Kirjoittaja Aihe: Grand Gala 2015, Espoo 21.11.2015 (SHY ry)  (Luettu 3071 kertaa)

Vevve

  • Vieras
Grand Gala 2015, Espoo 21.11.2015 (SHY ry)
« : 21.11.15 - klo:20:47 »
Lyhytkarvaiset syyrianhamsterit (39)
Tuomari:
Tuija Johansson

S1 + SERT. GG15 Tyri, om. Arja Myllylä
S2 + SERT. Balandine’s Yömyöhä, om. Piia Lappalainen
S3 + SERT. Pikkumökin Rusina, om. Piia Lappalainen
S4 + SERT. Wannabe Ratbag Pot-Licker, om. Pauliina Lampila
S5. Tarinan Hattivatti, om. Jenni Mäkitalo

Tuomarin suosikki: Tarinan Hattivatti, om. Jenni Mäkitalo
Paras nuori: Balandine’s Yömyöhä, om. Piia Lappalainen
Paras veteraani: Ereganto’s Papaver Somniferum, om. Riina Partanen

Erikoispalkinto ”paras normaali” Balandine’s Yömyöhä, om. Piia Lappalainen
Erikoispalkinto ”paras tyyppi” Tyri, om. Arja Myllylä
Erikoispalkinto ”paras valkonauhainen” Peppermint’s Protolyytti, om. Saija Kukkohovi

Pitkäkarvaiset syyrianhamsterit (52)
Tuomari: Ann-Charlotte Ling (SWE)

S1 + SERT. GG15 Dippi Dappi Doo, om. Kirsi Leppälammi
S2 + SERT. Pikkumökin Tuulihaukka, om. Piia Lappalainen
S3 + SERT. Tarinan Orinoco Flow, om. Arja Myllylä
S4 + SERT. Tarinan Dragon Fly, om. Arja Myllylä
S5 + SERT. Diadem’s Viides Villahousu, om. Riina Partanen
irtoSERT. Icebite, om. Riina Partanen

Tuomarin suosikki: Dippi Dappi Doo, om. Kirsi Leppälammi
Paras nuori: Dippi Dappi Doo, om. Kirsi Leppälammi

KUMA (pää) Eat My Dust*, om. Jenni Mäkitalo
KUMA (kuvio) Gigi, om. Ria Vaakanainen

Koestandardi syyrianhamsterit (5)
Tuomari: Ann-Charlotte Ling (SWE)

KS1 + KSERT. KGG15 Copii Culle+, om. Kirsi Leppälammi
KS2 + KSERT. Diamond Devil, om. Virpi Hällström

Tuomarin suosikki: Copii Culle+, om. Kirsi Leppälammi
Paras nuori: Copii Culle+, om. Kirsi Leppälammi

Ei-standardi syyrianhamsterit (14)
Tuomari: Tuija Johansson

ES1. EGG15 Bloody Mary, om. Piia Lappalainen
ES2. Goldilock’s Teiniunelma, om. Veera Kujansuu
ES3. Ereganto’s Who I Really Am, om. Riina Partanen

Tuomarin suosikki: Bloody Mary, om. Piia Lappalainen
Paras nuori: Ereganto’s Bipolar Bear, om. Riina Partanen
Paras veteraani: Bloody Mary, om. Piia Lappalainen

Talvikot (42)
Tuomari: Sebastian Mårtensson (SWE)

S1 + SERT. GG15 Say Kissin’ Dynamite**, om. Susanna Aistola => FIN MVA!
S2 + SERT. CM’s Baby Face, om. Marit Murphy Handelsberg
S3 + SERT. Goldilock’s Kulkuriveljeni Jan, om. Veera Kujansuu
S4 + SERT. Snögatans Kaisa, om. Marit Murphy Handelsberg
S5 + SERT. Say Funny Honey Bunny*, om. Susanna Aistola
irtoSERT. Jorma*, om. Veera Kujansuu
irtoSERT. Tinytail Sweetie, om. Sarianne Väisänen
irtoSERT. Oxalis Lagun, om. Minna Heiskanen

Tuomarin suosikki: CM’s Baby Face, om. Marit Murphy Handelsberg
Paras nuori: Say Kissin’ Dynamite**, om. Susanna Aistola
Paras veteraani: Cheersbigears Leshem, om. Martina Munther

