Kirjoittaja Aihe: Hiekkaharju 11.2.2007  (Luettu 3042 kertaa)

Poissa viiru

  • Viestejä: 1140
  • Cheersbigears
    • Profiili
Hiekkaharju 11.2.2007
« : 29.06.07 - klo:16:37 »
Hamsterinäyttely
Hiekkaharju 11.2.2007




Ulkomuotoluokat_________________________________________________________

Campbelli, tuomari: Saija Kukkohovi (21 kpl)
S 1: Täystuhon Stalker, om. Petri Pyysilta
S 2: Täystuhon Pony Ride, om. Janette Hallikainen
S 3: Turkinpippurin Lothlórien, om. Heidi Lehikoinen
S 4: Turkinpippurin Brandybuck, om. Niina Eskelinen
S 5: Clementina, om. Janette Hallikainen

Paras nuori: Täystuhon Stalker, om. Petri Pyysilta
Tuomarin suosikki: Turkinpippurin Seth*, om. Niina Eskelinen
Paras veteraani: Turkinpippurin Indica*, om. Niina Eskelinen

Laatu 1 -maininnat:
Feather, om. Saija Törmänen
I Fought Piranhas, om. Elisa Vanhala
Täystuhon Stalker, om. Petri Pyysilta
Täystuhon Zeroforty, om. Maiju Peltonen
Turkinpippurin Brandybuck, om. Niina Eskelinen
Esmeralda, om. Janette Hallikainen
Truth Don’t Make A Noise, om. Maiju Peltonen
Täystuhon Pony Ride, om. Janette Hallikainen
Turkinpippurin Lothlórien, om. Heidi Lehikoinen
Turkinpippurin Seth*, om. Niina Eskelinen
Clementina, om. Janette Hallikainen
Mustikkamaan Kultaköynnös, om. Heidi Lehikoinen
Mustikkamaan Kääpiöbanaani, om. Heidi Lehikoinen
GG06 Symphatil Äpple Garden*, om. Carola Roivas
Turkinpippurin Indica*, om. Niina Eskelinen

Paras kasvattajaryhmä: Turkinpippurin campbellit, kasv. Niina Eskelinen


Talvikko, tuomari: Saija Kukkohovi (21 kpl)
S 1 + SERT: Destiny's Jellybean**, om. Pia Oinonen => FIN MVA
S 2 + SERT: Linnunradan Honey, om. Pia Oinonen
S 3: GG06 Destiny's Jack the Ripper*, om. Heli Nissinen
S 4: Satumetsän Samuli, om. Niina Toivonen & Sanni Mäkiä
S 5: Linnunradan Vesuvius, om. Pia Oinonen

KUMA (pää): Destiny’s Fudge*, om. Pia Oinonen
KUMA (pää): Linnunradan Prophet Five, om. Pia Oinonen

Paras nuori: Cadium Navy Blue, om. Tiia Peippo
Paras veteraani: Bailey, om. Tarja Boström
Tuomarin suosikki: Linnunradan PumPum, om. Pia Oinonen

Laatu 1 -maininnat:
Cadium Happy Hour, om. Minna Vainio
Cadium Navy Blue, om. Tiia Peippo
Dear Miss Lonely Hearts, om. Maiju Peltonen
Satumetsän Samuli, om. Niina Toivonen & Sanni Mäkiä
Linnunradan Vesuvius, om. Pia Oinonen
GG06 Destiny's Jack the Ripper*, om. Heli Nissinen
Linnunradan Nirppu, om. Tiina Lautala
Linnunradan PumPum, om. Pia Oinonen
Quidi Vidi, om. Tiina Lautala
Destiny’s Fudge*, om. Pia Oinonen
Duke Driscol, om. Elisa Vanhala
Linnunradan Prophet Five, om. Pia Oinonen
Fairyland’s Osiris, om. Carola Roivas
Destiny's Jellybean, om. Pia Oinonen
Partridgeberry, om. Tiina Lautala
Linnunradan Honey, om. Pia Oinonen


Koestandardi campbelli, tuomari: Niina Eskelinen (8 kpl)
KS 1: Symphatil Hot Shot, om. Carola Roivas
KS 2: Symphatil Know How, om. Carola Roivas
KS 3: Symphatil Jamaika, om. Carola Roivas

