Kirjoittaja Aihe: Sastamala 27.2.2016 (SHY ry)  (Luettu 3227 kertaa)

Vevve

  • Vieras
Sastamala 27.2.2016 (SHY ry)
« : 27.02.16 - klo:22:39 »
Lyhytkarvaiset syyrialaiset (32)
Tuomari: Satu Evilampi

S1 + SERT. Alkemistin Precious, om. Marika Lähde
S2 + SERT. Diadem's Neljäs Nirppanokka, om. Jenni Mäkitalo
S3 + SERT. Alkemistin Mysterio, om. Karoliina Vainio
S4 + SERT. Dazzling Xozhipilli, om. Satu Karjalainen
S5. Mischief Rascal, om. Marika Lähde

Tuomarin suosikki: Peppermint's Amiini, om. Saija Kukkohovi
Paras nuori: Alkemistin Precious, om. Marika Lähde
Paras veteraani: Mischief Rascal, om. Marika Lähde

Kunniamaininta (kuvio) Peppermint's Protolyytti, om. Saija Kukkohovi
Kunniamaininta (yleisvaikutelma) Ereganto's Competition of Fools, om. Jeeli Laine

Pitkäkarvaiset syyrialaiset (35)
Tuomari: Ely Vihavainen

S1 + SERT. Black Orlov, om. Mira Vesteri
S2 + SERT. FIN TKVA FIN VLH KVV15 Cutiepie's Nanda Nappisilmä, om. Karoliina Vainio
S3 + SERT. Niinpal Gauhian Daa Daa Dirlan Dirlan Daa, om. Pauliina Lampila
S4. Minions' Evan Exquisite, om. Virpi Hällström

Tuomarin suosikki: Niinpal Gauhian Dippi Dappi Doo*, om. Kirsi Leppälammi
Paras nuori: Minions' Evan Exquisite, om. Virpi Hällström
Paras veteraani: FIN TKVA FIN VLH KVV15 Cutiepie's Nanda Nappisilmä, om. Karoliina Vainio

Kunniamaininnat (pää):
Niinpal Gauhian Fyysine Fobia, om. Kirsi Leppälammi
Minions' Evan Exquisite, om. Virpi Hällström
Alkemistin Llandegla, om. Marika Lähde
Eat My Dust*, om. Jenni Mäkitalo

Kunniamaininnat (väri):
Black Orlov, om. Mira Vesteri
Colour Point's Libra, om. Virpi Hällström
Niinpal Gauhian Daa Daa Dirlan Dirlan Daa, om. Pauliina Lampila

Koestandardi syyrialaiset (8)
Tuomari: Ely Vihavainen

KS1 + KSERT. KGG15 Niinpal Gauhian Copii Culle++, om. Kirsi Leppälammi => FIN KVA!
KS2 + KSERT. Sani's Fabio Ferrari, om. Petra Nyman

Tuomarin suosikki: Minions' Dominique Dalton, om. Virpi Hällström
Paras nuori: Minions' Guess Who, om. Jeeli Laine

Ei-standardi syyrialaiset (14)
Tuomari: Satu Evilampi

ES1. Sateenkaaren Äijä, om. Oiva Vaskuri
ES2. Pikkumökin Taikaviitta, om. Hannamari Repola
ES3. Alkemistin Kilvenkantaja, om. Emmi Viuhko

Tuomarin suosikki: Goldilock's Bogeyman, om. Petra Nyman
Paras nuori: Vivaldine's Aikaan Appelsiinikuun, om. Päivi Virtanen

Talvikot (26)
Tuomari: Veera Kujansuu

S1 + SERT. Regalis Wedderburn-Arbuthnot*, om. Karoliina Ylinen
S2 + SERT. Yours Dr. No, om. Susanna Aistola
S3 + SERT. Say Madam Rage, om. Susanna Aistola
S4. Mapilamis Yuno, om. Ely Vihavainen
S5. Say Guinea*, om. Susanna Aistola

