Kirjoittaja Aihe: Kouvola 21.2.2015 (SHY ry)  (Luettu 2854 kertaa)

Vevve

  • Vieras
Kouvola 21.2.2015 (SHY ry)
« : 22.02.15 - klo:14:38 »
Lyhytkarvainen syyrialainen (32)
Tuomari: Ely Vihavainen
S1. + SERT The Badass Seed, om. Jeeli Laine
S2. + SERT Ereganto's Red Alert, om. Riina Partanen
S3. + SERT Picus Moriarty, om. Sirpa Tähkämö
S4. + SERT Phenomenal Philip, om. Karoliina Vainio
S5. + SERT GG14 Tarinan Semper Fi*, om. Arja Myllylä

Tuomarin suosikki: Sateenkaaren Ulpukankukka, om. Satu Karjalainen
Paras nuori: Ereganto's Red Alert, om. Riina Partanen
Paras veteraani: Pikkumökin Jaffa, om. Terttu Rousu

KUMA (väri) Apuva, om. Susanna Aistola
KUMA (väri) Sateenkaaren Åpåssumipåssu, om. Satu Karjalainen
KUMA (väri) Sateenkaaren Ulpukankukka, om. Satu Karjalainen
KUMA (kuvio) Ereganto's Painkiller, om. Jenni Mäkitalo
KUMA (kuvio) LGG14 Randy Raspberry, om. Janette Castrén

Erikoispalkinnot:
Paras pää: The Badass Seed, om. Jeeli Laine

Pitkäkarvainen syyrialainen (33)
Tuomari: Marjut Kaakinen
S1. + SERT Enjolras von Sweetness, om. Eve Immonen
S2. + SERT Fluffy's James Dalton*, om. Riina Partanen
S3. + SERT Raparperin Alla, om. Satu Karjalainen
S4. Tarinan Prairie Belle*, om. Arja Myllylä
S5. First Kiss, om. Ansku Arboix

Tuomarin suosikki: Wannabe Kaupungin Tavoitelluin Remonttimies*, om. Pauliina Lampila
Paras nuori: Pikkumökin Salmiakki, om. Terttu Rousu
Paras veteraani: Balandine's Terminator, om. Piia Lappalainen

KUMA (kokonaisuus) Tarinan Prairie Belle*, om. Arja Myllylä
KUMA (kokonaisuus) First Kiss, om. Ansku Arboix
KUMA (kokonaisuus) Pikkumökin Salmiakki, om. Terttu Rousu
KUMA (rakenne) Wannabe That's My Jam, om. Pauliina Lampila
KUMA (turkki) Cutiepie's Neptune Naurunappula, om. Jenni Haaranen

Koestandardi syyrialainen (10)
Tuomari: Marjut Kaakinen
KS1. + KSERT Niga Mwonde, om. Jeeli Laine
KS2. + KSERT Cutiepie's Nanda Nappisilmä, om. Karoliina Vainio

Tuomarin suosikki: Alkemistin Droidipoika, om. Marika Lähde
Paras nuori: Sateenkaaren Zembalo, om. Satu Karjalainen
Paras veteraani: LJV14 Saga, om. Piia Lappalainen

KUMA (rakenne) Sateenkaaren Zembalo, om. Satu Karjalainen

Ei-standardi syyrialainen (9)
Tuomari: Ely Vihavainen
ES1. Wannabe Cinnamonkey, om. Pauliina Lampila
ES2. Wannabe Oh My Apple Pie, om. Pauliina Lampila
ES3. Viljami Vadelma, om. Ansku Arboix
ES4. EVV14 EGG14 Tarinan West End Girl, om. Arja Myllylä

Tuomarin suosikki: Alkemistin Entropia, om. Marika Lähde
Paras nuori: Wannabe Oh My Apple Pie, om. Pauliina Lampila
Paras veteraani: EVV14 EGG14 Tarinan West End Girl, om. Arja Myllylä

