Kirjoittaja Aihe: Tuplahamsterinäyttely 24.-25.4.2010, Helsinki (PetExpo2010)  (Luettu 3814 kertaa)

Poissa viiru

  • Viestejä: 1140
  • Cheersbigears
    • Profiili
[center:26uucl1n]NÄYTTELYTULOKSET
PET EXPO 2010
LAUANTAI 24.4.2010
[/center:26uucl1n]

Lyhytkarvainen syyrialainen (34)
Tuomari: Andrew Bryan
S1. + SERT Roudan Happy Jack, om. Niina Toivonen
S2. + SERT Timothy Tähtiaate*, om. Karoliina Vainio
S3. + SERT Satumetsän Vein Digitalis, om. Manja Hämäläinen
S4. + SERT Del Montana, om. Mia Laine & Jan Sundström
S5. + SERT Poker Face**, om. Saana Kankare -> FIN MVA
SERT Yökyöpelin Nyyssijä, om. Mia Laine & Jan Sundström

Tuomarin suosikki: Jr. Nalle, om. Paula Simonaho
Paras nuori: Dolce Donna, om. Paula Simonaho
Paras veteraani: Timothy Tähtiaate*, om. Karoliina Vainio

KUMA (väri): Cape Verde, om. Marla Holma
KUMA (väri): Mr. Who, om. Kirsi Ruotsalainen
KUMA (turkki & väri): Odeliina Onnenpisara, om. Minna Tuominen
KUMA (tyyppi): Dolce Donna, om. Paula Simonaho

L1-maininnat:
2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 12, 13, 14, 17, 16, 18, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 29, 33, 30, 31, 32, 34, 36, 37

Pitkäkarvainen syyrialainen (48)
Tuomari: Andrew Bryan
S1. + SERT Igor Ibanez, om. Piia Lappalainen
S2. + SERT Gillian Grizelda**, om. Piia Lappalainen  -> FIN MVA
S3. + SERT Roudan Susie Q, om. Jere Elomaa
S4. + KUMA FIN MVA Granaattiomena, om. Niina Toivonen
S5. + SERT Pikkumökin Piitu, om. Terttu Rousu
SERT Mapilamis Clementin, om. Arja Myllylä

Tuomarin suosikki: Rubeus Hagrid, om. Vilma Aholainen
Paras nuori: Mapilamis Clementin, om. Arja Myllylä
Paras veteraani: L-Koodi, om. Suvi Attila

KUMA (tyyppi, pää, tyyppi): 46
KUMA (tyyppi, väri): 47
KUMA (väri): 48
KUMA (väri): 52
KUMA (väri): 69
KUMA (tyyppi, väri): 74
KUMA (väri): 77
KUMA (pää, tyyppi): 88

L1-maininnat:
39, 40, 42, 44, 46, 47, 48, 49, 50, 51, 52, 53, 54, 55, 56, 57, 59, 62, 63, 64, 65, 66, 68, 69, 70, 71, 74, 77, 73, 79, 80, 81, 78, 83, 84, 85, 86, 87, 88

Koestandardiluokan syyrialainen (?)
Tuomari: Andrew Bryan
KS1. + KSERT Skärgårdens Hanpa, om. Suvi Attila

Tuomarin suosikki: Onesimos Onnensoturi, om. Minna Tuominen
Paras veteraani: Skärgårdens Hanpa, om. Suvi Attila

L1-maininnat:
104, 106, 107

Ei-standardiluokan syyrialainen (15)
Tuomari: Andrew Bryan
ES1. + KUMA  Domino, om. Paula Simonaho
ES2. + KUMA Alfons, om. Marjut Kaakinen
ES3. + KUMA Lottiina Loistolyyli, om. Minna Tuominen
ES4. + KUMA Jumba, om. Minna Tuominen

Tuomarin suosikki: Pikkumökin Saaga, om. Anne Seppälä
Paras nuori: Pikkumökin Saaga, om. Anne Seppälä
Paras veteraani: Winona, om. Sarah Tuuli

KUMA (tyyppi, pää, turkki): 96
KUMA (tyyppi, väri) 97
KUMA (väri) 94
KUMA (tyyppi, väri, turkki) 102

