Kirjoittaja Aihe: Jyväskylä 20.8.2016 (SHY ry)  (Luettu 2852 kertaa)

Vevve

  • Vieras
Jyväskylä 20.8.2016 (SHY ry)
« : 20.08.16 - klo:21:06 »
Lyhytkarvaiset syyrianhamsterit (25)
Tuomari: Satu Karjalainen

S1 + SERT. Goldilock's Joko Tai, om. Veera Kujansuu
S2 + SERT. Sateenkaaren Onneton Automekaanikko, om. Sari Tihinen
S3 + SERT. JV16 Philippo's Dorian**, om. Veera Kujansuu => FIN MVA!
S4 + SERT. Goldilock's Jaakko Vaakko, om. Veera Kujansuu
S5 + SERT. Tarinan Iron Sky, om. Arja Myllylä

Paras nuori: Tarinan Recent Promise*, om. Arja Myllylä

KUMA (perusväri)
Picus Agent Orange, om. Jonna Tikka
Picus Valencia, om. Jonna Tikka
Goldilock's Jeppis Jepulis, om. Veera Kujansuu
Tarinan Iron Sky*, om. Arja Myllylä
Myth**, om. Veera Kujansuu

KUMA (pää)
Alkemistin Mysterio**, om. Karoliina Vainio

KUMA (kuvio)
Peppermint's Amiini, om. Saija Kukkohovi

Pitkäkarvaiset syyrianhamsterit (30)
Tuomari: Satu Karjalainen

S1 + SERT. Tarinan Dragon Fly**, om. Arja Myllylä => FIN MVA!
S2 + SERT. Pikkumökin Taikaviitta, om. Hanna-Mari Repola
S3 + SERT. Tarinan Pride & Joy, om. Arja Myllylä
S4 + SERT. Picus Feldspar, om. Jonna Tikka
S5 + SERT. Highlight's Kingston, om. Eve Immonen ja Kasperi Karppinen

Paras nuori: Tarinan Pride & Joy, om. Arja Myllylä
Paras veteraani: Pikkumökin Taikaviitta, om. Hanna-Mari Repola

KUMA (turkin pituus ja tiheys)
Pikkumökin Viima, om. Terttu Rousu
Adega Pegóes Colheita Selecionada, om. Kasperi Karppinen
Tarinan Orinoco Flow**, om. Arja Myllylä
Tarinan Orient Express, om. Arja Myllylä

KUMA (pää)
Tarinan Caramel Ice Cream, om. Tuukka Niemelä

KUMA (merkit)
Cutiepie's Iloinen Intiaanikesä, om. Karoliina Vainio

Koestandardi syyrialaiset (3)
Tuomari: Satu Karjalainen

KS1. Sani's Inkeri-Unelma, om. Petra Nyman

Ei-standardi syyrialaiset (5)
Tuomari: Satu Karjalainen

ES1. Cutiepie's Oh My Lord, om. Jenissa Ahtola
ES2. Sateenkaaren Äijä, om. Oiva Vaskuri

Paras nuori: Tarinan Poetry In Motion, om. Arja Myllylä
Paras veteraani: Sateenkaaren Äijä, om. Oiva Vaskuri

Talvikot (45)
Tuomari: Veera Kujansuu

S1 + SERT. Tinytail Miami Beach, om. Sarianne Väisänen
S2 + SERT. Regalis Moksi-Leustu, om. Karoliina Ylinen
S3 + SERT. FIN MVA Tinytail Black Snow, om. Sarianne Väisänen
S4. Goldilock's Astronautti, om. Mira Mykkälä
S5. Tinytail Komia on Aina Komia, om. Sarianne Väisänen

Tuomarin suosikki: Tinytail Blanco, om. Mira Mykkälä
Paras nuori: Goldilock's Astronautti, om. Mira Mykkälä
Paras veteraani: Tinytail Blanco, om. Mira Mykkälä

KUMA (kokonaisuus)
Tinytail Onni, om. Sarianne Väisänen
Tinytail Blue Smoke, om. Tuuli Pietilä
Regalis Imperial State Crown, om. Karoliina Ylinen
Viljami's Otto Knows*, om. Petra Nyman

