Kirjoittaja Aihe: Lappeenranta 9.4.2016 (SHY ry & KKJ ry)  (Luettu 3169 kertaa)

Vevve

  • Vieras
Lappeenranta 9.4.2016 (SHY ry & KKJ ry)
« : 09.04.16 - klo:21:46 »
Lyhytkarvaiset syyrialaiset (30)
Tuomari: Ely Vihavainen

S1 + SERT Tristar Orange County, om. Jonna Tikka
S2 + SERT Tarinan Iron Sky, om. Arja Myllylä
S3 Goldilock's Kyllä Se Siitä, om. Minna Heiskanen
S4 Diadem's Neljäs Nirppanokka*, om. Jenni Mäkitalo

Tuomarin suosikki: Ereganto's Painkiller*, om. Jenni Mäkitalo
Paras nuori: Goldilock's Kyllä Se Siitä, om. Minna Heiskanen
Paras veteraani:  Ereganto's Painkiller*, om. Jenni Mäkitalo

EP "Paras perusväri" Diadem's Neljäs Nirppanokka*, om. Jenni Mäkitalo

KUMA (pää)
Goldilock's Kyllä Se Siitä, om. Minna Heiskanen
Cutiepie's Ivo Insomin, om. Jenni Mäkitalo

KUMA (väri)
Goldilock's Ketsuppia Jees, om. Veera Kujansuu
Diadem's Neljäs Nirppanokka*, om. Jenni Mäkitalo

KUMA (kuvio)
Ereganto's Painkiller*, om. Jenni Mäkitalo

Pitkäkarvaiset syyrialaiset (26)
Tuomari: Ely Vihavainen

S1 + SERT Brambleberries Proud Lindy, om. Arja Myllylä
S2 + SERT Tarinan Illuminated, om. Arja Myllylä
S3 + SERT Eat My Dust*, om. Jenni Mäkitalo
S4 + SERT Alkemistin Puunukkehallitsija, om. Veera Kujansuu
S5 + SERT Ereganto's Underverse, om. Riina Partanen
irtoSERT Tarinan Dragon Fly*, om. Arja Myllylä

Huom! Tuomariluettelossa olleen virheen vuoksi väärä hamsteri palkittiin sertifikaatilla Lappeenrannan pk syyrialaisten luokassa 9.4.2016. Alkemistin Puunukkehallitsijan (nro 30) aiheeton sertifikaatti  ja S4-sijoitus on hallituksen päätöksellä mitätöity ja myönnetty Tarinan Knockout Knightille (nro 29), om. Arja Myllylä!

Paras nuori: Tarinan Knockout Knight, om. Arja Myllylä
Paras veteraani: Eat My Dust*, om. Jenni Mäkitalo

EP "Paras tyyppi" Tarinan Illuminated, om. Arja Myllylä
EP "Sihteerin suosikki" Brambleberries Proud Lindy, om. Arja Myllylä

KUMA (pää)
Niinpal Gauhian Giivas Gulta, om. Ari ja Sini Nuutinen
Minions' Evan Exquisite, om. Virpi Hällström
Ereganto's Command And Conquer, om. Riina Partanen

KUMA (väri)
Noctis Tonttuparaati, om. Ari ja Sini Nuutinen
Tarinan Dragon Fly*, om. Arja Myllylä

KUMA (turkki)
Niinpal Gauhian Giivas Gulta, om. Ari ja Sini Nuutinen

Koestandardi syyrialaiset (2)
Tuomari: Ely Vihavainen

KS1 Sani's Inkeri-Unelma, om. Petra Nyman
KS2 Sani's Irmeli-Hertta, om. Virpi Hällström

Paras nuori: Sani's Inkeri-Unelma, om. Petra Nyman

EP "Lihaskimppu" Sani's Irmeli-Hertta, om. Virpi Hällström

Ei-standardi syyrialaiset (4)
Tuomari: Ely Vihavainen

ES1 Ereganto's Welcome To My World, om. Riina Partanen

Talvikot (38)
Tuomari: Saija Kukkohovi

S1 + SERT Viljami's Otoo Knows, om. Petra Nyman
S2 + SERT Leyla, om. Sara Sunikka
S3 + SERT Goldilock's Ruususiipi, om. Veera Kujansuu
S4 + SERT CM's Arrow, om. Virpi Hällström
S5 + SERT Say Omg, om. Ansku Arboix

Tuomarin suosikki: Say Evanesce***, om. Susanna Aistola
Paras nuori: Viljami's Otoo Knows, om. Petra Nyman
Paras veteraani: Yours Doctor Matthews, om. Susanna Aistola

EP "Mahtava tikkaus" Viljami's Nicki Minaj, om. Virpi Hällström

KUMA (kokonaisuus)
CM's Amarion, om. Petra Nyman
Galaxis Bazine Netal, om. Sara Sunikka
Goldilock's Helläsydän, om. Veera Kujansuu

Campbellit (29)
Tuomari: Saija Kukkohovi

S1 + SERT Picus Anouk, om. Jonna Tikka
S2 + SERT Wannabe Frór, om. Ansku Arboix
S3 + SERT Picus Avatar, om. Jenni Mäkitalo
S4 Karkki, om. Elina Ruha
S5 Picus Zoba, om. Jonna Tikka

Tuomarin suosikki: Picus Lannister, om. Jonna Tikka
Paras nuori: Wannabe Nienna, om. Pauliina Lampila
Paras veteraani: Geishas Black Dreams In Grey, om. Elina Ruha

