Kirjoittaja Aihe: Hyvinkää 29.8.2010  (Luettu 4845 kertaa)

Poissa viiru

  • Viestejä: 1140
  • Cheersbigears
    • Profiili
Hyvinkää 29.8.2010
« : 30.08.10 - klo:20:32 »
NÄYTTELYTULOKSET
Hamsterinäyttely
Hyvinkää 29.8.2010


Lyhytkarvaiset syyrialaiset (43)
Tuomari: Heidi Harju

S1. + SERT Satumetsän Aura, om. Pekka Virtamo & Niina Toivonen
S2. + SERT Jalokivihippunen, om. Riina Tamminen & Lassi Kyllönen => FIN MVA
S3. + SERT I Spider, om. Mia Laine
S4. + SERT Comet Cyclone, om. Kirsi Kankainen
S5. + SERT Roudan Krypton, om. Heidi Kurikka

Tuomarin suosikki: Roudan Krypton, om. Heidi Kurikka
Paras nuori: Satumetsän Aura, om. Pekka Virtamo & Niina Toivonen
Paras veteraani: I Spider, om. Mia Laine

KUMA (väri): Crossroad Blues, om. Marla Holma
KUMA (värimerkit): Satumetsän Aura, om. Pekka Virtamo & Niina Toivonen
KUMA (yleisvaikutelma): Irish Coffee, om. Paula Simonaho
KUMA (perusvärin sävy): Yökyöpelin Nyyssijä, om. Mia Laine
KUMA (tyyppi & yleisvaikutelma): Timothy Tähtiaate**, om. Karoliina Vainio
KUMA (yleisvaikutelma): Satumetsän Aleksia, om. Milla Simonaho

L1-maininnat:
1, 2, 3, 5, 6, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 17, 18, 19, 20, 23, 24, 26, 26B, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 37, 40, 41, 42, 43, 45, 46, 49, 50

Pitkäkarvaiset syyrialaiset (42)
Tuomari: Niina Eskelinen

S1. + SERT Mapilamis Tiguera, om. Arja Myllylä
S2. + SERT Exentrion's Balefire Fenmahrel, om. Marjut Kaakinen
S3. + SERT Satumetsän Algia, om. Janina Jurvanen
S4. + SERT LJV10 Little Black Cookie, om. Janina Jurvanen
S5. + SERT Mapilamis Clementin**, om. Arja Myllylä => FIN MVA
SERT Kevään Kimallus, om. Christina Bergman
SERT Roudan Susie Q, om. Jere Elomaa

Tuomarin suosikki: Hessu, om. Janina Jurvanen
Paras nuori: Satumetsän Algia, om. Janina Jurvanen
Paras veteraani: Mandarin, om. Jenni Mäkitalo

KUMA (turkin tiheys): Meteor Shower, om. Aino Campos
KUMA (turkin pituus): Pehmispyörre, om. Päivi Suominen
KUMA (turkin tiheys): Mapilamis Tiguera, om. Arja Myllylä
KUMA (turkki): Kevään Kimallus, om. Christina Bergman
KUMA (turkin tiheys): Karamelli, om. Jere Elomaa
KUMA (väri): Roudan Susie Q, om. Jere Elomaa

L1-maininnat:
56, 57, 58, 59, 60, 61, 62, 65, 68, 69, 70, 71, 78, 79, 80, 82, 83, 84, 85, 86, 88, 90, 91, 94

Koestandardiluokan syyrialaiset (8)
Tuomari: Heidi Harju

KS1. Skärgårdens Harpa, om. Suvi Attila

Tuomarin suosikki: Onesimos Onnensoturi, om. Minna Tuominen
Paras nuori: Love Game, om. Kaisa Matilainen
Paras veteraani: Skärgårdens Harpa, om. Suvi Attila

KUMA (satiini): Skärgårdens Harpa, om. Suvi Attila
KUMA (turkki): Onesimos Onnensoturi, om. Minna Tuominen

L1-maininnat:
102, 103, 104, 105, 106, 107, 109

Ei-standardiluokan syyrialaiset (15)
Tuomari: Heidi Harju

ES1. + KUMA Desigr-Amma, om. Anni Nieminen
ES2. + KUMA Pölypallero, om. Jonna Tikka
ES3. + KUMA Safiina Samettihuntu, om. Pekka VIrtamo
ES4. + KUMA Silppuri, om. Suvi Attila
ES5. + KUMA Lil'Kim, om. Jonna Tikka

