Kirjoittaja Aihe: Grand Gala 26.11.2011 Hyvinkää  (Luettu 3668 kertaa)

Poissa Saana

  • Viestejä: 2028
    • Profiili
Grand Gala 26.11.2011 Hyvinkää
« : 02.12.11 - klo:16:40 »
Grand Gala 26.11.2011 Hyvinkää

Lyhytkarvaiset syyrianhamsterit (42kpl)
Tuomari: Satu Evilampi

S1+SERT GG11 Vivaldine's Kosminen Lohikäärme, om. Taru Virtanen
S2 Vivaldine's Halleyn Komeetta, om. Päivi Virtanen
S3 Reb'l Fleur, om. Aino Järvi
S4 Annabelle**, om. Paula Simonaho
S5 Picus Taco, om. Saija Kukkohovi

Kunniamaininnat:
(tyyppi) Una Viola Nera, om. Saija Kukkohovi
(turkki) Vivaldine's Superjättiläistähti, om. Kaisa Matilainen
(kuvio) Augustine, om. Serafima Stabrova

Paras nuori: Jessica Jättisöde, om. Kaisa Matilainen
Paras veteraani: LJV 11 Alexandrian Gorbatsov, om. Saana Kankare
Tuomarin suosikki: Vivaldine's Halleyn Komeetta, om. Päivi Virtanen


Pitkäkarvaiset syyrianhamsterit (62kpl)
Tuomari: Lotta Ling

S1+SERT GG11 Mapilamis Kingstone, om. Carita Puttonen
S2+SERT Gabrielle Solis, om. Saija Kukkohovi
S3+SERT Koala Kong, om. Helena Lavikainen
S4+SERT Tarinan Code, om. Jonna Tikka
S5+SERT Run To You, om. Jenni Mäkitalo
SERT Cocopopz Quentin, om. Carita Puttonen
SERT Chocolate Meltaway, om. Miranda Kyllönen
SERT Matami Prilli, om. Marjo Kämäläinen

Kunniamaininnat:
(nauha) Balandine's Orvelle, om. Piia Lappalainen

Paras nuori: Gabrielle Solis, om. Saija Kukkohovi


Syyrianhamsterit, ei-standardi (20kpl)
Tuomari: Pernilla Rehnqvist

ES1 EGG11 Cocobat, om. Janina Jurvanen & Pekka Virtamo
ES2 LJV11 Coco Pops Rocks, om. Janina Jurvanen
ES3 Glorious Gabrielle, om. Aino Järvi
ES4 Balandine's Octavia, om. Anne Seppälä
ES5 Juhannusheinä, om. Pekka Virtamo

Kunniamaininnat:
(kunto) S126
(hyvä rakenne) S118

Paras nuori: Cocobat, om. Janina Jurvanen & Pekka Virtamo
Paras veteraani: Daniel Donald, om. Anne Seppälä
Tuomarin suosikki: Silvester Syysaatos, om ?

Talvikot (33kpl)
Tuomari: Sebastian Mårtensson

S1+SERT GG11 Crystal's Circus Cyaneus, om. Christina Bergman
S2+SERT Ristiriita, om. Beda Nummela
S3+SERT Tarinan Scarborough, om. Arja Myllylä
S4+SERT Tarinan Mustahelmi, om. Arja Myllylä
S5+SERT Tarinan Trieste, om. Arja Myllylä

Paras nuori: Ristiriita, om. Beda Nummela
Tuomarin suosikki: Regalis Chillion Advent, om. Veera Kujansuu

Erikoispalkinnot
(sihteerin suosikki) Routa, om. Maiju Peltonen


Campbellit, standardi (10kpl)
Tuomari: Saija Kukkohovi

S1+SERT GG11 JV11 Rosaria**, om. Erja Lehtinen => FIN MVA
S2 Theia, om. Jonna Tikka
S3 Urania, om. Erja Lehtinen

Paras nuori: Theia, om. Jonna Tikka
Tuomarin suosikki: Theia, om. Jonna Tikka


Campbellit, koestandardi (8kpl)
Tuomari: Saija Kukkohovi

KS1 KGG11 Wasabi, om. Erja Lehtinen
KS2 Nemesis, om. Jonna Tikka

Paras nuori: Wasabi, om. Erja Lehtinen
Tuomarin suosikki: Nemesis, om. Jonna Tikka


Campbellit, ei-standardi (1kpl)

Ei sijoituksia.


