Kirjoittaja Aihe: Vuoden Voittaja 2019 -tulokset  (Luettu 2099 kertaa)

Poissa kassuuu

  • Ylläpitäjä
  • Viestejä: 50
    • Profiili
Vuoden Voittaja 2019 -tulokset
« : 01.01.20 - klo:23:32 »
Vuoden Kasvattaja 2019 - kaikki lajit ja luokat
1. Picus 609p
2. Niinpal Gauhian 234p
3. Tinytail 220p
4. Tarinan 211p
5. Sateenkaaren 155p
6. Pikkumökin 153p
7. Sani's 118p
8. Noctis 106p
9. Ereganto's 67p
10. Kingdom's 44p
10. Vivaldine's 44p

Vuoden Kasvattaja 2019 – standardiluokat
1. Picus 524p
2. Tinytail 220p
3. Tarinan 211p
4. Pikkumökin 136p
5. Sateenkaaren 101p
6. Noctis 96p
7. Sani's 94p
8. Niinpal Gauhian 71p
9. Kingdom's 44p
9. Vivaldine's 44p
10. Halipulan 38p

Vuoden Kasvattaja 2019 – koestandardiluokat
1. Niinpal Gauhian 127p
2. Picus 25p
3. Sani's 10p

Vuoden Kasvattaja 2019 - ei-standardiluokat
1. Ereganto's 67p
2. Picus 60p
3. Sateenkaaren 54p
4. Niinpal Gauhian 36p
5. Pikkumökin 17p
6. Sani's 14p
7. Noctis 10p

Vuoden kasvattaja 2019 - lyhytkarvaiset syyrianhamsterit
1. Picus 115p
2. Tarinan 85p
3. Noctis 46p
4. Vivaldine's 44p
5. Pikkumökin 35p
6. Niinpal Gauhian 22p
7. Peppermint's 16p
8. Wonderland's 14p
9. Sateenkaaren 12p

Vuoden kasvattaja 2019 - pitkäkarvaiset syyrianhamsterit
1. Tarinan 124p
2. Picus 118p
3. Pikkumökin 101p
4. Noctis 50p
5. Niinpal Gauhian 49p

Vuoden kasvattaja 2019 – talvikot
1. Tinytail 220p
2. Picus 59p
3.Halipulan 38p
4. Pumpkin's 18p
5. Tarinan 2p

Vuoden kasvattaja 2019 – campbellit
1. Picus 108p
2. Sani's 30p

Vuoden kasvattaja 2019 – roborovskit
1. Sateenkaaren 89p
2. Picus 57p
3. Kingdom's 44p
4. Wonderland's 6p

Vuoden kasvattaja 2019 - kiinankääpiöhamsterit
1. Picus 67p
2. Sani's 64p

Vuoden kasvattaja 2019 - koe-standardiluokan syyrianhamsterit
1. Niinpal Gauhian 127p
2. Sani's 10p

Vuoden kasvattaja 2019 - koe-standardiluokan campbellit
1.Picus 25p

Vuoden kasvattaja 2019 - ei-standardiluokan syyrianhamsterit
1. Ereganto's 67p
2. Niinpal Gauhian 36p
3. Pikkumökin 17p
4. Noctis 10p
5. Picus 8p

Vuoden kasvattaja 2019 - ei-standardiluokan campbellit
1. Picus 41p
2. Sani's 14p

Vuoden kasvattaja 2019 - ei-standardiluokan roborovskit
1. Sateenkaaren 54p
2. Picus 11p