Venäjänkääpiöhamsteri talvikko (25)
Tuomari: Saija Kukkohovi
S1. + SERT Jorma, om. Veera Kujansuu
S2. + SERT Lilliput's Piccadilly, om. Veera Kujansuu
S3. + SERT Cheersbigears Philippa, om. Taina Humaloja
S4. + SERT Tarinan Kauniina, om. Arja Myllylä
S5. + SERT Tarinan Hellapoliisi, om. Arja Myllylä

Tuomarin suosikki: Galaxis Pierre Tempete de Neige, om. Sara Sunikka
Paras nuori: Jorma, om. Veera Kujansuu
Paras veteraani: Mayflower**, om. Sara Sunikka

Erikoispalkinnot:
Paras normaali: Tarinan Kauniina, om. Arja Myllylä

Venäjänkääpiöhamsteri campbelli (11)
Tuomari: Satu Karjalainen
S1. Tarinan Amos, om. Arja Myllylä
S2. Tarinan Beowulf, om. Arja Myllylä

Paras nuori: Tarinan Amos, om. Arja Myllylä

KUMA (tyyppi) Serious Moonlight Inouk, om. Ely Vihavainen
KUMA (juova) Lauluntaitaja, om. Oskari Kulmala
KUMA (pää) Peppermint's Carboplatin, om. Ely Vihavainen
KUMA (pää) FIN MVA FIN VLH VV14 LVV14 JV14 GG14 Milla Magia, om. Sofia Kuisti

Koestandardi vkh campbelli (6)
Tuomari: Satu Karjalainen
KS1. + KSERT Peppermint's Bonefos, om. Saija Kukkohovi
KS2. Geishas Blue Star, om. Asta Rekilä

KUMA (tasainen tyyppi) Geishas Blue Candy Girl, om. Saija Kukkohovi

Ei-standardi vkh campbelli (9)
Tuomari: Satu Karjalainen
ES1. Nuhanenä, om. Ansku Arboix
ES2. Lavender's Onyksi, om. Eve Immonen

KUMA (kokonaisuus) Lavender's Bixbiitti, om. Ely Vihavainen
KUMA (kokonaisuus) Lavender's Damezumari, om. Ely Vihavainen

Venäjäkääpiöhamsteri roborovski (9)
Tuomari: Saija Kukkohovi
S1. + SERT Lilliput's Bucksburn, om. Veera Kujansuu
S2. + SERT Goldilock's Ganache, om. Veera Kujansuu

Tuomarin suosikki: Goldilock's Ganache, om. Veera Kujansuu
Paras nuori: Wippee's Rose, om. Kati Keinonen
Paras veteraani: Hiljainen Mutta Hilpeä**, om. Essi Virtanen

KUMA (turkki) Wippee's Powerpaw, om. Jenni Haaranen
KUMA (paras perusväri) Wippee's Pumpkinpie, om. Kati Keinonen

Koestandardi vkh roborovski (3)
Tuomari: Saija Kukkohovi
KS1. + KSERT KGG14 Goldilock's Baritoni+, om. Veera Kujansuu
KS2. Goldilock's Magnus, om. Veera Kujansuu

Ei-standardi vkh roborovski (2)
Tuomari: Saija Kukkohovi
ES1. Freya Crescent, om. Pilvi Piirainen

Kiinankääpiöhamsteri (23)
Tuomari: Satu Karjalainen
S1. + SERT Goldilock's Belle Époque, om. Ely Vihavainen
S2. + SERT FIN MVA FIN VLH VV14 JV14 Goldilock's Niskavuoren Naiset*, om. Veera Kujansuu => FIN TMVA!
S3. + SERT Goldilock's Savoir Faire, om. Asta Rekilä
S4. + SERT Goldilock's Poika Vuoden Takaa**, om. Veera Kujansuu => FIN MVA!
S5. + SERT Goldilock's Faire l'Andouille, om. Veera Kujansuu

Tuomarin suosikki: FIN MVA Goldilock's Quantum of Solace*, om. Veera Kujansuu
Paras nuori: Goldilock's Belle Époque, om. Ely Vihavainen
Paras veteraani: FIN MVA FIN VLH VV14 JV14 Goldilock's Niskavuoren Naiset*, om. Veera Kujansuu

