Kirjoittaja Aihe: 26.3.2011 Littoinen  (Luettu 5076 kertaa)

Poissa Saana

  • Viestejä: 2028
    • Profiili
26.3.2011 Littoinen
« : 26.03.11 - klo:21:44 »
Ulkomuotoluokat

Lyhytkarvaiset syyrialaiset (24kpl)
Tuomari: Lotta Ling

S1+SERT Comet Escapade, om. Henni Haatainen
S2+SERT Satumetsän Arcus, om. Hanna Mäkelä
S3+SERT Satumetsän Aura, om. Pekka Virtamo
S4+SERT Satumetsän Vein Cordis, om. Niina Toivonen

Kumat:
(väri) Chipotle, om. Kirsi Kankainen
AnnaBelle, om. Paula Simonaho
(yleisvaikutelma) Alexandrian Gorbatsov, om. Saana Kankare

Paras nuori: Chipotle, om. Kirsi Kankainen
Paras veteraani: Alexandrian Poker Face***, om. Saana Kankare
Tuomarin suosikki: Don Rosa, om. Saija Kukkohovi

Erikoispalkinnot:
(sihteerin suosikki) Locking up The Sun, om. Roosa-Maria Kuosmanen

Pitkäkarvaiset syyrialaiset (29kpl)
Tuomari: Lotta Ling

S1+SERT Tarinan Think Pink, om. Arja Myllylä
S2+SERT Beyond's Dimond Star, om. Arja Myllylä
S3+SERT Coton Candy, om. Anne Seppälä
S4 Pikkumökin Yökyöpeli, om. Piia Lappalainen
S5 Filip-Volter, om. Kirsi Kankainen

Kumat:
(satiini) Tarinan TexMex**, om. Jonna Tikka
(rex) Bixbite, om. Marjut Kaakinen
(turkki) Pikkumökin Yökyöpeli, om. Piia Lappalainen

Paras nuori: Filip-Volter, om. Kirsi Kankainen
Tuomarin suosikki: Coton Candy, om. Anne Seppälä

Syyrialaiset, ei-standardi (12kpl)
Tuomari: Lotta Ling

ES1 Fiber On Top, om. Pekka Virtamo
ES2 Kide Kewarra, om. Piia Lappalainen

Kumat:
(turkki) Fiber On Top, om. Pekka Virtamo
(satiini) Kide Kewarra, om. Piia Lappalainen
(väri) Little Boy Blue, om. Hanna Kuoppamäki

Paras nuori: Fiber On Top, om. Pekka Virtamo
Tuomarin suosikki: Little Boy Blue, om. Hanna Kuoppamäki

Talvikot (23kpl)
Tuomari: Sebastian Mårtensson

S1+SERT Tarinan Equinox, om. Arja Myllylä
S2+SERT Susa-Erma's Birgitta, om. Tuuli Pietilä
S3+SERT Tarinan Vaaran Kaiku, om. Arja Myllylä
S4+SERT Tarinan Diarhia, om. Arja Myllylä

Kuma (paras naaras): Susa-Erma's Birgitta, om. Tuuli Pietilä

Paras nuori: Tarinan Equinox, om. Arja Myllylä

Campbellit, standardi (8kpl)
Tuomari: Sebastian Mårtensson

S1+SERT Hera, om. Jonna Tikka
S2 Hades*, om. Jonna Tikka

Paras nuori: Hades*, om. Jonna Tikka

Campbellit, koestandardi (5kpl)
Tuomari: Sebastian Mårtensson

Ei palkittuja.

Roborovskit, standardi (6kpl)
Tuomari: Sebastian Mårtensson

S1+SERT Goldilock's Bernadotte, om. Veera Kujansuu
S2+SERT Goldilock's Bartholomey, om. Veera Kujansuu

Paras nuori: Goldilock's Bernadotte, om. Veera Kujansuu

Roborovskit, ei-standardi (2kpl)
Tuomari: Sebastian Mårtensson

Kuma: EGG10 Georgie Lad, om. Mirja Hentilä

Kiinankääpiöhamsterit (4kpl)
Tuomari: Sebastian Mårtensson

S1+SERT Rossi, om. Niina Toivonen
S2+SERT Garcia, om. Mirja Hentilä

Paras nuori: Paw And Order, om. Marla Holma

Ulkomuotoluokkien Best In Show

Standardiluokat

BIS1 Comet Escapade*, om. Henni Haatainen ?
BIS2 ?
BIS3 ?
BIS4 ?
BIS5 ?
BIS6 Rossi*, om. Marla Holma ?

