Kirjoittaja Aihe: Hamsterinäyttely 21.2.2010, Jyväskylä (SHY ry.)  (Luettu 2748 kertaa)

Poissa viiru

  • Viestejä: 1140
  • Cheersbigears
    • Profiili
Näyttelytulokset
21.2.2010 Jyväskylä


Lyhytkarvainen syyrialainen (15)
Tuomari: Heidi Harju

S1. + KUMA FIN MVA VV09 JV09 GG09 Satumetsän Taikavoima, om. Niina Toivonen
S2. + SERT Satumetsän Vein Digitalis, om. Niina Toivonen
S3. + KUMA FIN MVA Satumetsän Taikaisku, om. Niina Toivonen

Tuomarin suosikki: Kinuski, om. Jenni Halonen
Paras nuori: Satumetsän Vein Digitalis, om. Niina Toivonen

KUMA (lupaava) Satumetsän Vein Digitalis, om. Niina Toivonen
KUMA (silmät & korvat) Satumetsän Vein Cardiac, om. Heidi Kurikka
KUMA (tikkaus) FIN MVA Satumetsän Taikaisku, om. Niina Toivonen
KUMA (pää) Pinball Wizard*, om. Heidi Kurikka
KUMA (yleisvaikutelma) Poker Face**, om. Saana Kankare
KUMA (yleisvaikutelma) Kinuski, om. Jenni Halonen

L1-maininnat:
Satumetsän Vein Digitalis, om. Niina Toivonen
Satumetsän Vein Cardiac, om. Heidi Kurikka
Cuba, om. Satu Karjalainen
Enrick Eloisa-Epeli, om. Tiina Ulkoniemi
Cameroon, om. Jonna Tikka
FIN MVA Satumetsän Taikaisku, om. Niina Toivonen
Pinball Wizard*, om. Heidi Kurikka
Happy Jack*, om. Niina Toivonen
Poker Face*, om. Saana Kankare
Kinuski, om. Jenni Halonen
FIN MVA VV09 JV09 GG09 Satumetsän Taikavoima, om. Niina Toivonen
Timothy Tähtiaate, om. Karoliina Vainio


Pitkäkarvainen syyrialainen (18)
Tuomari: Heidi Harju

S1. + SERT Pikkumökin Piitu, om. Terttu Rousu
S2. Satumetsän Unikko***, om. Niina Toivonen
S3. Gillian Grizelda*, om. Piia Lappalainen
S4. Granaattiomena***, om. Niina Toivonen

Tuomarin suosikki: Hilary Hienohelma, om. Karoliina Vainio
Paras veteraani: Pikkumökin Piitu, om. Terttu Rousu

KUMA (yleisvaikutelma) Hilary Hienohelma, om. Karoliina Vainio
KUMA (yleisvaikutelma) Igor Ibanez, om. Piia Lappalainen
KUMA (yleisvaikutelma & pää) Bomberman*, om. Niina Toivonen
KUMA (yleisvaikutelma) Granaattiomena***, om. Niina Toivonen
KUMA (yleisvaikutelma) Pikkumökin Raparipa, om. Terttu Rousu
KUMA (yleisvaikutelma) Imagine Whirled Peace, om. Hely Luhta

L1-maininnat:
Hilary Hienohelma, om. Karoliina Vainio
Igor Ibanez, om. Piia Lappalainen
Bomberman*, om. Niina Toivonen
Granaattiomena***, om. Niina Toivonen
Pikkumökin Raparipa, om. Terttu Rousu
Hadjira Haliway, om. Piia Lappalainen
Valencia, om. Piia Lappalainen
Satumetsän Unikko***, om. Niina Toivonen
Pikkumökin Ronja, om. Satu Karjalainen
Darwin Daredevil*, om. Piia Lappalainen
Pikkumökin Piitu, om. Terttu Rousu
Wanda*, om. Marjut Kaakinen


Koestandardiluokan syyrialainen (1)
Tuomari: Heidi Harju

KS1. + KUMA Onesimos Onnensoturi, om. Minna Tuominen

KUMA (turkki) Onesimos Onnensoturi, om. Minna Tuominen

L1-maininnat:
Onesimos Onnensoturi, om. Minna Tuominen

Ei-standardiluokan syyrialainen (5)
Tuomari: Heidi Harju

ES1. Oliver Onnekas-Otus, om. Sara Alaoja & Minna Tuominen
ES2. Sefanja Soma-Seikkailija, om. Christina Bergman
ES3. Lottiina Loisto-Lyyli, om. Minna Tuominen

Tuomarin suosikki: Sefanja Soma-Seikkailija, om. Christina Bergman
Paras nuori: Oliver Onnekas-Otus, om. Sara Alaoja & Minna Tuominen