KUMA (turkinlaatu) Choice Millionaire, om. Ansku Arboix

Ei-standardi campbellit (7)
Tuomari: Saija Kukkohovi

ES1 Wannabe Orodreth, om. Pauliina Lampila

Paras nuori: Wannabe Orodreth, om. Pauliina Lampila

Roborovskit (4)
Tuomari: Saija Kukkohovi

S1 + SERT Goldilock's Antique Brass, om. Saara Lähteenmäki

Paras nuori: Goldilock's Antique Brass, om. Saara Lähteenmäki

Ei-standardi roborovskit (3)
Tuomari: Saija Kukkohovi

ES1 Lavender's Phoenix, om. Ely Vihavainen

Paras nuori: Lavender's Phoenix, om. Ely Vihavainen

Kiinankääpiöhamsterit (15)
Tuomari: Jonna Tikka

S1 + SERT Wannabe Boom Kah, om. Pauliina Lampila
S2 + SERT Goldilock's Prisoner of Azkaban*, om. Sara Sunikka
S3 + SERT Wannabe Puuttuva Palanen*, om. Pauliina Lampila

Tuomarin suosikki: FIN MVA Goldilock's Kaunis ja Ylpee*, om. Veera Kujansuu
Paras veteraani: Goldilock's Prisoner of Azkaban*, om. Sara Sunikka

KUMA (kuvio)  Wannabe Puuttuva Palanen*, om. Pauliina Lampila

Lemmikkisyyrialaiset (27)
Tuomari: Saana Kankare

PLH1 Olof Daniel, om. Jenni Mäkitalo
PLH2 Sateenkaaren Laura, om. Jenni Mäkitalo
PLH3 Balandine's Yömyöhä*, om. Piia Lappalainen
PLH4 Goldilock's Kyllä Se Siitä, om. Minna Heiskanen
PLH5 Nuga, om. Anita Riihelä

Tuomarin suosikki: Olof Daniel, om. Jenni Mäkitalo
Paras nuori: Goldilock's Kyllä Se Siitä, om. Minna Heiskanen
Paras veteraani: Ereganto's Painkiller*, om. Jenni Mäkitalo

EP "Päivän söpöin" Minions' Jensen, om. Jenni Mäkitalo
EP "Ihana pikkuinen" Lilo, om. Anita Riihelä

KUMA (yleisvaikutelma)
Diadem's Neljäs Nirppanokka*, om. Jenni Mäkitalo
Minions' Eve Elegant, om. Jenni Mäkitalo
Balandine's Xerena, om. Piia Lappalainen
Pikkumökin Rusina, om. Piia Lappalainen
Nipsu, om. Jessika Rajaviita
Diadem's Joulunihme, om. Jenni Mäkitalo

KUMA (yleiskunto)
Peppermint's Amiini, om. Saija Kukkohovi
Diadem's Alice In Wonderland, om. Jenni Mäkitalo

KUMA (luonne)
Balandine's Winterbeauty, om. Piia Lappalainen
Cutiepie's Ivo Insomin, om. Jenni Mäkitalo

KUMA (turkki)
Eat My Dust*, om. Jenni Mäkitalo

KUMA (käsiteltävyys)
Diadem's Walk of Fame, om. Jenna Puhakainen

Lemmikkikääpiöhamsterit (13)
Tuomari: Saana Kankare

PLH1 Karkki*, om. Elina Ruha
PLH2 Kuunlilja, om. Elina Ruha
PLH3 Wannabe Frontside Ollie, om. Petra Nyman
PLH4 Wannabe Boom Kah, om. Pauliina Lampila
PLH5 Kirsikka*, om. Elina Ruha

Tuomarin suosikki: Wannabe Boom Kah, om. Pauliina Lampila
Paras nuori: Doro Dior, om. Suvi Eskelinen
Paras veteraani: Geishas Black Dreams In Grey, om. Elina Ruha

KUMA (luonne)
Geishas Black Dreams In Grey, om. Elina Ruha
Geishas Bubbling Cocoa Sodapop, om. Elina Ruha

EP "Vekkuli" Goldilock's Orodara, om. Jenni Mäkitalo
EP "Kannustus" Dea Devora, om. Suvi Eskelinen

Lasten lemmikkiluokka (6)
Tuomari: Saana Kankare

PLH1 Laban, om. Tomas Puumalainen
PLH2 Lumikki, om. Pinja Engblom
PLH3 Helmi, om. Tessa Manskinen

Tuomarin suosikki: Helmi, om. Tessa Manskinen
Paras veteraani: Lumikki, om. Pinja Engblom

KUMA (yleiskunto) Kingi, om. Ella Manskinen
KUMA (luonne) Kelmi, om. Ella Manskinen

EP "Teräsvaari" Tinytail Adrian, om. Nuutinen

Standardiluokkien Best In Show
BIS1. Pk syyrialainen
BIS2. Talvikko
BIS3. Lk syyrialainen
BIS4. Kiinankääpiö
BIS5. Campbelli
BIS6. Roborovski

Koe- ja ei-standardiluokkien Best In Show
BIS1. Ei-standardi campbelli
BIS2. Ei-standardi syyrialainen
BIS3. Koestandardi syyrialainen
BIS4. Ei-standardi roborovski

Lemmikkiluokkien Best In Show
BIS1. Lemmikkikääpiö
BIS2. Lemmikkisyyrialainen
BIS3. Lasten lemmikki

Hamstrauskilpailu
1. Helmi, om. Tessa Manskinen

Parikisa
1. Nanook ja Rannik, om. Jonna Tikka
2. Helmi ja Kelmi, om. Tessa ja Ella Manskinen
« Viimeksi muokattu: 19.04.16 - klo:13:27 kirjoittanut Vevve »