L1-maininnat:
60, 89, 90, 91, 92, 93, 94, 95, 96, 97, 98, 99, 101, 102, 103

Venäjänkääpiöhamsteri talvikko (31)
Tuomari: Niina Eskelinen
S1. + SERT Tarinan Noidanvaltikka**, om. Arja Myllylä  -> FIN MVA
S2. + SERT Tarinan Noitavoima**, om. Arja Myllylä  -> FIN MVA
S3. + SERT Pirpana, om. Jenna Pitkänen
S4. + SERT Pumpkin's Flashplayer, om. Paula SImonaho
S5. + SERT Dreamlands, om. Veera Kujansuu

Tuomarin suosikki: Cheersbigears Smooth Criminal, om. Veera Kujansuu
Paras nuori: Pumpkin's Flashplayer, om. Paula Simonaho
Paras veteraani: Pirpana, om. Jenna Pitkänen

L1-maininnat:
108, 109, 110, 111, 112, 113, 120, 127, 132, 134

Venäjänkääpiöhamsteri campbelli (8)
Tuomari: Niina Eskelinen
S1. + SERT Firefly's Kristalli, om. Jyrki Peltonen

Tuomarin suosikki: Peppermint's Atmos, om. Saija Kukkohovi
Paras nuori: Firefly's Kristalli, om. Jyrki Peltonen

L1-maininnat:
141, 142, 143, 150, 152

Koestandardiluokan venäjänkääpiöhamsteri campbelli (4)
Tuomari: Niina Eskelinen

KUMA (kokonaisuus): Peppermint's Viivi, om. Markku Kukkohovi

L1-maininnat:
145, 151


Venäjänkääpiöhamsteri roborovski (17)
Tuomari: Niina Eskelinen
S1. + SERT Berry Berry Red, om. Paula Simonaho
S2. + SERT Bric'A-Brac Loreyu, om. Mirja Hentilä
S3. + SERT Mega-Marika*, om. Mirja Hentilä
S4. + SERT Sikuriina, om. Mirja Hentilä
S5. + SERT Bunny Hop, om. Mirja Hentilä

Tuomarin suosikki: Morris-Mini*, om. Sarah Tuuli
Paras nuori: Berry Berry Red, om. Paula Simonaho

L1-maininnat:
154, 155, 156, 157, 159, 160, 161, 163, 165, 166, 167, 168, 169


Ei-standardiluokan venäjänkääpiöhamsteri roborovski (7)
Tuomari: Niina Eskelinen
ES1. Bronze Masterpiece, om. Paula Simonaho
ES2. Aleksander Hill Gray, om. Mirja Hentilä
ES3. Kiirehtivä Hetki, om. Mirja Hentilä

Tuomarin suosikki: Aleksander Hill Gray, om. Mirja Hentilä
Paras nuori: Bronze Masterpiece, om. Paula Simonaho

L1-maininnat:
170, 171, 172, 175

Kiinankääpiöhamsteri (15)
Tuomari: Saija Kukkohovi
S1. + SERT Yökyöpelin Taimi**, om. Saana Kankare  -> FIN MVA
S2. + SERT Yökyöpelin Suomatar, om. Mia Laine
S3. Yökyöpelin Ozmoli, om. Mia Laine

Tuomarin suosikki: Yolanda, om. Niina Toivonen
Paras nuori: Yökyöpelin Xooloilija, om. Soile Riikonen
Paras veteraani: Yökyöpelin Ozmoli, om. Mia Laine

L1-maininnat:
178, 179, 180, 181, 185, 187, 189, 192, 193, 194, 195, 196, 197, 198

Lemmikkiluokan syyrialaiset (71)
Tuomari: Paul Sharkey
PLH1. Satumetsän Vein Digitalis, om. Manja Hämäläinen
PLH2. Roudan Susie Q, om. Jere Elomaa
PLH3. Pai, om. Sofia Tiger
PLH4. Karamelli, om. Jere Elomaa
PLH5. Zorro, om. Saana Kankare

