Kirjoittaja Aihe: Grand Gala 5.12.2009, Lieto  (Luettu 1999 kertaa)

Poissa viiru

  • Viestejä: 1140
  • Cheersbigears
    • Profiili
Grand Gala 5.12.2009, Lieto
« : 06.12.09 - klo:20:44 »
Näyttelytulokset
Grand Gala 2009, Lieto
5.12.2009


Lyhytkarvainen syyrialainen (24)
Tuomari: Lotta Ling (SWE)

S1. + KUMA FIN MVA JV09 GG09  Satumetsän Taikavoima, om. Niina Toivonen
S2. + SERT Poker Face, om. Saana Kankare
S3. + SERT Mister Norre Vaan, om. Marjut Kaakinen
S4. + KUMA FIN MVA Satumetsän Taikaisku, om. Niina Toivonen
S5. Odeliina Onnenpisara, om. Minna Tuominen

Tuomarin suosikki: FIN MVA JV09 Satumetsän Taikavoima, om. Niina Toivonen
Paras nuori: Spinor Ellie-Olive, om. Marie Hilakari

EP (Lemmikkijuttu-lahjapussi): Delfoin Inessa, om. Paula Simonaho & Heidi Kurikka

L1-maininnat:
1, 2, 5, 7, 10, 11, 16, 22

Pitkäkarvainen syyrialainen (29)
Tuomari: Lotta Ling (SWE)

S1.+ SERT GG09 Isobel Ismene, om. Saana Kankare
S2.+ SERT Berry Berry Extraordinary, om. Nilla Haapanen-Suojala
S3.+ SERT Satumetsän Unikko*, om. Niina Toivonen
S4. + SERT Granaattiomena**, om. Niina Toivonen => FIN MVA
S5. + KUMA FIN MVA Soundlover's Desert Rose, om. Heli Ojala

Tuomarin suosikki: Isobel Ismene, om. Saana Kankare
Paras nuori: Isobel Ismene, om. Saana Kankare
Paras veteraani: FIN MVA Vivaldine's Yekaterina Yellow Sun, om. Taru & Päivi Virtanen

Kunniamaininnat:
Kaikki kunniamaininnat jaettiin sertinarvoisille eläimille, jotka eivät juuri tänä päivänä olleet niin täydellisessä turkissa, että niille olisi sertifikaatin voinut myöntää.
Mission to Marzipan, om. Saana Kankare
Frederica, om. Marjut Kaakinen & Hely Luhta
FIN MVA Soundlover's Desert Rose, om. Heli Ojala
Chocolate Therapy, om. Marjut Kaakinen
Desigr-Amma, om. Anni Nieminen

L1-maininnat:
28, 29, 31, 32, 33, 36, 39, 42, 45, 48, 50, 52, 53, 56

Koestandardiluokan syyrialainen (5)
Tuomari: Lotta Ling (SWE)

KS1. + KSERT KGG09 Kaktusviikuna, om. Marjut Kaakinen
KS2. Viliina Vinhatuuli++, om. Minna Tuominen

Tuomarin suosikki: Kaktusviikuna, om. Marjut Kaakinen
Paras nuori: Delfoin Maestro, om. Kaisa Matilainen

L1-maininnat:
58, 60, 62

Ei-standardiluokan syyrialainen (10)
Tuomari: Lotta Ling (SWE)

ES1. EGG09 Soundlover's Dakota, om. Heli Ojala
ES2. Ragdoll, om. Anne Seppälä
ES3. Cindy Charlotte, om. Marla Holma
ES4. Saunabad, om. Minna Tuominen

Tuomarin suosikki: Soundlover's Dakota, om. Heli Ojala
Paras nuori: Cindy Charlotta, om. Marla Holma

Kunniamaininnat:
Soundlover's Dakota, om. Heli Ojala
Ragdoll, om. Anne Seppälä

L1-maininnat:
64, 67, 69

Venäjänkääpiöhamsteri talvikko (?)
Tuomari: Annika Ekblom-Appelberg (SWE)

S1. + SERT GG09 Tarinan Linnunsiivin*, om. Arja Myllylä
S2. + SERT Tarinan Noidanvaltikka, om. Arja Myllylä
S3. + SERT Tosca's Evert, om. Per Lundin
S4. + SERT Tarinan Riidelieko, om. Arja Myllylä
S5. + SERT Tarinan Kihlasilkki*, om. Arja Myllylä
irtoSERT Dodii, Dooris, om. Satu Pallasaho

Tuomarin suosikki: Geishas Danne, om. Helena Gunvik
Paras nuori: Tarinan Noidanvaltikka, om. Arja Myllylä
Paras veteraani: Tarinan Kihlasilkki*, om. Arja Myllylä

L1-maininnat:
puuttuvat tuloksista

Venäjänkääpiöhamsteri campbelli (7)
Tuomari: Annika Ekblom-Appelberg (SWE)