Erikoispalkinto ”hienot kylkikaaret” Say Kissin’ Dynamite**, om. Susanna Aistola
Erikoispalkinto ”paras helmiäinen” CM’s Baby Face, om. Marit Murphy Handelsberg
Erikoispalkinto ”melkein ERI” Tinytail Sweetie, om. Sarianne Väisänen

Campbellit (19)
Tuomari: Jonna Tikka

S1 + SERT. GG15 Geishas White Nro.5, om. Ann-Charlotte Ling
S2 + SERT. Geishas Hot Like Tamale, om. Ann-Charlotte Ling
S3 + SERT. Wannabe Éowyn, om. Oskari Kulmala

Tuomarin suosikki: Wannabe Éowyn, om. Oskari Kulmala

KUMA (selkäjuova) Peppermint’s Jext, om. Saija Kukkohovi
KUMA (väri) Wannabe Éowyn, om. Oskari Kulmala

Koestandardi campbellit (9)
Tuomari: Jonna Tikka

- Ei palkittuja

Ei-standardi campbellit (5)
Tuomari: Jonna Tikka

- Ei palkittuja

Roborovskit (9)
Tuomari: Sebastian Mårtensson

S1 + SERT. GG15 Goldilock’s Intergalactic, om. Veera Kujansuu
S2 + SERT. Desdemona, om. Siiri Suihko
S3 + SERT. Goldilock’s Dipper*, om. Veera Kujansuu

Tuomarin suosikki: Goldilock’s Intergalactic, om. Veera Kujansuu
Paras nuori: Goldilock’s Zinfandel, om. Veera Kujansuu
Paras veteraani: Agnes**, om. Veera Kujansuu

Kiinankääpiöhamsterit (21)
Tuomari: Jonna Tikka

S1 + SERT. FIN MVA S MVA GG15 Goldilock’s Charlotte Brontë, om. Veera Kujansuu
S2 + SERT. Goldilock’s Deathly Hallows*, om. Veera Kujansuu
S3 + SERT. Goldilock’s Sunset Boulevard, om. Veera Kujansuu
S4 + SERT. Lilliput’s Pudsey**, om. Veera Kujansuu => FIN MVA!
S5 + SERT. Goldilock’s Leo Tolstoi*, om. Tinja Itkonen
irtoSERT. Goldilock’s Enchilada, om. Veera Kujansuu

Tuomarin suosikki: Lilliput’s Pudsey**, om. Veera Kujansuu
Paras nuori: Goldilock’s Sunset Boulevard, om. Veera Kujansuu

Erikoispalkinto ”paras perusväri” Goldilock’s Sunset Boulevard, om. Veera Kujansuu

Lemmikkisyyrialaiset (44)
Tuomari: Martina Munther

PLH1. LGG15 Balandine’s Yömyöhä, om. Piia Lappalainen
PLH2. Bamse, om. Henna Hagström
PLH3. Balandine’s Xeveri, om. Ria Vaakanainen
PLH4. Homewrecker, om. Ria Vaakanainen
PLH5. Nicolas Paul, om. Tinja Itkonen

Tuomarin suosikki: FIN MVA FIN VLH Phenomenal Philip*, om. Karoliina Vainio
Paras nuori: Diadem’s Los Angeles, om. Jenni Mäkitalo
Paras veteraani: Alia Aamunsäde, om. Marika Lähde

Erikoispalkinto ”ollut ruoka-aikaan kotona” Hollywood, om. Jenni Mäkitalo
Erikoispalkinto ”kiltein luonne” Ereganto’s Painkiller*, om. Jenni Mäkitalo
Erikoispalkinto ”pieni mutta pippurinen” Balandine’s Winterbeauty, om. Jenni Mäkitalo
Erikoispalkinto ”lihaskimppu” JL1, ?
Erikoispalkinto ”kiltein luonne” Julio Jiuseph, om. Saskia Purtilo

KUMA (lupaava) Peppermint’s Amiini, om. Saija Kukkohovi
KUMA (yleiskunto) Cutiepie’s Ivo Insomin, om. Jenni Mäkitalo
KUMA (yleiskunto) FIN MVA FIN VLH Phenomenal Philip*, om. Karoliina Vainio
KUMA (yleiskunto) Eat My Dust*, om. Jenni Mäkitalo
KUMA (yleiskunto) Cricetus Cricetus, om. Ria Vaakanainen
KUMA (yleiskunto) Pikkumökin Tuulihaukka, om. Piia Lappalainen
KUMA (yleiskunto) Pikkumökin Rusina, om. Piia Lappalainen