KUMA (pää) Goldilock's Karibian Aurinko, om. Veera Kujansuu
KUMA (kokonaisuus) Goldilock's Avaruuden Lapsia, om. Veera Kujansuu
KUMA (perusväri) Lilliput's Matlock, om. Veera Kujansuu
KUMA (perusväri) Goldilock's Kaunis ja Ylpee**, om. Veera Kujansuu

Lemmikkiluokan syyrialaiset urokset (29)
Tuomari: Sarita Kokkoniemi
PLH1. Pikkumökin Salmiakki, om. Terttu Rousu
PLH2. Nokkela Nipsu, om. Salla Vornanen
PLH3. Mauri Mustikka*, om. Asta Rekilä => FIN VLH
PLH4. Ereganto's Painkiller, om. Jenni Mäkitalo
PLH5. LGG14 Randy Raspberry, om. Janette Castrén

Tuomarin suosikki: Ereganto's Painkiller, om. Jenni Mäkitalo
Paras nuori: Pikkumökin Salmiakki, om. Terttu Rousu
Paras veteraani: Nokkela Nipsu, om. Salla Vornanen

KUMA (käsiteltävyys) Benjamin, om. Linda Hiekkanen
KUMA (käsiteltävyys) Hiawatha's Herkkutatti, om. Piia Lappalainen
KUMA (käsiteltävyys) Balandine's Ventti, om. Piia Lappalainen

Erikoispalkinnot:
Melkein ERI: Final Destination, om. Silja Lommi

Lemmikkiluokan syyrialaiset naaraat (31)
Tuomari: Eve Immonen
PLH1. Stormy Weather, om. Jenni Haaranen
PLH2. Revontuli, om. Asta Rekilä => FIN VLH
PLH3. Sateenkaaren Ulpukankukka, om. Satu Karjalainen
PLH4. Pikkumökin Lumihiutale, om. Terttu Rousu
PLH5. Kartanon Kummitus, om. Moona Dufva

Tuomarin suosikki: Bloody Mary, om. Piia Lappalainen
Paras nuori: Lady Galadriel, om. Asta Rekilä
Paras veteraani: Kartanon Kummitus, om. Moona Dufva

KUMA (yleiskunto) Wannabe Cherry Garcia, om. Janette Castrén
KUMA (yleiskunto) Sateenkaaren Zembalo, om. Satu Karjalainen
KUMA (luonne) Yam Yam's Quincey, om. Juulia Aholainen
KUMA (käsiteltävyys) Pikkumökin Pumpuli, om. Terttu Rousu
KUMA (kokonaisuus) Diadem's Alice in Wonderland, om. Jenni Mäkitalo
KUMA (hyvän veteraani) LJV14 Saga, om. Piia Lappalainen

Erikoispalkinnot:
Kansikuvatyttö: Cutiepie's Neela Neidonkieli, om. Karoliina Vainio
Turkki: Sateenkaaren Uutisankka, om. Satu Karjalainen
Symppis: Ereganto's Illamarie Ikionnellinen, om. Jenni Mäkitalo

Lemmikkiluokan kääpiöhamsterit (25)
Tuomari: Veera Kujansuu
PLH1. Yours Beurre d'Amanlis, om. Tiina Rämö
PLH2. Vincent Valentine, om. Pilvi Piirainen => FIN VLH!
PLH3. Blue Spot, om. Tinja Itkonen
PLH4. Lilla Myy, om. Saara Lähteenmäki
PLH5. Goldilock's Belle Époque, om. Ely Vihavainen

Tuomarin suosikki: Goldilock's Savoir Faire, om. Asta Rekilä
Paras nuori: Yours Beurre d'Amanlis, om. Tiina Rämö
Paras veteraani: Vilperi, om. Keuda Mäntsälä