Tuomarin suosikki: Loviisa III, om. Sirpa Tähkämö & Karri Huhtanen
Paras nuori: Pölypallero, om. Jonna Tikka

L1-maininnat:
38, 110, 112, 113, 114, 115, 117, 119, 120, 121, 122, 116, 53

Venäjänkääpiöhamsteri talvikko (55)
Tuomari: Saija Kukkohovi

S1. + SERT Tarinan Puhina-Lempi, om. Arja Myllylä
S2. + SERT Risti-Jätkä, om. Christina Bergman
S3. + SERT Tarinan Grimaldi, om. Arja Myllylä
S4. + SERT Helmi**, om. Jonna Tikka => FIN MVA
S5. + Helmi-Orvokki, om. Jonna Tikka

Tuomarin suosikki: Tarinan Patriootti, om. Arja Myllylä
Paras nuori: Tarinan Grimaldi, om. Arja Myllylä
Paras veteraani: Susa-Erma's Ginger, om. Karoliina Ylinen

KUMA (turkki): 159
KUMA (kokonaisuus): 148
KUMA (kokonaisuus): 137
KUMA (kokonaisuus): 163

L1-maininnat:
132, 133, 134, 137, 138, 139, 141, 142, 143, 144, 147, 148, 150, 152, 154, 157, 158, 159, 160, 161, 163, 164, 169, 170, 171, 173, 174, 176, 178, 179, 180, 181, 183, 185, 187, 188

Venäjänkääpiöhamsteri roborovski (30)
Tuomari: Niina Eskelinen

S1. + SERT Deep Purple, om. Paula Simonaho
S2. + SERT Bric'A-Brac Funq You*, om. Linda Milvi
S3. + SERT Dot Com, om. Paula Simonaho
S4. + KUMA FIN MVA VV09 Offline, om. Saana Kankare
S5. + SERT Mokoma, om. Saana Kankare

Tuomarin suosikki: Coral Creeder, om. Veera Kujansuu
Paras nuori: Early Ray, om. Satu Pallasaho
Paras veteraani: FIN MVA VV09 Offline, om. Saana Kankare

KUMA (pää): Bric'A-Brac Funq You*, om. Linda Milvi

L1-maininnat:
193, 194, 195, 198, 203, 204, 205, 207, 210, 211, 213, 214, 215, 218, 221, 224

Ei-standardluokan roborovskit (7)
Tuomari: Saija Kukkohovi

ES1. Fancy Pants, om. Satu Pallasaho
ES2. Forever Yours, om. Mirja Hentilä

Tuomarin suosikki: Alexey-JuriGagarin, om. Mirja Hentilä
Paras nuori: Fancy Pants, om. Satu Pallasaho
Paras veteraani: Alexey-JuriGagarin, om. Mirja Hentilä

L1-maininnat:
227, 228, 229, 230, 231, 232, 234

Kiinankääpiöhamsteri (11)
Tuomari: Saija Kukkohovi

S1. + SERT Yökyöpelin Tippaiita, om. Mia Laine
S2. + SERT Daniel-San, om. Mirja Hentilä
S3. Yökyöpelin Taimi, om. Saana Kankare
S4. Yökyöpelin Sysi, om. Sari Laukkanen
S5. Yökyöpelin Suomatar, om. Mia Laine

Tuomarin suosikki: Yökyöpelin Q-Ukko, om. Mia Laine
Paras veteraani: Yökyöpelin Tippaiita, om. Mia Laine

L1-maininnat:
235, 236, 237, 238, 239, 240, 241, 242, 243, 244, 245

Lemmikkiluokan syyrialaiset (83)
Tuomari: Saana Kankare
& Martina Munther (nuoret)
PLH1. Timothy Tähtiaate**, om. Karoliina Vainio
PLH2. Onessa Onnenloitsu, om. Kaisa Matilainen
PLH3. Delfoin Dante, om. Minna Tuominen
PLH4. Julius Jamboree, om. Karoliina Vainio
PLH5. Meteor Shower, om. Aino Campos

Tuomarin suosikki: Desigr-Amma, om. Anni Nieminen
Paras nuori: Satumetsän Algia, om. Janina Jurvanen
Paras veteraani: Timothy Tähtiaate**, om. Karoliina Vainio