Tuomarin suosikki: Symphatil Hot Shot, om. Carola Roivas
Paras nuori: Symphatil Hot Shot, om. Carola Roivas

Laatu 1 -maininnat:
Symphatil Hot Shot, om. Carola Roivas
Carthago, om. Elisa Vanhala
Symphatil Know How, om. Carola Roivas
Symphatil Jamaika, om. Carola Roivas
Symphatil Zadok, om. Saija Kukkohovi
SHY KVA Symphatil Quite Sweet, om. Carola Roivas


Ei-standardi campbelli, tuomari: Niina Eskelinen (16 kpl)
ES 1: Symphatil Jolly Amore, om. Carola Roivas
ES 2: Symphatil Kiddish, om. Carola Roivas
ES 3: Symphatil Jalinca, om. Carola Roivas
ES 4: Mustikkamaan Audi A6, om. Katja Dahlman
ES 5: Susa-Erma's Robertina, om. Marja Palomäki
 
KUMA (tyyppi): Symphatil Jolly Amore, om. Carola Roivas

Tuomarin suosikki: Symphatil Elson Diamond, om. Saija Kukkohovi
Paras nuori: Symphatil Jolly Amore, om. Carola Roivas

Laatu 1 -maininnat:
Symphatil Joyride, om. Carola Roivas
Symphatil Etonne, om. Carola Roivas & Salla Salonen
Symphatil Elson Diamond, om. Saija Kukkohovi
Symphatil Kiddish, om. Carola Roivas
Symphatil Jambalaya, om. Carola Roivas
Symphatil Jolly Amore, om. Carola Roivas
Symphatil Jalinca, om. Carola Roivas
Symphatil Her Highness, om. Heidi Lehikoinen
Symphatil Hot Chocolate, om. Carola Roivas
Symphatil Elsinore, om. Carola Roivas
Susa-Erma's Robertina, om. Marja Palomäki
Mustikkamaan Agave, om. Katja Dahlman
Mustikkamaan Audi A6, om. Katja Dahlman


Roborovski, tuomari: Niina Eskelinen (17 kpl)
S 1 + SERT: Bric’A-Brac We Be Burnin’, om. Heli Nissinen
S 2 + SERT: And I Dream Of You, om. Emilia Malinen
S 3 + KUMA: Jetlag, om. Hanna Hyvärinen
S 4 + KUMA: Polkadot Bikini, om. Hanna Hyvärinen
S 5 + KUMA: Forced To Face The Hates, om. Marjut Kaakinen

KUMA (erinomainen pää): A Little Furry Tummy**, om. Martina Munther

Paras nuori: Destiny's Brains, om. Heli Nissinen
Tuomarin suosikki: Jetlag, om. Hanna Hyvärinen

Laatu 1 -maininnat:
Destiny's Brains, om. Heli Nissinen
Bric’A-Brac Indo Silver Club, om. Hanna Hyvärinen
Forced To Face The Hates, om. Marjut Kaakinen
Feel, I Made My Way, om. Marjut Kaakinen
And I Dream Of You, om. Emilia Malinen
A Little Droopy Tail**, om. Hanna Hyvärinen
A Little Furry Tummy**, om. Martina Munther
Jetlag, om. Hanna Hyvärinen
Bric’A-Brac We Be Burnin’, om. Heli Nissinen
Yves Saint Laurent, om. Laura Roos
Hiawatha’s Sebastian, om. Emilia Malinen
Bric’A-Brac Cresendolls, om. Laura Roos
Polkadot Bikini, om. Hanna Hyvärinen
A Little Snuggle Nose, om. Hanna Hyvärinen


Ulkomuotoluokan kiinankääpiöt (23 kpl), tuomari: Petri Pyysilta
S 1 + SERT: Yökyöpelin Botomus, om. Saija Törmänen => FIN MVA!
S 2 + KUMA: Yökyöpelin Gultu, om. Mia Laine
S 3 + KUMA: Fairyland's Su Lin, om. Carola Roivas
S 4 + KUMA: Vivaldine's Binjah Blackberry*, om. Taru & Päivi Virtanen
S 5 + KUMA: Yökyöpelin Firumi, om. Mia Laine

