Kirjoittaja Aihe: Tampere, Ikurin Virelä 18.2.2012  (Luettu 3715 kertaa)

Poissa TiBe

  • Asiantuntijat
  • Viestejä: 226
    • Profiili
    • http://www.crystals.nettisivu.org/
Tampere, Ikurin Virelä 18.2.2012
« : 19.02.12 - klo:14:19 »
18.2.2012, Tampere

Lyhytkarvaiset syyrianhamsterit (32kpl)
Tuomari: Heidi Harju

S1+SERT Towyvale's Myddtai, om. Sebastian Mårtensson
S2+SERT Geishas Dianthra, om. Lotta Ling
S3+SERT Skärgårdens David, om. Miranda Kyllönen
S4+SERT Picus Taco, om. Saija Kukkohovi
S5 Opossums Oh My, om. Jonna Tikka

Kunniamaininnat:
pohjaväristä Smiling Simon, om. Maiju Peltonen

Erikoispalkinnot:
"paras creme" Opossums Oh My, om. Jonna Tikka
"kaunein ainn" Vivaldine's Superjättiläistähti, om. Kaisa Matilainen

Paras nuori: Matilda MacAnkka, om. Ely Sorsa
Paras veteraani: Alfa Romeo, om. Tuuli Pietilä
Tuomarin suosikki: Smiling Simon, om. Maiju Peltonen


Pitkäkarvaiset syyrianhamsterit (59kpl)
Tuomari: Marjut Kaakinen

S1+SERT Tarinan Shockwave, om. Arja Myllylä
S2+SERT Balandine's Pamela, om. Piia Lappalainen
S3+SERT Tarinan Think Pink**, om. Arja Myllyllä  -->  FIN MVA
S4+SERT Sateenkaaren Belladonna, om. Satu Karjalainen
S5+SERT Chocolate Meltaway*, om. Miranda Kyllönen
SERT Tarinan Nur-Al-Ain, om. Arja Myllylä
SERT Picus Neiti Tuittupää, om. Sarita Kokkoniemi

Kunniamaininnat väristä:
Tarinan Sparkling Water, om. Pekka Virtamo
Nezze, om. Tanja Känkänen

Kunnimaininta kokonaisuudesta:
Tarinan Charmed One, om. Arja Myllylä

Pirtein Veteraani:
Benny-Petter, om. Margit Virtanen

Paras nuori: Tarinan Shokwave, om. Arja Myllylä
Paras veteraani: Tarinan Think Pink**, om. Arja Myllyllä
Tuomarin suosikki: Benny-Petter, om. Margit Virtanen


Syyrianhamsterit, ei-standardi (16kpl)
Tuomari: Heidi Harju

ES1 LGG11 Frans Fazer, om. Tiia Laari
ES2 Picus Kesäillan Valssi, om. Piia Lappalainen
ES3 Balandine's Octavia, om. Anne Seppälä

Kunniamaininta rex: Balandine's Nicodemo, om. Saana Kankare
Sihteerin suosikki: Balandine's Nicodemo, om. Saana Kankare

Paras nuori: Picus Gothica, om. Jonna Tikka
Paras veteraani: Balandine's Kenzo Konwen, om. Piia Lappalainen
Tuomarin suosikki: Balandine's Nicodemo, om. Saana Kankare


Talvikot (27kpl)
Tuomari: Lotta Ling

S1+SERT Crystal's Hatelove, om. Christina Bergman
S2+SERT Crystal's The Darkest Lie, om. Christina Bergman
S3+SERT Tarinan Belgarion, om. Arja Myllylä
S4+SERT Riitasoinnun Call Me Irresponsible, om. Maiju Peltonen
S5+SERT Crystal's Noitakuningas, om. Christina Bergman


Campbellit, standardi (7kpl)
Tuomari: Sebastian Mårtensson

S1+SERT Geishas Thalia, om. Lotta Ling
S2+SERT Pilvi Pouta, om. Saija Kukkohovi

Kunniamaininta väristä:
Riitta-Liissa, om. Arja Myllylä

paras nuori: Geishas Thalia, om. Lotta Ling
Tuomarin suosikki: Riitta-Liisa, om. Arja Myllylä

Campbellit, koestandardi (9kpl)
Tuomari: Sebastian Mårtensson

KS1+ KSERT Susa-Erma's Benedicta, om. Asta Rekilä
KS2+ KSERT Aino Kaisa, om. Arja Myllylä

Paras nuori: Susa-Erma's Benedicta, om. Asta Rekilä
Tuomarin suosikki: Aino-Kaisa, om. Arja Myllylä

Campbellit, ei-standardi (1kpl)
Tuomari: Sebastian Mårtensson

ES1 Sir Chili, om. Okko Savola

Kunniamaininta kokonaisuudesta: Sir Chili, om. Okko Savola
Tuomarin suosikki: Sir Chili, om. Okko Savola