L1-maininnat:
Oliver Onnekas-Otus, om. Sara Alaoja & Minna Tuominen
Sefanja Soma-Seikkailija, om. Christina Bergman
Lottiina Loisto-Lyyli, om. Minna Tuominen
Haavemaa Halla, om. Henna Tirkkonen
Saunabad, om. Minna Tuominen


Venäjänkääpiöhamsteri talvikko (36)
Tuomari: Petri Pyysilta

S1. + SERT Tarinan Noitavoima, om. Arja Myllylä
S2. + SERT Tarinan Noidanvaltikka, om. Arja Myllylä
S3. + SERT Linnunradan Kenguru, om. Christina Bergman
S4. + SERT Linnunradan Vompatti, om. Pia Oinonen
S5. + KUMA FIN MVA Tarinan Tervaleijona, om. Arja Myllylä
SERT Syyshehku*, om. Taima Humaloja & Riikka Jussila

Tuomarin suosikki: Susa-Erma's Tick, om. Marja Palomäki
Paras nuori: Linnunradan Sahara, om. Pia Oinonen
Paras veteraani: FIN MVA Tarinan Tervaleijona, om. Arja Myllylä

KUMA Linnunradan Sahara, om. Pia Oinonen
KUMA Susa-Erma's Tick, om. Marja Palomäki
KUMA Tristar's New Hope, om. Martina Munther
KUMA Saarniukko, om. Tiina VIrkkunen
KUMA Susa-Erma's Sofia, om. Christina Bergman
KUMA Tarinan Tervaleijona, om. Arja Myllylä

L1-maininnat:
Neverlasting, om. Christina Bergman
Linnunradan Sahara, om. Pia Oinonen
Dragonforce, om. Crhistina Bergman
Linnunradan Kenguru, om. Pia Oinonen
Tarinan Noidanvaltikka*, om. Arja Myllylä
Susa-Erma's Tick, om. Marja Palomäki
Tarinan Riidenlieko*, om. Arja Myllylä
Ashdown, om. Karoliina Ylinen
Geishas Carl, om. Martina Munther
Tristar's New Hope, om. Martina Munther
Linnunradan Vompatti, om. Pia Oinonen
Saarniukko, om. Tiina Virkkunen
Susa-Erma's Sofia*, om. Christina Bergman
Tarinan Noitavoima*, om. Arja Myllylä
Syyshehku*, om. Taina Humaloja & Riikka Jussila
FIN MVA Tarinan Tervaleijona, om. Arja Myllylä
Arkihuolesi Kaikki Heitä, om. Karoliina Ylinen


Venäjänkääpiöhamsteri campbelli (2)
Tuomari: Petri Pyysilta

S1. Susa-Erma's Raffaello*, om. Marja Palomäki

Paras nuori: Susa-Erma's Raffaello*, om. Marja Palomäki

L1-maininnat:
Susa-Erma's Raffaello*, om. Marja Palomäki

Koestandardiluokan venäjänkääpiöhamsteri campbelli (2)
Tuomari: Petri Pyysilta

KS1. KGG09 Susa-Erma's Carlos++, om. Arja Myllylä

Paras nuori: Susa-Erma's Richard, om. Marja Palomäki

L1-maininnat:
KGG09 Susa-Erma's Carlos++, om. Arja Myllylä


Venäjänkääpiöhamsteri roborovski (6)
Tuomari: Petri Pyysilta

S1. VV09 Offline***, om. Saana Kankare
S2. + SERT GG09 Rock*, om. Saana Kankare
S3. + SERT Fino, om. Janika Skofelt

Tuomarin suosikki: Dino, om. Janika Skofelt
Paras nuori: Mokoma, om. Saana Kankare

L1-maininnat:
Dino, om. Janika Skofelt
GG09 Rock*, om. Saana Kankare
VV09 Offline***, om. Sana Kankare
Antonio*, om. Saana Kankare
Honey, om. Riikka Jormakka


Ei-standardiluokan venäjänkääpiöhamsteri robrovski (3)
Tuomari: Petri Pyysilta

ES1. Unique, om. Saana Kankare

Tuomarin suosikki: Xtreme, om. Janika Skofelt
Paras nuori: Xtreme, om. Janika Skofelt

L1-maininnat:
Unique, om. Saana Kankare

Kiinankääpiöhamsteri (4)
Tuomari: Petri Pyysilta

S1. +SERT Yökyöpelin Taimi*, om. Saana Kankare

Tuomarin suosikki: Yökyöpelin Urbaani Urho, om. Arja Myllylä
Paras nuori: Yoshi, om. Saana Kankare
Paras veteraani: Öykkäri, om. Saana Kankare

