Kirjoittaja Aihe: Espoo 8.2.2009  (Luettu 2023 kertaa)

Poissa viiru

  • Viestejä: 1140
  • Cheersbigears
    • Profiili
Espoo 8.2.2009
« : 09.02.09 - klo:15:41 »
Näyttelytulokset Espoo 8.2.2009


Ulkomuotoluokat


Lyhytkarvainen syyrialainen (11 kpl)
Tuomari: Niina Eskelinen


S1. + SERT Soundlover's Beauty Black, om. Vilma Helle
S2. Soundlover's Figaro, om. Heli Ojala
S3. Come As You Were, om. Hanna Hasselgren

Tuomarin suosikki: Kinder, om. Sina Strömberg
Paras nuori: Soundlover's Figaro, om. Heli Ojala
Paras veteraani: Susa-Erma's Amaryllis*, om. Marja Palomäki

Kunniamaininnat:
KUMA (kuvio): Kinder, om. Sina Strömberg

L1-maininnat:
Soundlover's Figaro, om. Heli Ojala
Myron Myrskypilvi, om. Minna Tuominen
Come As You Were, om. Hanna Hasselgren
VV08 GG08 JV08 Son of a Gun***, om. Erja Lehtinen
Delfoin Ånitzha, om. Pekka Virtamo
Soundlover's Beauty Black, om. Vilma Helle



Pitkäkarvainen syyrialainen (30 kpl)
Tuomari: Niina Eskelinen


S1. + SERT Ängshöjdens Snö Ängeln**, om. Hanna Hasselgren -> FIN MVA
S2. + SERT Soundlover's Desert Rose, om. Heli Ojala
S3. + SERT Firefly's Omar, om. Linnea Blåfield
S4. + SERT Vivaldine's Yekaterina Yellow Sun**, om. Taru & Päivi Virtanen -> FIN MVA
S5. Jazz, om. Marja Palomäki

Tuomarin suosikki: Marvellous May Lily, om. Linda Akselin
Paras nuori: Firefly's Omar

Kunniamaininnat:
KUMA (hieno satiinin kiilto): Romantic Rosehip, om. Laura Arkimaa
KUMA (upea pää): Ängshöjden's Snö Ängeln**, om. Hanna Hasselgren
KUMA (hieno pää): Marvellous May Lily, om. Linda Akselin

L1-maininnat:
Firefly's Omar, om. Linnea Blåfield
Firefly's Odessa, om. Jenna Alsio
Nipsu, om. Vilma Lahtinen
Macas, om Susanna Hassinen
Susa-Erma's Reject*, om. Marja Palomäki
Satumetsän Qaius Julius, om. Heli OJala
Firefly's Olivia, om. Suvi Attila
Esrin, om. Saija Kukkohovi
Soundlover's Desert Rose, om. Heli Ojala
Ängshöjdens Snö Ängeln, om. Hanna Hasselgren
Sweet Strawberry, om. Linda Akselin & Krista Selkee
FIN MVA Firefly's Nidorina, om. Hanna Hasselgren
Vivaldine's Yekaterina Yellow Sun**, om. Taru & Päivi Virtanen
GG08 Alladins Deci-Belle**, om. Heidi Kurikka
Jazz, om. Marja Palomäki




Koestandardi syyrialainen (4 kpl)
Tuomari: Niina Eskelinen


KS1. Viliina Vinhatuuli, om. Minna Tuominen
KS2. Tanisha Taikatuuli, om. Minna Tuominen

Tuomarin suosikki: KGG08 Kissankulta, om. Minna Tuominen
Paras nuori: Viiina Vinhatuuli, om. Minna Tuominen

Kunniamaininnat:
KUMA (turkinlaatu): KGG08 Kissankulta

L1-maininnat
Viliina Vinhatuuli, om. Minna Tuominen
Tanisha Taikatuuli, om. Minna Tuominen
KGG08 Kissankulta, om. Mnna Tuominen




Ei-standardi syyrialainen (1 kpl)
Tuomari: Niina Eskelinen


ES1. Soundlover's Dakota, om. Heli Ojala

Tuomarin suosikki: Soundlover's Dakota, om. Heli Ojala

L1-maininnat
Soundlover's Dakota, om. Heli Ojala



Venäjänkääpiöhamsteri talvikko (28 kpl)
Tuomari: Petri Pyysilta


S1. + SERT Tarinan Brave Bean, om. Arja Myllylä & Minna Torstensson
S2. + SERT Tarinan Myrkkymuratti, om. Arja Myllylä
S3. + SERT Susa-Erma's Jonathan, om. Marja Palomäki
S4. + SERT Tarinan Musta Pantteri, om. Arja Myllylä
S5. + SERT Tarinan Blues Singer, om. Elina Tala