Roborovskit, standardi (30kpl)
Tuomari: Lotta Ling

S1+SERT Yours X-Rated, om. Mirja Hentilä
S2+SERT Kuupertti, om. Essi-Kirsikka Rossi
S3+SERT Yours Sassy Lassy, om. Kati Keinonen
S4+SERT Yours Cary Grant, om. Mirja Hentilä
S5+SERT Yours Ziggy Stardust, om. Mirja Hentilä


Roborovskit, ei-standardi (16kpl)
Tuomari: Sebastian Mårtensson

ES1 Liila-Lempi, om. Essi-Kirsikka Rossi
ES2 Yours Andrea Stelzer, om. Mirja Hentilä

Kunniamaininta kokonaisuudesta:
Liila-Lempi, om. Essi-Kirsikka Rossi
Yours Andrea Stelzer, om. Mirja Hentilä

Paras nuori: Yours Andrea Stelzer, om. Mirja Hentilä
Tuomarin suosikki: Liila-Lempi, om. Essi-Kirsikka Rossi



Kiinankääpiöt (22kpl)
Tuomari: Sebastian Mårtensson

S1+SERT Skärgårdens Jättefräken, om. Pernilla Rehnqvist
S2+SERT Morgan, om Saana Kankare --> FIN MVA
S3 Paperitähti, om. Mira Kotoaro

Vanhin veteraani: Yökyöpelin Xx, om. Jemina Patrikainen

Tuomarin suosikki: Morgan, om. Saana Kankare
Paras nuori: Idriss, om. Saana Kankare
Paras Veteraani: Yökyöpelin Xx, om. Jemina Patrikainen



Best In Show - standardiluokat

BIS1 Tarinan Shockwave, om. Arja Myllylä
BIS2 Crystal's Hatelove, om. Christina Bergman
BIS3 Yours X-Rated, om. Mirja Hentilä
BIS4 Towyvale's Myddtai, om. Sebastian Mårtensson
BIS5 Skärgårdens Jättefräken, om. Pernilla Rehnqvist
BIS6 Geishas Thalia, om. Lotta Ling


Best In Show - koe- ja ei-standardiluokat

BIS1  Liila-Lempi, om. Essi-Kirsikka Rossi
BIS2 Susa-Erma's Benedicta, om. Asta Rekilä
BIS3 LGG11 Frans Fazer, om. Tiia Laari
BIS4 Sir Chili, om. Okko Savola
« Viimeksi muokattu: 01.01.70 - klo:02:00 kirjoittanut Guest »

Poissa TiBe

  • Asiantuntijat
  • Viestejä: 226
    • Profiili
    • http://www.crystals.nettisivu.org/
Re: Tampere, Ikurin Virelä 18.2.2012
« Vastaus #1 : 19.02.12 - klo:16:09 »
Lemmikkisyyrianhamsterit, urokset (41kpl)
Tuomari: Satu Karjalainen

PLH1 LJV11 Alexandrian Gorbatsov, om. Saana Kankare
PLH2 Rainbow Treasure, om. Serafima Stabrova
PLH3 Jim, om. Marjo Kämäläinen
PLH4 Juhannusyö, om. Kaisa Matilainen
PLH5 LGG11 Frans Fazer, om. Tiia Laari

Kunniamaininnat kokonaisuudesta:
Tarinan Sparkling Water, om. Pekka Virtamo
Cocopopz Quentin*, om Carita Puttonen
Run To You*, om. Jenni Mäkitalo
Almost Unreal, om. Pekka Virtamo
Alfa Romeo, om. Tuuli Pietilä
Wonderland's Frodo, om. Janika Skofelt

Erikoispalkinnot turkista:
Pähkinänsärkijä, om. Serafima Stabrova
Every Tear Drop Is A Waterfall, om. Mira Kotoaro
Skärgårdens David, om. Miranda Kyllönen
Mustikkamaan Paraabeli, om. Emma Timlin

Paras nuori: Sateenkaaren Diili, om. Janika Skofelt
Paras veteraani: LJV11 Alexandrian Gorbatsov, om. Saana Kankare

Erikoispalkinto, sydämellisin:
Lavender's Glacius, om. Sarita Kokkoniemi

Kannustuspalkinto, suloinen pieni:
Vishnu, om. Eveliina Grundström

Tuomarin suosikki: William Bailey, om. Sarita Kokkoniemi


Lemmikkiluokka, syyrialaisnaaraat (41kpl)
Tuomari: Saija Kukkohovi

PLH1 Pikkumökin Villivadelma, om. Terttu Rousu
PLH2 Pikkumökin Bambu***, om. Hely Luhta
PLH3 Picus Neiti Tuittupää, om. Sarita Kokkoniemi
PLH4 Skärgårdens Tindra, om. Sarita Kokkoniemi
PLH5 Balandine's Pamela, om. Piia Lappalainen

