Kirjoittaja Aihe: Ystävänpäivänäyttely, Lempäälä 14.2.2010 (PiNa ry)  (Luettu 3691 kertaa)

Poissa viiru

  • Viestejä: 1140
  • Cheersbigears
    • Profiili
Näyttelytuloksia, Ystävänpäivänäyttely 14.2.2010 , Lempäälä, Piippo-keskus

Lyhytkarvaiset syyrialaiset (25kpl)
Tuomari: Susan Washbrook
S1 + SERT Happy Jack, om. Niina Toivonen
S2 + KUMA FIN MVA VV09 JV09 GG09 Satumetsän Taikavoima, om. Niina Toivonen
S3 + SERT Timothy Tähtiaate, om. Karoliina Vainio
S4 + SERT Poker Face*, om. Saana Kankare

Kumat:
Satumetsän Vein Digitalis, om. Niina Toivonen
Cameroon, om. Jonna Tikka
FIN MVA Satumetsän Taikaisku, om. Niina Toivonen
FIN MVA Satumetsän Taikavoima, om. Niina Toivonen

Tuomarin suosikki: Satumetsän Vena Cava, om. Kaisa Matilainen
Paras Nuori: Satumetsän Vein Digitalis, om. Niina Toivonen
Paras Veteraani: Pai, om. Sofia Tiger

L1-maininnat:
100-102
105-111
113-119
121
122

Pitkäkarvaiset syyrialaiset (22kpl)
Tuomari: Andrew Bryan
S1 + SERT Satumetsän Unikko, om. Niina Toivonen
S2 + SERT Cocopopz Dream Dancer, om. Taru Virtanen
S3 + KUMA Granaattiomena***, om. Niina Toivonen
S4 + SERT Foster Fortune, om. Marla Holma
S5 + SERT Bomberman, om. Niina Toivonen

Kumat:
Vivaldine's Haraldo, om. Taru & Päivi Virtanen
Crix, om. Laura Kokkonen
Susie Q, om. Jere Elomaa

Tuomarin suosikki: Susie Q, om. Jere Elomaa
Paras nuori: Crix, om. Laura Kokkonen
Paras veteraani: Susa-Erma's Reject**, om. Marja Palomäki

L1-maininnat:
124
126-130
132-136
138
142
143
145-147
149

Koestandardi syyrialaiset (5kpl)
Tuomari: Susan Washbrook
KS1 Delfoin Maestro, om. Kaisa Matilainen

Tuomarin suosikki: Delfoin Maestro, om. Kaisa Matilainen

L1-maininnat:
150-154

Ei-standardi syyrialaiset (8kpl)
Tuomari: Andrew Bryan
ES1 Desdemona, om. Erja & Elsemay Lehtinen
ES2 Saunabad, om. Minna Tuominen
ES3 Jumba, om. Minna Tuominen
ES4 Hot Shot, om. Paula Simonaho
ES5 Hyacint Hopeatiuku, om Marla Holma

Tuomarin suosikki: Fortune, om. Marla Holma
Paras nuori: Hot Shot, om. Paula Simonaho

L1-maininnat:
155
156
158

Talvikot (43kpl)
Tuomari: Susan Washbrook
S1 + SERT Syyshehku, om. Taina Humaloja & Riikka Jussila
S2 + SERT Susa-Erma's Ruupert*, om. Marja Palomäki
S3 + SERT Helmi, om. Jonna Tikka
S4 + SERT Tarinan Noitavoima, om. Arja Myllylä
S5 + SERT Susa-Erma's Sofia, om. Christina Bergman

Kumat:
Tarinan Linnunsiivin, om. Arja Myllylä
Susa-Erma's Herman, om. Mari Kaartinen
Diitsin Diggari, om. Satu Pallasaho & Juulia Tähkä
Dragon Force, om. Christina Bergman
Satu Peikoista, om. Christina Bergman