Vuoden näyttelyhamsteri 2019 – standardiluokat
1. FIN TMVA FIN TVLH VV18 GG18 SHY-30v Taivaankansalainen**, om. Asta Rekilä-Suni​88p
2. FIN MVA Melted Caramel Soft-Ice, om. Jemina Ahtola 76p
3. GG19 Bbeauty´s Golden Mama**, om. Jessica Gullblom​53p
4. FIN MVA FIN VLH Jotain Järkeä, om. Sanni Heinämäki 51p
5. FIN MVA Noctis Rommirusina, om. Siiri Stenius 50p
5. Tinytail Islay Mist**, om. Antti Nikula 50p
6. Pohjanukonkorento***,om. Sara Iso-Kungas 45p
7. SHY-30V Tinytail Bob Marley*, om. Sarianne Väisänen 41p
8. JV19 Picus Joppa***, om. Jonna Tikka 38p
9. JV19 Tinytail Connemara**, om. Sarianne Väisänen 35p
10. JV19 Tarinan Eyes On The Prize***, om. Arja Myllylä 33p
10. FIN TMVA GG18 Niinpal Gauhian Yli Ymmärryksen, om. Kirsi Leppälammi 33p
10. FIN MVA SHY-30V Pikkumökin Jolly Jumper, om. Siiri Stenius 33p

Vuoden näyttelyhamsteri 2019 – koestandardiluokat
1. Niinpal Gauhian Liian Siistiä++, om. Kirsi Leppälammi 48p
2. KJV19 KGG18 Niinpal Gauhian Vissiin Virheetön+, om. Kirsi Leppälammi 30p
3. Picus Altropin+, om: Jonna Tikka 25p
4. Niinpal Gauhian Google Apuna, om. Jessica Gullblom 22p
5. KGG19 Niinpal Gauhian Tuurilla Oikein+, om. Kirsi Leppälammi 17p
6. Sani's Taika-Pasi, om. Petra Nyman 10p

Vuoden näyttelyhamsteri 2019 - ei-standardiluokat
1. Grayscale’s Twister, om. Jessica Gullblom 57p
2. Kelpo Koltiainen, om. Jatta Juutilainen 54p
3. Stamboom Patches Fellow, om. Jatta Juutilainen 34p
4.  Picus Ringer, om. Jonna Tikka 28p
4. Sateenkaaren Herra Herhiläinen, om. Satu Karjalainen 28p
5. EJV19 Ereganto’s Face The Truth, om. Riina Partanen 26p
6. Ereganto’s Electronic Art, om. Riina Partanen 24p
7. EGG19 Count Dracula, om. Jessica Gullblom 22p
8.  SHY-30V Niinpal Gauhian Hups Hamstrasin, om. Kirsi Leppälammi 21p
9.  Daiju Depressio, om. Sanni Heinämäki 20p
10. FIN MVA FIN VLH Jotain Järkeä, om. Sanni Heinämäki 19p

Vuoden näyttelyhamsteri 2019 - lemmikkiluokat
1. FIN MVA FIN VLH Jotain Järkeä, om. Sanni Heinämäki 91p
2. FIN MVA FIN TVLH VV18 GG18 SHY-30V Taivaankansalainen, om. Asta Rekilä-Suni 74p
3. LGG19 Linnunradan Vislaus, om. Essi Kyröjoki 68p
4. FIN MVA FIN VLH SHY30V Niinpal Gauhian Toive Vai Tavoite, om. Lea Kallio 51p
5.Stamboom Patches Fellow**, om. Jatta Juutilainen 44p
6.Grayscale´s Salve Regina, om. Violetta Loukiainen 43p
7. Keisarikorento, om. Cecilia Wargh 41p
7. Jero´s Qianru, om. Miska Mustakallio 41p
8. Mermaidia, om. Sanni Ahonen 40p
9. RiksRäks!, om. Antti Nikula 39p
10. Sateenkaaren Hula Hula, om. Satu Karjalainen 38p

Vuoden Voittaja 2019 - lyhytkarvaiset syyrianhamsterit
1. VV19 GG19 Bbeauty´s Golden Mama**, om. Jessica Gullblom 53p
2. FIN MVA FIN VLH Jotain Järkeä, om. Sanni Heinämäki 51p
3. JV19 Tarinan Eyes On The Prize***, om. Arja Myllylä 33p
4. Tauno Palo*, om. Jessica Gullblom 31p
5. Kultu Huurrevaara**, om. Jessica Gullblom 28p
6. Tarinan Made To Measure***, om. Arja Myllylä 26p
7. Vivaldine´s Mansikkamaan Elvi*, om. Saija Kukkohovi 24p
7. Hempein Haave*, om. Violetta Loukiainen 24p
8.FIN MVA FIN TVLH SHY-30V Niinpal Gauhian Toive Vai Tavoite, om. Lea Kallio 22p
8. Noctis Kismet**, om. Kaisla Jaakola-Siimes 22p
9. Picus Pikku Prinsessa*, om. Antti Nikula 19p
9. Pikkumökin Luna Lovekiva*, om. Terttu Rousu 19p
10. Vivaldine´s Tuure Tutkimusmatkailija*, om. Päivi Lindberg 18p
10. Miss Piggy*, om. Jessica Gullblom 18p