Lemmikkikääpiöhamsterit (37)
Tuomari: Saana Kankare

PLH1. LGG15 Geishas Black Dreams In Grey, om. Elina Ruha
PLH2. Uno Torgen, om. Ria Vaakanainen
PLH3. Tinytail Elegant, om. Ria Vaakanainen
PLH4. Tura Torgen, om. Ria Vaakanainen
PLH5. Youchai-Shi, om. Mira Kotoaro

Tuomarin suosikki: Donna De Karma, om. Elina Ruha
Paras nuori: Uno Torgen, om. Ria Vaakanainen

KUMA (luonne) Wannabe Balin, om. Elina Ruha
KUMA (kynnet) Elastinen, om. Ria Vaakanainen
KUMA (luonne) Heidi, om. Elina Ruha

Erikoispalkinto ”söpö” Goldilock’s Choose Goose, om. Roosa Raute
Erikoispalkinto ”sihteerin suosikki” Geishas Grey With Me, om. Elina Ruha

Lasten lemmikkiluokka (20)
Tuomari: Veera Kujansuu

PLH1. LGG15 Peppermint’s Elektrofiili, om. Adela Grönberg
PLH2. Star, om. Greta Beszteri
PLH3. Sateenkaaren Voikukka, om. Nea Räty
PLH4. Riven, om. Sara Laihinen
PLH5. Ruusunnuppu, om. Kaisla Jaakola-Siimes

Tuomarin suosikki: Alkemistin Llandewi, om. Emma Selin
Paras nuori:  Peppermint’s Elektrofiili, om. Adela Grönberg
Paras veteraani: Elli, om. Ella Vainio

Erikoispalkinto ”sydäntenmurskaaja” Elli, om. Ella Vainio
Erikoispalkinto ”sporttihamsteri” Nemo, om. Sara ?
Erikoispalkinto ”hyvä veteraani” Siiri, om. Daniel Vilenius
Erikoispalkinto ”melkein sijoittunut” Goldilock’s Änna, om. Hidaya ElGuerouahi

KUMA (luonne) Ihan Tosi, om. Jenna Pirinen
KUMA (luonne) Lavender’s Espresso, om. Aino Selin
KUMA (luonne) Tarinan Enchantment, om. Sara Hällström
KUMA (yleiskunto) Luumu, om. Jaakko Heiskanen
KUMA (luonne) Ruusunnuppu, om. Kaisla Jaakola-Siimes
KUMA (luonne) Sateenkaaren Mörkö Mainio, om. Vili Räty
KUMA (luonne) Heinätähtimö, om. Lauri Virtanen
KUMA (luonne) Apollo8, om. Sara Hällström
KUMA (luonne) Alkemistin Henkipatto, om. Sara Laihinen
KUMA (turkki) Star, om. Greta Beszteri

Best In Show -kehä

Standardiluokat
BIS1. Pitkäkarvainen syyrialainen - GG15 Dippi Dappi Doo
BIS2. Kiinankääpiöhamsteri - FIN MVA S MVA GG15 Goldilock's Charlotte Brontë
BIS3. Campbelli - GG15 Geishas White Nro.5
BIS4. Lyhytkarvainen syyrialainen - GG15 Tyri
BIS5. Talvikko - GG15 Say Kissin' Dynamite**
BIS6. Roborovski - GG15 Goldilock's Intergalactic

Koe- ja ei-standardiluokat
BIS1. Koestandardi syyrialainen - KGG15 Copii Culle+
BIS2. Ei-standardi syyrialainen - EGG15 Bloody Mary

Lemmikkiluokat
BIS1. Lasten lemmikki - LGG15 Peppermint's Elektrofiili
BIS2. Syyrianhamsteri - LGG15 Balandine's Yömyöhä
BIS3. Kääpiöhamsteri - LGG15 Geishas Black Dreams In Grey
« Viimeksi muokattu: 21.03.16 - klo:01:39 kirjoittanut Vevve »