Tuomarin suosikki: Helmi, om. Jonna Tikka
Paras nuori: Satu Peikoista, om. Christina Bergman
Paras Veteraani: Lula Mae, om. Veera Kujansuu

Standardi campbellit (9kpl)
Tuomari: Andrew Bryan
S1 + SERT Nobilis*, om. Erja Lehtinen
S2 + SERT Susa-Erma's Raffaello, om. Marja Palomäki
S3 + SERT Nigella, om. Erja Lehtinen
S4 + SERT Peppermint's Untuva*, om. Saija Kukkohovi
S5 Nejlika, om. Erja Lehtinen

Kumat:
Susa-Erma's Nia, om. Marja Palomäki

Tuomarin suosikki: Peppermint's Yolanda, om. Saija Kukkohovi
Paras nuori: Susa-Erma's Raffaello, om. Marja Palomäki

Koestandardi campbellit (7kpl)
Tuomari: Andrew Bryan
S1 + KSERT Myosotis, om. Erja Lehtinen
S2 + KSERT Nubira, om. Erja Lehtinen
S3 + KSERT Geisha's Julita, om. Erja Lehtinen
S4 + KSERT Susa-Erma's Richard, om. Marja Palomäki
S5 Mercedes, om Erja Lehtinen

Tuomarin suosikki: Mercedes, om. Erja Lehtinen
Paras nuori: Susa-Erma's Richard, om. Marja Palomäki

Kiinankääpiöhamsterit (6kpl)
Tuomari: Andrew Bryan
S1 + SERT Yökyöpelin Taimi, om. Saana Kankare
S2 + SERT Yökyöpelin Suhaaja, om. Satu Pallasaho & Mia Laine
S3 + SERT Öykkäri*, om. Saana Kankare
S4 + SERT Yökyöpelin Soittaja, om. Kati Keinonen
S5 + SERT Yökyöpelin Urbaani-Urho, om. Arja Myllylä

Tuomarin suosikki: Örinä, om. Saana Kankare
Paras Veteraani: Öykkäri*, om. Saana Kankare

Standardi roborovskit (14kpl)
Tuomari: Andrew Bryan
S1 + SERT Antonio, om. Saana Kankare
S2 + SERT VV09 Offline**, om. Saana Kankare  => FIN MVA!
S3 + SERT Dino, om. Janika Skofelt
S4 + SERT Mega-Marika, om. Mirja Hentilä
S5 + SERT Online, om. Saana Kankare & Jaana Vanhatalo

Kumat:
United, om. Saana Kankare
Alexander-Rybak, om. Mirja Hentilä
Geishas Girl Power, om. Martina Munther

Tuomarin suosikki: VV09 Offline**, om. Saana Kankare
Paras nuori: Mega-Marika, om. Mirja Hentilä

L1-maininnat:
224-231
233-237

Ei-standardi roborovskit (7kpl)
Tuomari: Andrew Bryan
S1 X Factor, om. Mirja Hentilä
S2 Alexey-Yuri Gagarin, om. Mirja Hentilä
S3 EVV09 EJV09 John O'Carvapallo, om. Martina Munther
S4 Unique, om. Saana Kankare
S5 Sorbet, om. Janika Skofelt

Tuomarin suosikki: X Factor, om. Mirja Hentilä
Paras nuori: X Factor, om. Mirja Hentilä

L1-maininnat:
238
241-245

Lemmikkiluokan syyrialaiset (44kpl)
Tuomari: Saana Kankare
PLH1 Timothy Tähtiaate, om. Karoliina Vainio
PLH2 Delfoin Dante, om. Minna Tuominen
PLH3 Spiror Pudding, om. Jere Elomaa
PLH4 Everything Is Possible, om. Kaisa Matilainen
PLH5 Satumetsän Vein Anterior, om. Jonna Kainulainen

