Kirjoittaja Aihe: Juhlanäyttely 6.6.2010, Turku  (Luettu 4990 kertaa)

Poissa viiru

  • Viestejä: 1140
  • Cheersbigears
    • Profiili
Juhlanäyttely 6.6.2010, Turku
« : 22.06.10 - klo:13:18 »
NÄYTTELYTULOKSET

JUHLANÄYTTELY 6.6.2010, LIETO

Lyhytkarvainen syyrialainen (30)
Tuomari: Lotta Ling

S1. + SERT JV10 Jalokivihippunen, om. Riina Tamminen & Lassi Kyllönen
S2. + SERT Odeliina Onnenpisara**, om. Minna Tuominen => FIN MVA
S3. + KUMA Timothy Tähtiaate**, om. Karoliina Vainio
S4. + KUMA Dumble Original, om. Kristiina Töykkälä
S5. + KUMA Cameroon, om. Jonna Tikka

Tuomarin suosikki: Jalokivihippunen, om. Riina Tamminen & Lassi Kyllönen
Paras nuori: Dumble Original, om. Kristiina Töykkälä
Paras veteraani Timothy Tähtiaate, om. Karoliina Vainio

KUMA (kilpikonnalaikut): Lilya Loitsulakka, om. Vilma & Juulia Aholainen
KUMA (kilpikonnalaikkujen sävy): Dumble Original, om. Kristiina Töykkälä
KUMA (yleisvaikutelma): Roudan Galaxy, om. Heidi Kurikka
KUMA (yleisvaikutelma): Cameroon, om. Jonna Tikka
KUMA (yleisvaikutelma): Timothy Tähtiaate**, om. Karoliina Vainio

L1-maininnat:
1, 3, 6, 7, 8, 11, 10, 9, 14, 15, 16, 19, 20, 21, 23, 25, 26, 27, 70, 28

Pitkäkarvainen syyrialainen (27)
Tuomari: Lotta Ling

S1. + SERT JV10 Vanilla Twilight, om. Päivi Virtanen
S2. + SERT Mapilamis Clementin*, om. Arja Myllylä
S3. + SERT Zafina, om. Saana Kankare
S4. + SERT Zorro, om. Saana Kankare
S5. + SERT Darwin Daredevil**, om. Piia Lappalainen => FIN MVA
SERT Pehmispyörre, om. Päivi Suominen
SERT CocoPopz Dream Designer*, om. Taru Virtanen

Tuomarin suosikki: Vanilla Twilight, om. Päivi Virtanen
Paras nuori: Vanilla Twilight, om. Päivi Virtanen
Paras veteraani, om. Darwin Daredevil**, om. Piia Lappalainen

KUMA (yleisvaikutelma): 29
KUMA (väri): 35
KUMA (yleisvaikutelma): 36

L1-maininnat:
29, 30, 31, 32, 35, 36, 37, 40, 42, 43, 45, 48, 49, 54, 56, 57, 58, 67

Koestandardiluokan syyrialaiset (3)
Tuomari: Lotta Ling

KS1. KJV10 Igor Ibanez**, om. Piia Lappalainen
KS2. GG09 Isobel Ismene*, om. Saana Kankare

KUMA (yleisvaikutelma): Igor Ibanez**, om. Piia Lappalainen

L1-maininnat:
50, 60

Ei-standardiluokan syyrialaiset (10)
Tuomari: Lotta Ling

ES1. EJV10 Jumba, om. Minna Tuominen
ES2. Desigr-Amma, om. Anni Nieminen
ES3. Roudan Susie Q, om. Jere Elomaa

Tuomarin suosikki: Desigr-Amma, om. Anni Nieminen
Paras nuori: Wappuwiuhka, om. Arja Myllylä
Paras veteraani: Rubeus Hagrid, om. Anni Nieminen

KUMA (väri): Roudan Susie Q, om. Jere Elomaa
KUMA (yleisvaikutelma): Desigr-Amma, om. Anni Nieminen
KUMA (väri): Jumba, om. Minna Tuominen

L1-maininnat:
41, 63, 64, 71, 72

Venäjänkääpiöhamsteri  talvikko (41)
Tuomari: Lotta Ling

S1. + SERT JV10 Tarinan Puhina-Lempi, om. Arja Myllylä
S2. + SERT Helmi*, om. Jonna Tikka
S3. + SERT Linnunradan Sahara, om. Pia Oinonen
S4. + SERT Susa-Erma's Robert, om. Arja Myllylä
S5. + SERT Tarinan Pähkinänsärkijä, om. Jonna Tikka
SERT Susa-Erma's Solamo, om. Tuuli Taavitsainen

