Kirjoittaja Aihe: Grand Gala 5.12.2010, Espoo  (Luettu 5410 kertaa)

Poissa viiru

  • Viestejä: 1140
  • Cheersbigears
    • Profiili
Grand Gala 5.12.2010, Espoo
« : 05.12.10 - klo:21:02 »
[center:2a1wh7ap]Näyttelytulokset
Grand Gala 2010
5. joulukuuta, Espoo
[/center:2a1wh7ap]

Lyhytkarvainen syyrialainen (46)
Tuomari: Satu Evilampi

S1. + SERT GG10 Lilliput's Shooting Stars, om. Lotta Ling
S2. + SERT Amerikan Pastilli, om. Anni Nieminen
S3. + SERT Roudan Radon, om. Päivi Suominen
S4. + SERT Feetu, om. Tiia Laari
S5. + SERT Dumle Original, om. Kristiina Töykkälä

Tuomarin suosikki: Comet Cyclone, om. Kirsi Kankainen
Paras nuori: Sparkling Star, om. Kaisa Matilainen
Paras veteraani: Poker Face***, om. Saana Kankare

KUMA (tyyppi): Sparkling Star, om. Kaisa Matilainen
KUMA (turkki): Feetu, om. Tiia Laari
KUMA (pää): Satumetsän Vena Cava, om. Kaisa Matilainen

L1-maininnat:
2, 3, 4, 7, 9, 10, 12, 15, 16, 17, 18, 19, 21, 22, 23, 25, 27, 32, 33, 34, 36, 37, 38, 40, 42, 43, 45, 46, 47, 48

Pitkäkarvainen syyrialainen (52)
Tuomari: Tuija Johansson

S1. + SERT GG10 Desigr-Amma, om. Anni Nieminen
S2. + SERT Karamelli, om. Jere Elomaa
S3. + KUMA Mapilamis Clementin***, om. Arja Myllylä
S4. + SERT Tex Mex, om. Jonna Tikka
S5. + SERT CocoPopz Dream Designer**, om. Taru Virtanen => FIN MVA!
SERT. Living Daylight, om. Marja Palomäki
SERT. Kevään Kimallus*, om. Christina Bergman
SERT License To Love, om. Arja Myllylä

Tuomarin suosikki: Desigr-Amma, om. Anni Nieminen
Paras veteraani: Desigr-Amma, om. Anni Nieminen

KUMA (väri): Täystuhon Generation Ex, om. Päivi Suominen

Koestandardiluokan syyrialaiset (4)
Tuomari: Tuija Johansson

KS1. + KSERT KGG10 Castor Fiber, om. Kaisa Matilainen

Tuomarin suosikki: Castor Fiber, om. Kaisa Matilainen

Ei-standardiluokan syyrialainen (10)
Tuomari: Tuija Johansson

ES1. EGG10 Pölypallero, om. Jonna Tikka
ES2. Dubbel-Trubbel, om. Päivi Suominen

Tuomarin suosikki: Pölypallero, om. Jonna Tikka
Paras nuori: Frozen Star, om. Kristiina Töykkälä

KUMA (turkin pituus): Tiramisu, om. Piia Lappalainen

Venäjänkääpiöhamsteri talvikko (55)
Tuomari: Petri Pyysilta

S1. + SERT GG10 Tarinan Iso Paha Susi, om. Maiju Peltonen
S2. + SERT Crystal's Brachypelma Smithi, om. Christina Bergman
S3. + SERT Crystal's Pata-Ässä, om. Christina Bergman
S4. + SERT Crystal's Katatonia, om. Christina Bergman
S5. + SERT As We Wept, om. Karoliina Ylinen

Tuomarin suosikki: Tarinan Viljatar, om. Arja Myllylä
Paras nuori: Crystal's Katatonia, om. Christina Bergman
Paras veteraani: Linnunradan Kenguru*, om. Christina Bergman

