Kirjoittaja Aihe: Tampere 9.3.2008  (Luettu 3216 kertaa)

Poissa Maikkis

  • Viestejä: 611
    • Profiili
Tampere 9.3.2008
« : 10.03.08 - klo:11:56 »
ULKOMUOTOLUOKAT

Lyhytkarvainen syyrialainen, Tuomari Satu Evilampi (14 kpl)
S1 + SERT: Unnaliina Unelmanalle*, om. Minna Tuominen
S2 + SERT: Soundlover's Besame Mucho, om. Heli Ojala
S3 + SERT: GG07 Susa-Erma's Rafael**, om. Marja Palomäki  => FIN MVA!

Paras nuori: Soundlover's Besame Mucho, om. Heli Ojala
Tuomarin suosikki: GG07 Susa-Erma's Rafael**, om. Marja Palomäki
 
EP Paras turkki: Susa-Erma's Melinda, om. Marja Palomäki

L1-maininnat:
- Kuriton, om. Maria Holma
- Soundlover's Besame Mucho, om. Heli Ojala
- Soundlover's Zephyr, om. Heli Ojala
- GG07 Susa-Erma's Rafael**, om. Marja Palomäki
- Susa-Erma's Macencie, om. Päivi Mikkolainen
- Soundlover's Amelie, om. Heli Ojala
- Soundlover's Arielle, om. Johanna Kotilainen
- Zaharah, om. Saana Kankare
- Zihauhau, om. Saana Kankare
- Susa-Erma's Melinda, om. Marja Palomäki
- Unnaliina Unelmanalle*, om. Minna Tuominen
- Soundlover's Xanadu**, om. Heli Ojala




Pitkäkarvainen syyrialainen, Tuomari Satu Evilampi (26 kpl)
S1: FIN MVA Bertil, om. Saija Kukkohovi
S2 + SERT: Hälsingeskogens Umbro, om. Salla Salonen
S3 + SERT: SHY VL Susa-Erma's Ronald, om. Marika Mykrä
S4 + SERT: Eukleides*, om. Jenni Mykrä
S5: Anemone's Deep Blue Sea, om. Linda Akselin

KUMA kuviosta: Susa-Erma's Jasmin, om. Marja Palomäki
KUMA turkista: Hälsingeskogens Underbar*, om. Salla Salonen

Paras nuori: Jouluaatto, om. Tiina Ulkoniemi ja Salla Salonen
Tuomarin suosikki: Delfoin Ekseptio, om. Päivi Mikkolainen

EP Paras pää: Peppermint's Satunnainen Vaihtelu, om. Saija Kukkohovi
EP Paras yksivärinen: FIN MVA Bertil, om. Saija Kukkohovi
EP Paras pitkäkarvainen satiini: Eukleides*, om. Jenni Mykrä

L1-maininnat:
- Jouluaatto, om. Tiina Ulkoniemi ja Salla Salonen
- Satumetsän Qaius Julius, om. Heli Ojala
- Arkhimedes, om. Kaisa Paala
- Eukleides*, om. Jenni Mykrä
- Peppermint's Satunnainen Vaihtelu, om. Saija Kukkohovi
- Onfroi Onnenmyyrä, om. Tiina Ulkoniemi
- Delfoin Ekseptio, om. Päivi Mikkolainen
- Arctican Fausto, om. Marika Mykrä
- Hälsingeskogens Umbro, om. Salla Salonen
- SHY VL Susa-Erma's Ronald, om. Marika Mykrä
- FIN MVA Bertil, om. Saija Kukkohovi
- Susa-Erma's Yvonna, om. Marja Palomäki
- Eudoksos, om. Marika Mykrä
- Peppermint's Luonnollinen Valinta, om. Salla Salonen
- Susa-Erma's Jasmin, om. Marja Palomäki
- Anemone's Deep Blue Sea, om. Linda Akselin
- Nobody Else, om. Saana Kankare
- Hälsingeskogens Underbar*, om. Salla Salonen
- Anemone's Mango Milkyway, om. Marika Mykrä
- Väiski, om. Maria Holma


Koestandardiluokan syyrialainen, Tuomari Satu Evilampi (1 kpl)
KS1: Nathaniel Nallekarhu, om. Riikka Viskari ja Minna Tuominen