Roborovskit, standardi (13kpl)
Tuomari: Sebastian Mårtensson

S1+SERT GG11 Goldilocks Bernadotte, om. Satu Evilampi
S2+SERT Hennessy, om. Veera Kujansuu
S3+SERT Georg Ots, om. Veera Kujansuu
S4+SERT Goldilocks Helmut, om. Veera Kujansuu

Paras nuori: Goldilocks Helmut, om. Veera Kujansuu
Tuomarin suosikki: GG11 Goldilocks Bernadotte, om. Satu Evilampi

Erikoispalkinnot:
(sihteerin suosikki) Qwin Lemon, om. Jenni Heinonen


Roborovskit, ei-standardi (7kpl)
Tuomari: Sebastian Mårtensson

ES1 EGG11 Nikulan-Jone, om. Veera Kujansuu
ES2 Tattooed Lady, om. Mirja Hentilä

Kunniamaininnat:
(tyyppi) Nikulan-Jone, om. Veera Kujansuu
(tyyppi) Tattooed Lady, om. Mirja Hentilä

Tuomarin suosikki: EGG11 Nikulan-Jone, om. Veera Kujansuu

Erikoispalkinnot:

(sihteerin suosikki) Tiger Paws, om. Erika Nuorimaa


Kiinankääpiöt (22kpl)
Tuomari: Saija Kukkohovi

S1+SERT FIN MVA GG10 GG11 Opossums Daniel-San*, om. Mirja Hentilä => FIN TMVA
S2+SERT Morgan*, om. Saana Kankare
S3+SERT Spinning Wheel, om. Paula Simonaho
S4+SERT JV11 Helinä*, om. Paula Simonaho
S5+SERT Samu, om. Mira Ahtinen
SERT Alexandrian Rabboussamai Fikarra, om. Saana Kankare

Kunniamaininnat:
Paratiisin Kompassi, om. Maiju Peltonen
Alexandrian Rabboussamai Fikarra, om. Saana Kankare

Paras veteraani:  FIN MVA GG10 GG11 Opossums Daniel-San*
Tuomarin suosikki: Samu, om. Mira Ahtinen


Lemmikkisyyrianhamsterit, urokset
Tuomari: Pernilla Rehnqvist

PLH1 LGG11 Frans Fazer, om. Tiia Laari
PLH2 Rainbow Treasure, om. Serafima
PLH3 Jim, om. Marjo Kämäläinen
PLH4 Balandine's Kenzo Konwen, om. Piia Lappalainen
PLH5 Pähkinänsärkijä, om. Serafima Stabrova

Paras nuori:Frans Fazer, om. Tiia Laari
Paras veteraani: LJV11 Gorbatsov, om. Saana Kankare

Tuomarin suosikki: Balandine's Nicostrato, om. Piia Lappalainen

Erikoispalkinnot:

(kauniit silmät) Alaska, om. Sarita Kokkoniemi
(ralliauto) Balandine's Omega, om. Piia Lappalainen
(söpöliini) Feetu*, om. Tiia Laari
(täydellinen lemmikki) Niilo, om. Sarita Kokkoniemi
(suloisin ensivaikutelma) Bambi, om. Annika Sailio
(söpöt korvakarvat) Vivaldine's Halleyn Komeetta, om. Päivi Virtanen
(söpöliini) Lordi II, om. Kirsi Kallio
(ihana turkki & söpöliini) Tarinan The Regent, om. Kati Lintula


Lemmikkisyyrianhamsterit, naaraat (47 kpl)
Tuomari: Heidi Harju

PLH1 LGG11 Dahlia, om. Madleen Schiewek
PLH2 Augustine, om. Serafima Stabrova
PLH3 Glorious Gabrielle, om. Aino Järvi
PLH4 Pamela, om. Jenni Heinonen
PLH5 Pirkko, om. Mira Kotoaro

Paras nuori: Glorious Gabrielle, om. Aino Järvi
Paras veteraani: Stella, om. Tiia Laari
Tuomarin suosikki: Glorious Gabrielle, om. Aino Järvi

Kunniamaininnat:

(melkein voittaja) Matami Prilli, om. Marjo Kämäläinen
(melkein voittaja) Glorious Gabrielle, om. Aino Järvi
(kokonaisuus) Mystic Melancholy, om. Laura Virtanen
(koonaisuus) Ninja, om. Maiju Rantanen
(kokonaisuus) Annabelle**, om. Paula Simonaho
(kokonaisuus) GeishNappar Mix, om. Janina Jurvanen
(kokonaisuus) Picus Kesäillan Valssi, om. Piia Lappalainen
(kokonaisuus) Vera Wang, om. Serafima Stabrova
(kokonaisuus) Beladora, om. Pekka Virtamo
(turkki) Mustikkamaan Sitruuna, om. Maiju Peltonen
(turkki) Bleeding Love, om. Kaisa Matilainen
(turkki) Coco Bandicoot, om. Merja Kivelä
(turkki) Koala Kong, om. Henna Lavikainen
(turkki) Hopeatoffee, om. Sarita Kokkoniemi
(turkki & kokonaisuus) Helmi, om. Hanna Lappalainen
(kroppa) Stella, om. Tiia Laari