S1. + SERT GG09 Peppermint's Yvette, om. Saija Kukkohovi

Tuomarin suosikki: Susa-Erma's Adalmina, om. Marja Palomäki

Kunniamaininnat:
Peppermint's Yolanda, om. Saija Kukkohovi

L1-maininnat:
116, 117, 118, 119, 120, 121, 122

Koestandardiluokan venäjänkääpiöhamsteri campbelli (7)
Tuomari: Annika Ekblom-Appelberg (SWE)

KS1. + KSERT KGG09 Susa-Erma's Carlos, om. Arja Myllylä
KS2. + KSERT Geishas Ukraina, om. Lotta Ling

Tuomarin suosikki: Susa-Erma's Carlos, om. Arja Myllylä
Paras nuori: Geishas Ukraina, om. Lotta Ling

L1-maininnat:
123, 124, 125, 126, 127, 128, 129

Venäjänkääpiöhamsteri roborovski (?)
Tuomari: Annika Ekblom-Appelberg (SWE)

S1. + SERT GG09 Rock, om. Saana Kankare
S2. + SERT Seinäruusu, om. Mirja Hentilä
S3. + SERT Offline*, om. Saana Kankare
S4. + SERT Quantanamera, om. Saana Kankare
S5. + SERT Kristalliprinsessa*, om. Saana Kankare

Tuomarin suosikki: Quantanamera, om. Saana Kankare
Paras nuori: Rock, om. Saana Kankare

L1-maininnat:
130, 132, 133, 134, 135, 136, 137, 138, 139, 140, 142, 143, 144, 145, 146, 147

Ei-standardiluokan venäjänkääpiöhamsteri roborovski (?)
Tuomari: Annika Ekblom-Appelberg (SWE)

ES1. EGG09 Niisku, om. Saana Kankare
ES2. Heijastin, om. Saana Kankare
ES3. EJV09 John O'Carvapallo, om. Martina Munther
ES4. Unique, om. Saana Kankare

Tuomarin suosikki: Heijastin, om. Saana Kankare
Paras nuori: Unique, om. Saana Kankare

Kunniamaininnat:
Niisku, om. Saana Kankare
Heijastin, om. Saana Kankare
EJV09 John O'Carvapallo, om. Martina Munther
Unique, om. Saana Kankare

Kiinankääpiöhamsteri (7)
Tuomari: Saija Kukkohovi

S1. FIN MVA SHY VL LJV09 GG09  Yökyöpelin Mikjakkeri, om. Satu Pallasaho & Mia Laine
S2. Yökyöpelin Taimi, om. Saana Kankare

Tuomarin suosikki: Geishas Adahy, om. Lotta Ling
Paras veteraani: FIN MVA SHY VL LJV09 Yökyöpelin Mikjakkeri, om. Mia Laine & Satu Pallasaho

L1-maininnat:
155, 156, 157, 158, 159, 160

BEST IN SHOW - Standardiluokat
BIS1. vkh rb Rock, om. Saana Kankare
BIS2. pk Isobel Ismene, om. Saana Kankare
BIS3. vkh tv Tarinan Linnunsiivin*, om. Arja Myllylä
BIS4. vkh cb Peppermint's Yvette, om. Saija Kukkohovi
BIS5. lk FIN MVA JV09 Satumetsän Taikavoima, om. Niina Toivonen
BIS6. kkh FIN MVA SHY VL LJV09 Yökyöpelin Mikjakkeri, om. Satu Pallasaho & Mia Laine

BEST IN SHOW - Koe- ja ei-standardiluokat
BIS1. ks s KGG09 Kaktusviikuna, om. Marjut Kaakinen
BIS2. ks vkh cb KGG09 Susa-Erma's Carlos, om. Arja Myllylä
BIS3. es s EGG09 Soundlover's Dakota, om. Heli Ojala
BIS4. es vkh rb EGG09 Niisku, om. Saana Kankare


Lemmikkiluokan syyrialaiset (52)
Tuomari: Martina Munther

PLH1. LGG09 Jumba, om. Minna Tuominen
PLH2. Pai, om. Sofia Tiger
PLH3. Idoli, om. Saana Kankare
PLH4. Desigr-Amma, om. Anni Nieminen
PLH5. Vivaldine's Zharaldo, om. Taru & Päivi Virtanen

Tuomarin suosikki: Susie Q, om. Jere Elomaa
Paras nuori: Delfoin Maestro, om. Kaisa Matilainen
Paras veteraani: FIN MVA SHY VL Soundlover's Beaty Black, om. Vilma Helle