Erikoispalkinto, sydämellisin naaras:
Nausicaa, om. Heidi Kouhia

Kunniamaininta kokonaisuudesta:
Annabelle**, om. Paula Simonaho
Sateenkaaren Domino, om. Satu Karjalainen
Picus Kesäillan Valssi, om. Piia Lappalainen
Lavender's Dandelion, om. Satu Karjalainen
Sateenkaaren Bella Donna, om. Satu Karjalainen
FIN VLH Hilary Hamster, om. Riikka Jormakka

Tuomarin suosikki: Tarinan Crownjewel, om. Saana Kankare
Paras nuori: Skärgården's Tindra, om. Sarita Kokkoniemi
Paras Veteraani: Pikkumökin Villivadelma, om. Terttu Rousu


Lemmikkikääpiöt (25kpl)
Tuomari: Janika Skofelt

PLH1 Morgan**, om. Saana Kankare
PLH2 Matilda, om. Tuuli Pietilä
PLH3 Alexandrian Rabboussamai Fikarra*, om. Saana Kankare
PLH4 Blinded By The Light, om. Tuuli Pietilä
PLH5 Little Big Man, om. Paula Simonaho

Tuomarin suosikki: Violet, om. Riikka Jormakka

Kunniamaininnat, käsiteltävyydestä:
I Had A Dream, om. Tuuli Pietilä
Häftig Hemppa, om. Elina Kuusniemi
Cutie Pie, om. Riikka Jormakka

Kunniamaininnat yleisvaikutelmasta:
I Hate Frasier Crane, om. Rita Hallia
Little Sugar, om. Tiia Laari
Olaf, om. Heidi Kouhia

Erikoispalkinto, persoonallisin lemmikkitalvikko:
Pumpkin's Vancouveria, om. Eeva Kivimäki

Erikoispalkinto, kiltein kiinari:
Paperitähti, om. Mira Kotoaro


Lasten lemmikkiluokka (7kpl)
Tuomari: Satu Karjalainen

PLH1 Candy, om. Roosa Haapala
PLH2 Pikku-Hamsu, om. Henni Hauta-Aho

Tuomarin Suosikki, Glorious Gabrielle, om. Julia Malkki
Paras nuori: Sir Peperoni, om. Okko Savola

Erikoispalkinto, sydämellisin lemmikki:
Ilmaveivi, om. Julia Malkki

Kunniamaininta, hyvä käsitellä: Vivienne Westwood, om. Julia Malkki


Hamstrauskilpailu, syyrialaiset hamsterit:

1. Annabelle, om. Paula Simonaho
2. FIN VLH Hilary Hamster, om. Riikka Jormakka
3. Unelmien Poikamies, om. Sofia Korkava

Hamstrauskilpailu, kääpiöhamsterit:

1. Minttu, om. Henni Haatainen
2. Sir Chili, om. Okko Savola

Pehmoleluluokka, (3kpl)
Tuomari: Saana Kankare

1. Raivo, syrkki 0,5v, om. Siiri Haapala 8v.
2. Söpö, rotta 0,5v, om. Jemina Patrikainen 8v.
3. Hamtaro, syrkki 3kk, om. Roosa Haapala 11v.


Parikilpailu
Tuomari: Kaisa Matilainen

1. Matami Prilli - Mylo Xyloto, om. Marjo Kämäläinen
2. Lavender's Galaxy, om. Janetta Laine
    Lavender's Ginseng, om. Mari Martiskainen
3. Little Sugar, om. Tiia Laari
   You Found Me, om. Jenni Mäkitalo


Kasvattajaluokka:

1. Tarinan syyrialaiset hamsterit
2. Alexandrian kiinankääpiöhamsterit
3. Tarinan venäjänkääpiöhamsteri talvikot

Kasvattajaluokka

1. Colbronde's roborovskit
2. Tarinan talvikot


näyttelypaikan siivouksessa ahkerasti auttaneille (alla mainituille) palkinnoksi 1 ilmainen ilmottautuminen Shy:n näyttelyihin, arvo 5€.
- Saija Kukkohovi
- Sofia Korkala
- Susanna Kalliomäki
- Riikka Jormakka
- Kati Keinonen
- Tanja Känkänen
« Viimeksi muokattu: 21.02.12 - klo:20:28 kirjoittanut S.D.G. »

Poissa wiidii

  • Yleisvalvoja
  • Viestejä: 1937
    • Profiili
Re: Tampere, Ikurin Virelä 18.2.2012
« Vastaus #2 : 19.02.12 - klo:21:15 »
Best In Show - lemmikkiluokat

1. LJV11 Alexandrian Gorbatsov, om. Saana Kankare
2. Pikkumökin Villivadelma, om. Terttu Rousu
3. Morgan**, om. Saana Kankare
4. Candy, om. Roosa Haapala
« Viimeksi muokattu: 01.01.70 - klo:02:00 kirjoittanut Guest »
Hallituksen jäsen 2017.
Choux Puffs -hamsterikasvatus tauolla.