KUMA turkista: Nathaniel Nallekarhu, om. Riikka Viskari ja Minna Tuominen
Tuomarin suosikki: Nathaniel Nallekarhu, om. Riikka Viskari ja Minna Tuominen

L1-maininnat:
- Nathaniel Nallekarhu, om. Riikka Viskari ja Minna Tuominen



Ei-standardiluokan syyrialainen, Tuomari Satu Evilampi (3 kpl)
ES1: IhQ PihQ Irc, om. Taija Kareisto ja Salla Salonen

KUMA tyypistä: IhQ PihQ Irc, om. Taija Kareisto ja Salla Salonen
Tuomarin suosikki: IhQ PihQ Irc, om. Taija Kareisto ja Salla Salonen

L1-maininnat:
- IhQ PihQ Irc, om. Taija Kareisto ja Salla Salonen
- Gibson, om. Salla ja Mikko Salonen


Venäjänkääpiöhamsteri talvikko, Tuomari Niina Eskelinen (20 kpl)
S1 + SERT: Linnunradan Hirmumyrsky, om. Pia Oinonen
S2 + SERT: Linnunradan Valkoinen Lohikäärme, om. Taija Kareisto
S3 + SERT: Black Magic, om. Maiju Peltonen
S4: Linnunradan Babar, om. Pia Oinonen
S5: Linnunradan Syysomena, om. Pia Oinonen

KUMA päästä: Jane, om. Riikka Jussila
KUMA lupaava nuori: Linnunradan Syysomena, om. Pia Oinonen

Paras nuori: Linnunradan Hirmumyrsky, om. Pia Oinonen
Paras veteraani: Juhani*, om. Karoliina Ylinen
Tuomarin suosikki: Jane, om. Riikka Jussila

L1-maininnat:
- Linnunradan Avaruuskauhu, om. Pia Oinonen
- Linnunradan Syysomena, om. Pia Oinonen
- Linnunradan Hirmumyrsky, om. Pia Oinonen
- Nekkujemmari, om. Minna Vainio
- Linnunradan Valkoinen Karhu, om. Karoliina Ylinen
- Linnunradan Valkoinen Lohikäärme, om. Taija Kareisto
- Hölmö Rakkaus, om. Pia Oinonen
- Linnunradan Babar, om. Pia Oinonen
- Susa-Erma's Stefanos, om. Marja Palomäki
- Black Magic, om. Maiju Peltonen
- Jane, om. Riikka Jussila
- Juhani*, om. Karoliina Ylinen




Venäjänkääpiöhamsteri campbelli, Tuomari Niina Eskelinen (9 kpl)
S1: Peppermint's Morgan, om. Saija Kukkohovi
S2: Mustikkamaan Höpötin, om. Janette Hallikainen
S3: GG07 Peppermint's Mortimer, om. Marja Palomäki

KUMA väristä: GG07 Peppermint's Mortimer, om. Marja Palomäki

Paras nuori: Mustikkamaan Höpötin, om. Janette Hallikainen
Tuomarin suosikki: GG07 Peppermint's Mortimer, om. Marja Palomäki

L1-maininnat:
- Mustikkamaan Höpötin, om. Janette Hallikainen
- Firefly's Raven, om. Janette Hallikainen
- Mustikkamaan Gran Turismo, om. Saija Kukkohovi
- Firefly's Pantera, om. Janette Hallikainen
- GG07 Peppermint's Mortimer, om. Marja Palomäki
- Firefly's Quinetta, om. Janette Hallikainen
- Firefly's Parmesan, om. Janette Hallikainen
- Peppermint's Morgan, om. Saija Kukkohovi



Koestandardiluokan vkh campbelli, Tuomari Niina Eskelinen (3 kpl)
KS1: Peppermint's Minnie, om. Saija Kukkohovi

Tuomarin suosikki: Susa-Erma's Wilmeri, om. Marja Palomäki

L1-maininnat:
- Peppermint's Minnie, om. Saija Kukkohovi
- Susa-Erma's Walton, om. Marja Palomäki
- Susa-Erma's Wilmeri, om. Marja Palomäki



