Kirjoittaja Aihe: Liminka 12.11.2016 (OSJH ry)  (Luettu 2437 kertaa)

Vevve

  • Vieras
Liminka 12.11.2016 (OSJH ry)
« : 12.11.16 - klo:19:37 »
Hamsterinäyttely, 12.11.2016 Liminka (OSJH ry)

Lk syyrialaiset (39)
Tuomari: Marjut Kaakinen

S1 + SERT. Goldilock's Buenas Noches, om. Sari Tihinen
S2 + SERT. Goldilock's Alakazam, om. Veera Kujansuu
S3 + SERT. Goldilock's Como Siempre**, om. Veera Kujansuu => FIN MVA!
S4 + SERT. Geisha, om. Jenni Peltokorpi
S5 + SERT. Tarinan Replica, om. Arja Myllylä
IrtoSERT. Pikkumökin Yllätys, om. Arja Myllylä
IrtoSERT. Sateenkaaren Onneton Automekaanokko**, om. Sari Tihinen => FIN MVA!
IrtoSERT. Picus Hamlin, om. Jonna Tikka
IrtoSERT. Tarinan Royal Flirt, om. Arja Myllylä

Tuomarin suosikki: Picus Pearl Jam, om. Jonna Tikka
Paras nuori: Goldilock's Alakazam, om. Veera Kujansuu
Paras veteraani: Lavender's Arcadia*, om. Eve Immonen

KUMA (kokonaisuus):
Picus Pearl Jam, om. Jonna Tikka
Goldilock's Dragonair, om. Veera Kujansuu
Goldilock's Juuh Elikkäs**, om. Veera Kujansuu & Karoliina Vainio
Goldilock's Eipä Kestä, om. Veera Kujansuu

KUMA (merkit):
Goldilock's Entäs Sitten, om. Veera Kujansuu
Goldilock's Ninetales, om. Veera Kujansuu

KUMA (väri):
Niinpal Gauhian Epämääräinen*, om. Jenni Peltokorpi
Okta, om. Laila Kerttula

Pk syyrialaiset (20)
Tuomari: Marjut Kaakinen

S1 + SERT. Tarinan Orient Express, om. Arja Myllylä
S2 + SERT. Tarinan Pride And Joy, om. Arja Myllylä
S3 + SERT. Ereganto's Overture, om. Satu Karjalainen
S4 + SERT. Tarinan Laqustrian*, om. Arja Myllylä
S5 + SERT. Sateenkaaren Paperinukke*, om. Antti Nikula

Tuomarin suosikki: Vectis Roneos, om. Eve Immonen
Paras nuori: Ereganto's Overture, om. Satu Karjalainen
Paras veteraani: Pikkumökin Tähtipöly, om. Terttu Rousu

KUMA (kokonaisuus):
Pikkumökin Bianca, om. Sari Tihinen
Picus Zenobia, om. Jonna Tikk

Ei-standardi syyrialaiset (8)
Tuomari: Marjut Kaakinen

ES1. Tarinan Pastell Rose, om. Arja Myllylä
ES2. Flirtini, om. Jenni Peltokorpi
ES3. Sateenkaaren Yölaulu, om. Milla ja Emma Takkinen

Tuomarin suosikki: Tarinan Pastell Rose, om. Arja Myllylä
Paras veteraani: Ballet, om. Jenni Peltokorpi

KUMA (kokonaisuus):
Tarinan Pastell Rose, om. Arja Myllylä
Flirtini, om. Jenni Peltokorpi
Sateenkaaren Yölaulu, om. Milla ja Emma Takkinen

Talvikot (24)
Tuomari: Satu Karjalainen

S1 + SERT. Tinytail Massey Ferguson, om. Sarianne Väisänen
S2 + SERT. Tinytail Safir Dust, om. Sarianne Väisänen
S3 + SERT. Tinytail Show Snow, om. Sarianne Väisänen
S4 + SERT. Tinytail Grand Manners, om. Sarianne Väisänen
S5. Tinytail Veikeä-Venla, om. Sarianne Väisänen

Tuomarin suosikki: Yöttömän Yön Ritari*, om. Antti Nikula
Paras nuori: Tinytail Massey Ferguson, om. Sarianne Väisänen

KUMA (kokonaisuus):
Tinytail Por Ti Volare, om. Sarianne Väisänen
Tinytail Sweet Snow, om. Mira Mykkälä

KUMA (tikkaus):
Tinytail Por Ti Volare, om. Sarianne Väisänen

KUMA (perusväri)
Tinytail Real Love, om. Sarianne Väisänen
Tinytail Ihana Impi**, om. Sarianne Väisänen

Campbellit (14)
Tuomari: Satu Karjalainen

S1. Tarinan Nathan, om. Arja Myllylä
S2. Picus Lipton, om. Jonna Tikka

Paras nuori: Tarinan Nathan, om. Arja Myllylä

KUMA (kokonaisuus): Tarinan Nawra, om. Arja Myllylä

Ei-standardi campbellit (1)
Tuomari: Satu Karjalainen

ES1. Picus Kreme Kraker, om. Jonna Tikka

Roborovskit (27)
Tuomari: Veera Kujansuu

S1 + SERT. Sauli Niinistö, om. Satu Karjalainen
S2 + SERT. Mr. Jallu, om. Satu Karjalainen
S3. Wonderland's Cinnamon Bun, om. Eve Immonen
S4. Ridge Forrester, om. Satu Karjalainen
S5. Verka Serduchka, om. Nelli Kihniä