Kunniamaininnat ja erikoispalkinnot:
KUMA (luonne): Berry Berry Extraordinary, om. Nilla Haapanen-Suojala
KUMA (ihon kunto): Frederica, om. Marjut Kaakinen & Hely Luhta
KUMA (turkki): Ciru Cecilia, om. Anne Seppälä
KUMA (yleiskunto): Poker Face, om. Saana Kankare
KUMA (turkki & iho): Soundlover's Granado, om. Minna Vainio
KUMA (turkki): Vivaldine's Zharaldo, om. Taru & Päivi Virtanen
KUMA (turkki): Desigr-Amma, om. Anni Nieminen
KUMA (satiini): Firefly's Pistachio, om. Kati Keinonen
KUMA (kynnet): Diva Deborah, om. Karoliina Vainio
KUMA (luonne): Lenni Lokinpoikanen, om. Karoliina Vainio
KUMA (täydellinen, mutta juuri ja juuri viiden parhaan joukosta pudonnut): Delfoin Macarena, om. Kaisa Matilainen
KUMA (turkki & kynnet): Hikaru, om. Paula Simonaho
KUMA (yleiskunto): Onessa Onnenloitsu, om. Kaisa Matilainen
Erikoispalkinto ("Persoonallisin lemmikki"): Mister Hopiaane, om. Marie Hilakari
Erikoispalkinto ("Nallenaama"): Imagine Whirled Peace, om. Hely Luhta
Erikoispalkinto ("Mieleenjäänyt ei-sijoittunut"): Spinor Ellie-Omena, om. Marie Hilakari

Lemmikkiluokan kääpiöhamsterit 19)
Tuomari: Marjut Kaakinen

PLH1. LGG09 Syyshehku, om. Taina Humaloja & Riikka Jussila
PLH2. SHY VL LJV09 Lula Mae, om. Veera Kujansuu
PLH3. Antonius, om. Minna Vainio
PLH4. Tarinan Kihlasilkki*, om. Arja Myllylä  => SHY VL

Tuomarin suosikki: Maisa, om. Henni Haatainen
Paras nuori: Syyshehku, om. Taina Humaloja & Riikka Jussila
Paras veteraani: Tarinan Kihlasilkki*, om. Arja Myllylä

Kunniamaininnat ja erikoispalkinnot:
KUMA (yleiskunto): Aicha Chérie, om. Karoliina Vainio
KUMA (kynnet): Artturi Apilankukka, om. Satu Pallasaho
KUMA (kynnet): Yökyöpelin Suhaaja, om. Mia Laine & Satu Pallasaho
KUMA (kynnet): Iiris, om. Anni Nieminen
KUMA (käsiteltävyys): Maisa, om. Henni Haatainen
KUMA (turkki): Dodii, Dooris, om. Satu Pallasaho
Erikoispalkinto: Diitsin Diggar, om. Satu Pallasaho & Juulia Tähkä
Erikoispalkinto ("Mieleenjäänyt ei-sijoittunut"): Mischa, om. Kiira Koskela
Erikoispalkinto ("Persoonallisin lemmikki"): Syyshehku, om. Taina Humaloja & Riikka Jussila
Erikoispalkinto ("Suloisin kääpiö"): Tarinan Kihlasilkki*, om. Arja Myllylä

Lasten lemmikkiluokka (3)
Tuomari: Martina Munther

PLH1. LGG09 Yvonne Yön Keiju, om. Elina Ylhäinen   => SHY VL

Tuomarin suosikki: Helmi Lumina Taikatuuli, om. Ida-Julia Grandér
Paras nuori: Helmi Lumina Taikatuuli, om. Ida-Julia Grandér
Paras veteraani: Milla, om. Roosa-Maria Kuosmanen

Kunniamaininnat ja erikoispalkinnot:
KUMA (yleiskunto, turkki, käsiteltävyys): Helmi Lumina Taikatuuli, om. Ida-Julia Grandér
Erikoispalkinto ("Suloisin lasten lemmikki"): Helmi Lumina Taikatuuli, om. Ida-Julia Grandér

BEST IN SHOW - Lemmikkiluokat
BIS1. syyrialainen LGG09 Jumba, om. Minna Tuominen
BIS2. kääpiöhamsteri LGG09 Syyshehku, om. Taina Humaloja & Riikka Jussila
BIS3. lasten lemmikki LGG09 Yvonne Yön Keiju, om. Elina Ylhäinen

Hamstrauskilpailu, syyrialaiset (8)
Tuomari: Saija Kukkohovi

1. Miss Is Norre, om. Marie Hilakari
2. Desigr-Amma, om. Anni Nieminen
3. Delfoin Danone, om. Milla Simonaho

Hamstrauskilpailu, kääpiöhamsterit (3)
Tuomari: Saija Kukkohovi

1. Maisa, om. Henni Haatainen
2. Iiris, om. Anni Nieminen
3. Antonius, om. Minna Vainio

Parikilpailu
Tuomari: Saija Kukkohovi

1. Lenni Lokinpoikanen (om. Karoliina Vainio) & Foster Fortune (om. Marla Holma)
2. Ciru Cecilia & Cindy Charlotta, om. Marla Holma


EDIT. Korjauskehoitukset toteutettu! (7.12.2009, 11:57)
« Viimeksi muokattu: 01.01.70 - klo:02:00 kirjoittanut Guest »
Cheersbigears-talvikkokasvatus