandrian Jiihaa, om. Satu Evilampi
S2 Alexandrian Jou, om. Saana Kankare
S3 Simu, om. Veera Kujansuu

Paras nuori: Alexandrian Jiihaa, om. Satu Evilampi
Paras veteraani: Alexandrian Seinäruusu**, om. Mirja Hentilä
Tuomarin suosikki: Mamy Blue, om. Mirja Hentilä

Ei-standardi roborovskit (8 kpl)
Tuomari: Saija Kukkohovi

ES1 EJV11 EGG10 Georgie Lad, om. Mirja Hentilä
ES2 Alexandrian Ibbenbüren, om. Saana Kankare

Paras nuori: Alexandrian Ibbenbüren, om. Saana Kankare
Paras veteraani: -
Tuomarin suosikki: Mortal Combat, om. Veera Kujansuu

Kiinankääpiöt (13 kpl)
Tuomari: Saija Kukkohovi

S1+SERT JV11 Helinä, om. Paula Simonaho
S2 Sleeping Sun, om. Satu Karjalainen
S3 Spinning Wheel, om. Paula Simonaho

Paras nuori: Helinä, om. Paula Simonaho
Paras veteraani: -
Tuomarin suosikki: Rossi*, om. Niina Toivonen

Korjaukset sähköpostilla osoitteeseen <!-- e --><a href="mailto:saana.kankare@gmail.com">saana.kankare@gmail.com</a><!-- e --> !
« Viimeksi muokattu: 12.05.12 - klo:21:48 kirjoittanut Saana »

Poissa Saana

  • Viestejä: 2028
    • Profiili
Re: Juhlanäyttely, Lempäälä 28.5.2011
« Vastaus #1 : 06.06.11 - klo:18:52 »
Lemmikkisyyrialaiset, urokset (55 kpl)
Tuomari: Martina Munther

PLH1 LJV11 Gorbatsov, om. Saana Kankare
PLH2 Kalamiehen Kaveri, om. Aino Järvi
PLH3 Dance In the Dark, om. Pekka Virtamo
PLH4 Valdez Vallanhimoinen, om. Noora Fautn
PLH5 Pate, om. Kaisa Matilainen

Kumat:

(parhaimmistoa) Tulentakoja, om. Tuuli ja Mikko Mietilä
(turkki) Daft Punk, om. Ely Sorsa
(luonne) Edward, om. Paula Simonaho
(yleiskunto) Aimer Aamunkoi, om. Mari Kaartinen
(satiiniturkki) Louis Roederer, om. Janina Jurvanen
(satiiniturkki) Locking Up The Sun, om. Roosa-Maria Kuosmanen
(luonne) Tsiu, om. Nora Leino
(yleiskunto) Bilbo Reppuli, om. Miranda Kyllönen
(turkki) Roudan Hajime, om. Heidi Kurikka
(turkki) Gabriel, om. Susanna Santala
(satiiniturkki) Balandine's Jago Jawanza, om. Piia Lappalainen

Paras nuori: Pate, om. Kaisa Matilainen
Paras veteraani: Poker Face***, om. Saana Kankare
Tuomarin suosikki: Dom Perignon, om. Paula Simonaho

Erikoispalkinnot:

Päivän tukkajumala: Satumetsän Ala, om. Mari Kaartinen
Kannustus terveellisempiin elämäntapoihin: Firefly's Quattro, om. Janette Hallikainen
Kannustus terveellisempiin elämäntapoihin: Limited Edition, om. Piia Lappalainen
Kannustus terveellisempiin elämäntapoihin: Balandine's Jago Jawanza, om. Piia Lappalainen
Kannustus terveellisempiin elämäntapoihin: Benny-Petter, om. Margit Virtanen


Lemmikkisyyrialaiset, naaraat (52 kpl)
Tuomari: Salla Salonen

PLH1 LJV11 Iina*, om. Piia Lappalainen
PLH2 Balandine's Mystique, om. Piia Lappalainen
PLH3 Kissimmee Kunnianarvoinen, om. Kiira Koskela
PLH4 Pikkumökin Taiga, om. Terttu Rousu
PLH5 Alyza Aamuntähti, om. Mari Kaartinen

Kumat:

(käsiteltävyys) Pikkumökin Athene, om. Terttu Rousu
(käsiteltävyys) Balandine's Mystique, om. Piia Lappalainen
(käsiteltävyys) Coton Candy, om. Anne Seppälä
(turkki) Pikkumökin Taiga, om. Terttu Rousu


Paras nuori: Balandine's Mystique, om. Piia Lappalainen
Paras veteraani: -
Tuomarin suosikki: Pommery, om. Kaisa Matilainen

Erikoispalkinnot:

(pää & ilme) Balandine's Mercedes, om. Piia Lappalainen
(sihteerin suosikki; eriväriset silmät, kaunis) Marjapussi, om. Annika Sailio
(tuli itse kädelle) Alyza Aamuntähti, om. Mari Kaartinen

Lemmikkikääpiöt (24 kpl)
Tuomari: Marjut Kaakinen

PLH1 LJV11 Sintti, om. Asta Rekilä
PLH2 Tarinan Daim, om. Kati Lintula
PLH3 Sleeping Sun, om. Satu Karjalainen
PLH4 Susa-Erma's Adelina, om. Kati Keinonen
PLH5 Nita, om. Katri Hakola

Kumat:

