Kirjoittaja Aihe: Jyväskylä 13.4.2013 SHY ry  (Luettu 2773 kertaa)

Vevve

  • Vieras
Jyväskylä 13.4.2013 SHY ry
« : 14.04.13 - klo:16:54 »
Pitkäkarvaiset syyrialaiset, 31kpl
Tuomari: Päivi Virtanen

S1+SERT Sateenkaaren Heliumpallo*, om. Satu Karjalainen
S2 Dancing Queen, om. Jenni Mäkitalo
S3 Balandine's Rösseli, om. Piia Lappalainen
S4 Picus Neiti Tuittupää**, om. Sarita Kokkoniemi

Tuomarin suosikki: Balandine's Queen, om. Piia Lappalainen
Paras nuori: Kuningasmurmeli, om. Mira Kotoaro
Paras veteraani: Picus Neiti Tuittupää**, om. Sarita Kokkoniemi

Kunniamaininnat yleisvaikutelmasta:
Balandine's Rikaardi***, om. Saskia Purtilo
FIN MVA Yam Yam's Baoht B'ugga-Bogg, om. Sarita Kokkoniemi
Pikkumökin Dee Dee*, om. Terttu Rousu


Lyhytkarvaiset syyrialaiset, 30kpl
Tuomari: Satu Karjalainen

S1+SERT Double Special Pepernoot, om. Arja Myllylä
S1+SERT Turkmenialainen Tyttöystävä, om. Emma Timlin
S3+SERT Tarinan Angry Apple**, om. Arja Myllylä
S4+SERT Pancho Plasmidi, om. Marla Holma
S5 Pikkumökin Gaia, om. Terttu Rousu

Paras nuori: Pancho Plasmidi, om. Marla Holma
Paras veteraani: Rainbow Treasure*, om. Serafima Stabrova

Kunniamaininnat:
Väri:
Deir Ez Zorin Aamukaste, om. Arja Myllylä
Gangnam Style, om. Serafima Stabrova
Linny Liitumittari, om. Tiia Laari
Pendulum, om. Eevi Hirsikko

Rakenne:
Tripolis, om. Janette Castrén

Turkki:
Kahvipapu, om. Serafima Stabrova
Reino Retiisi, om. Emma Timlin

Tyyppi:
Tarinan Druids Celtic*, om. Arja Myllylä


Ei-standardiluokan syyrialaiset, 15kpl
Tuomari: Satu Karjalainen

ES1 Aces High, om. Janetta Laine
ES2 Wonderland's Lor Du Soleil, om. Eve Immonen
ES3 Tarinan Fortune Cookie, om. Arja Myllylä

Tuomarin suosikki: Diesel Doom. om. Serafima Stabrova
Paras nuori: Wonderland's Lor Du Soleil, om. Eve Immonen
Paras veteraani: Balandine's Nicostrato, om. Piia Lappalainen

Kunniamaininta kokonaisuudesta: Silvester Syysaatos, om. Tuuli Pietilä


Talvikot, 24kpl
Tuomari: Satu Evilampi

S1+SERT Tarinan Valamon Ruusu, om. Arja Myllylä
S2+SERT Herra Hitunen, om. Hilla Isotalus
S3+SERT GG12 Tarinan Timanttituija**, om. Arja Myllylä
S4 Tarinan Mainoskatko, om. Arja Myllylä

Tuomarin suosikki: Crystal's Hiirenvirna*, om. Christina Bergman
Paras nuori: Fjodor, om. Merja Nauska
Paras veteraani: Nasse, om. Sarianne Väisänen

Erikoispalkinnot (lahjoittanut www.humselot.blogspot.fi)
Häijy Hamsteri, om. Sarianne Väisänen
Nasse, om. Sarianne Väisänen

Kunniamaininnat:
Häijy Hamsteri, om. Sarianne Väisänen
Nasse, om. Sarianne Väisänen


Standardi roborovskit, 11kpl
Tuomari: Satu Evilampi

S1+SERT Yours Victor Hugo, om. Mirja Hentilä
S2 Yours X-Rated*, om. Mirja Hentilä
S3 Yours Sir Thomas Lipton*, om. Kati Keinonen
S4 Yours Natasha Monet, om. Mirja Hentilä