KUMA Yökyöpelin Urbaani Urho, om. Arja Myllylä

L1-maininnat;
Yökyöpelin Urbaani Urho, om. Arja Myllylä
Yökyöpelin Taimi*, om. Saana Kankare


Lemmikkiluokan syyrialaiset (33)
Tuomari: Martina Munther

PLH1. Delfoin Dante, om. Minna Tuominen
PLH2. Timothy Tähtiaate, om. Karoliina Vainio
PLH3. Hadjira Haliway, om. Piia Lappalainen
PLH4. Pikkumökin Piitu, om. Terttu Rousu
PLH5. Delfoin Gaala, om. Minna Tuominen & Kirsi Ruotsalainen

Tuomarin suosikki: Enrick Eloisa-Epeli, om. Tiina Ulkoniemi
Paras nuori: Herbert Hippocrates, om. Ira Äijälä
Paras veteraani: Juhannusruusu, om. Christina & Hannah Bergman

KUMA (yleiskunto) Juhannusruusu, om. Chistina & Hannah Bergman
KUMA (yleiskunto) Hilary Hienohelma, om. Karoliina Vainio
KUMA (yleiskunto) Gillian Grixelda*, om. Piia Lappalainen
KUMA (yleiskunto) Pinball Wizard*, om. Heidi Kurikka
KUMA (yleiskunto) Saunabad, om. Minna Tuominen
KUMA (nalle) Igor Ibanez, om. Piia Lappalainen
KUMA (nalle) Haavemaa Halla, om. Henna Tirkkonen
KUMA (lupaava tapaus) Oliver Onnekas-Otus, om. Sara Alaoja & Minna Tuominen
KUMA (luonne) Sefanja Soma-Seikkailija, om. Christina Bergman
KUMA (hauska luonne) PIkkumökin Ronja, om. Satu Karjalainen


Lemmikkiluokan kääpiöhamsterit (15)
Tuomari: Pia Oinonen

PLH1. Susa-Erma's Trevor, om. Janika Skofelt
PLH2. VV09 Offline***, om- Saana Kankare
PLH3. Xtreme, om. Janika Skofelt

Tuomarin suosikki: Syyshehku, om. Taina Humaloja & Riikka Jussila
Paras nuori: Vivika Unisieppari, om. Karoliina Ylinen

KUMA (käsiteltävyys) Susa-Erma's Orkidea, om. Kati Lintula
EP (ruokapalkinto robolle, joka lahjoitti omat siemensä poskipusseistaan tuomarille) Xtreme, om. Janika Skofelt
EP (ruokapalkinto robolle, joka lahjoitti omat siemensä poskipusseistaan tuomarille) Dino, om. Janika Skofelt

Lasten lemmikkiluokka (3)
Tuomari: Martina Munther

PLH1. Linnunradan Pippurihapero, om. Ronja Terävä

Tuomarin suosikki: Linnunradan Pippurihapero, om. Ronja Terävä

KUMA (yleiskunto): Honey, om. Riikka Jormakka
KUMA (luonne): Hienohelma Hulda, om. Hilma Myöhänen


BEST IN SHOW - Standardiluokat
BIS1. vkh talvikko - Tarinan Noitavoima, om. Arja Myllylä
BIS2. lk syyrialainen - FIN MVA VV09 JV09 GG09 Satumetsän Taikavoima, om. Niina Toivonen
BIS3. vkh roborovski - VV09 Offline***, om. Saana Kankare
BIS4. kiinankääpiö - Yökyöpelin Taimi*, om. Saana Kankare
BIS5. vkh campbelli - Susa-Erma's Raffaello*, om. Marja Palomäki

BEST IN SHOW - Koe- ja ei-standardiluokat
BIS1.  ei-st vkh roborovski -  Unique, om. Saana Kankare
BIS2. koe-st syyrialainen - Onesimos Onnensoturi, om. Minna Tuominen
BIS3. ei-st syyrialainen - Oliver Onnekas-Otus, om. Sara Alaoja & Minna Tuominen
BIS4. koe-st vkh campbelli - KGG09 Susa-Erma's Carlos++, om. Arja Myllylä

BEST IN SHOW - Lemmikkiluokat
BIS1. lasten lemmikki - Linnunradan Pippurihapero, om. Ronja Terävä
BIS2. lemmikkisyyrialainen - Delfoin Dante, om. Minna Tuominen
BIS3. lemmikkikääpiö - Susa-Erma's Trevor, om. Janika Skofelt
« Viimeksi muokattu: 01.01.70 - klo:02:00 kirjoittanut Guest »
Cheersbigears-talvikkokasvatus