Tuomarin suosikki: Jupiter, om. Mia Laine
Paras nuori: Jupiter, om. Mia Laine
Paras veteraani: Susa-Erma's Stefanos, om. Marja Palomäki

Kunniamaininnat:
KUMA (tyyppi & pää): Jupiter, om. Mia Laine
KUMA (pää): Pumpkin's I Can't Help It, om. Arja Myllylä

L1-maininnat:
Linnunradan Lekkermanni, om. Pia Oinonen
Tarinan Musta Pantteri, om. Arja Myllylä
Pumpkin's Monster Unleashed, om. Martina Munther
Susa-Erma's Jonathan, om. Marja Palomäki
Tarinan Blues Singer, om. Elina Tala
Tarinan Brave Bean, om. Arja Myllylä & Minna Torstensson
GG08 Satumetsän Xoturi*, om. Minna Vainio
Tarinan Myrkkymuratti, om. Arja Myllylä
Pumpkin's Isn't She Lovely, om. Arja Myllylä
Susa-Erma's Julia*, om. Marja Palomäki



Venäjänkääpiöhamsteri campbelli (14 kpl)
Tuomari: Petri Pyysilta


S1. Echinops, om. Erja Lehtinen
S2. GG08 Peppermint's Quentilla*, om. Saija Kukkohovi

Tuomarin suosikki: Peppermint's Quentilla, om. Saija Kukkohovi
Paras nuori: Goldfinger, om. Erja Lehtinen
Paras veteraani: X-File's Vertical Limit, om. Erja Lehtinen

Kunniamaininnat:
KUMA (tyyppi & pää): Euonymos, om. Erja Lehtinen
KUMA (yleisvaikutelma): Echinops, om. Erja Lehtinen
KUMA (yleisvaikutelma): GG08 Peppermint's Quentilla*, om. Saija Kukkohovi

L1-maininnat:
Echinops, om. Erja Lehtinen
GG08 Peppermint's Quentilla*, om. Saija Kukkohovi
Turkinpippurin Jazz, om. Minna Vainio
Dicentra, om. Erja Lehtinen




Koestandardi venäjänkääpiöhamsteri campbelli (7 kpl)
Tuomari: Petri Pyysilta


KS1. Susa-Erma's Joshua, om. Arja Myllylä

Tuomarin suosikki: Susa-Erma's Verneri*, om. Marja Palomäki

L1-maininnat:
Susa-Erma's Joshua, om. Arja Myllylä
Peppermint's Paxton, om. Saija Kukkohovi




Venäjänkääpiöhamsteri roborovski (1 kpl)
Tuomari: Petri Pyysilta


Paras veteraani: Zelda*, om. Ella Rintanen

Kunniamaininnat:
KUMA: Zelda*, om. Ella Rintanen



Kiinankääpiöhamsteri (9 kpl)
Tuomari: Petri Pyysilta


S1. + SERT: Yökyöpelin Pirskotus, om. Mia Laine
S2. Yökyöpelin Mikjakkeri, om. Mia Laine & Satu Pallasaho

Tuomarin suosikki: GG08 Yökyöpelin Ozmoli*, om. Mia Laine
Paras veteraani: FIN MVA Yökyöpelin Kiulukka, om. Mia Laine

Kunniamaininnat:
KUMA: Yökyöpelin Mikjakkeri, om. Mia Laine & Satu Pallasaho

L1-maininnat:
Yökyöpelin Portieeri, om. Mia Laine
Yökyöpelin Q-Ukko, om. Mia Laine
Yökyöpelin Mikjakkeri, om. Mia Laine & Satu Pallasaho
Yökyöpelin Pirskotus, om. Mia Laine
Yökyöplein Prilli, om. Martina Munther




BEST IN SHOW - Standardiluokat
BIS1. pk Ängshöjdens Snö Ängeln**, om. Hanna Hasselgren
BIS2. vkh tv Tarinan Brave Bean, om. Arja Myllylä & Minna Torstensson
BIS3. lk Soundlover's Beauty Black, om. Vilma Helle
BIS4. kkh Yökyöpelin Pirskotus, om. Mia Laine
BIS5. vkh cb Echinops, om. Erja Lehtinen


BEST IN SHOW - Ei- ja koestandardiluokat
BIS1. ks syyrialainen Viliina Vinhatuuli, om. Minna Tuominen
BIS2. ks vkh cb Susa-Erma's Joshua, om. Arja Myllylä
BIS3. es syyrialainen Soundlover's Dakota, om. Heli Ojala



