Kirjoittaja Aihe: Turku 6.5.2007  (Luettu 2364 kertaa)

Poissa viiru

  • Viestejä: 1140
  • Cheersbigears
    • Profiili
Turku 6.5.2007
« : 29.06.07 - klo:16:59 »
Juhlanäyttely
6.5.2007 Turku


ULKOMUOTOLUOKKA, standardi
lyhytkarvainen syyrialainen (33), tuomari: Lisa Andersson

S 1 + SERT: JV07 Vivaldine's Rahmud Rohkea, om. Taru & Päivi Virtanen
S 2 + KUMA: FIN MVA Yökyöpelin Garski, om. Mia Laine
S 3 + SERT: Vivaldine's Rosabella Ruusunen**, om. T&P Virtanen -> FIN MVA, onnittelut!
S 4 + SERT: Vivaldine's Simeon Sigfrid*, om. T&P Virtanen
S 5 + SERT: Vivaldine's Saga Siguriina*, om. T&P Virtanen

PARAS NUORI + KUMA + KANNUSTUSPALKINTO: Niijjust, om. Maiju Peltonen
PARAS VETERAANI: Noctis Niobe, om. Tiina Jaakola-Siimes & Marjut Kurppa
TUOMARIN SUOSIKKI: Vivaldine's Rahmud Rohkea
KUMA + LAHJOITUSPALKINTO: Pikkumökin Laviini, om. Katja Dahlman
                                          Susa-Erma' s Sabina, om. Marja Palomäki



ULKOMUOTOLUOKKA, standardi
pitkäkarvainen syyrialainen (45), tuomari: Lisa Andersson

S 1 + SERT: JV07 Giinnosdawa Gildzi, om. Hanna Nieminen
S 2 + SERT: Pikkumökin Ihmekukka**, om. Terttu ja Pirita Rousu -> FIN MVA, onnittelut!
S 3 + SERT: Dalao Mao*, om. Saija Kukkohovi
S 4 + SERT: Darphin*, om. Salla Salonen
S 5 + SERT: Asakud Dei, om. Marjut Kaakinen

PARAS NUORI: Arctican Yackety-Yak, om. Sini Niemisalo
PARAS VETERAANI & TUOMARIN SUOSIKKI: Asakud Dei
KUMA: Satumetsän Palma, om. Niina Toivonen; Satumetsän Platino*, om. Niina Toivonen; SHY VL GG06 Dream Brother*, om. Marjut Kaakinen; Kennedy*, om. Saija Kukkohovi; FIN MVA Symphatil Caramello, om. Carola Roivas

LAHJOITUSPALKINNOT: (hyvästä turkista) Susa-Erma's Ronald, om. Marika Mykrä, (hyvästä turkista) Firefly's Great Spirit, om. Janette Hallikainen & Jonna Kainulainen, (kauniista päästä) Pikkumökin Miko, om. Aija Peura



ULKOMUOTOLUOKKA, koestandardi
syyrialainen hamsteri (3), tuomari: Lisa Andersson

KS 1 + KSERT: KJV07 Onella, om. Minna Tuominen



ULKOMUOTOLUOKKA, ei-standardi
syyrialainen hamsteri (4), tuomari: Lisa Andersson

ES 1: EJV07 Ängshöjdens Anemone, om. Carola Roivas

KUMA: Cinulle Copiva, om. Terttu & Pirita Rousu
          SHY VL Arctican Matti Meikäläinen, om. Carola Roivas



ULKOMUOTOLUOKKA, standardi
Vkh campbelli (20), tuomari: Susanna Wallebo

S 1 + SERT: JV07 Symphatil Ädelhet, om. Saija Kukkohovi
S 2 + SERT: Turkinpippurin Evenstar, om. Saija Kukkohovi
S 3 + SERT: Firefly's Cesario**, om. Marja Palomäki => FIN MVA!
S 4 + SERT: Peppermint's Kolumbia*, om. Saija Kukkohovi
S 5 + SERT: Täystuhon Zadok, om. Salla Salonen