Tuomarin suosikki: Timothy Tähtiaate*, om. Karoliina Vainio
Paras nuori: Karamelli, om. Jere Elomaa
Paras veteraani: Pai, om. Sofia Tiger

KUMA (yleisvaikutelma): Onesimos Onnesoturi, om. Minna Tuominen
KUMA (ihana luonne): Bit of Brave, om. Sarah Tuuli
KUMA (yleiskunto): Roudan Susie Q, om. Jere Elomaa
KUMA (ihanan värinen): Winona, om. Sarah Tuuli
KUMA (eloisa luonne): Soundlover's Fanta, om. Jasmine Hanneva
KUMA (iso!): Darwin Daredevil**, om. Piia Lappalainen
KUMA (ihana väri!): Delfoin Gaala, om. Minna Tuominen
KUMA (ihana väri!): Jumba, om. Minna Tuominen
KUMA (turkki): Geisha, om. Emilia Iskulehto
KUMA (käsiteltävyys ja turkki): Poker Face**, om. Saana Kankare
KUMA (turkki): Satumetsän Vein Celebral, om. Elisa Vikman

Lemmikkiluokan kääpiöhamsterit (23)
Tuomari: Saija Kukkohovi
PLH1. Yökyöpelin Suhaaja*, om. Mia Laine & Satu Pallasaho
PLH2. Pirpana, om. Jenna Pitkänen
PLH3. Susa-Erma's Orvokki, om. Kati Untula
PLH4. Vastalause, om. Hanna Kuoppamäki
PLH5. Leijonankita, om. Henrik Luukkanen

Tuomarin suosikki: Enzo, om. Satu Niukkanen
Paras nuori: Edward, om. Aino Campos
Paras veteraani: Pirpana, om. Jenna Pitkänen

Lasten lemmikit (6)
Tuomari: Saija Kukkohovi
PLH1. Hessu, om. Janina Jurvanen
PLH2. Irish Coffee, om. Milla Simonaho

Tuomarin suosikki: Blue Mary, om. Milla Simonaho
Paras nuori: Hessu, om. Janina Jurvanen


BEST IN SHOW - Standardiluokat
BIS1. vkh talvikko Tarinan Noidanvaltikka**, om. Arja Myllylä
BIS2. pitkäkarvainen syyrialainen Igor Ibanez, om. Piia Lappalainen
BIS3. vkh campbelli  Firefly's Kristalli, om. Jyrki Peltonen
BIS4. lyhytkarvainen syyrialainen Roudan Happy Jack, om. Niina Toivonen
BIS5. vkh roborovski Berry Berry Red, om. Paula Simonaho
BIS6. kiinankääpiöhamsteri Yökyöpelin Taimi**, om. Saana Kankare

BEST IN SHOW - Koe- ja ei-standardiluokat
BIS1. ei-standardi syyrialainen Domino, om. Paula Simonaho
BIS2. ei-standardi roborovski Bronze Masterpiece, om. Paula Simonaho
BIS3. koestandardi syyrialainen Skärgårdens Hanpa, om. Suvi Attila

BEST IN SHOW - Lemmikkiluokat
BIS1. syyrialainen Satumetsän Vein Digitalis, om. Manja Hämäläinen
BIS2. kääpiöhamsteri Yökyöpelin Suhaaja*, om. Mia Laine & Satu Pallasaho
BIS3. lasten lemmikki Hessu, om. Janina Jurvanen


Tulosten numeeriset mysteeriosat muutetaan nimiksi heti kun tulosvastaava saa lisää aikaa. Toivottavasti hetkellinen vaillinaisuus ei aiheuta kohtuutonta haittaa ja mielipahaa.