Tuomarin suosikki: Say Guinea*, om. Susanna Aistola
Paras nuori: Regalis Holographic Universe, om. Karoliina Ylinen
Paras veteraani: Regalis Wedderburn-Arbuthnot*, om. Karoliina Ylinen

Campbellit (23)
Tuomari: Saija Kukkohovi

S1 + SERT. Valokraken, om. Oskari Kulmala
S2 + SERT. VV15 Wannabe Éowyn*, om. Oskari Kulmala
S3 + SERT. Karkki, om. Elina Ruha
S4 + SERT. Kirsikka, om. Elina Ruha

Tuomarin suosikki: Geishas Cunning Nature, om. Elina Ruha
Paras veteraani: Geishas Black Dreams In Grey, om. Elina Ruha

Kunniamaininta Wannabe Ingwë, om. Pauliina Lampila

Ei-standardi campbellit (3)
Tuomari: Saija Kukkohovi

ES1. Geishas Bubbling Cocoa Sodapop, om. Elina Ruha

Paras nuori: Wannabe Khazad-Dûm, om. Pauliina Lampila

Roborovskit (15)
Tuomari: Saija Kukkohovi

S1 + SERT. Antti Tuisku, om. Satu Karjalainen
S2 + SERT. Goldilock's Lhasa Apso, om. Veera Kujansuu
S3. Goldilock's Vernissa, om. Veera Kujansuu

Tuomarin suosikki: Goldilock's Bebe Zahara Benet, om. Veera Kujansuu
Paras nuori: Antti Tuisku, om. Satu Karjalainen
Paras veteraani: FIN MVA VV15 JV15 Goldilock's Ganache, om. Veera Kujansuu

Kunniamaininta (perusväri) Wippee's Quick Kiss, om. Kati Keinonen
Kunniamaininta (kokonaisuus) FIN MVA VV15 JV15 Goldilock's Ganache, om. Veera Kujansuu

Ei-standardi roborovskit (3)
Tuomari: Saija Kukkohovi

ES1. Lavender's Shiro, om. Ely Vihavainen

Kiinankääpiöhamsterit (13)
Tuomari: Veera Kujansuu

S1 + SERT. Goldilock's Empanadas, om. Ely Vihavainen
S2 + SERT. Lavender's Fazerina, om. Virpi Hällström
S3 + SERT. Goldilock's Wizard of Oz*, om. Ely Vihavainen
S4 + SERT. Wannabe Puuttuva Palanen, om. Pauliina Lampila
S5 + SERT. Goldilock's Taquito, om. Asta Rekilä-Suni

Tuomarin suosikki: Wannabe Frontside Ollie, om. Petra Nyman
Paras nuori: Lavender's Fazerina, om. Virpi Hällström

Kunniamaininnat (kokonaisuudesta):
Lavender's Da Capo, om. Ely Vihavainen
Lavender's Kismet, om. Ely Vihavainen
Goldilock's Mulla Svengaa Taas*, om. Asta Rekilä-Suni
Wannabe Boom Kah, om. Pauliina Lampila

Lemmikkisyyrianhamsterit (38)
Tuomari: Saana Kankare

PLH1. Alkemistin Mysterio, om. Karoliina Vainio
PLH2. FIN MVA FIN VLH VV15 LVV15 Phenomenal Philip*, om. Karoliina Vainio
PLH3. Diadem's Joulunihme, om. Jenni Mäkitalo
PLH4. Sateenkaaren Ysäristi, om. Satu Karjalainen

Tuomarin suosikki: Pikkumökin Taikaviitta, om. Hanna-Mari Repola
Paras nuori: Diadem's Joulunihme, om. Jenni Mäkitalo
Paras veteraani: FIN MVA FIN VLH VV15 LVV15 Phenomenal Philip*, om. Karoliina Vainio

Erikoispalkinnot:
"Nallekarhu" Eat My Dust*, om. Jenni Mäkitalo
"Pieni päivänsäde" Sateenkaaren On Kivaa Olla Tyttö, om. Satu Karjalainen
"Hellyyttävä pappa" Highlander, om. Ronja Huhtala