Paras nuori: Symphatil Cascade, om. Carola Roivas
Tuomarin suosikki: Täystuhon Zadok, om. Salla Salonen
Abaton's lahjoituspalkinto: Symphatil Cascade, om. Carola Roivas
Symphatil-lahjoituspalkinto: Turkinpippurin Evenstar, om. Saija Kukkohovi



ULKOMUOTOLUOKKA, koe-standardi
Vkh campbelli (16), tuomari: Susanna Wallebo

KS 1 + KSERT: KJV07 Symphatil Lanessa+, om. Carola Roivas
KS 2 + KSERT: Symphatil Know How++, om. Carola Roivas => SHY KVA!
KS 3 + KSERT: Peppermint's Lucky, om. Saija Kukkohovi
KS 4 + KSERT: Symphatil Casanova, om. Carola Roivas
KS 5 + KSERT: Symphatil Lace On Ice++, om. Carola Roivas => SHY KVA!

Paras nuori: Symphatil Lanessa+, om. Carola Roivas
Tuomarin suosikki: Symphatil Casanova, om. Carola Roivas
Abaton's lahjoituspalkinto: Symphatil Jalinca, om. Carola Roivas



ULKOMUOTOLUOKKA, ei-standardi
Vkh campbelli (3), tuomari: Susanna Wallebo

ES 1: EJV07 Abaton's Candy-Floss, om. Carola Roivas



ULKOMUOTOLUOKKA, standardi
Kiinankääpiöhamsteri (29), tuomari: Susanna Wallebo

S 1 + SERT: JV07 Bellavillan Lailla Leijain, om. Patricia Andstén
S 2 + SERT: Dancing Fairy's Feodor, om. Mia Laine
S 3 + SERT: Täystuhon Kopipaste**, om. Taru ja Päivi Virtanen => FIN MVA!
S 4 + SERT: Yökyöpelin Hilpeys, om. Carola Roivas
S 5 + SERT: Ou Nou, om. Salla ja Vilma Salonen

Paras nuori: Yökyöpelin Hilpeys, om. Carola Roivas
Paras veteraani: Täystuhon Kopipaste**, om. Taru ja Päiv Virtanen
Tuomarin suosikki: Bellavillan Lailla Leijain, om. Patricia Andstén
Abaton's-lahjoituspalkinto: Fairyland's Su Lin, om. Carola Roivas
Abaton's-lahjoituspalkinto: Yökyöpelin Ilmiantaja, om. Mia Laine
Symphatil-lahjoituspalkinto: Yökyöpelin Ilmiantaja, om. Mia Laine


Ulkomuotoluokka, vkh talvikot (20)
Tuomari Petri Pyysilta

S1 + SERT JV07 Susa-Erma's Frederiikka, om. Marja Palomäki
S2 + KUMA FIN MVA Linnunradan Vesuvius, om. Pia Oinonen
S3 + KUMA  Linnunradan Honey*, om. Pia Oinonen
S4 + KUMA Dear Miss Lonely Hearts, om. Maiju Peltonen

KUMA (päästä & korvista): Cadium Navy Blue, om. Tiia Peippo

Paras nuori: Susa-Erma's Frederiikka
TS: Susa-Erma's Frederiikka



Ulkomuotoluokka, standardi
Vkh roborovskit (18)
Tuomari Petri Pyysilta

S1 + SERT JV07 Bric'A-Brac We Be Burnin'** -> FIN MVA!, om. Heli Nissinen
S2 + SERT Destiny's Brains, om. Heli Nissinen
S3 + KUMA, Saga, om. Minna Tuominen
S4 + KUMA Bertil Beige, om. Heli Nissinen

KUMA Romildo, om. Minna Tuominen

Paras nuori: Bertil Beige
Paras veteraani: Bric'A-Brac Prendan, om. Marika Mykrä
TS: Saga


Ulkomuotoluokka, ei-standardi
Vkh roborovski (4)
Tuomari Petri Pyysilta

ES1 + KUMA EJV07 Jigga Jigga, om. Tanja Tella


BEST IN SHOW
Standardiluokat

BIS1 Lyhytkarvainen
BIS2 Roborovski
BIS3 Kiinankääpiöhamsteri
BIS4 Talvikko
BIS5 Campbelli
BIS6  Pitkäkarvainen