Hamstrauskilpailu, syyrialaiset
Tuomari: Veera Kujansuu

1. Desigr-Amma, om. Anni Nieminen
2. Sokerihattara, om. Anni Nieminen
3. Roudan Sonic Boom, om. Heidi Kurikka

Hamstrauskilpailu, kääpiöhamsterit
Tuomari: Veera Kujansuu

1. Iiris, om. Anni Nieminen
2. Penelope, om. Ira Kanerva

Parikilpailu
Tuomari: Veera Kujansuu

1. Zimba & Zorro, om. Saana Kankare
2. Roudan Galaxy (om. Heidi Kurikka) & Dolce Donna (om. Paula Simonaho)
3. Ciro Cecilia (om. Anne Seppälä) & Ushmina Usvahuntu (om. Anna-Kaisa Palsa)
« Viimeksi muokattu: 01.01.70 - klo:02:00 kirjoittanut Guest »
Cheersbigears-talvikkokasvatus

Poissa viiru

  • Viestejä: 1140
  • Cheersbigears
    • Profiili
Re: Tuplahamsterinäyttely 24.-25.4.2009, Helsinki (PetExpo20
« Vastaus #1 : 25.04.10 - klo:23:10 »
[center:3ewsqskk]NÄYTTELYTULOKSET
PET EXPO 2010
SUNNUNTAI 25.4.2010
[/center:3ewsqskk]

Lyhytkarvainen syyrialainen (30)
Tuomari: Paul Sharkey
S1. + SERT Jalokivihippunen, om. Riina Tamminen & Lassi Kyllönen
S2. + SERT Satumetsän Vein Digitalis**, om. Manja Hämäläinen  -> FIN MVA
S3. + SERT Cuba, om. Satu Karjalainen
S4. + SERT Duudson, om. Erja & Elsemay Lehtinen
S5. + KUMA Poker Face***, om. Saana Kankare

Tuomarin suosikki: Poker Face**, om. Saana Kankare
Paras nuori: Duudson, om. Erja & Elsemay Lehtinen
Paras veteraani: Timothy Tähtiaate**, om. Karoliina Vainio

KUMA (tyyppi, kunto, luonne): Roudan Happy Jack, om. Niina Toivonen
KUMA (väri): Emma, om. Kia Koskelin
KUMA (tyyppi, koko): Yökyöpelin Onnimanninen, om. Mia Laine & Satu Pallasaho

L1-maininnat:
3, 4, 5, US1, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 16, 17, 21, 22, 23, 24, 25, 27, 29, 30, 31, 32

Pitkäkarvainen syyrialainen (34)
Tuomari: Paul Sharkey
S1. + SERT Cocopopz Dream Designer, om. Taru Virtanen
S2. + SERT Cocopopz Dream Dancer, om. Taru Virtanen
S3. + SERT Satumetsän Unikko, om. Niina Toivonen
S4. + SERT Karamelli, om. Jere Elomaa
S5. + SERT Haldemar Hallaviitta, om. Arja Myllylä

Tuomarin suosikki: Cocopopz Dream Designer, om. Taru Virtanen
Paras nuori: Karamelli, om. Jere Elomaa
Paras veteraani: Pikkumökin Piitu, om. Terttu Rousu

KUMA (tyyppi): Desigr-Amma, om. Anni Nieminen
KUMA (väri): Roudan Susie Q, om. Jere Elomaa
KUMA (tyyppi): Pikkumökin Raparipa, om. Terttu Rousu
KUMA (tyyppi, väri): Bomberman, om. Niina Toivonen

L1-maininnat:
34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 42, 44, 45, 92/451, 46, 47, 18/47B, 48, 49, 50, 51, 52, 53, 54, 55, 56, 57, 58, 59, 60, 61, 62, 63

Koestandardiluokan syyrialainen (1)
Tuomari: Paul Sharkey
1. + KSERT Kaktusviikuna, om. Marjut Kaakinen & Mari Luukkanen

Tuomarin suosikki: Kaktusviikuna, om. Marjut Kaakinen & Mari Luukkanen

L1-maininnat:
Kaktusviikuna, om. Marjut Kaakinen & Mari Luukkanen

Ei-standardiluokan syyrialainen (14)
Tuomari: Paul Sharkey
ES1. Domino, om. Paula Simonaho
ES2. Desdemona, om. Erja & Elsemay Lehtinen
ES3. Winona, om. Sarah Tuuli

Tuomarin suosikki: Cessie Caramel, om. Anne Seppälä & Liisa Dahlman
Paras nuori: Pikkumökin Saaga, om. Marjut Kaakinen
Paras veteraani: Winona, om. Sarah Tuuli