(yleiskunto & kokonaisuus) Pamplemousse, om. Tuuli & Mikko Pietilä
(kokonaisuus) Pasteque, om. Tuuli & Mikko Pietilä
(kokonaisuus) Arielle Shoshana, om. Merja Nauska
(turkki) Rusinantte, om. Janina Jurvanen
(luonne) Pumpkin's Columbine, om. Essi Mertanen
(hyvä veteraaniksi) Aloha From Hawaii, om. Kiira Koskela

Paras nuori: Tarinan Daim, om. Kati Lintula
Paras veteraani: X-File's Helinä, om. Mari Kaartinen
Tuomarin suosikki: Ilmaveivi, om. Aino Järvi

Erikoispalkinnot:

(hyvä kiinari) FIN VLH Beauty Queen From Mars, om. Marla Holma

Lasten lemmikit (9 kpl)
Tuomari: Marjut Kaakinen

PLH1 LJV11 Coco Pops Rocks, om. Janina Jurvanen
PLH2 Iines, om. Kaarlo Salonen

Paras nuori: Leonidas, om. Sohvi Vihavainen
Paras veteraani: Yökyöpelin Xx, om. Jemina Patrikainen
Tuomarin suosikki: Illusion & Dream, om. Sohvi Vihavainen

Erikoispalkinnot:

(hyvälle ja mainiolle tyypille) Snowball, om. Jemina Patrikainen
(olet tähtiainesta) Illusion & Dream, om. Sohvi Vihavainen
(hienolle lasten lemmikille) Pumpuli, om. Emilia Gold

Korjaukset sähköpostilla osoitteeseen saana.kankare@gmail.com !
« Viimeksi muokattu: 01.01.70 - klo:02:00 kirjoittanut Guest »

Poissa Saana

  • Viestejä: 2028
    • Profiili
Re: Juhlanäyttely, Lempäälä 28.5.2011
« Vastaus #2 : 06.06.11 - klo:19:25 »
Best In Show - standardiluokat

BIS1 (pk) FIN MVA JV11 Living Daylight, om. Marja Palomäki
BIS2 (vkh tv) JV11 Tarinan Escada*, om Arja Myllylä
BIS3 (lk) FIN MVA JV11 Amerikan Pastilli, om. Anni Nieminen
BIS4 (kkh) JV11 Helinä*, om. Paula Simonaho
BIS5 (vkh rb) JV11 Jiihaa*, om. Satu Evilampi
BIS6 (vkh cb) JV11 Rosaria*, om. Erja Lehtinen

Best In Show - koe- ja ei-standardiluokat

BIS1 EJV11 Extra Krispies, om. Janina Jurvanen
BIS2 EJV11 EGG10 Georgie Lad, om. Mirja Hentilä
BIS3 KJV11 Timohty, om. Erja Lehtinen

Best In Show - lemmikkiluokat

BIS1 (kääpiö) LJV11 Sintti, om. Asta Rekilä
BIS2 (syyr. uros) LJV11 Gorbatsov, om. Saana Kankare
BIS3 (ll) LJV11 Coco Pops Rocks, om. Janina Jurvanen
BIS4 (syyr. naaras) LJV11 Iina*, om. Piia Lappalainen

Korjaukset sähköpostilla osoitteeseen saana.kankare@gmail.com !
« Viimeksi muokattu: 01.01.70 - klo:02:00 kirjoittanut Guest »

Poissa Saana

  • Viestejä: 2028
    • Profiili
Re: Juhlanäyttely, Lempäälä 28.5.2011
« Vastaus #3 : 06.06.11 - klo:19:37 »
Kasvattajaluokka
Tuomari: Saija Kukkohovi

1. Vkh rb, kasv. Saana Kankare
2. Vkh rb, kasv. Goldilock's


Hamstrauskisa
Tuomari: Veera Kujansuu

Syyrialaiset

1. Annabelle, om. Paula Simonaho
2. Marjapussi, om. Annika Sailio
3. Pumpuli, om. Emilia Gold
4. Selma, om. Henni Haatainen
5. Myrtillo, om. Sofia Korkala


Parikilpailu
Tuomari: Veera Kujansuu

1. Milano, om. Eevi Hirsikko & Bilbo Reppuli, om. Miranda Kyllönen
2. Jerry Cotton, om. Sofia Korkala & Neo Cortex, om. Aino Järvi
3. Sleeping Beauty & Shewolf, om. ?


Pehmoleluluokka
Tuomari: Mirja Hentilä

1. Scoopy-Doopy (koira) 2v, om. Jenna(?) Löytty, 9v
2. Nannia (hiiri) 1v, om. Viivi Saarikoski, 8v
3. Karvakupla (possu) 2v, om. Jemina Patrikainen, 8v
4. Aurora (siili) 2pv, om. Emmi Karjalainen, 9kk
« Viimeksi muokattu: 01.01.70 - klo:02:00 kirjoittanut Guest »

Poissa Saana

  • Viestejä: 2028
    • Profiili
Re: Juhlanäyttely, Lempäälä 28.5.2011
« Vastaus #4 : 06.06.11 - klo:19:44 »
Korjaukset sähköpostilla osoitteeseen saana.kankare@gmail.com !

Tai tämän ketjun perään, jos löytyy riittävät oikeudet foorumilla.
« Viimeksi muokattu: 01.01.70 - klo:02:00 kirjoittanut Guest »