KUMA (väri & tyyppi): Linnunradan Kenguru*, om. Christina Bergman
KUMA (tyyppi): As I Lay Dying, om. Karoliina Ylinen
KUMA (yleisvaikutelma): Pumpkin's Pangurunguru, om. Janina Jurvanen
KUMA (lupaava nuori): Tarinan Allegria, om. Arja Myllylä
KUMA (yleisvaikutelma): As We Wept, om. Karoliina Ylinen
KUMA (yleisvaikutelma): Crystal's Katatonia, om. Christina Bergman
KUMA (yleisvaikutelma): Tarinan Tuhannen Riemua, om. Arja Myllylä
KUMA (yleisvaikutelma): Tarinan Iso Paha Susi, om. Maiju Peltonen
KUMA (yleisvaikutelma): Crystal's Pata-Ässä, om. Christina Bergman
KUMA (yleisvaikutelma): Tarinan Teerenpeli, om. Kaisa Matilainen
KUMA (yleisvaikutelma): Crystal's Brachypelma Smithi, om. Christina Bergman
KUMA (yleisvaikutelma): Susa-Erma's Lyydia, om. Marja Palomäki

L1-maininnat:
115, 116, 120, 121, 130, 135, 143, 145, 147, 152, 154, 155, 157, 150, 160, 161, 162, 163, 168, 169

Venäjänkääpiöhamsteri campbelli (14)
Tuomari: Niina Eskelinen

S1. + SERT GG10 Ocsid, om. Erja Lehtinen
S2. + SERT Wellingtons Snow Angel, om. Lotta Ling
S3. Roslagens Cyclops, om. Helena Gunvik

Tuomarin suosikki: Opium, om. Erja Lehtinen
Paras nuori: Wellingtons Snow Angel, om. Lotta Ling

L1-maininnat:
177, 188, 179, 189, JCB1, JCB3, 182, 183, 184, 186

Koestandardiluokan venäjänkääpiöhamsteri campbelli (4)
Tuomari: Niina Eskelinen

KS1. KGG10 Roslagens Mr Fantastic, om. Helena Gunvik

Tuomarin suosikki: Pleiades, om. Jonna Tikka
Paras nuori: Pleiades, om. Jonna Tikka

L1-maininnat:
191, 192, JCB2

Venäjänkääpiöhamsteri roborovski (29)
Tuomari: Niina Eskelinen

S1. + SERT GG10  Early Ray, om. Satu Pallasaho
S2. Hanky Panky, om. Mirja Hentilä
S3. Varvara, om. Mirja Hentilä

Tuomarin suosikki: Hanky Panky, om. Mirja Hentilä
Paras nuori: Hanky Panky, om. Mirja Hentilä

KUMA (pää): Early Ray, om. Satu Pallasaho
KUMA (pää): Berry Berry Red**, om. Paula Simonaho

L1-maininnat:
194, 197, 198, 199, 201, 202, 209, 210, 211, 212, 213, 215, 216, 218

Ei-standardiluokan roborovski (8)
Tuomari: Niina Eskelinen

ES1. EGG10 Georgie Lad, om. Mirja Hentilä

Tuomarin suosikki: Georgie Lad, om. Mirja Hentilä

L1-maininnat:
223, 227, 225

Kiinankääpiöhamsteri (12)
Tuomari: Petri Pyysilta

S1. + SERT GG10  Opossums Daniel-San*, om. Mirja Hentilä
S2. + SERT SHY VL Yökyöpelin Sysi, om. Sari Laukkanen
S3. + SERT Yökyöpelin Soittaja**, om. Kati Keinonen => FIN MVA!
S4. Yökyöpelin Tippaiita, om. Mia Laine
S5. Yökyöpelin Torvinen, om. Mia Laine

Tuomarin suosikki: SHY VL Yökyöpelin Sysi, om. Sari Laukkanen
Paras veteraani: SHY VL Yökyöpelin Sysi, om. Sari Laukkanen