Tuomarin suosikki: Tarinan Noitavoima***, om. Arja Myllylä
Paras nuori: Tarinan Puhina-Lempi, om. Arja Myllylä
Paras veteraani: Lost And Found, om. Kaisu Lempinen

KUMA (yleisvaikutelma): 81
KUMA (yleisvaikutelma): 84
KUMA (yleisvaikutelma): 87
KUMA (yleisvaikutelma): 91
KUMA (yleisvaikutelma): 93
KUMA (yleisvaikutelma): 95
KUMA (yleisvakutelma): 101
KUMA (yleisvaikutelma): 105
KUMA (yleisvaikutelma): 111
KUMA (yleisvaikutelma): 112
KUMA (yleisvaikutelma): 117
KUMA (yleisvaikutelma): 120

L1-maininnat:
79, 81, 80, 82, 83, 84, 85, 86, 87, 88, 89, 90, 91, 92, 93, 95, 96, 97, 100, 101, 102, 104, 105, 107, 110, 111, 112, 113, 114, 116, 115, 118, 117, 120

Venäjänkääpiöhamsteri campbelli (15)
Tuomari: Sebastian Mårtensson

S1. + SERT JV10 Firefly's Kristalli*, om. Jyri Peltonen
S2. + SERT Geishas Super-Girl, om. Lotta Ling
S3. + KUMA Peppermint's Yolanda, om. Saija Kukkohovi

Tuomarin suosikki: Peppermint's Arcoxia, om. Saija Kukkohovi
Paras nuori: Firefly's Kristalli*, om. Jyrki Peltonen

KUMA (väri): Geishas Natural Born Dancer, om. Lotta LIng

L1-maininnat:
122, 123, 126, 129, 130, 131, JCB1, JCB2, JCB3, JCB4

Koestandardiluokan vkh campbelli (4)
Tuomari: Sebastian Mårtensson

KS1. + KSERT KJV10 Peppermint's Viivi, om. Saija Kukkohovi

Tuomarin suosikki: Susa-Erma's Aamurusko, om. Marja Palomäki

KUMA (väri): Susa-Erma's Richard, om. Marja Palomäki

L1-maininnat:
135, 136, 137, 138

Venäjänkääpiöhamsteri roborovski (25)
Tuomarin: Sebastian Mårtensson

S1. + SERT JV10 Bric'A-Brac Toruk, om. Veera Kujansuu
S2. + SERT Mega-Marika**, om. Mirja Hentilä => FIN MVA
S3. + SERT Bric'A-Brac Funq You, om. Linda Milvi
S4. + KUMA Varvara, om. Mirja Hentilä

Tuomarin suosikki: Yevgeni, om. Martina Munther
Paras nuori: Varvara, om. Mirja Hentilä
Paras veteraani: Bric'A-Brac OG Bling, om. Linda Milvi

KUMA: Bric'A-Brac Loreyu, om. Mirja Hentilä

L1-maininnat:
139, 141, 142, 143, 144, 145, 146, 147, 148, 149, 150, 151, 152, 153, 155, 156, 159, 157, 160, 161, 162

Ei-standardiluokan vkh roborovski (9)
Tuomari: Sebastian Mårtensson

ES1. + KUMA EJV10 Kiirehtivä Hetki, om. Mirja Hentilä

Tuomarin suosikki: Åsa, om. Saana Kankare
Paras nuori: Åke, om. Saana Kankare & Jaana Vanhatalo
Paras  veteraani: EVV09 EJV09 John O'Carvapallo, om. Martina Munther

KUMA (kokonaisuus): X-Factor, om. Mirja Hentilä
KUMA (kokonaisuus): Alexander Hill Gray, om. Mirja Hentilä

L1-maininnat:
165, 167, 168, 169, 170, 171, 141

Kiinankääpiöhamsteri (3)
Tuomari: Sebastian Mårtensson

S1. + SERT JV10 Yökyöpelin Taimi, om. Saana Kankare

Tuomarin suosikki: Yökyöpelin Taimi, om. Saana Kankare
Paras veteraani: Yökyöpelin Taimi, om. Saana Kankare

KUMA: Öykkäri, om. Saana Kankare
KUMA: Yökyöpelin Soittaja, om. Kati Keinonen

L1-maininnat:
174, 176, 177

Lemmikkiluokan syyrialaiset (?)
Tuomari: Salla Salonen

PLH1. LJV10 Esim-Erkki, om. Nilla Haapanen-Suojala
PLH2. Karamelli, om. Jere Elomaa
PLH3. Jago Jawanza, om. Piia Lappalainen
PLH4. Ormykörmy, om. Milena Kaile
PLH5. Roudan Susie Q, om. Jere Elomaa