Vuoden Voittaja 2019 - pitkäkarvaiset syyrianhamsterit
1. FIN MVA VV19 Melted Caramel Soft-Ice, om. Jemina Ahtola 76p
2. FIN MVA Noctis Rommirusina, om. Siiri Stenius 50p
3. Pohjanukonkorento***, om. Sara Iso-Kungas 45p
4. JV19 Picus Joppa***, om. Jonna Tikka 38p
5. FIN TMVA GG18 Niinpal Gauhian Yli Ymmärryksen, om. Kirsi Leppälammi 33p
5. FIN MVA SHY-30V Pikkumökin Jolly Jumper, om. Siiri Stenius 33p
6. Picus Yatzy**, om. Lotta Hyppyrä 32p
7. Tarinan Laugh Out Loud**, om. Arja Myllylä 28p
8. FIN MVA Pikkumökin Impi*, om. Terttu Rousu 24p
8. Tarinan Wall Flower**, om. Arja Myllylä 24p
8. GG19 Queen Akasha*, om. Jessica Gullblom 24p
9. Fantastinen Feeniks*, om. Sanni Heinämäki 22p
10. Pikkumökin Kaneli**, om. Terttu Rousu 20p

Vuoden Voittaja 2019 – talvikot
1. VV19 Tinytail Islay Mist**, om. Antti Nikula 50p
2. SHY-30V Tinytail Bob Marley*, om. Sarianne Väisänen 41p
3. JV19 Tinytail Connemara**, om. Sarianne Väisänen 35p
4. Aries*, om. Asta Rekilä-Suni 29p
5. Tinytail Toledo*, om. Sarianne Väisänen 24p
6. GG19 Picus Vizela*, om. Jonna Tikka 23p
7. Halipulan Onnenpölyä Orvokeissa*, om. Mira Mykkälä 18p
7. Tinytail Clarence, om. Sarianne Väisänen 18p
8. King Boo*, om. Siiri Virtanen 16p
8. Tinytail Winter Gold*, om. Sarianne Väisänen 16p
8. Pumpkin´s Thunder Storm*, om. Marika Viinikainen 16p
9. Fairytropia*, om. Jatta Juutilainen 14p
9. Picus Aella*, om. Henni Haatainen 14p
9. Cheslav*, om. Jatta Juutilainen 14p
10. Tinytail Prince Edward County, om. Sarianne Väisänen 12p
10. POKS!*, om. Satu Karjalainen 12p
10. Happy Meal*, om. Sanni Heinämäki 12p
10. Picus Sintra, om. Jonna Tikka 12p

Vuoden Voittaja 2019 – campbellit
1. VV19 GG19 Picus Vectra*, om. Jonna Tikka 26p
2. JV19 Picus Crystal*, om. Jonna Tikka 21p
3. Sani’s Syystähti*, om. Petra Nyman 16p
4. SHY-30V Sani’s Kuunlilja*, om. Asta Rekilä-Suni 14p
4. Picus Carbomix*, om. Jonna Tikka 14p
5. Picus Nitro*, om. Jonna Tikka 13p
6. Picus Zessly*, om. Jonna Tikka 10p
7. Picus Zovirax, om. Jonna Tikka 8p
7. Picus Toi-Boi, om. Kirsi Leppälammi 8p
8. Picus Ziptek, om. Jonna Tikka 4p
9. Picus Chennai, om. Jonna Tikka 2p
9. Picus Hän-Män, om. Kirsi Leppälammi 2p