Kunniamaininnat:
(väri): Yökyöpelin Farkku, om. Elisa Vanhala
(laikut): Bellavillan Juku-Jekkunen, om. Terttu & Pirita Rousu
(väri): Bellavillan Lailla-Lemmen***, om. Martina Munther
Vivaldine's Belicia Burleana, om. Taru & Päivi Virtanen

Paras nuori + Tuomarin suosikki: Yökyöpelin Gultu, om. Mia Laine
Paras veteraani: Vivaldine's Binjah Blackberry*, om. Taru & Päivi Virtanen

Laatu 1 -maininnat:
Yökyöpelin Gangstär, om. Mia Laine
Yökyöpelin Gultu, om. Mia Laine
Yökyöpelin Farkku, om. Elisa Vanhala
Fairyland's Su Lin, om. Carola Roivas
Yökyöpelin Botomus, om. Saija Törmänen
Vivaldine's Binjah Blackberry*, om. Taru & Päivi Virtanen
Vivaldine's Belicia Burleana, om. Taru & Päivi Virtanen



Ei-standardi roborovski, tuomari: Niina Eskelinen (2 kpl)
ES 1: Jigga Jigga, om. Tanja Tella
ES 2: Alfred Jr., om. Tanja Tella

Tuomarin suosikki: Jigga Jigga, om. Tanja Tella

Laatu 1 -maininnat:
Alfred Jr., om. Tanja Tella
Jigga Jigga, om. Tanja Tella


Lyhytkarvaiset syyrialaiset (32 kpl), tuomari: Heidi Lehikoinen
S 1 + SERT: GG06 Oranssin Capitano*, om. Heli Ojala
S 2 + SERT: Vivaldine's Saga Siguriina, om. Taru & Päivi Virtanen
S 3 + SERT: Vivaldine's Simeon Sigfrid, om. Taru & Päivi Virtanen
S 4: FIN MVA Yökyöpelin Garski, om. Mia Laine
S 5: Vivaldine's Rosabella Ruusunen, om. Taru & Päivi Virtanen

Paras nuori: Vivaldine's Saga Siguriina, om. Taru & Päivi Virtanen
Tuomarin suosikki: Pikkumökin Kakao, om. Sini Niemisalo

Laatu 1 -maininnat:
Vivaldine's Simeon Sigfrid, om. Taru & Päivi Virtanen
Vivaldine's Saga Siguriina, om. Taru & Päivi Virtanen
Hohhoijaa!, om. Hanna Nieminen
Arctican Unikamu, om. Terttu & Pirita Rousu
Susa-Erma's Eerikki, om. Hanna Nieminen
Susa-Erma's Charlie, om. Marja Palomäki
Noctis Verona, om. Henni Hurmi
Susa-Erma's Richard, om. Taru & Päivi Virtanen
GG06 Oranssin Capitano*, om. Heli Ojala
Pikkumökin Kakao, om. Sini Niemisalo
Vivaldine's Rahmud Rohkea, om. Taru & Päivi Virtanen
Noctis Sagaris, om. Tiina Jaakola-Siimes & Marjut Kurppa
FIN MVA Yökyöpelin Garski, om. Mia Laine
Delfoin Iowa, om. Heli Ojaa
Arctican Unelma, om. Sini Niemisalo
Arctican Sini-Safiiri, om. Sini Niemisalo
Susa-Erma's Jasmin, om. Sini Niemisalo
Susa-Erma's Camilla, om. Marja Palomäki
Vivaldine's Rosabella Ruusunen, om. Taru & Päivi Virtanen
Vivaldine's Randapanda, om. Joanna & Nina Elovaara
Belicia, om. Janette Hallikainen
Noctis Rea Silvia, om. Tiina Jaakola-Siimes & Marjut Kurpp
Susa-Erma's Jessica*, om. Marja Palomäki
Oranssin Beta, om. Karla Kylmäkoski
Vivaldine's Pashmina Päivänsäde, om. Taru & Päivi Virtanen
Noctis Niobe, om. Tiina Jaakola-Siimes & Marjut Kurppa


Pitkäkarvainen syyrialainen (50 kpl), tuomari: Heidi Lehikoinen
S 1 + SERT: Symphatil Caramello*, om. Carola Roivas
S 2 + SERT: Symphatil Öinen Lepakkoretki*, om. Carola Roivas
S 3: Arctican Kolibri, om. Carola Roivas
S 4: Miu Mau Mukkaa, om. Saana Kankare
S 5: Juuda, om. Saana Kankare