Tuomarin suosikki: Hani, om. Helmi ja Elli Rauhaniemi
Paras nuori: Jago Jawanza, om. Piia Lappalainen
Paras veteraani: Timothy Tähtiaate**, om. Karoliina Vainio

KUMA (kynnet): Timyami Taikamustikka, om. Vilma & Juulia Aholainen
KUMA (kynnet): Ärripurri, om. Saana Kankare
KUMA (kynnet): Jago Jawanza, om. Piia Lappalainen
KUMA (kynnet): Jaguar Jamarcus, om. Päivi Suominen
KUMA (kynnet): Lilya Loitsulakka, om. Vilma & Juulia Aholainen
KUMA (kynnet): Amerikan Pastilli, om. Anni Nieminen
KUMA (kynnet): Roudan Galaxy, om. Heidi Kurikka
KUMA (kynnet): Pehmispyörre, om. Päivi Suominen
KUMA (kynnet): Yökyöpelin Onnimanninen, om. Mia Laine & Satu Pallasaho
KUMA (kynnet): Roudan Sonic Boom, om. Heidi Kurikka
KUMA (kynnet): Desigr-Amma, om. Anni Nieminen
KUMA (kynnet): Darwin Daredevil**, om. Piia Lappalainen
KUMA (turkki): Satumetsän Vein Digitalis***, om. Manja Hämäläinen
KUMA (turkki): Pokeri Face***, om. Saana Kankare
KUMA (turkki): Ushmina Usvahuntu, om. Anna-Kaisa Palsa
KUMA (turkki): Rubens Hagrid, om. Vilma & Juulia Aholainen

Lemmikkiluokan kääpiöhamsterit (28)
Tuomari: Saija Kukkohovi

PLH1. LJV10 Yökyöpelin Taimi**, om. Saana Kankare
PLH2. Åke, om. Saana Kankare & Jaana Vanhatalo
PLH3. Tarinan Salasana, om. Satu Pallasaho
PLH4. Åsa, om. Saana Kankare

Tuomarin suosikki: Leevi, om. Tuuli Taavitsainen
Paras nuori: Åke, om. Saana Kankare & Jaana Vanhatalo
Paras veteraani: Yökyöpelin Taimi**, om. Saana Kankare

KUMA (kynnet): Xtreme, om. Janika Skofelt
KUMA (kynnet): Sigrid, om. Jonna Kainulainen

Lasten lemmikkiluokka (5)
Tuomari: Saija Kukkohovi

PLH1. LJV10 Little Black Cookie, om. Janina Jurvanen
PLH2. Hessu, om. Janina Jurvanen

Tuomarin suosikki: "talvikkonaaras", om. Vera Salminen
Paras nuori: Little Black Cookie, om. Janina Jurvanen

BEST IN SHOW - Standardiluokat
BIS1 - vkh cb Firefly's Kristalli*, om. Jyri Peltonen
BIS2 - lk Jalokivihippunen, om. Riina Tamminen & Lassi Kyllönen
BIS3 - vkh tv Tarinan Puhina-Lempi, om. Arja Myllylä
BIS4 - pk Vanilla Twilight, om. Päivi Virtanen
BIS5 - vkh rb Bric'A-Brac Toruk, om. Veera Kujansuu
BIS6 - kkh Yökyöpelin Taimi, om. Saana Kankare

BEST IN SHOW - Koe- ja ei-standardiluokat
BIS1 - ks cb Peppermint's Viivi, om. Saija Kukkohovi
BIS2 - ks s Igor Ibanez**, om. Piia Lappalainen
BIS3 - es s Jumba, om. Minna Tuominen
BIS4 - es rb Kiirehtivä Hetki, om. Mirja Hentilä

BEST IN SHOW - Lemmikkiluokat
BIS1 - lasten lemmikki Little Black Cookie, om. Janina Jurvanne
BIS2 - lemmikkiksyyrialainen Esim-Erkki, om. Nilla Haapanen-Suojala
BIS3 - lemmikkikääpiöhamsteri Yökyöpelin Taimi**, om. Saana Kankare


Hamstrauskilpailu - syyrialaiset
Tuomari: Paula Simonaho

1. Desigr-Amma, om. Anni Nieminen
2. Sokerihattara, om. Anni Nieminen
3. Miss Is Norre, om. Marie Hilakari

Hamstrauskilpailu - kääpiöhamsterit
Tuomari: Paula Simonaho

1. Vattu, om. Vera Salminen
2. Iiris, om. Anni Nieminen
« Viimeksi muokattu: 01.01.70 - klo:02:00 kirjoittanut Guest »
Cheersbigears-talvikkokasvatus