Tuomarin suosikki: Yours X-Rated*, om. Mirja Hentilä
Paras nuori: Wippee's Isn't She Lovely, om. Kati Keinonen
Paras veteraani: Yours X-Rated*, om. Mirja Hentilä


Koestandardi roborovskit, 11kpl
Tuomari: Satu Evilampi

S1+KSERT Yours Tom Tom, om. Mirja Hentilä
S2+KSERT Yours Vera Dalton+, om. Mirja Hentilä
S3 Psamathe++, om. Janika Skofelt
S4 Goldilock's Leroyce++, om. Veera Kujansuu
S5 Wippee's Lilli Liaani Liitäjä, om. Kati Keinonen

Paras nuori: Wippee's Lilli Liaani Liitäjä, om. Kati Keinonen


Ei-standardi roborovskit, 7kpl
Tuomari: Satu Evilampi

ES1 Goldilock's Kalashnikov, om. Veera Kujansuu
ES2 Four Wheel Drive, om. Jemina Patrikainen

Paras nuori: Goldilock's Seymour, om. Veera Kujansuu


Kiinankääpiöhamsterit, 13kpl
Tuomari: Saija Kukkohovi

S1+SERT Broken Angel, om. Jesse Seppälä
S2+SERT Posliinilintu*, om. Jemina Patrikainen
S3 Lavender's Sir Cadence, om. Mira Kotoaro

Tuomarin suosikki: Prestige, om. Arja Myllylä
Paras nuori: Prestige, om. Arja Myllylä
Paras veteraani: Posliinilintu*, om. Jemina Patrikainen

Standardi campbellit, 2kpl
Tuomari: Saija Kukkohovi

S1. Porkkanamaaprinssi, om. Sofia Rämö

Paras nuori: Porkkanamaaprinssi, om. Sofia Rämö


Koestandardi campbellit, 1kpl
Tuomari: Saija Kukkohovi

ei palkittuja


Ei-standardi campbellit, 4kpl
Tuomari: Saija Kukkohovi

ES1 Ivor, om. Arja Myllylä

Tuomarin suosikki: Iona, om. Arja Myllylä
Paras nuori: Ivor, om. Arja Myllylä


Lemmikkiluokan syyrialaiset naaraat, 32kpl
Tuomari: Eve Immonen

PLH1 Bird Bubble, om. Mira Kotoaro
PLH2 Sateenkaaren Gesäkissa, om. Satu Karjalainen
PLH3 Malthes Pennsylvania, om. Sarita Kokkoniemi
PLH4 Dangerous Diamond, om. Serafima Stabrova
PLH5 Cayla Capricia, om. Tinja Itkonen

Tuomarin suosikki: Yam Yam's Fiorenza Ferguson, om. Tinja Itkonen
Paras nuori: Dangerous Diamond, om. Serafima Stabrova
Paras veteraani: Willow, om. Tuuli Pietilä

Erikoispalkinnot:
"Rakastettavin rex": Balandine's Queen, om. Piia Lappalinen
"Hieno kokonaisuus": Debbie Darling, om. Asta Rekilä
"Olet ykkönen suloisuudessa": Pikkumökin Gara, om. Terttu Rousu
"Söpö satiini": Choux Puffs Liara T'soni, om. Serafima Stabrova

Kunniamaininnat:
Käsiteltävyys
Sienimuhennoslapsi, om. Elina Laiho

Kokonaisuus
Isla Iki-Ihana, om. Elina Laiho
Mun Sydän Sanoo Niin, om. Tuuli Pietilä


Lemmikkiluokan syyrialaiset urokset, 51kpl
Tuomari: Veera Kujansuu

PLH1 Vincent Smith, om. Satu Karjalainen
PLH2 Aces High, om. Janetta Laine
PLH3 Tripolis, om. Janette Castrén
PLH4 Dramatic Descartes, om. Jenni Mäkitalo
PLH5 Gilbert, om. Janika Skofelt