Vuoden voittaja 2019 – roborovskit
1. FIN TMVA VV18 VV19 SHY-30V Ryuuguu Rena, om. Asta Rekilä-Suni 29p
2. JV19 Picus Balasov**, om. Jonna Tikka 28p
3. Sateenkaaren Lauantaimakkara**, om. Satu Karjalainen 25p
3. GG19 Sateenkaaren Popsi Porkkanaa**, om. Satu Karjalainen 25p
4. Ewan Edition**, om. Siiri Suihko 22p
5. Kingdom´s Phoenix Cave, om. Pilvi Piirainen 20p
6. Sateenkaaren Haa-Haa-Haarukka*, om. Satu Karjalainen 19p
7. Osiris*, om. Eve Kähkönen 16p
7. Kingdom’s Esper Caves, om. Pilvi Piirainen 16p
8. Picus Shuyga, om. Jonna Tikka 13p
9. Picus Aleksin*, om. Jonna Tikka 12p
10. Amon-Ra, om. Pilvi Piirainen 10p
10. Sateenkaaren Mitsupisi*, om. Satu Karjalainen 10p
10. Sateenkaaren Mustikkamuffinssi*, om. Satu Karjalainen 10p

Vuoden Voittaja 2019 – kiinankääpiöhamsterit
1. FIN TMVA FIN TVLH VV18 VV19 GG18 SHY-30v Taivaankansalainen**, om. Asta Rekilä-Suni 88p
2. Sani's Glamorös**, om. Päivi Lindberg 28p
3. Picus Deng Zhao**, om. Jonna Tikka 27p
4. JV19 Sani’s Förbjuden**, om. Petra Nyman 16p
5. Picus Zhang Xun, om. Jonna Tikka 15p
6. GG19 Picus Pei Fang*, om. Jonna Tikka 13p
7. FIN MVA Sani's Dyrbar, om. Petra Nyman 10p
7. FIN MVA Sani’s Deliciös, om. Petra Nyman 10p
7. Picus Der Ling*, om. Jonna Tikka 10p
8. Lilliput´s Aries, om. Päivi Lindberg 8p
9. Picus Sun Tzu, om. Ari ja Sini Nuutinen 2p

Vuoden Voittaja 2019 - koe-standardiluokan syyrianhamsterit
1. KVV19 Niinpal Gauhian Liian Siistiä++, om. Kirsi Leppälammi 48p
2. KJV19 KGG18 Niinpal Gauhian Vissiin Virheetön+, om. Kirsi Leppälammi 30p
3. Niinpal Gauhian Google Apuna, om. Jessica Gullblom 22p
4. KGG19 Niinpal Gauhian Tuurilla Oikein+, om. Kirsi Leppälammi 17p
5. Sani's Taika-Pasi, om. Petra Nyman 10p

Vuoden Voittaja 2019 - koe-standardiluokan campbellit
1.KVV19 Picus Altropin+ Om: Jonna Tikka 25p

Vuoden Voittaja 2019 - ei-standardiluokan syyrianhamsterit
1. EVV19 Grayscale’s Twister, om. Jessica Gullblom 57p
2. Kelpo Koltiainen, om Jatta Juutilainen 54p
3. Stamboom Patches Fellow, om. Jatta Juutilainen 34p
4. EJV19 Ereganto’s Face The Truth, om. Riina Partanen 26p
5. Ereganto’s Electronic Art, om. Riina Partanen 24p
6. EGG19 Count Dracula, om. Jessica Gullblom 22p
7. SHY-30V Niinpal Gauhian Hups Hamstrasin, om. Kirsi Leppälammi 21p
8. Daiju Depressio, om. Sanni Heinämäki 20p
9. FIN MVA FIN VLH Jotain Järkeä, om. Sanni Heinämäki 19p
10. Pikkumökin Odysseija, om. Terttu Rousu 17p
10. Ereganto’s World In My Eyes, om. Riina Partanen 17p

Vuoden Voittaja 2019 - ei-standardiluokan campbellit
1. EVV19 Picus Ringer, om. Jonna Tikka 28p
2. EGG18 SHY-30V Sani’s Eloveena, om. Petra Nyman 14p
3. EJV19 Picus Xtal, om. Jonna Tikka 13p