Tuomarin suosikki: Anneli Mattila, om. Satu Karjalainen
Paras nuori: Sauli Niinistö, om. Satu Karjalainen

KUMA (turkki) Anneli Mattila, om. Satu Karjalainen
KUMA (pää) Crimson Jazz, om. Pilvi Piirainen

Ei-standardi robovskit (5)
Tuomari: Veera Kujansuu

ES1. Tarja Halonen, om. Satu Karjalainen

Tuomarin suosikki: Tarja Halonen, om. Satu Karjalainen

Kiinankääpiöhamsterit (4)
Tuomari: Satu Karjalainen

S1. Goldilock's Amorin Nuoli**, om. Veera Kujansuu

Tuomarin suosikki: Goldilock's Cosmic Girl, om. Anna Hautala

Lemmikkisyyrialaiset (30)
Tuomari: Veera Kujansuu

PLH1. Goldilock's Buenas Noches, om. Sari Tihinen
PLH2. Pikkumökin Tähtipöly, om. Terttu Rousu
PLH3. Sateenkaaren Onneton Automekaanikko, om. Sari Tihinen
PLH4. Sateenkaaren Paperinukke, om. Antti Nikula
PLH5. Sateenkaaren Peto Rakasti Sinua, om. Satu Karjalainen

Tuomarin suosikki: Sateenkaaren Onneton Automekaanikko, om. Sari Tihinen
Paras nuori: Pikkumökin Blondie, om. Terttu Rousu
Paras veteraani: Pikkumökin Tähtipöly, om. Terttu Rousu

KUMA (turkki):
Sateenkaaren Yölaulu, om. Milla ja Emma Takkinen
Pikkumökin Cascada, om. Terttu Rousu
Pikkumökin Bianca, om. Sari Tihinen
Goldilock's Buenas Noches, om. Sari Tihinen
Pikkumökin Blondie, om. Terttu Rousu

KUMA (kokonaisuus):
Sateenkaaren Onneton Automekaanikko, om. Sari Tihinen
Ovetskin, om. Laila Kerttula
Pikkumökin Virvatuli, om. Terttu Rousu

Lemmikkikääpiöhamsterit (24)
Tuomari: Satu Karjalainen

PLH1. Alexander Rybak, om. Nelli Kihniä
PLH2. FIN VLH Goldilock's Cosmic Girl, om. Anna Hautala
PLH3. Uhkarohkea Urho, om. Essi Lehtiharju
PLH4. Ontuva Selittäjä, om. Tatu Leinonen
PLH5. Verka Serduchka, om. Nelli Kihniä

Tuomarin suosikki: Vaniljavaahto, om. Antti Nikula
Paras nuori: Alexander Rybak, om. Nelli Kihniä
Paras veteraani: Ontuva Selittäjä, om. Tatu Leinonen

KUMA (sijoilta pudonnut)
Whispering Loud, om. Anna Hautala
Poli Genova, om. Nelli Kihniä

KUMA (yleisvaikutelma)
Tinytail Tough Krypto, om. Antti Nikula

KUMA (turkki)
Marco Bjurström, om. Satu Hautala
Ujosti Söpö, om. Essi Lehtiharju

KUMA (käsiteltävyys)
Tyttöjen Päiväuni, om. Laura Mäkelä

Erikoispalkinnot:
Turkista - Poli Genova, om. Nelli Kihniä
"Justiina" - Goldilock's Toivomusnalle, om. Helka, Emma ja Venla Kaakinen
Tsemppiä vetskulle - Hello Kitty, om. Ronja Leinonen
Tsemppiä vetskulle - Puuha-Pete, om. Tuomas Leinonen

Best in show - Standardiluokat
BIS1. Lk syyrialainen - Goldilock's Buenas Noches, om. Sari Tihinen
BIS2. Pk syyrialainen - Tarinan Orient Express, om. Arja Myllylä
BIS3. Kiinankääpiö - Goldilock's Amorin Nuoli**, om. Veera Kujansuu
BIS4. Talvikko - Tinytail Massey Ferguson, om. Sarianne Väisänen
BIS5. Campbelli - Tarinan Nathan, om. Arja Myllylä
BIS6. Roborovski - Sauli Niinistö, om. Satu Karjalainen

Best in show - Koe- ja eistandardiluokat
BIS1. Eistandardi campbelli - Picus Kreme Kraker, om. Jonna Tikka
BIS2. Eistandardi syyrialainen - Tarinan Pastell Rose, om. Arja Myllylä
BIS3. Eistandardi roborovski - Tarja Halonen, om. Satu Karjalainen

Best in show - Lemmikkiluokat
BIS1. Syyrialainen - Goldilock's Buenas Noches, om. Sari Tihinen
BIS2. Kääpiöhamsteri - Alexander Rybak, om. Nelli Kihniä