KUMA (kynnet) Goldilock's Trinitario, om. Iina Lehtiniemi
KUMA (kynnet) Lavender's Onadare, om. Silja Lommi
KUMA (kynnet) Goldilock's Confiseur, om. Karoliina Vainio
KUMA (luonne) Manteli, om. Maiju Virtala
KUMA (luonne) Geishas Blue Star, om. Asta Rekilä
KUMA (luonne) Vincent Valentine, om. Pilvi Piirainen
KUMA (yleiskunto) FIN VLH Hempeä kuin Ensirakkaus, om. Essi Virtanen
KUMA (yleiskunto) Joutsenlaulu, om. Essi Virtanen
KUMA (yleiskunto) Lilliput's Dode, om. Ely Vihavainen

Lasten lemmikkiluokka (10)
Tuomari: Veera Kujansuu
PLH1. Yours Beurre Dubuisson, om. Jesse Seppälä
PLH2. Mutrunalle, om. Jemina Patrikainen
PLH3. FIN MVA Buick Makane, om. Jemina Patrikainen
PLH4. FIN MVA FIN VLH VV14 LVV14 JV14 GG14 Milla Magia, om. Sofia Kuisti
PLH5. Kahlittu, om. Taru Karjalainen

Tuomarin suosikki: Yours Svetlana Rönkkö, om. Jesse Seppälä
Paras nuori: Yours Beurre Dubuisson, om. Jesse Seppälä
Paras veteraani: FIN MVA Buick Makane, om. Jemina Patrikainen

KUMA (kynnet) Äijö, om. Saana Kuisti
KUMA (luonne) Yours Unni Lindell, om. Jesse Seppälä
KUMA (turkki) Fifty Shades of White, om. Taru Karjalainen

Erikoispalkinnot:
Parhaiten leikatut kynnet: Prinsessa Ruusunen, om. Saana Kuisti

Hamstrauskilpailu, kääpiöhamsterit (2)
Tuomari: Susanna Aistola
1. Onadare, om. Silja Lommi
2. Mayflower, om. Sara Sunikka

Parikilpailu (2)
Tuomari: Susanna Aistola
1. Mayflower & Pick 'n' Mix Effy, om. Sara Sunikka
2. Lalli & Pirita, om. Jesse Seppälä ja Tiina Rämö

Pehmolelunäyttely (3)
Tuomari: Susanna Aistola
1. Hattivatti, om. Anni Virtala
2. Kirahvi, om. Saana Kuisti
3. Kiti, om. Sofia Kuisti

Best In Show, standardiluokat
BIS1. Roborovski – Lilliput's Bucksburn, om. Veera Kujansuu
BIS2. Kiinankääpiö – Goldilock's Belle Époque, om. Ely Vihavainen
BIS3. Talvikko – Jorma, om. Veera Kujansuu
BIS4. Lyhytkarvainen – The Badass Seed, om. Jeeli Laine
BIS5. Campbelli – Tarinan Amos, om. Arja Myllylä
BIS6. Pitkäkarvainen – Enjolras von Sweetness, om. Eve Immonen

Best In Show, koe- ja ei-standardiluokat
BIS1. Koestandardi syyrialainen – Niga Mwonde, om. Jeeli Laine
BIS2. Koestandardi campbelli – Peppermint's Bonefos, om. Saija Kukkohovi
BIS3. Ei-standardi syyrialainen – Wannabe Cinnamonkey, om. Pauliina Lampila
BIS4. Koestandardi roborovski – KGG14 Goldilock's Baritoni+, om. Veera Kujansuu
BIS5. Ei-standardi campbelli – Nuhanenä, om. Ansku Arboix
BIS6. Ei-standardi roborovski – Freya Crescent, om. Pilvi Piirainen

Best In Show, lemmikkiluokat
BIS1. Syyrialainen naaras – Stormy Weather, om. Jenni Haaranen
BIS2. Syyrialainen uros –  Pikkumökin Salmiakki, om. Terttu Rousu
BIS3. Lemmikkikääpiö – Yours Beurre d'Amanlis, om. Tiina Rämö
BIS4. Lasten lemmikki – Yours Beurre Dubuisson, om. Jesse Seppälä
« Viimeksi muokattu: 29.03.15 - klo:15:46 kirjoittanut Ely »