KUMA (tyyppi, koko): Domino, om. Paula Simonaho
KUMA (turkki): Winona, om. Sarah Tuuli
KUMA (väri): Desdemona, om. Erja & Elsemay Lehtinen
KUMA (pää): Alfons, om. Marjut Kaakinen
KUMA (koko, tyyppi): Pikkumökin Saaga, om. Marjut Kaakinen

L1-maininnat:
65, 67, 68, 74, 75, 76, 77

Venäjänkääpiöhamsteri talvikko (?)
Tuomari: Andrew Bryan
S1. + KUMA Tarinan Noitavoima***, om. Arja Myllylä
S2. + SERT Susa-Erma's Ruupert**, om. Marja Palomäki   -> FIN MVA
S3. + SERT Leijonankita, om. Henrik Luukkanen
S4. + SERT Susa-Erma's Hannamaaria, om. Marja Palomäki
S5. + SERT Syyshehku**, om. Taina Humaloja & Riikka Jussila -> FIN MVA

Tuomarin suosikki: Antonius, om. Minna Vainio
Paras nuori: Tarinan Bengalintiikeri, om. Arja Myllylä
Paras veteraani: Nöpö, om. Kia Koskelin

L1-maininnat:
79, 86, 94, 102, 111, 118, 120, 112, 113, 114, 116, 117, 103, 104, 107, 108, 109, 110, 95, 96, 97, 98, 100, 101, 93, 91, 90, 89, 88, 87, 80, 81, 82, 83, 84, 85

Venäjänkääpiöhamsteri campbelli (?)
Tuomari: Andrew Bryan
S1. + SERT Lupinus, om. Erja & Elsemay Lehtinen
S2. + SERT GG09 Peppermint's Yvette, om. Saija Kukkohovi
S3. + SERT Firefly's Kristalli*, om. Jyrki Peltonen
S4. + SERT Marimba, om. Erja & Elsemay Lehtinen
S5. + SERT Nigella*, om. Erja & Elsemay Lehtinen

Tuomarin suosikki: Peppermint's Atmos, om. Saija Kukkohovi
Paras nuori: Peppermint's Kristalli*, om. Jyrki Peltonen

L1-maininnat:
122, 123, 124, 125, 126, 127, 131, 132, 133, 134, 135, 137, 138

Koestandardiluokan venäjänkääpiöhamsteri campbelli (?)
Tuomari: Andrew Bryan
KS1. + KSERT KGG09 Susa-Erma's Carlos++, om. Arja Myllylä -> SHY KVA
KS2. + KSERT Susa-Erma's Richard+, om. Marja Palomäki
KS3. Susa-Erma's Aamurusko, om. Marja Palomäki
KS4. Susa-Erma's Jerker, om. Erkki Palomäki

Tuomarin suosikki: KGG09 Susa-Erma's Carlos**, om. Arja Myllylä

KUMA (kuviointi): Susa-Erma's Aamurusko, om. Marja Palomäki

L1-maininnat:
121, 128, 130, 136, 139, 140, 141, 142, 143, 144, UK1

Venäjänkääpiöhamsteri roborovski (?)
Tuomari: Andrew Bryan
S1. + SERT VV09 Offline***, om. Saana Kankare -> FIN MVA
S2. + SERT Didrik-Oswalds, om. Mirja Hentilä
S3. + SERT Berry Berry Red*, om. Paula Simonaho
S4. + SERT GG09 Rock**, om. Saana Kankare -> FIN MVA
S5. + SERT Seinäruusu*, om. Mirja Hentilä

Tuomarin suosikki: Didrik-Oswalds, om. Mirja Hentilä
Paras nuori: Berry Berry Red, om. Paula Simonaho

KUMA (väri, koko, tyyppi): Maailmanpyörä, om. Saana Kankare
KUMA (väri): Sikuriina, om. Mirja Hentilä

L1-maininnat:
145, 146, 148, 149, 151, 152, 153, 155, 156, 157, 158, 159, 160, 161

Ei-standardiluokan venäjänkääpiöhamsteri roborovski (?)
Tuomari: Andrew Bryan
ES1. Aleksander Hill Gray, om. Mirja Hentilä
ES2. X-Factor, om. Mirja Hentilä
ES3. Bronze Masterpiece, om. Paula Simonaho