KUMA (yleisvaikutelma): Spinor Pudding, om. Jere Elomaa
KUMA (yleisvaikutelma): Onesimos Onnensoturi, om. Minna Tuominen
KUMA (yleisvaikutelma): Roudan Susie Q, om. Jere Elomaa
KUMA (yleisvaikutelma): Mystique, om. Jere Elomaa
KUMA (yleisvaikutelma): Exentrion's Balefire Fenmahrel, om. Marjut Kaakinen
KUMA (yleisvaikutelma): Dancing in the Night, om. Jenni Mäkitalo
KUMA (turkki): Satumetsän Vein Digitalis***, om. Manja Hämäläinen
KUMA (yleisvaikutelma): Pehmispyörre, om. Päivi Suominen
KUMA (käsiteltävyys): Jasu, om. Tomi Laari
KUMA (käsiteltävyys): Ihmeiden Ilmari, om. Päivi Suominen
KUMA (turkki): Karamelli, om. Jere Elomaa
EP ("melkein voittaja"): Exentrion's Balefire Fenmahrel, om. Marjut Kaakinen
EP ("päivän suloisin ilme"): Dancing in the Night, om. Jenni Mäkitalo
Kannustuspalkinto (ihana luonne): Panda, om. Liisa Peltola

Lemmikkiluokan kääpiöhamsterit (32)
Tuomari: Martina Munther

PLH1. Pumpkin's Timetraveller, om. Jenni & Pekka Virtamo
PLH2. Yökyöpelin Sysi, om. Sari Laukkanen
PLH3. Pumpkin's Tonight, om. Jenni & Pekka Virtamo
PLH4. Susa-Erma's Domino, om. Sari Laukkanen
PLH5. Susa-Erma's Lunanne, om. Tuuli Taavitsainen

Tuomarin suosikki: Fancy Pants, om. Satu Pallasaho
Paras nuori: Preussin Punainen, om. Sari Laukkanen
Paras veteraani: Yökyöpelin Sysi, om. Sari Laukkanen

Erikoispalkinto "Melkein voittaja": Preussin Punainen, om. Sari Laukkanen
KUMA (kynnet): Leevi, om. Tuuli Taavitsainen
KUMA (yleiskunto): Billy, om. Jemina Patrikainen
KUMA (käsiteltävyys): FIN MVA VV09 Offline, om. Saana Kankare
KUMA (kynnet): Iiris, om. Anni Nieminen

Lasten lemmikkiluokka (10)
Tuomari: Martina Munther

PLH1. LJV10 Little Black Cookie, om. Janina Jurvanen
PLH2. Hessu, om. Janina Jurvanen => SHY VL

Tuomarin suosikki: LJV10 Little Black Cookie, om. Janina Jurvanen
Paras nuori: Liimmel, om. Aino Jauho
Paras veteraani: Tico, om. Kiia-Karoliina Nieminen

KUMA (luonne): Rusinante, om. Ana Kontro

BEST IN SHOW - Standardiluokat
BIS1. vkh tv - Tarinan Puhina-Lempi, om. Arja Myllylä
BIS2. vkh rb - Deep Purple, om. Paula Simonaho
BIS3. lk - Satumetsän Aura, om. Pekka Virtamo & Niina Toivonen
BIS4. pk - Mapilamis Tiguera, om. Arja Myllylä
BIS5. kkh - Yökyöpelin Tippaiita, om. Mia Laine

BEST IN SHOW - Koe- ja ei-standardiluokat
BIS1. es s - Desigr-Amma, om. Anni Nieminen
BIS2. es rb - Fancy Pants, om. Satu Pallasaho
BIS3. ks s - Skärgårdens Harpa, om. Suvi Attila

BEST IN SHOW - Lemmikkiluokat
BIS1. lemmikkikääpiö - Pumpkin's Timetraveller, om. Jenni & Pekka Virtamo
BIS2. lemmikkisyyrialainen - Timothy Tähtiaate**, om. Karoliina Vainio
BIS3. lasten lemmikki - LJV10 Little Black Cookie, om. Janina Jurvanen
« Viimeksi muokattu: 01.01.70 - klo:02:00 kirjoittanut Guest »
Cheersbigears-talvikkokasvatus