Kirjoittaja Aihe: Juhlanäyttely 16.5.2009, Jyväskylä  (Luettu 2046 kertaa)

Poissa viiru

  • Viestejä: 1140
  • Cheersbigears
    • Profiili
Juhlanäyttely 16.5.2009, Jyväskylä
« : 18.05.09 - klo:15:57 »
Juhlanäyttely 16.5.2009, Jyväskylä
Näyttelytulokset


Lyhytkarvainen syyrialainen (eläinmäärä?)
Tuomari: Satu Evilampi

S1. + SERT JV09 Satumetsän Taikavoima**, om. Niina Toivonen -> FIN MVA
S2. + SERT SHY VL Soundlover's Beauty Black*, om. Vilma Helle
S3. Satumetsän Taikaisku**, om. Niina Toivonen

Tuomarin suosikki: Satumetsän Taikavoima**, om. Niina Toivonen
Paras nuori: Delfoin Danone,  om. Paula Simonaho
Paras veteraani: SHY VL Soundlover's Beauty Black, om. Vilma Helle

L1-maininnat:
puuttuvat tuloksista!


Pitkäkarvainen syyrialainen (eläinmäärä?)
Tuomari: Satu Evilampi

S1. + SERT JV09 Bright Blackberry, om. Jenni Lehtiö
S2. + SERT Satumetsän Qalileo Qalilei, om. Niina Toivonen
S3. FIN MVA GG08 Alladins Deci-Belle, om. Heidi Kurikka
S4. + SERT Suki**, om. Taru & Päivi Virtanen -> FIN MVA
S5. FIN MVA Vivaldine's Yekaterina Yellow Sun, om. Taru & Päivi Virtanen


Koestandardi syyrialainen (2)
Tuomari: Niina Eskelinen


Tuomarin suosikki: Viliina Vinhatuuli++, om. Minna Tuominen


Ei-standardi syyrialainen (2)
Tuomari: Niina Eskelinen

ES1. EJV09 Vanilja, om. Sanna Ruuskanen

Paras nuori: Vanilja, om. Sanna Ruuskanen
Tuomarin suosikki: Vanilja, om. Sanna Ruuskanen

L1-maininnat:
2.
47.



Venäjänkääpiöhamsteri talvikko (38)
Tuomari: Niina Eskelinen

S1. + SERT JV09 Tarinan Brave Bean*, om. Arja Myllylä & Minna Torstensson
S2. + SERT Tarinan Terva Leijona, om. Arja Myllylä
S3. + SERT Linnunradan Pyllerö, om. Pia Oinonen
S4. + SERT Susa-Erma's Severy, om. Paula Simonaho
S5. + SERT Kuukivi, om. Pia Hildén

Tuomarin suosikki: Susa-Erma's Severy, om. Paula Simonaho
Paras nuori: Susa-Erma's Severy, om. Paula Simonaho
Paras veteraani: Kuukivi, om. Pia Hildén

Kunniamaininnat:
KUMA (pää): 69.
KUMA (yleisvaikutelma) 74.
KUMA (yleisvaikutelma) 77.

L1-maininnat:
52.
57.
58.
61.
62.
63.
69.
53.
73.
74.
77.
80.
80.
82.
84.



Venäjänkääpiöhamsteri campbelli (11)
Tuomari: Petri Pyysilta

S1. JV09 Susa-Erma's Valentino, om. Arja Myllylä

Tuomarin suosikki: Susa-Erma's Victoria, om. Marja Palomäki
Paras nuori: Susa-Erma's Valentino, om. Arja Myllylä

Kunniamaininnat:
KUMA (pää): 95b.
KUMA (yleisvaikutelma): Susa-Erma's Valentino, om. Arja Myllylä
KUMA (yleisvaikutelma): 96b.

L1-maininnat:
95a.
96b.
92.



Koestandardi vkh campbelli (5)
Tuomari: Petri Pyysilta

KS1. + KSERT KJV09 Susa-Erma's Eevastiina, om. Marja Palomäki
KS2. Susa-Erma's Abrami, om. Marja Palomäki

Tuomarin suosikki: Susa-Erma's Abrami, om. Marja Palomäki

Kunniamaininnat:
KUMA (pää & ilme): Susa-Erma's Joshua, om. Arja Myllylä

L1-maininnat:
98.
100.
101.  



Venäjänkääpiöhamsteri roborovski (5)
Tuomari: Petri Pyysilta

S1. JV09 Da Capo, om. Saana Kankare

Tuomarin suosikki: Goa'uld, om. Saana Kankare
Paras nuori: Da Capo, om. Saana Kankare

Kunniamaininnat:
KUMA (pää): Calevala, om. Jaana Vanhatalo & Juha Laurila
KUMA (yleisvaikutelma): Da Capo, om. Saana Kankare

L1-maininnat:
102.
103.



Ei-standardi vkh roborovski (3)
Tuomari: Petri Pyysilta

ES1. EJV09 John O' Carvapallo, om. Martina Munther
ES2. Anjunasqueek, om. Tanja Tella

Tuomarin suosikki: John O' Carvapallo, om. Martina Munther
Paras nuori: John O' Carvapallo, om. Martina Munther

Kunniamaininnat:
KUMA (yleisvaikutelma): John O' Carvapallo, om. Martina Munther
KUMA (yleisvaikutelma): Anjunasqueek, om. Tanja Tella
KUMA (yleisvaikutelma): Harley Davidson, om. Saana Kankare

L1-maininnat:
105.
106.
109.