Paras nuori: Aleksander Hill Gray, om. Mirja Hentilä

KUMA (tyyppi): Aleksander Hill Gray, om. Mirja Hentilä
KUMA (koko, tyyppi): X-Factor, om. Mirja Hentilä
KUMA (koko, tyyppi): Bronze Masterpiece, om. Mirja Hentilä

150, 162, 163, 164, 165, 167, 169

Kiinankääpiöhamsteri (?)
Tuomari: Andrew Bryan
S1. + SERT Yökyöpelin Taimi**, om. Saana Kankare
S2. + SERT Öykkäri**, om. Saana Kankare -> FIN MVA
S3. + SERT Yökyöpelin Suhaaja*, om. Satu Pallasaho & Mia Laine
S4. Yökyöpelin Xooloilija, om. Soile Riikonen
S5. Yolanda, om. Niina Toivonen

Tuomarin suosikki: Nukkavieru, om. Hanna-Mari Perämäki
Paras nuori: Yökyöpelin Xooloilija, om. Soile Riikonen
Paras veteraani: Öykkäri**, om. Saana Kankare

KUMA (väri) Yökyöpelin Xooloilija, om. Soile Riikonen
KUMA (väri): Yolanda, om. Niina Toivonen

L1-maininnat:
171, 177, 147, 178, 172, 173, 175, 176, 106

Lemmikkiluokan syyrialaiset (55)
Tuomari: Marjut Kaakinen
PLH1. Timothy Tähtiaate**, om. Karoliina Vainio
PLH2. Alvar, om. Silja Myllymaa
PLH3. Utu-Lokki, om. Hely Luhta
PLH4. Roudan Sonic Boom, om. Heidi Kurikka
PLH5. Karamelli, om. Jere Elomaa

Tuomarin suosikki: Sumuharso, om. Jenna Ylhäinen
Paras nuori: Alvar, om. Silja Myllymaa
Paras veteraani: Timothy Tähtiaate**, om. Karoliina Vainio

KUMA (upea turkki): Hessu, om. Janina Jurvanen
KUMA (turkki, käsiteltävyys): Satumetsän Vein Digitalis**, om. Manja Hämäläinen
EP (käsiteltävyys): Soundlover's Gabriel, om. Sofia Korkala
KUMA (hieno nuori): Zimba, om. Saana Kankare
EP (Satumetsän -kannustusruusuke): Wonderlands Madhatter, om. Aino Campos
EP (symppissyyrialainen) Frederica, om. Hely Luhta
EP (kokonaisuus): Roudan Galaxy, om. Heidi Kurikka
KUMA (kaikin puolin hyvä): Cuba, om. Satu Karjalainen
KUMA (kaikin puolin hyvä): Everything But..., om. Susanna Wallin
KUMA (kaikin puolin hyvä): Pikkumökin Raparipa, om. Terttu Rousu
KUMA (kaikin puolin hyvä): Tuulen Henkäys, om. Silja Myllymaa
KUMA (kaikin puolin hyvä): Desigr-Amma, om. Anni Nieminen
KUMA (hieno veteraani): Ron Weasley, om. Henna Lavikainen
KUMA (hieno veteraani): Soundlover's Fanta, om. Jasmine Hanneva
EP: Winona, om. Sarah Tuuli
EP: Susa-Erma's Roswitha, om. Vilma Helle

Lemmikkiluokan kääpiöhamsterit (24)
Tuomari: Martina Munther
PLH1. Öykkäri**, om. Saana Kankare
PLH2. SHY VL LVV09 LJV09 Lula Mae, om. Veera Kujansuu
PLH3. Pumpkin's Timetraveller, om. Jenni Virtamo
PLH4. Yökyöpelin Sysi, om. Sari Laukkanen
PLH5. Pumpkin's Tonight, om. Jenni Virtamo

Tuomarin suosikki: Pumpkin's Timetraveller, om. Jenni Virtamo
Paras nuori: Pumpkin's Timetraveller, om. Jenni Virtamo
Paras veteraani: Öykkäri**, om. Saana Kankare

