Kirjoittaja Aihe: Vaasa 10.10.2009 (EPJY)  (Luettu 2397 kertaa)

Poissa Ninde

  • Ulkomuototuomarit
  • Viestejä: 2677
    • Profiili
    • Turkinpippurin
Vaasa 10.10.2009 (EPJY)
« : 14.10.09 - klo:22:26 »
VAASA 10.10.2009

PITKÄKARVAISET HAMSTERIT, TUOMARI LISA ANDERSSON
S1 + sert: Alladins Hazel, om. Heidi Kurikka
S2 + sert: Itu-Iita, om. Marla Holma
S3 + sert: Jazz, om. Marja Palomäki
S4 + sert: Ihq-Intomieli, om. Marjut Kaakinen
S5 + sert: Zelandia, om. Sanna Reipas

Paras nuori: Zelandia, om. Sanna Reipas
Paras veteraani: Ihq-Intomieli, om. Marjut Kaakinen
Tuomarin suosikki: Itu-Iita om. Marla Holma

L1-maininnat:
15, 16, 17, 19, 20, 22, 23, 24, 25, 27, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37


LYHYTKARVAISET HAMSTERIT, TUOMARI LISA ANDERSSON
S1 + sert: Odeliina Onnenpisara, om. Minna Tuominen
S2 + sert: Pinball Wizard, om. Heidi Kurikka
S3+ sert: Idoli, om. Saana Kankare
S4 + kuma (hyvä musta): Geddy Lee, om. Marla Holma
S5 + kuma: Trick of the Light, om. Heidi Kurikka

Paras nuori: Odeliina Onnenpisara, om. Minna Tuominen
Tuomarin suosikki: Odeliina Onnenpisara, om. Minna Tuominen

L1-maininnat:
2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11,
 

KOESTANDARDI SYYRIALAISET, tuomari Lisa Andersson (SWE)
KS 1 + KSERT: Davy Crocket, om. Minna Tuominen


EISTANDARDI SYYRIALAISET, tuomari Lisa Andersson (SWE)
ES 1 + KUMA: Firefly's Pistachio, om. Kati Keinonen


VKH ROBOROVSKI, TUOMARI PETRI PYYSILTA
S1 + sert: JV09, Da Capo, om. Saana Kankare

Tuomarin suosikki: Da  Capo, om. Saana Kankare

L1: 47


VKH CAMPBELLI, TUOMARI PETRI PYYSILTA
S1: Susa-Erma's Ada Marica, om. Marja Palomäki

KUMA (tyypistä) Susa-Erma's Victoria, om. Marja Palomäki

Tuomarin suosikki: Susa-Erma's Ada Marica, om. Marja Palomäki

L1-maininnat: 51


VKH CAMPBELLI, KOESTANDARDILUOKKA, TUOMARI PETRI PYYSILTA
KS 1 + kuma Susa-Erma's Aino Maaria

KUMA (tyyppi): Susa-Erma's Aku-Ville, om. Marja Palomäki

Tuomarin suosikki: Susa-Erma's Aino-Maaria

L1-maininnat:
55


VKH TALVIKOT, TUOMARI PETRI PYYSILTA
S1 + sert: Susa-Erma's Ruupert, om. Marja Palomäki
S2 + sert: Sunpiits, om. Ulla Järvinen
S3+ sert: Jauteli Jukeboxi, om. Piia Ruuska

KUMA (yleisvaikutelma): Susa-Erma's Rosiina, om. Marja Palomäki
KUMA (väri & turkki): Tarinan Unikuva, om. Marja Palomäki

Paras nuori: Tarinan Unikuva, om. Marja Palomäki
Tuomarin suosikki: Tarinan Unikuva, om. Marja Palomäki

L1-maininnat:
58, 59, 60, 63


KIINANKÄÄPIÖHAMSTERIT, TUOMARI PETRI PYYSILTA
S1 + sert: Yökyöpelin Soittaja, om. Kati Keinonen

KUMA (kuvio): Örinä, om. Saana Kankare

Paras veteraani: Örinä, om. Saana Kankare
Tuomarin suosikki: Yökyöpelin Soittaja, om. Kati Keinonen

L1-maininnat:
48, 50


BEST IN SHOW, STANDARDILUOKAT:
1.   VKH TALVIKKO
2.   LYHYTKARVAINEN HAMSTERI
3.   KIINANKÄÄPIÖHAMSTERI
4.   PITKÄKARVAINEN HAMSTERI
5.   VKH CAMPBELLI
6.   VKH RB

BEST IN SHOW, KOE- JA EISTANDARDILUOKAT:
1.   KOESTANDARDI CAMPBELLI
2.   EISTANDARDI SYYRIALAINEN
3.   KOESTANDARDI SYYRIALAINEN



Pet-hamsterit
tuomari: Marjut Kaakinen

PLH1: Desiree om. Heidi Kurikka
PLH2: Katariina Pieni om. Sirpa Tähkämö & Karri Huhtanen
PLH3: Paint It Black om. Heidi Kurikka
PLH4: Idoli om. Saana Kankare
PLH5: Erämaan Salaisuus om. Sharon & Paula Garnett

Paras veteraani: Viiru om. Enni Orre
Paras nuori: P126

Kumat:
Mister Nauha (kokonaisuus) om. Tiina Åkerman
Laineenlaulu (kokonaisuus) om. Hely Luhta
SHY VL Myron Myrskypilvi** (kokonaisuus) om. Minna Tuomi
Minttu (kokonaisuus) om. Anna Kangasluoma
Pikkumökin Retikka (turkki) om. Elina Nättilä
Jamilah (turkki) om. Sanna Reipas

EP:t
Desigr-Amma om. Anni Nieminen
Trick Of The Light om. Heidi Kurikka
Fami om. Nonna Kolehmainen
"Höpönassulle": Zelandia om. Sanna Reipas
"Sievimmät korvat": Täplä om. Susanna Stenman
"Nätit silmät": Jon om. Elisa Rajala
"Rohkelikko": Nipsu Niiskuttaja om. Emilia Iskulehto
"Pirteä": Miklas Vappumyrsky om. Sari Rimpinen

Tuomarin suosikki: P116


Pet-kääpiöhamsterit
tuomari: Marjut Kaakinen

PLH1: Nich-Olas om. Ulla Järvinen
PLH2: Iiris om. Anni Nieminen
PLH3: Kamilla Keväänkukka om. Mira Snellman
PLH4: Lotta Kesätimantti om. Kati Keinonen

Paras veteraani: Lotta Kesätimantti om. Kati Keinonen
Paras nuori: PLH1: Nich-Olas om. Ulla Järvinen

Kumat:
Nemo (käsiteltävyys) om. Eerika Toivola
Topi (käsiteltävyys) om. Elina Rajala
Snowball (turkki) om. Janina Kujala

EP:t
"Pirteä": Yanisse Yönkuiskaus om. Mia Jämsä
"Pieni mutta pippurinen": Mimmi om. Emmi Joensuu
"Hyvä veteraani": Örinä om. Saana Kankare
Kannustuspalkinto: Guuholla Hantuukista om. Mia Jämsä

Tuomarin suosikki: Jouteli Jeeppi om. Ulla Järvinen
« Viimeksi muokattu: 01.01.70 - klo:02:00 kirjoittanut Guest »