Kunniamaininnat (turkki):
Vivaldine's Aikaan Appelssiinikuun, om. Päivi Virtanen
Pikkumökin Viima, om. Terttu Rousu
Sateenkaaren Kuutio, om. Satu Karjalainen
Pikkumökin Räppäri, om. Satu Karjalainen
Sateenkaaren Nelli Nuudelipää, om. Hanna-Mari Repola
Goldilock's Piekana, om. Amanda Peltomaa

Kunniamaininnat (yleiskunto):
Goldilock's Portree, om. Saija Kukkohovi
Hunsvotti, om. Jere Pitkänen
Viisas Talonmies, om. Johanna Kaiponen
Minions' Eve Elegant, om. Jenni Mäkitalo
Cutiepie's Go Aviation!, om. Johanna Kaiponen

Kunniamaininnat (yleisvaikutelma):
Pikkumökin Utopia, om. Terttu Rousu
Peppermint's Protolyytti, om. Saija Kukkohovi
Peppermint's Amiini, om. Saija Kukkohovi
Minions' Dominique Dalton, om. Asta Rekilä-Suni

Kunniamaininnat (luonne):
Foxtail Myrtle, om. Mira Vesteri
Finetooth Holly, om. Mira Vesteri
RinTinTin, om. Johanna Kaiponen

Lemmikkikääpiöhamsterit (18)
Tuomari: Veera Kujansuu

PLH1. Kirsikka, om. Elina Ruha
PLH2. Cheersbigears Neele, om. Henni Haatainen
PLH3. Wippee's Jäätelökesä, om. Kati Keinonen
PLH4. Karkki, om. Elina Ruha
PLH5. Geishas Cunning Nature, om. Elina Ruha

Tuomarin suosikki: Satsuma, om. Ely Vihavainen
Paras nuori: La Praline, om. Elina Ruha
Paras veteraani: Cheersbigears Neele, om. Henni Haatainen

Kunniamaininnat (turkki):
Kuunlilja, om. Elina Ruha
Geishas Cunning Nature, om. Elina Ruha

Kunniamaininnat (luonne):
Youchai-Shi, om. Mira Kotoaro
Geishas Bubbling Cocoa Sodapop, om. Elina Ruha
Goldilock's Taquito, om. Asta Rekilä-Suni
Goldilock's Mulla Svengaa Taas*, om. Asta Rekilä-Suni
Cheersbigears Nash, om. Satu Karjalainen

Kunniamaininta (hyvä veteraani) FIN VLH Lilith, om. Asta Rekilä-Suni

Lasten lemmikkiluokka (11)
Tuomari: Saija Kukkohovi

PLH1. The Winner Takes It All, om. Laura Suoja
PLH2. Celvin, om. Sara Laihinen
PLH3. Sateenkaaren Äijä, om. Oiva Vaskuri
PLH4. Alkemistin Llandewi, om. Emma Selin
PLH5. Peppermint's Orbitaali, om. Ellen Grönberg

Tuomarin suosikki: English Nice Surprise, om. Nico Laihinen
Paras nuori: Vanilja Toffee, om. Sara Hällström
Paras veteraani:  Celvin, om. Sara Laihinen

Hamstrauskisa
1. Goldilock's Piekana, om. Amanda Peltomaa

Pehmolelukilpailu
1. Pilkku, om. Ilona Grönberg
2. Sven, om. Taru Karjalainen
3. Pupsi, om. Adele Grönberg

Best In Show - Standardiluokat
BIS1. Lyhytkarvainen syyrialainen
BIS2. Campbelli
BIS3. Roborovski
BIS4. Pitkäkarvainen syyrialainen
BIS5. Talvikko
BIS6. Kiinankääpiö

Best In Show - Koe- ja ei-standardiluokat
BIS1. Ei-standardi syyrialainen
BIS2. Koestandardi syyrialainen
BIS3. Ei-standardi campbelli
BIS4. Ei-standardi roborovski

Best In Show - Lemmikkiluokat
BIS1. Syyrialainen
BIS2. Lasten lemmikki
BIS3. Lemmikkikääpiö