KUMA (kynnet): Vastalause, om. Hanna Kuoppamäki
KUMA (kynnet): Leijonankita, om. Henrik Luukkanen
KUMA (kynnet): Pierre, om. Veera Kujansuu
KUMA (yleiskunto): Yökyöpelin Suhaaja, om. Satu Pallasaho & Mia Laine
KUMA (käsiteltävyys): Maailmanpyörä, om. Saana Kankare
KUMA (ystävällinen luonne): Diitsin Diggari, om. Satu Pallasaho & Juulia Tähkä
EP (symppiskääpiö): Diitsin Diggari, om. Satu Pallasaho & Juulia Tähkä
KUMA (herttainen): Milla, om. Roosa-Maria Kuosmanen

Lasten lemmikit (8)
Tuomari: Martina Munther
PLH1. Salla, om. Mette Lehto
PLH2. Susa-Erma's Hannariikka, om. Meri-Tuuli Haikonen

Tuomarin suosikki: Blue Mary, om. Milla Simonaho
Paras nuori: Duffy, om. Sohvi Vihavainen
Paras veteraani: Tico, om. Kiia-Karoliina Nieminen

KUMA (luonne): Duffy, om. Sohvi Vihavainen
KUMA (turkki): Salla, om. Mette Lehto


BEST IN SHOW - Standardiluokat
BIS1. pitkäkarvainen syyrialainen Cocopopz Dream Designer, om. Taru Virtanen
BIS2. vkh talvikko Tarinan Noitavoima***, om. Arja Myllylä
BIS3. lyhytkarvainen syyrialainen Jalokivihippunen, om. Riina Tamminen & Lassi Kyllönen
BIS4. vkh roborovski VV09 Offline***, om. Saana Kankare
BIS5. vkh campbelli Lupinus, om. Erja & Elsemay Lehtinen
BIS6. kiinankääpiöhamsteri Yökyöpelin Taimi**, om. Saana Kankare

BEST IN SHOW - Koe- ja ei-standardiluokat
BIS1. ei-standardi syyrialainen Domino, om. Paula Simonaho
BIS2. koestandardi campbelli KGG09 Susa-Erma's Carlos++, om. Arja Myllylä
BIS3. koestandardi syyrialainen Kaktusviikuna, om. Marjut Kaakinen & Mari Luukkanen
BIS4. ei-standardi roborovski Aleksander Hill Gray, om. Mirja Hentilä


Tulosten numeeriset mysteeriosat muutetaan nimiksi heti kun tulosvastaava saa lisää aikaa. Toivottavasti hetkellinen vaillinaisuus ei aiheuta kohtuutonta haittaa ja mielipahaa.

Ja puuttuvien kohtien (eläinmäärät) tiedot voi enempi tietävä henkilö ilmoittaa minulle yksityisviestillä!




BEST IN SHOW - Lemmikkiluokat
BIS1. lemmikkisyyrialainen Timothy Tähtiaate**, om. Karoliina Vainio
BIS2. lemmikkikääpiö Öykkäri**, om. Saana Kankare
BIS3. lasten lemmikki Salla, om. Mette Lehto

Hamstrauskilpailu, syyrialaiset
Tuomari: Veera Kujansuu
1. Sokerihattara, om. Anni Nieminen
2. Desigr-Amma, om. Anni Nieminen
3. Milli, om. Sofia Korkala

Hamstrauskilpailu, kääpiöhamsterit
Tuomari: Veera Kujansuu
1. Iiris, om. Anni Nieminen
2. Penelope, om. Ira Kanerva

Parikilpailu
Tuomari: Veera Kujansuu
1. Roudan Galaxy (om. Heidi Kurikka) & Dolce Donna (om. Paula Simonaho)
2. Milli (om. Sofia Korkala) & Rosalee (om. Aino Campos)
3. Emma (om. Kia Koskelin) & Tuulen Henkäys (om. Silja Myllymaa)
« Viimeksi muokattu: 01.01.70 - klo:02:00 kirjoittanut Guest »
Cheersbigears-talvikkokasvatus