Koe- ja ei-standardiluokat

BIS1 Fiber On Top, om. Pekka Virtamo ??

Kääpiöhamstereiden eläinmäärät on otettu luettelosta, koska puuttuivat tuloksista.

Lemmikkisyyrialaiset
Tuomari: Marjut Kaakinen (50kpl)

PLH1 Satumetsän Aura*, om. Pekka Virtamo
PLH2 Julius Jamboree, om. Karoliina Vainio => FIN VLH
PLH3 Coton Candy, om. Anne Seppälä
PLH4 Shining Star, om. Maiju Peltonen
PLH5 Milano*, om. Eevi Hirsikko

Kunniamaininnat (palkintosijoilta pudonnut):
Chipotle, om. Kirsi Kankainen
No Rest for the Wicked, om. Samuli Hokuni
Kide Kewarra, om. Piia Lappalainen
Frozen Star, om. Kristiina Töykkälä
Amerikan Pastilli**, om. Anni Nieminen
Alexandrian Gorbatsov, om. Saana Kankare
Firefly's Qusti, om. Elina Kuusniemi

Kunniamaininnat (käsiteltävyys):
Helmi, om. Hanna Mäkelä
Bilbo Reppuli, om. Miranda Kyllönen
Dance In The Dark, om. Pekka Virtamo

Kunniamaininnat (kokonaisuus):
Pirkko, om. Mira Kotoaro
Duffy Down Dilly, om. Eevi Hirsikko

Kunniamaininnat (turkki):
Juliet Jaloajatus, on. Kiira Koskela

Paras nuori: Coton Candy, om. Anne Seppälä
Paras veteraani: Alexandrian Poker Face***, om. Saana Kankare
Tuomarin suosikki: Frozen Star, om. Kristiina Töykkälä

Erikoispalkinnot:
Jerry Cotton, om. Sofia Korkala


Lemmikkikääpiöt
Tuomari: Petri Pyysilta (11kpl)

PLH1 GG10 Tarinan Iso Paha Susi*, om. Maiju Peltonen
PLH2 Susa-Erma's Sarika, om. Janina Jurvanen
PLH3 Beauty Queen From Mars, om. Marla Holma

Paras nuori: Great Minds Think Alike, om. Maiju Peltonen
Paras veteraani: Aloha from Hawaii, om. Kiira Koskela
Tuomarin suosikki: Susa-Erma's Sarika, om. Janina Jurvanen


Lasten lemmikkiluokka
Tuomari: Petri Pyysilta (7kpl)

PLH1 Iiris, om. Maisa Heikura
PLH2 LJV10 Little Black Cookie, om. Janina Jurvanen => FIN MVA

Kunniamaininnat (yleisvaikutelma):
Pumpkin's Pangurunguru, om. Janina Jurvanen

Tuomarin suosikki: Clara, om. Vilma & Auli Tiala

Lemmikkiluokkien Best In Show

BIS1 GG10 Tarinan Iso Paha Susi*, om. Maiju Peltonen
BIS2 Satumetsän Aura*, om. Pekka Virtamo
BIS3 Iiris, om. Maisa Heikura


Väliaikakilpailut

Hamstrauskilpailu, syyrialaiset

1. Matami Milli, om. Sofia Korkala
2. Annabelle, om. Paula Simonaho
3. Delfoin Saimi, om. Anniina Ruhberg

Hamstrauskilpailu, kääpiöt

1.Repe, om. Joni Simonaho
2. Susa-Erma's Linnea, om. Suvi Hämäläinen

Parikilpailu

1. Milano, om Eevi Hirsikko & Bilbo Reppuli, om. Miranda Kyllönen
2. Love Story, om. Anne Seppälä & See Who I am, om. Kristiina Töykkälä
3. Dumle Original, om. Kristiina Töykkälä & Peppermint's Pikkumyy, om. Sofia Korkala
« Viimeksi muokattu: 12.05.12 - klo:21:45 kirjoittanut Saana »