Lemmikkiluokat

Lemmikkisyyrialaiset (29 kpl)
Tuomari: Heli Ojala


PLH1. VV08 GG08 JV08 Son of a Gun***, om. Erja Lehtinen
PLH2. Cherokee, om. Heidi Kurikka
PLH3. Soundlover's Beauty Black, om. Vilma Helle
PLH4. Marvellous May Lily, om. Linda Akselin
PLH5. Firefly's Omar, om. Linnea Blåfield

Tuomarin suosikki: Cherokee, om. Heidi Kurikka
Paras nuori: Firefly's Omar, om. Linnea Blåfield
Paras veteraani. Soundlover's Yellow Angel, om. Vilma Helle

Kunniamaininnat:
KUMA (kynnet): Candyman, om. Annika Lindström
KUMA (turkki): Sweet Strawberry, om. Linda Akselin & Krista Selkee
KUMA (yleiskunto): Soundlover's Zelda, om. Vilma Aholainen
KUMA (yleisvaikutelma): Myron Myrskypilvi, om. Minna Tuominen
KUMA (yleisvaikutelma): Kissankulta, om. Minna Tuominen
KUMA (yleisvaikutelma): Phobos, om. Marja Välimää
KUMA (yleisvaikutelma): Roderick Rokkitähti*, om. Minna Tuominen
KUMA (yleisvaikutelma): LJV08 Satumetsän Qarlos, om. Heidi Kurikka



Lemmikkikääpiöhamsterit (19 kpl)
Tuomari: Saija Kukkohovi


PLH1. Back to Black, om. Arja Myllylä & Sievi Kiiveri
PLH2. Lula Mae, om. Veera Kujansuu
PLH3. Blues Singer, om. Elina Tala
PLH4. SHY VL Lucas, om. Satu Niukkanen
PLH5. Yökyöpelin Mikjakkeri, om. Mia Laine & Satu Pallasaho

Tuomarin suosikki: Satumetsän Xena, om. Arja Myllylä
Paras nuori: Chilly Cheyanne, om. Manja Hämäläinen
Paras veteraani: SHY VL Lucas, om. Satu Niukkanen

Kunniamaininnat:
KUMA (täpärästi PLH-sijoilta pudonnut): Turkinpippurin Jasper, om. Jenna Alsio
KUMA (täpärästi PLH-sijoilta pudonnut): Pumpkin's I Can't Help It, om. Arja Myllylä
KUMA (täpärästi PLH-sijoilta pudonnut): Dickie Lee, om. Sarah Tuuli
KUMA (täpärästi PLH-sijoilta pudonnut): Satumetsän Xena, om. Arja Myllylä


Lasten lemmikkiluokka (12 kpl)
Tuomari: Saija Kukkohovi


PLH1. Lukas the Lovemachine, om. Riikka & Silja Laaksoharju
PLH2. Maklaareni, om. Sina Strömberg
PLH3. Susa-Erma's Emmiina, om. Noora Tala

Tuomarin suosikki: Tapsu, om. Sohvi Vihavainen
Paras nuori: Lukas the Lovemachine, om. Riikka & Silja Laaksoharju
Paras veteraani: Uppis, om. Lilian Blåfield



BEST IN SHOW - Lemmikkiluokat
BIS1. Lukas the Lovemachine, om. Riikka & Silja Laaksoharju
BIS2. VV08 GG08 JV08 Son of a Gun***, om. Erja Lehtinen
BIS3. Back to Black, om. Arja Myllylä & Sievi Kiiveri




Väliaikakilpailut


Hamstrauskilpailu, syyrialaiset (14 kpl)
Tuomari: Minna Vainio


1. Delfoin Bellamo, om. Sohvi Vihavainen
2. Soundlover's Zelda, om. Juulia Aholainen
3. Sandy, om. Satu Huotari


Hamstrauskilpailu, kääpiöhamsterit (2 kpl)
Tuomari: Minna Vainio


1. Nipsu, om. Katariina Ekholm
2. Zelda, om. Ella Rintanen


Parikilpailu (2 kpl)
Tuomari: Minna Vainio


1. pk cremet Firefly's Olivia (om. Suvi Attila) & Firefly's Odessa (om. Jenna Alsio)
2. lk keltaiset mustat Rosebud & VV08 GG08 JV08 Son of a Gun*** (om. Erja Lehtinen)
« Viimeksi muokattu: 01.01.70 - klo:02:00 kirjoittanut Guest »
Cheersbigears-talvikkokasvatus