Kumat:
(Yleisvaikutelma)
Satumetsän Vein Cerebral, om. Elisa Vikman
Idoli*, om. Saana Lumirae
Susa-Erma's Reject**, om. Marja Palomäki
Eshe Ebonique, om. Kaisa Matilainen
(Yleiskunto)
Onessa Onnenloitsu, om. Kaisa Matilainen
(Turkki)
Satumetsän Vena Cava, om. Kaisa Matilainen
Jouluaatto, om. Tiina Ulkoniemi

(Käsiteltävyys)
Ghost Rider, om. Marla Holma
Foster Fortune, om. Marla Holma
Katariina Pieni, om. Sirpa Tähkämö & Karri Huhtanen
Satumetsän Taika, om. Mari Kaartinen
Taiga Tähtikimara, om. Karoliina Vainio

Tuomarin suosikki: Satumetsän Vein Anterior, om. Jonna Kainulainen
Paras nuori: Satumetsän Vein Anterior, om. Jonna Kainulainen
Paras veteraani: Jouluaatto, om. Tiina Ulkoniemi

Erikoispalkinnot:
(Nallenaama) Susie Q, om. Jere Elomaa
(Nukkumaija) Desigr-Amma, om. Anni Nieminen

Kannustuspalkinto:
Shtriga, om. Maarit Martikainen


Lemmikkiluokan kääpiöhamsterit
Tuomari: Petri Pyysilta

PLH1 Susa-Erma’s Trevor, om. Janika Skofelt
PLH2 Pierre, om. Veera Kujansuu
PLH3 Yökyöpelin Soittaja*, om. Kati Keinonen
PLH4 Kastanja, om. Sonja Hallikainen
PLH5 VV09 Offline**, om. Saana Kankare

Paras Nuori: Kastanja, om. Sonja Hallikainen
Paras Veteraani: Tytti Kesäopaali, om. Kati Keinonen

Kumat:
(Hieno yleiskunto)
Tytti Kesäopaali, om. Kati Keinonen
Susa-Erma’s Herman, om. Mari Kaartinen
Yökyöpelin Suhaaja, om. Satu Pallasaho & Mia Laine
Maailmanpyörä, om. Saana Kankare
Öykkäri*, om. Saana Kankare
(Käsiteltävyys)
Online, om. Saana Kankare & Jaana Vanhatalo

Tuomarin Suosikki: Hilla, om. Janika Skofelt

Lasten Lemmikkiluokka (1kpl)
Tuomari: Petri Pyysilta
PLH1 + KUMA Syyshehku, om. Taina Humaloja & Riikka Jussila

Best in Show, standardiluokat
BIS1 vkh tv, Syyshehku*, om. Taina Humaloja & Riikka Jussila
BIS2 lk, Happy Jack*, om. Niina Toivonen
BIS3 pk, Satumetsän Unikko**, om. Niina Toivonen => FIN MVA!
BIS4 vkh cb, Nobilis**, om. Erja Lehtinen
BIS5 vkh rb, Antonio*, om. Saana Kankare
BIS6 kkh, Yökyöpelin Taimi*, om. Saana Kankare

Best in Show, koe- ja ei-standardiluokat
BIS1 es vkh rb, X Factor, om. Mirja Hentilä
BIS2 vkh cb ???, om. ???
BIS3 ks s, Delfoin Maestro, om. Kaisa Matilainen
BIS4 es s, Desdemona, om. Erja & Elsemay Lehtinen

Best in Show, lemmikkiluokat
BIS1 Syyrialainen, Timothy Tähtiaate*, om. Karoliina Vainio
BIS2 Kääpiö, Susa-Erma’s Trevor, om. Janika Skofelt
BIS3 Lasten lemmikki, Syyshehku*, om. Taina Humaloja & Riikka Jussila
« Viimeksi muokattu: 01.01.70 - klo:02:00 kirjoittanut Guest »
Cheersbigears-talvikkokasvatus