Tuomarin suosikki: Tripolis, om. Janette Castrén
Paras nuori: Dramatic Descartes, om. Jenni Mäkitalo
Paras veteraani: Lumikyyhky, om. Tiia Laari

Kunniamaininnat:
Turkki:
Gilbert, om. Janika Skofelt
Picus Poika Sinä Olet Tähti, om. Janetta Laine
Tarinan Devoted To You, om. Karoliina Ylinen
Alexandrian Senilix, om. Jenni Mäkitalo

Yleiskunto:
Patrick Partenogeneesi, om. Tuuli Pietilä
Dramatic Descartes, om. Jenni Mäkitalo
S.Iloni, om. Mira Kotoaro
Alvar Aamunkoi, om. Henni-Emilia Salminen

"Reippain rex" -erityispalkinto: Desert Dune, om. Salla Vornanen


Lemmikkiluokan kääpiöhamsterit, 25kpl
Tuomari: Saija Kukkohovi

PLH1 Celia, om. Tuuli Pietilä
PLH2 Wippee's Lilli Liaani Liitäjä, om. Kati Keinonen
PLH3 Kimble+, om. Janika Skofelt
PLH4 Green Mint, om. Janetta Laine
PLH5 Russian Lullaby, om. Satu Karjalainen

Tuomarin suosikki: Lavender's Sir Cadence, om. Mira Kotoaro
Paras nuori: Celia, om. Tuuli Pietilä
Paras veteraani: Wippee's Cutie Pie, om. Riikka Jormakka

Kunniamaininnat:
Kynnet:
Mermaid, om. Mari Hannuksela
Wippee's Fanciful Fair Lady, om. Kati Keinonen

Käsiteltävyys:
Colbronde's Kenji, om. Elina ja Liisa Laiho
Regalis Dasher, om. Mari Hannuksela
Los Locos, om. Asta Rekilä


Lasten lemmikit, 17kpl
Tuomari: Pia Oinonen

PLH1 Yam Yam's Blood Brother, om. Viivi Peltola
PLH2 Ainoa Iloni Niittypellolla, om. Pinja Kukkonen
PLH3 Broken Angel, om. Jesse Seppälä
PLH4 Regalis Fire Rises, om. Jesse Seppälä
PLH5 Oiva, om. Viivi Peltola

Tuomarin suosikki: Urineun Areumdawonneunde, om. Sofia Räml
Paras nuori: Lavender's Popcorn, om. Viivi Peltola
Paras veteraani: Viiru, om. Jesse Seppälä

Kunniamaininnat:
Tyrmäävin tyttö: Ainoa Iloni Niittypellolla, om. Pinja Kukkonen
Hurmaavin herra: Yam Yam's Blood Brother, om. Viivi Peltola


Hamstrauskilpailu syyrialaiset, 5kpl
Tuomari: Janetta Laine

1. Linny Liitumittari, om. Tiia Laari
2. Malthes Pennsylvania, om. Sarita Kokkoniemi
3. Lumikyyhky, om. Tiia Laaeri


Parikilpailu, 2kpl
Tuomari: Janetta Laine

1. Charlie Chaplin, om. Tiia Laari & Dramateg Dressage, om. Jenni Mäkitalo


Pehmolelunäyttely, 3kpl
Tuomari: Janetta Laine

1. Nöpö, om. Veera Vihari
2. Tipi, om. Taru Karjalainen
3. Pörrö, om. Asta Timlin


BEST IN SHOW, Standardiluokat
BIS1. Pitkäkarvainen syyrialainen
BIS2. Roborovski
BIS3. Talvikko
BIS4. Lyhytkarvainen syyrialainen
BIS5. Campbelli
BIS6. Kiinankääpiö


BEST IN SHOW, Koe- ja eistandardiluokat
BIS1. Koestandardi roborovski
BIS2. Ei-standardi roborovski
BIS3. Campbelli
BIS4. Ei-standardi syyrialainen


BEST IN SHOW, Lemmikit
BIS1. Syyrialainen naaras
BIS2. Syyrialainen uros
BIS3. Kääpiöhamsteri
BIS4. Lasten lemmikki
« Viimeksi muokattu: 14.04.13 - klo:18:16 kirjoittanut Vevve »