L1-maininnat:
233, 232, 236, 237, 238, 239, 243, 242

Lemmikkiluokan syyrialaiset (83)
Tuomari: Heidi Harju & Marjut Kaakinen (nuoret & veteraanit)

PLH1. LGG10  Roudan Krypton*, om. Heidi Kurikka
PLH2. Satumetsän Aura, om. Pekka Virtamo & Niina Toivonen
PLH3. Hamtaro, om. Milla Kaukonummi
PLH4. Firefly's Qrestella, om. Anni Nieminen
PLH5. Yuki, om. Milla Kaukonummi

Tuomarin suosikki (Marjut): Frozen Star, om. Kristiina Töykkälä
Tuomarin suosikki (Heidi): Castor Fiber, om. Kaisa Matilainen
Paras nuori: Firefly's Qrestella, om. Anni Nieminen
Paras veteraani: Desigr-Amma, om. Anni Nieminen

KUMA (kaunis turkki): Sparkling Star, om. Kaisa Matilainen
KUMA (luonne): Neve, om. Amanda Jääskeläinen
KUMA (yleiskunto): Just Silver, om. Saana Kankare
KUMA (turkki): Frozen Star, om. Kristiina Töykkälä
KUMA (hyvin leikatut kynnet): Roudan Hikaru, om. Paula Simonaho
EP (kannustuspalkinto): Nestori Neronleimaus, om. Jere Elomaa
EP (suloinen pikkupoika): Tiramisu, om. Piia Lappalainen
EP (ihana naama): Eridan Escapist, om. Mari Laukkanen
KUMA (kiltti): Zinaida, om. Marla Holma
EP (pehmonalle): Castor Fiber, om. Kaisa Matilainen
KUMA (lihakset): Jasu, om. Tomi Laari
KUMA (kokonaisuus): Ksenija, om. Mira Kotoaro
KUMA (lihakset): Magnificent Seven, om. Oscar Jurvanen & Marjut Kaakinen
KUMA (kokonaisuus): Mussu, om. Milla Kaukonummi
EP (kiltti): Birgitta MacBridge, om. Jere Elomaa
KUMA (kiltti): Beanie, om. Aino Campos
KUMA (turkki): Lennu, om. Amanda Jääskeläinen
KUMA (turkki): Julius Jamboree, om. Karoliina Vainio
KUMA (turkki): Jymy-Julius, om. Tuuli Taavitsainen
KUMA (turkki): Myrtillo, om. Sofia Korkala
KUMA (turkki): Ärripurri, om. Saana Kankare
KUMA (turkki): Love Game, om. Kaisa Matilainen
KUMA (turkki); Delicate Flower*, om. Saana Kankare
KUMA (turkki): Karamelli, om. Jere Elomaa
KUMA (turkki): Meteor Shower, om. Aino Campos

Lemmikkiluokan kääpiöhamsterit (34)
Tuomari: Mia Laine

PLH1. LGG10  Tarinan Bravuuri, om. Suvi Grönlund
PLH2. Pumpkin's Pangurunguru, om. Janina Jurvanen
PLH3. Peppermint's Bella, om. Lotta Isokokkila
PLH4. Yökyöpelin Soittaja**, om. Kati Keinonen
PLH5. Möykky, om. Saana Kankare

Tuomarin suosikki: Little Miss Sunshine, om. Tuuli Taavitsainen
Paras nuori: Pumpkin's Pangurunguru, om. Janina Jurvanen
Paras veteraani: Yökyöpelin Soittaja**, om. Kati Keinonen