Kiinankääpiöhamsteri (7)
Tuomari: Petri Pyysilta

S1. + SERT JV09 Nukkavieru, om. Hanna-Mari Perämäki

Kunniamaininnat:
KUMA (yleisvaikutelma): Rousseau, om. Martina Munther
KUMA (yleisvaikutelma): Yökyöpelin Prilli, om. Martina Munther

L1-maininnat:
111.
112.
113.



Best In Show - Standardiluokat
BIS1. pk: JV09 Bright Blackberry, om. Jenni Lehtiö
BIS2. vkh tv: JV09 Tarinan Brave Bean*, om. Arja Myllylä
BIS3. lk: JV09 Satumetsän Taikavoima***, om. Niina Toivonen
BIS4. vkh rb: JV09 Da Capo, om. Saana Kankare
BIS5. vkh cb: JV09 Susa-Erma's Valentino, om. Arja Myllylä
BIS6. kkh: JV09 Nukkavieru*, om. Hanna-Mari Perämäki


Best In Show - Koe-ja ei-standardiluokat
BIS1. e-s rb: EJV09 John O'Carvapallo, om. Martina Munther
BIS2. ks cb: KJV09 Susa-Erma's Eevastiina, om. Marja Palomäki



Lemmikkiluokan syyrialaiset (26)
Tuomari: Martina Munther

PLH1. LJV09 Ramone, om. Anni Nieminen
PLH2. FIN MVA VV08 GG08 Son of a Gun, om. Erja Lehtinen -> SHY VL
PLH3. Soundlover's Figaro, om. Heli Ojala
PLH4. Oranssin Fina, om. Minna Vainio
PLH5. Zot Zot, om. Saana Kankare

Tuomarin suosikki: Satumetsän Qarlos, om. Heidi Kurikka
Paras nuori: Oranssin Fina, om. Minna Vainio
Paras veteraani: Soundlover's Beauty Black, om. Vilma Helle

KUMA (turkki): Vanilja, om. Sanna Ruuskanen
KUMA (turkki): Örri, om. Ida Korkiamäki
KUMA (turkki): Bright Blackberry, om. Jenni Lehtiö
KUMA (turkki) Jenna Jazmine, om. Riikka Holkko


Lemmikkiluokan kääpiöhamsterit (26)
Tuomari: Petri Pyysilta

PLH1. LJV09 Lula Mae, om. Veera Kujansuu
PLH2. Tarinan Vienanvartija, om. Arja Myllylä
PLH3. Kuukivi, om. Pia Hildén
PLH4. Cheersbigears Quo Vadis, om. Elina Tala
PLH5. Pumpkin's Chenille, om. Pia Hildén

Tuomarin suosikki: Iiris, om. Anni Nieminen
Paras nuori: Tarinan Vienanvartija, om. Arja Myllylä
Paras veteraani: Kuukivi, om. Pia Hildén

Kunniamaininnat:
KUMA (yleisvaikutelma): Vatunbulli, om. Sini Toikkanen
KUMA (yleisvaikutelma): Pauli, om. Tilda Lattu
KUMA (yleisvaikutelma): Nukkavieru, om. Hanna-Mari Perämäki
KUMA (yleisvaikutelma): Turkinpippurin Jazz, om. Minna Vainio
KUMA (yleisvaikutelma): FIN MVA SHY VL LJV08 Yökyöpelin Mikjakkeri, om. Mia Laine & Satu Pallasaho
KUMA (yleisvaikutelma): Susa-Erma's Elmiira, om. Arja Myllylä


Lasten lemmikkiluokka (10)
Tuomari: Martina Munther

PLH1. LJV09 Tapsu, om. Sohvi Vihavainen
PLH2. O'ho, om. Miika Toivonen

Tuomarin suosikki: Amadeus, om. Emilia Toivonen
Paras veteraani: O'ho, om. Miika Toivonen

KUMA (luonne): Nelli, om. Milla Simonaho
KUMA (luonne): Delfoin Billy, om. Milla Simonaho


Best In Show - Lemmikkiluokat
BIS1. lasten lemmikki: LJV09 Tapsu, om. Sohvi Vihavainen
BIS2. lemmikkikääpiö: LJV09 Lula Mae, om. Veera Kujansuu
BIS3. lemmikkisyyrialainen: LJV09 Ramone, om. Anni Nieminen



Hamstrauskilpailu, syyrialaiset (7)
Tuomari: kuka?

1. Delfoin Bellamo, om. Sohvi Vihavainen
2. Delfoin Danone, om. Milla Simonaho
3. Soundlover's Bonanza, om. Minna Vainio

Hamstrauskilpailu, kääpiöhamsterit (7)
Tuomari: kuka?

1. Tarinan Myytinmurtaja, om. Veera Kujansuu
2. Niilo, om. Sini Toikkanen
3. Biuu, om. Noora Tala


Puuttuvia tietoja (tuomarit, eläinmäärät, L1-maininnat...) saavat paremmin tietävät henkilöt minulle täydentää yksityisviestitse tai sähköpostitse.
« Viimeksi muokattu: 01.01.70 - klo:02:00 kirjoittanut Guest »
Cheersbigears-talvikkokasvatus