Paras nuori: Hälsingeskogens Kolibri, om. Sini Niemisalo
Tuomarin suosikki: Gitta, om. Hanna Hasselgren

Laatu 1 -maininnat:
Minotaurus, om. Suvi Attila
Lifeline, om. Maiju Peltonen
Fairyland's Goldie O'Gilt, om. Carola Roivas
Rianda, om. Taija Kareisto
Hälsingeskogens Kolibri, om. Sini Niemisalo
For Just One Day, om. Janette Hallikainen
Miu Mau Mukkaa, om. Saana Kankare
Cuht Copiva, om. Salla Salonen
Delfoin Ricu, om. Hanna Nieminen
Arctican Rusina, om. Sini Niemisalo
Susa-Erma's Casimir, om. Janette Hallikainen
Satumetsän Pirata, om. Hanna Nieminen
Bonanza, om. Hanna Hasselgren
Gimaldaa Guldaa, om. Carola Roivas
Peppermint's Basilika, om. Saija Kukkohovi
Oates, om. Suvi Attila
Soundlover's Wagner, om. Heli Ojala
Yökyöpelin Giituri, om. Marja Palomäki
Kennedy, om. Saija Kukkohovi
Arctican Sikari-Sakari, om. Susanna Hassinen
Symphatil Cindeella, om. Hanna Nieminen
Symphatil Caramello*, om. Carola Roivas
Yökyöpelin Irna, om. Anu Luostarinen
Bätgöörl*, om. Saana Kankare
Beat Blender, om. Salla Salonen
Susa-Erma's Jenna, om. Marja Palomäki
Susa-Erma's Cleopatra, om. Karla Kylmäkoski
Gitta, om. Hanna Hasselgren
Symphatil Öinen Lepakkoretki*, om. Carola Roivas
Susa-Erma's Renata, om. Sonja Määttänen
Pikkumökin Kiwi, om. Terttu & Pirita Rousu
Juuda, om. Saana Kankare
Viiwu, om. Taija Kareisto
Taffella, om. Henni Nurmi
Barretta, om. Salla Salonen
Arctican Kolibri**, om. Carola Roivas
Kiwi**, om. Saana Kankare
Breezer, om. Suvi Attila
Peppermint's Kaneli, om. Saija Kukkohovi


Ei-standardisyyrialaiset (2 kpl), tuomari: Heidi Lehikoinen
ES 1: Cinulle Copiva, om. Terttu & Pirita Rousu

Tuomarin suosikki: Cinulle Copiva, om. Terttu & Pirita Rousu
Paras veteraani: Galadriel, om. Suvi Attila

Laatu 1 -maininnat:
Cinulle Copiva, om. Terttu & Pirita Rousu
Galadriel, om. Suvi Attila



Ei- ja koestandardien Best In Show
1. Ei-standardi campbelli - Symphatil Jolly Amore, om. Carola Roivas
2. Syyrialainen – Cinulle Copiva, om. Terttu & Pirita Rousu
3. Ei-standardi roborovski - Jigga Jigga, om. Tanja Tella
4. Koestandardi campbelli - Symphatil Hot Shot, om. Carola Roivas
 

Standardiluokkien Best In Show
1. Talvikko - Destiny's Jellybean***, om. Pia Oinonen
2. Lyhytkarvainen – GG06 Oranssin Capitano**, om. Heli Ojala
3. Pitkäkarvainen – Symphatil Caramello**, om. Carola Roivas
4. Roborovski - Bric’A-Brac We Be Burnin’*, om. Heli Nissinen
5. Campbelli - Täystuhon Stalker, om. Petri Pyysilta
6. Kiinankääpiö – Yökyöpelin Botomus***, om. Saija Törmänen




Lemmikkiluokat___________________________________________________________

Lemmikkisyyrialaiset, tuomari: Mia Laine
PLH 1: Minnos, om. Linnea Blåfield
PLH 2: Always America, om. Minna Vainio
PLH 3: Carousel, om. Enna Nurmi
PLH 4: Koda, om. Maria Esen
PLH 5: Oranssin Basmah, om. Tiina Nylén