Vuoden Voittaja 2019 - ei-standardiluokan roborovskit
1. EVV19 Sateenkaaren Herra Herhiläinen, om. Satu Karjalainen
2. Sateenkaaren Neiti Kimalainen, om. Satu Karjalainen
3. EJV19 Sateenkaaren Kiljuva Kummitus, om. Satu Karjalainen
3. Extraordinary, om. Jonna Hörkkä
4. Picus Tver, om. Jonna Tikka

Vuoden Voittaja 2019 – lemmikkisyyrianhamsterit
1. FIN MVA FIN VLH LVV19 Jotain Järkeä, om. Sanni Heinämäki 91p
2. FIN MVA FIN VLH SHY-30V Niinpal Gauhian Toive Vai Tavoite, om. Lea Kallio 51p
3. Stamboom Patches Fellow**, om. Jatta Juutilainen 44p
4. Grayscale´s Salve Regina, om. Violetta Loukiainen 43p
5. Keisarikorento, om. Cecilia Wargh 41p
5. Jero´s Qianru, om. Miska Mustakallio 41p
6. Sateenkaaren Hula Hula, om. Satu Karjalainen 38p
7. Glitter God, om. Sanni Heinämäki 36p
7. Kelpo Koltiainen, om. Jatta Juutilainen 36p
8. Sateenkaaren Toffeepötky, om. Satu Karjalainen 34p
9. Pikkumökin Kaneli, om. Terttu Rousu 32p
9. FIN VLH Cissy Cela, om. Essi Kyröjoki 32p
9. Feikki Fossiili, om. Eveliina Kesti 32p
10. Jalon Jäljitelmä, om. Lea Kallio 31p

Vuoden Voittaja 2019 – lemmikkikääpiöhamsterit
1. FIN MVA FIN TVLH VV18 LVV19 GG18 SHY-30V Taivaankansalainen, om. Asta Rekilä-Suni 74p
2. LGG19 Linnunradan Vislaus, om. Essi Kyröjoki 68p
3. Mermaidia, om. Sanni Ahonen 40p
4. RiksRäks!, om. Antti Nikula 39p
5. Aries, om. Asta Rekilä-Suni 37p
6. Elli, om. Tomas Puumalainen 32p
7. Diamond Castle, om. Sonja Ahonen 26p
8. Fairytale Gone Bad, om. Essi Kyröjoki 24p
9. Adolf Aamukahvi, om. Henni Haatainen 23p
10. FIN VLH Furude Rika, om. Asta Rekilä-Suni 22p
10. FIN MVA VV18 Ryuuguu Rena, om. Asta Rekilä-Suni 22p

Vuoden Voittaja 2019 – lastenlemmikkiluokka
1.LVV19 Picus Piece Of Chocolate*, om. Pihla Jaakola-Siimes 22p
2. Sateenkaaren Tipunen, om. Siiri Stenius 19p
2. LGG19 Noctis Viennetta, om. Kaisla Jaakola-Siimes 19p
3. FIN TVLH LVV18 LGG18 LJV19 Noctis Pinaatti*, om. Kaisla Jaakola-Siimes 16p
3. Pepsi Maxi, om. Isabella Hynninen 16p
3. Noctis Kismet, om. Kaisla Jaakola-Siimes 16p
3. Niinpal Gauhian Galan Kingi, om. Pihla Jaakola-Siimes 16p
4. SHY-30V Lampunhenki, om. Isabella Hynninen 15p
5. Hawaiji, om. Sara ja Erin Iso-Kungas 12p
6. Tinytail Narbonne, om. Pete Holm 10p
6. Olavi Virta, om. Emmi Karjalainen 10p
7. Toffee, om. Miia Vartiainen 8p
8. Ehdoton Epeli, om. Camilla Härkönen 6p
9. Titanik om. Zahara Hundeshagen 4p
9. Noctis Peter Pan, om. Kaisla Jaakola-Siimes 4p
10. Pikkumökin Pinja, om. Siiri Stenius 2p