Venäjänkääpiöhamsteri roborovski, Tuomari Niina Eskelinen (5 kpl)
S1 + SERT: Destiny's Krtek, om. Heli Nissinen
S2: Zelda, om. Ella Rintanen

Paras nuori: Destiny's Krtek, om. Heli Nissinen
Tuomarin suosikki: Destiny's Krtek, om. Heli Nissinen

L1-maininnat:
- Destiny's Krtek, om. Heli Nissinen
- Destiny's Tarantino*, om. Heli Nissinen
- Ramiro, om. Minna Tuominen
- Destiny's Maatsuyker, om. Heli Nissinen
- Zelda, om. Ella Rintanen



Ei-standardiluokan vkh roborovski, Tuomari Niina Eskelinen (4 kpl)
ES1: Spongebob Squarepants, om. Heli Nissinen
ES2: We Just Need More, om. Tanja Tella
ES3: Casper, om. Tanja Tella

KUMA päästä: Casper, om. Tanja Tella

Paras nuori: Spongebob Squarepants, om. Heli Nissinen
Paras veteraani: Casper, om. Tanja Tella
Tuomarin suosikki: Casper, om. Tanja Tella

L1-maininnat:
- Spongebob Squarepants, om. Heli Nissinen
- Break The Silence, om. Tanja Tella
- We Just Need More, om. Tanja Tella
- Casper, om. Tanja Tella



Kiinankääpiöhamsteri, Tuomari Niina Eskelinen (15 kpl)
S1 + SERT: Yökyöpelin Lommo, om. Mia Laine
S2 + SERT: Yökyöpelin Limppu, om. Mia Laine
S3 + SERT: Yökyöpelin Joutomies*, om. Salla ja Mikko Salonen
S4 + SERT: Yökyöpelin Lare, om. Mia Laine
S5: Yökyöpelin Gultu*, om. Mia Laine

KUMA päästä: O'Gay*, om. Saana Kankare
KUMA päästä: Yökyöpelin Gultu*, om. Mia Laine

Paras nuori: Yökyöpelin Lommo, om. Mia Laine
Paras veteraani: Yökyöpelin Gultu*, om. Mia Laine
Tuomarin suosikki: Örinä, om. Saana Kankare

L1-maininnat:
- Yökyöpelin Lare, om. Mia Laine
- Yökyöpelin Limppu, om. Mia Laine
- Yökyöpelin Lommo, om. Mia Laine
- Yökyöpelin Kummitus, om. Mia Laine
- Yökyöpelin Joutomies*, om. Salla ja Mikko Salonen
- Yökyöpelin Kiulukka, om. Mia Laine
- Abbtronic, om. Saana Kankare
- O'Gay*, om. Saana Kankare
- Ou Nou**, om. Salla ja Wilma Salonen
- Yökyöpelin Gihuahua, om. Mia Laine
- Yökyöpelin Gultu*, om. Mia Laine
- Yökyöpelin Firumi*, om. Mia Laine
- FIN MVA Yökyöpelin Eskis, om. Mia Laine
- Bellavillan Lailla-Lapsosen, om. Saana Kankare



Best in Show standardiluokat:
BIS 1: Lyhytkarvainen syyrialainen Unnaliina Unelmanalle*, om. Minna Tuominen
BIS 2: Kiinankääpiöhamsteri Yökyöpelin Lommo, om. Mia Laine
BIS 3: Vkh talvikko Linnunradan Hirmumyrsky, om. Pia Oinonen
BIS 4: Pitkäkarvainen syyrialainen FIN MVA Bertil, om. Saija Kukkohovi
BIS 5: Vkh roborovski Destiny's Krtek, om. Heli Nissinen
BIS 6: Vkh campbell Peppermint's Morgan, om. Saija Kukkohovi


Best in Show Ei- ja koestandardiluokat:
BIS 1: Ei-standardi syyrialainen IhQ PihQ Irc, om. Taija Kareisto ja Salla Salonen
BIS 2: Ei-standardi roborovski Spongebob Squarepants, om. Heli Nissinen
BIS 3: Koestandardi syyrialainen Nathaniel Nallekarhu, om. Riikka Viskari ja Minna Tuominen
BIS 4: Koestandardi campbell Peppermint's Minnie, om. Saija Kukkohovi