BEST IN SHOW
Koe- ja ei-standardiluokat

1) Ei-standardi campbelli
2) Koestandardi campbelli
3) Ei-standardi syyrialainen
4) Koestandardi syyrialainen
5) Ei-standardi roborovski


LEMMIKKILUOKKA
Kääpiöhamsterit (25), tuomari: Martina Munther

PLH1 LJV07 Devil In Me, om. Marjut Kaakinen
PLH2 Symphatil Casanova, om. Carola Roivas
PLH3 Yökyöpelin Gurko, om. Saana Kankare
PLH4 SHY VL Satumetsän Rosa Hansa, om. Pia Hildén
PLH5 Linnunradan Hekla, om. Virpi Koski

Tuomarin suosikki: SHY VL Yves Saint Laurent, om. Laura Roos
Paras veteraani: SHY VL Yves Saint Laurent, om. Laura Roos
Paras nuori: Symphatil Ulanji, om. Katja Dahlman

KUMA (yleiskunto): Miss Muffi, om. Niclas Ringbom
KUMA (yleiskunto): Tipsu, om. Henni Haatainen
KUMA (yleiskunto): Symphatil Ulanji, om. Katja Dahlman
KUMA (yleiskunto): Cadium Navy Blue, om. Tiia Peippo
KUMA (turkki): Symphatil Cascade, om. Carola Roivas
KUMA (turkki): Mustikkamaan Plan C, om. Maiju Peltonen
KUMA (turkki): Linnunradan Hekla, om. Virpi Koski
KUMA (turkki): Susa-Erma's Nelli, om. Pia Hildén
KUMA (käsiteltävyys): Akió, om. Laura Roos
KUMA (käsiteltävyys): Aléx, om. Laura Roos

Satumetsän-lahjoituspalkinto (persoonallisin): Tipsu, om. Nelli Haatainen

EP (mieleenjäänyt herttainen uros): Symphatil Lace On Ice++, om. Carola Roivas
EP (vauhdikas): Ismo, om. Sofia Järnberg
EP (hellyyttävä pieni): Ou Nou, om. Vilma Salonen
EP (hyvin leikatut kynnet): Yves Saint Laurent, om. Laura Roos
EP (ylipainoa huomioimatta täydellinen): Bellavillan Muksu-Mussukkainen**, om. Susanna Hassinen



Lemmikkiluokka, syyrialaiset hamsterit (30)
Tuomari Petri Pyysilta

PLH1 LJV07 Symphatil Qasper, om. Minna Tuominen
PLH2 Cinulle Copiva, om. Terttu & Pirita Rousu
PLH3 Firefly's Great Spirit, om. Janette Hallikainen & Jonna Kainulainen
PLH4 Oranssin Buena Noche, om. Tiina Nylen
PLH5 Vincenzius Villiviikari, om. Minna Tuominen

KUMA Susa-Erma's Ronald, om. Marika Mykrä
KUMA Fairyland's Gold Fever, om. Johanna Penttinen
KUMA Lifeline, om. Maiju Peltonen
KUMA Noctis Terror, om. Tiina Jaakola-Siimes & Marjut Kurppa
KUMA Susa-Erma's Samuel, om. Elisa Pennanen
KUMA Soundlover's Xara, om. Tiina Nylén
KUMA Arctican Xeppo, om. Sini Niemisalo

Paras nuori: Symphatil Qasper
TS: Allu, om. Maiju Juhola

Satumetsän lahjoituspalkinto, persoonallisin: Lifeline

EP Mokoma, om. Minttu Volanen
EP Noctis Valeria, om. Marika Haapanen
EP So How Come No One Loves Me, om. Minna Vainio
EP Deacon, om. Minna Tuominen
EP SHY VL Arctican Matti Meikäläinen, om. Carola Roivas
EP SHY VL Itq&Vinq, om. Saana Kankare
EP Loyal, om. Tiina Ulkoniemi
EP Allu, om. Maiju Juhola


LEMMIKKILUOKKA
Best In Show

BIS1 lk syyrialainen Symphatil Qasper
BIS2 vkh tv Devil In Me
« Viimeksi muokattu: 01.01.70 - klo:02:00 kirjoittanut Guest »
Cheersbigears-talvikkokasvatus