KUMA (kynnet): Minnos, om. Linnea Blåfield
KUMA (kynnet): Belicia, om. Janette Hallikainen
KUMA (kynnet): Kira, om. Ella Särkelä
KUMA (kynnet): Kiwi, om. Saana Kankare
KUMA (turkki): GG06 Oranssin Capitano, om. Heli Ojala
KUMA (turkki): Oranssin Buena Noche, om. Tiina Nylén
KUMA (turkki): Minnos, om. Linnea Blåfield
KUMA (turkki): Rio Grande Messenger, om. Heidi Lehikoinen
KUMA: Taffella, om. Henni Nurmi
KUMA: X-File's Zeba, om. Linnea Blåfield
KUMA: Yukino Kioto, om. Marjut Kaakinen & Elisa Vanhala

EP (käsiteltävyys): Lifeline, om. Maiju Peltonen
EP (käsiteltävyys): Pure Poison, om. Marjut Kaakinen
EP (käsiteltävyys): Always America, om. Minna Vainio
EP (nallenaama): Mustikkamaan Botanical, om. Carola Roivas
EP (nallenaama): X-File's Zeba, om. Linnea Blåfield
EP (nallenaama): Noctis Sallustius, om. Saana Kankare
EP (persoonallisimmat silmät): Oranssin Basmah, om. Tiina Nylén

Söpöin lk (väri): Rio Grande Messenger, om. Heidi Lehikoinen
Söpöin pk (viikset): Idefix, om. Saana Kankare

Paras nuori: Always America, om. Minna Vainio
Tuomarin suosikki: Minnos, om. Linnea Blåfield


Lemmikkikääpiöt, tuomari: Petri Pyysilta
PLH 1: Symphatil Äpple Garden, om. Carola Roivas
PLH 2: Symphatil Etonne, om. Salla Salonen & Carola Roivas
PLH 3: Tiitu, om. Janniina Huttunen
PLH 4: Symphatil Jolly Amore, om. Carola Roivas
PLH 5: Mustikkamaan Audi A6, om. Katja Dahlman

KUMA: Satumetsän Samuli, om. Sanni Mäkiä & Niina Toivonen
KUMA: Täystuhon Milano, om. Maiju Peltonen
KUMA: Dayna, om. Noora Niemisalo
KUMA: City by Night, om. Sanni Mäkiä & Saara Joronen
KUMA: Feel, I Made My Way, om. Marjut Kaakinen

EP: Fairyland's Su Lin, om. Carola Roivas
EP: Yökyöpelin Farkku, om. Elisa Vanhala
EP: Hamster Girl, om. Pauliina Kallio
EP: Fibula, om. Ella Katajisto
EP: Varjoyrtin Hopeanuoli, om. Noora Hautamaa

Söpöin rb: Forced to Face the Hates, om. Laura Juujärvi
Söpöin kkh: Bellavillan Muksu-Mussukainen, om. Susanna Hassien
Söpöin cb: Täystuhon Milano, om. Maiju Peltonen
Söpöin tv: Duke Driscol, om. Elisa Vanhala

Paras nuori: Symphatil Etonne, om. Carola Roivas & Salla Salonen
Paras veteraani: Tiitu, om. Janniina Huttunen
Tuomarin suosikki: Dayna, om. Noora Niemisalo


Lemmikkiluokkien Best in Show
BIS 1: Minnos, om. Linnea Blåfield
BIS 2: Symphatil Äpple Garden, om. Carola Roivas


HAMSTRAUSKILPAILU, SYYRIALAISET HAMSTERIT
Tuomari: Martina Munther

1. Kira, om. Ella Särkelä
2. Dream Brother, om. Marjut Kaakinen
3. Vivaldine's Randapanda, om. Joanna Elovaara

HAMSTRAUSKILPAILU, KÄÄPIÖHAMSTERIT
Tuomari: Martina Munther

1. Fibula
2. Dayna
3. Tiitu

PARIKILPAILU
Tuomari: Martina Munther

1. pk rex soopelit Darphin* & Bätgöörl* (om. Salla Salonen ja Saana Kankare)
2. safiirit vkh tv:t Cadium Happy Hour & Cadium Navy Blue (om. Minna Vainio ja Tiia Peippo)
3. normaalit vkh tv:t Charlie ja Columbo (om. Jari Mäkinen)
« Viimeksi muokattu: 01.01.70 - klo:02:00 kirjoittanut Guest »
Cheersbigears-talvikkokasvatus