LEMMIKKILUOKAT

Syyrialaiset, Tuomari Petri Pyysilta (30 kpl)
PLH 1: Soundlover's Arielle, om. Johanna Kotilainen
PLH 2: Anemone's Deep Blue Sea, om. Linda Akselin
PLH 3: Soundlover's Bonanza, om. Minna Vainio
PLH 4: Eukleides*, om. Jenni Mykrä
PLH 5: Susa-Erma's Peitsa, om. Mirja-Liisa Järvinen

KUMA yleisvaikutelma: Sid Vicious, om. Janika Silfverberg
KUMA yleisvaikutelma: Zot Zot, om. Saana Kankare
KUMA yleisvaikutelma: Esmiina Erittäin-Söpö, om. Minna Tuominen
KUMA yleisvaikutelma: Obelix Onnenpähkinä, om. Tiina Ulkoniemi
KUMA yleisvaikutelma: Delfoin Ekseptio, om. Päivi Mikkolainen
KUMA yleisvaikutelma: Zaharah, om. Saana Kankare
EP: Anemone's Mango Milkyway, om. Marika Mykrä
EP: Arkhimedes, om. Kaisa Paala
EP: Jouluaatto, om. Tiina Ulkoniemi ja Salla Salonen
EP: SHY VL Susa-Erma's Ronald, om. Marika Mykrä

Tuomarin suosikki: Obelix Onnenpähkinä, om. Tiina Ulkoniemi
Paras nuori: Soundlover's Bonanza, om. Minna Vainio
Paras veteraani: Onni Manninen, om. Minna Happonen


Kääpiöhamsterit, Tuomari Saija Kukkohovi (12 kpl)
PLH 1: O'Gay*, om. Saana Kankare
PLH 2: Linnunradan Valkoinen Lohikäärme, om. Taija Kareisto
PLH 3: Lucas, om. Satu Niukkanen
PLH 4: SHY VL Yökyöpelin Gurko, om. Saana Kankare
PLH 5: Helmeri, om. Henna Lappi

EP (lisää massavuutta): Basful Safir, om. Minna Vähämaa
EP (lammasturkki): Eternal Flame, om. Linda Akselin
EP (lisää massavuutta): Vaappu,om. Satu Niukkanen
EP (dumbo =) ): Parviainen, om. Saana Kankare
EP (hyväkuntoinen veteraani): Bellavillan Lailla-Lapsosen, om. Saana Kankare
EP (käsiteltävyys): Symphatil Kolibri, om. Liina Papinsaari

Tuomarin suosikki: SHY VL Yökyöpelin Gurko, om. Saana Kankare
Paras nuori: Lucas, om. Satu Niukkanen
Paras veteraani: SHY VL Yökyöpelin Gurko, om. Saana Kankare


Lasten lemmikkiluokka, Tuomari Petri Pyysilta (11 kpl)
PLH 1: Hälsingeskogens Umbro, om. Mikko Salonen
PLH 2: Jane, om. Riikka Jussila
PLH 2: GG07 LGG07 SHY VL Ou Nou**, om. Wilma Salonen

Tuomarin suosikki: Kisälli, om. Tiia Juhola
Paras nuori: Kisälli, om. Tiia Juhola
Paras veteraani: Symphatil Kiiwi, om. Elias Papinsaari

EP: Öttömönkiäinen, om. Alina Seppä
EP: Donna Paukku, om. Neea-Juulia Nurmi
EP: Linnunradan Ovaali, om. Anni Paananen


Best in Show lemmikkiluokat:
BIS 1: Syyrialainen Soundlover's Arielle, om. Johanna Kotilainen
BIS 2: Lasten lemmikkiluokan hamsteri Hälsingeskogens Umbro, om. Mikko Salonen
BIS 3: Kääpiöhamsteri O'Gay*, om. Saana Kankare

----------------------
EP = erikoispalkinto
KUMA = kunniamaininta
PLH = Paras lemmikkihamsteri
S = standardi
ES = ei-standardi
KS = koestandardi
BIS = best in show
L1 = laatu 1 -maininta
SERT = sertifikaatti
« Viimeksi muokattu: 01.01.70 - klo:02:00 kirjoittanut Guest »