KUMA (erinomaisesti leikatut kynnet ja hyvä käsiteltävyys): Mokoma*, om. Saana Kankare
KUMA (kynnet): Gay Gordons, om. Saana Kankare
KUMA (hyvä kokonaisuus): Early Ray, om. Satu Pallasaho
KUMA (käsiteltävyys & kaunis turkki): Tarinan Teerenpeli, om. Kaisa Matilainen
EP (hamsulle joka oli pelkkää silmää ja korvaa): Little Miss Sunshine, om. Tuuli Taavitsainen
EP (ihana nallenaama): Every Man For Himself, om. Satu Pallasaho
EP (symppikselle): Pumpkin's Tonight, om. Jenni & Pekka Virtamo
EP (päivän vauhdikkain): Satsuma, om. Aino Campos

Lasten lemmikkiluokka (10)
Tuomari: Mia Laine

PLH1. LGG10  Lümmel, om. Aino Jauho
PLH2. Irish Coffee, om. Niko Simonaho
PLH3. Elohopea, om. Anni Kauniskangas
PLH4. Crystal's Preussin Punainen, om. Kira Laukkanen
PLH5. Glamour Girl, om. Roni Laukkanen

Tuomarin suosikki: Lümmel, om. Aino Jauho
Paras nuori: Elohopea, om. Anni Kauniskangas

KUMA (erinomaisesti leikatut kynnet): Tico, om. Kiia-Karoliina Nieminen
EP (hauska talviturkki): Tytti, om. Karoliina Nieminen
EP (evästä sporttihamsulle): Himsteri, om. Roni Laukkanen

BEST IN SHOW - Standardiluokat
BIS1. pitkäkarvainen syyrialainen GG10 Desigr-Amma, om. Anni Nieminen
BIS2. kiinankääpiöhamsteri GG10  Opossums Daniel-San*, om. Mirja Hentilä
BIS3. lyhytkarvainen syyrialainen GG10 Lilliput's Shooting Stars, om. Lotta Ling
BIS4. vkh campbelli GG10 Ocsid, om. Erja Lehtinen
BIS5. vkh talvikko GG10 Tarinan Iso Paha Susi, om. Maiju Peltonen
BIS6. vkh roborovski GG10  Early Ray, om. Satu Pallasaho

BEST IN SHOW - Koe- ja ei-standardiluokat
BIS1. es syyrialainen EGG10 Pölypallero, om. Jonna Tikka
BIS2. ks campbelli KGG10 Roslagens Mr Fantastic, om. Helena Gunvik
BIS3. ks syyrialainen KGG10 Castor Fiber, om. Kaisa Matilainen
BIS4. es vkh roborovski EGG10 Georgie Lad, om. Mirja Hentilä

BEST IN SHOW - Lemmikkiluokat
BIS1. LGG10  Roudan Krypton*, om. Heidi Kurikka
BIS2. LGG10  Lümmel, om. Aino Jauho
BIS3. LGG10  Tarinan Bravuuri, om. Suvi Grönlund


---------------------------------------------------------------------------

 :sydan VÄLIAIKAKILPAILUT :sydan

Hamstrauskisa, syyrialaiset (6)
Tuomari: Veera Kujansuu

1. Desigr-Amma, om. Anni Nieminen
2. Frozen Star, om. Kristiina Töykkälä
3. Myrtillo, om. Sofia Korkala

Hamstrauskisa, kääpiöhamsterit (2)
Tuomari: Veera Kujansuu

1. Repe, om. Paula Simonaho
2. Tytti, om. Kiia-Karoliina Nieminen

Parikilpailu (3 paria)
Tuomari: Veera Kujansuu

1. Hamtaro & Mini Cooper, om. Milla Kaukoniemi
2. Dubbel-Trubbel & Hertta, om. Marla Holma & Laura Kokkonen
3. Myrtillo & Feetu, om. Sofia Korkala & Tiia Laari

Pehmolelunäyttely
Tuomari: Mirja Hentilä

1. Tikru-tiikeri, om. Aino 11 v.
2. Luppa-koira, om. Mari 6 v.
3. Bart-rotta, om. Otto 5 v.
« Viimeksi muokattu: 01.01.70 - klo:02:00 kirjoittanut Guest »
Cheersbigears-talvikkokasvatus