KUMA (korvat)
Xylitolmania, om. Mira Mykkälä

KUMA (väri)
Cheersbigears Syncope, om. Martina Munther

Campbellit (23)
Tuomari: Veera Kujansu

S1 + SERT. Wannabe Walla Walla, om. Pauliina Lampila
S2 + SERT. Picus Yate, om. Jonna Tikka
S3 + SERT. Picus Spotted Sam*, om. Jonna Tikka
S4 + SERT. Picus Carlisle, om. Jonna Tikka
S5 + SERT. Wannabe Wagga Wagga, om. Pauliina Lampila

Tuomarin suosikki: Picus Yate, om. Jonna Tikka
Paras nuori: Wannabe Walla Walla, om. Pauliina Lampila

KUMA (kokonaisuus):
Picus Africa, om. Jonna Tikka
Picus Torquay, om. Jonna Tikka

KUMA (pää):
Peppermint's Lipolan, om. Saija Kukkohovi

Koestandardi campbellit (2)
Tuomari: Jonna Tikka

KS1. Wannabe Roäc, om. Pauliina Lampila

Ei-standardi campbellit (1)
Tuomari: Jonna Tikka

ES1. Peppermint's Miral, om. Saija Kukkohovi

Roborovskit (22)
Tuomari: Veera Kujansuu

S1 + SERT. Wonderland's Briljantti Break-Dance, om. Satu Karjalainen
S2 + SERT. Ridge Forrester, om. Satu Karjalainen
S3 + SERT. Valekilpikonna, om. Satu Karjalainen
S4 + SERT. Goldilock's Android Green, om. Nelli Kihniä

Tuomarin suosikki: Marco Bjurström, om. Satu Hautala
Paras nuori: Ridge Forrester, om. Satu Karjalainen

KUMA (turkki) Marco Bjurström, om. Satu Hautala
KUMA (kokonaisuus) Wonderland's Boheemi Blues, om. Eve Immonen

Kiinankääpiöhamsterit (16)
Tuomari: Jonna Tikka

S1 + SERT. Goldilock's Amorin Nuoli*, om. Veera Kujansuu
S2 + SERT. Goldilock's Chilaquiles, om. Veera Kujansuu
S3 + SERT. Goldilock's I'm In The Moon For Love, om. Veera Kujansuu
S4 + SERT. Goldilock's Enchilada**, om. Veera Kujansuu => FIN MVA!
S5 + SERT. Wannabe Boom Kah*, om. Pauliina Lampila

Tuomarin suosikki: Wannabe Boom Kah*, om. Pauliina Lampila

Ryhmäluokat: kasvattajaluokka
Tuomari: Veera Kujansuu

1. Tinytail talvikot, Sarianne Väisänen

Lemmikkiluokan syyrialaiset (32)
Tuomari: Eve Immonen

PLH1. Sateenkaaren Onneton Automekaanikko, om. Sari Tihinen
PLH2. Pikkumökin Taikaviitta, om. Hanna-Mari Repola
PLH3. Okta, om. Laila Keisanen
PLH4. Cutiepie's Oh My Apple Pie, om. Karoliina Vainio
PLH5. Cutiepie's Basil Balladi, om. Karoliina Vainio

Tuomarin suosikki: Anthony Guttigg, om. Susanna Ylönen
Paras nuori: Cutiepie's Iloinen Intiaanikesä, om. Karoliina Vainio
Paras veteraani: Pikkumökin Taikaviitta, om. Hanna-Mari Repola

KUMA (turkki)
Sateenkaaren Nelli Nuudelipää, om. Hanna-Mari Repola
Balandine's Yöusva, om. Terttu Rousu
Alkemistin Quasimodo, om. Henni Haatainen

KUMA (puhdas turkki)
Pikkumökin Yövilkka, om. Terttu Rousu

KUMA (sijoilta pudonnut)
Pikkumökin Rucola, om. Terttu Rousu

KUMA (luonne)
Anselmi San vincenzo, om. Kasperi Karppinen

Erikoispalkinnot
Tsemppipalkinto - Esikoinen, om. Toni Hevonkoski
Symppis - Peppermint's Protolyytti, om. Saija Kukkohovi
Käsiteltävyys - Ovetskin, om. Laila Keisanen

Lemmikkiluokan kääpiöhamsterit (26)
Tuomari: Saana Kankare

PLH1. Tinytail Blue Smoke, om. Tuuli Pietilä
PLH2. Goldilock's Cosmic Girl, om. Anna Hautala
PLH3. Whispering Loud, om. Anna Hautala
PLH4. Tinytail Blanco, om. Mira Mykkälä
PLH5. Goldilock's Ässä Mix, om. Niina Korhonen

