Ajattelin tunkea nämä kysymykset tänne kuin tuonne Kuvia ja keskustelua hamsujenne asumuksista, koska arvelin että täällä osattaisiin paremmin neuvoa. : )
1. Jatapetin myyjä tilasi minulle
Maxi Dunan sinne kauppaan, kolmas päivä menen maksamaan, se on siis jo saapunut. Katossa pinnaväli 2 cm, millaista verkkoa pitäisi ostaa, kallistakin? Kuten kuvasta näkee, pinnaosa käsittää suurehkon osan katosta.
2. Noista dunan juomapulloaukoista. Ne ovat molemmin puolin, voisiko joku kertoa halvan ja kätsyn tavan saada ne tukittua, ja jos vaikka vielä kuvaa olisi näyttää sydeemistä niin hyvä olisi? Ajattelin juomapullon saada pysymään teippaamalla akvaariomagneetin pulloon kiinni + toinen toiselle puolelle. Kai magneetti on sen verran vahva, että pysyy muovinkin läpi kiinni?
Jooh, kiitos. ^.^