Lemmikkikääpiöt (20kpl)
Tuomari: Martina Munther

PLH1 LGG11 Nettitakku, om. Saana Kankare
PLH2 Spinning Wheel, om. Paula Simonaho
PLH3 Paperitähti, om. Mira Kotoaro
PLH4 Alexandrian Marras, om. Saana Kankare

Kunniamaininnat:

(laihiksen jälkeen voittaja-ainesta) Tarinan Daim, om. Kati Lintula
(kynnet) Rabboussamai fikarra, om. Saana Kankare
(yleiskunto) Alexandrian Ibbenbüren, om. Saana Kankare
(turkki) Yökyöpelin Zalsa, om. Mira Kotoaro
(luonne) Tiger Paws, om. Erika Nuorimaa
(turkki) Emilia, om. Erika Nuorimaa

Paras nuori: Goldilock's Alea Iacta Est, om. Rita Hallia
Tuomarin suosikki: Alexandrian Rabboussamai fikarra, om. Saana Kankare

Lasten lemmikit (14kpl)
Tuomari: Martina Munther

PLH1 LGG11 Ärtsipurtsi, om. Julius Pykälistö
PLH2 Luann Van Hotten, om. Silvi Vanninen
PLH3 Vivaldine's Oortin pilvi, om. Tom Saarnimo

Kunniamaininnat:

Paras veteraani: Repe, om. Joni Simonaho
Tuomarin suosikki: Vivaldine's Oortin pilvi, om. Tom Saarnimo


Best In Show - standardiluokat

BIS1 GG11 Vivaldine's Kosminen Lohikäärme, om. Taru Virtanen
BIS2 FIN MVA GG10 GG11 Opossums Daniel-San*, om. Mirja Hentilä
BIS3 GG11 Crystal's Circus Cyaneus, om. Christina Bergman
BIS4 GG11 Mapilamis Kingstone, om. Carita Puttonen
BIS5 GG11 JV11 Rosaria**, om. Erja Lehtinen
BIS6 GG11 Goldilocks Bernadotte, om. Satu Evilampi


Best In Show - koe- ja ei-standardiluokat

BIS1
BIS2 roborovski
BIS3
BIS4


Best In Show - lemmikkiluokat

BIS1 LGG11 Ärtsipurtsi, om. Julius Pykälistö
BIS2 LGG11 Frans Fazer, om. Tiia Laari
BIS3 LGG11 Dahlia, om. Madleen Schiewek
BIS4 LGG11 Nettitakku, om. Saana Kankare


Hamstrauskisa, syyrianhamsterit
tuomari: Veera Kujansuu

1. Annabelle**, om. Paula Simonaho
2. Veera, om. Valeria Sevrjuoina
3. Vivi, om. Aino Järvi
4. Anskungen, om. Janetta Laine
5. Diiva, om. Serafima Stabrova


Hamstrauskisa, kääpiöhamsterit
tuomari: Veera Kujansuu

1. Repe, om. Joni Simonaho
2. Joppe, om. Heini Pitkänen
3. Maiksu, om. Silvi Vanninen
3. Valtteri, om. Erika Nuorimaa
3. Viiru, om. Jesse Seppälä


Parikisa
tuomari: Veera Kujansuu

1. Little Sugar, om. Tiia Laari & You Found Me, om. Jenni Mäkitalo
2. Emil & Emilia, om. Nina Nuorimaa
3. Vivienne Westwood, om. Aino Järvi & Vera Wang, om. Valeria Sevrjuoina
4. Somebody To Love & Posliinilintu, om. Jemina Patrikainen


Pehmoluokka

1. Farkku-Nalle (Nalle, 8v.) om. Julius Pykälistö 9v.
2. Usva (Pohjanpystykorva, koira, 6v.) om. Pinja Pykälistö 5v.
3. Nasse (karhu, 2kk) om. Anette Sailio 9v.

Loput tuloksista tulevat myöhemmin. Ilmoitukset korjauksista osoitteeseen <!-- e --><a href="mailto:saana.kankare@gmail.com">saana.kankare@gmail.com</a><!-- e -->

Ottiko joku koe- ja ei-standujen bis-tulokset ylös?

Jos joku jaksaa naputella tulokset, jotka on pelkillä numeroilla niin saapi laittaa mailia. Apu on erittäin tervetullutta! <!-- s:) -->:)<!-- s:) -->
« Viimeksi muokattu: 18.05.12 - klo:20:59 kirjoittanut Saana »