Tuomarin suosikki: Tinytail Blue Smoke, om. Tuuli Pietilä
Paras nuori: Tinytail Blue Smoke, om. Tuuli Pietilä
Paras veteraani: Tinytail Blanco, om. Mira Mykkälä

KUMA (yleisvaikutelma)
Qamomilla, om. Mira Mykkälä
Wippee's Kesäromanssi, om. Nelli Kihniä
Marco Bjurström, om. Satu Hautala

KUMA (käsiteltävyys)
Valekilpikonna, om. Satu Karjalainen
Gandalf**, om. Nelli Kihniä
Goldilock's Android Green, om. Nelli Kihniä
Goldilock's Pimeä Uhka, om. Anna Hautala

KUMA (turkki)
Wippee's Jäbä Leisson, om. Satu Karjalainen

KUMA (luonne)
Wannabe Frontside Ollie, om. Petra Nyman

Erikoispalkinnot
Pannukakku - Cheersbigears Teto, om. Henni Haatainen
Kannustuspalkinto - Tinytail Dark Splash, om. Pinja Puranen
Pikku formula - Goldilock's Dipper**, om. Nelli Kihniä
Päivän pienin pallero - Helmi, om. Tessa Manskinen

Lasten lemmikkiluokka (10)
Tuomari: Saana Kankare

PLH1. English Nice Surprise, om. Sara Laihinen
PLH2. Salmiakkipommi, om. Taru Karjalainen
PLH3. Cutiepie's Oh My Lord, om. Jenissa Ahtola
PLH4. Lilja, om. Ellen Pääkkönen
PLH5. Regalis Queen Consort, om. Emilie Rautio

Tuomarin suosikki: Cutiepie's Oh My Lord, om. Jenissa Ahtola
Paras nuori: Regalis Queen Consort, om. Emilie Rautio
Paras veteraani:  English Nice Surprise, om. Sara Laihinen

KUMA (luonne)
Sateenkaaren Äijä, om. Oiva Vaskuri
Picus Ben, om. Sara Laihinen

KUMA (yleiskunto)
Hopeatoffee, om. Taru Karjalainen

Erikoispalkinnot
Kannustuspalkinto - Regalis Urria, om. Sofia Siltala
Pippurinen - Pipsa Pihlajanlehti, om. Taru Karjalainen

Best In Show standardiluokat
BIS1. Kiinankääpiöhamsteri Goldilock's Amorin Nuoli*, om. Veera Kujansuu
BIS2. Pitkäkarvainen syyrialainen Tarinan Dragon Fly**, om. Arja Myllylä
BIS3. Talvikko Tinytail Miami Beach, om. Sarianne Väisänen
BIS4. Lyhytkarvainen syyrialainen Goldilock's Joko Tai, om. Veera Kujansuu
BIS5. Campbelli Wannabe Walla Walla, om. Pauliina Lampila
BIS6. Roborovski Briljantti Break-Dance, om. Satu Karjalainen

Best In Show koe- ja ei-standardiluokat
BIS1. Ei-standardi syyrialainen Cutiepie's Oh My Lord, om. Jenissa Ahtola
BIS2. Koestandardi campbelli Wannabe Roäc, om. Pauliina Lampila
BIS3. Ei-standardi campbelli Peppermint's Miral, om. Saija Kukkohovi
BIS4. Koestandardi syyrialainen Sani's Inkeri-Unelma, om. Petra Nyman

Best In Show lemmikkiluokat
BIS1. Lasten lemmikki English Nice Surprise, om. Sara Laihinen
BIS2. Syyrialainen Sateenkaaren Onneton Automekaanikko, om. Sari Tihinen
BIS3. Kääpiöhamsteri Tinytail Blue Smoke, om. Tuuli Pietilä

Pehmoleluluokka
Tuomari: Karoliina Vainio

1. Pupu, Joel P.
2. Onni, Mika T.
3. Sauli, Ellen P.

Hamstrauskilpailu, kääpiöhamsterit
Tuomari: Karoliina Vainio

1. Ilo, om. Ida Tyni
2. Syrku, om. Ida Tyni
2. Helmi, om. Tessa Manskinen
« Viimeksi muokattu: 30.08.16 - klo:13:26 kirjoittanut Eve87 »