Tuoreimmat viestit

Sivuja: 1 [2] 3 4 ... 10
11
Näyttelytuloksia / Vuoden Voittaja 2019 -tulokset
« Uusin viesti kirjoittanut kassuuu 01.01.20 - klo:23:32 »
Vuoden Kasvattaja 2019 - kaikki lajit ja luokat
1. Picus 609p
2. Niinpal Gauhian 234p
3. Tinytail 220p
4. Tarinan 211p
5. Sateenkaaren 155p
6. Pikkumökin 153p
7. Sani's 118p
8. Noctis 106p
9. Ereganto's 67p
10. Kingdom's 44p
10. Vivaldine's 44p

Vuoden Kasvattaja 2019 – standardiluokat
1. Picus 524p
2. Tinytail 220p
3. Tarinan 211p
4. Pikkumökin 136p
5. Sateenkaaren 101p
6. Noctis 96p
7. Sani's 94p
8. Niinpal Gauhian 71p
9. Kingdom's 44p
9. Vivaldine's 44p
10. Halipulan 38p

Vuoden Kasvattaja 2019 – koestandardiluokat
1. Niinpal Gauhian 127p
2. Picus 25p
3. Sani's 10p

Vuoden Kasvattaja 2019 - ei-standardiluokat
1. Ereganto's 67p
2. Picus 60p
3. Sateenkaaren 54p
4. Niinpal Gauhian 36p
5. Pikkumökin 17p
6. Sani's 14p
7. Noctis 10p

Vuoden kasvattaja 2019 - lyhytkarvaiset syyrianhamsterit
1. Picus 115p
2. Tarinan 85p
3. Noctis 46p
4. Vivaldine's 44p
5. Pikkumökin 35p
6. Niinpal Gauhian 22p
7. Peppermint's 16p
8. Wonderland's 14p
9. Sateenkaaren 12p

Vuoden kasvattaja 2019 - pitkäkarvaiset syyrianhamsterit
1. Tarinan 124p
2. Picus 118p
3. Pikkumökin 101p
4. Noctis 50p
5. Niinpal Gauhian 49p

Vuoden kasvattaja 2019 – talvikot
1. Tinytail 220p
2. Picus 59p
3.Halipulan 38p
4. Pumpkin's 18p
5. Tarinan 2p

Vuoden kasvattaja 2019 – campbellit
1. Picus 108p
2. Sani's 30p

Vuoden kasvattaja 2019 – roborovskit
1. Sateenkaaren 89p
2. Picus 57p
3. Kingdom's 44p
4. Wonderland's 6p

Vuoden kasvattaja 2019 - kiinankääpiöhamsterit
1. Picus 67p
2. Sani's 64p

Vuoden kasvattaja 2019 - koe-standardiluokan syyrianhamsterit
1. Niinpal Gauhian 127p
2. Sani's 10p

Vuoden kasvattaja 2019 - koe-standardiluokan campbellit
1.Picus 25p

Vuoden kasvattaja 2019 - ei-standardiluokan syyrianhamsterit
1. Ereganto's 67p
2. Niinpal Gauhian 36p
3. Pikkumökin 17p
4. Noctis 10p
5. Picus 8p

Vuoden kasvattaja 2019 - ei-standardiluokan campbellit
1. Picus 41p
2. Sani's 14p

Vuoden kasvattaja 2019 - ei-standardiluokan roborovskit
1. Sateenkaaren 54p
2. Picus 11p

Vuoden näyttelyhamsteri 2019 – standardiluokat
1. FIN TMVA FIN TVLH VV18 GG18 SHY-30v Taivaankansalainen**, om. Asta Rekilä-Suni​88p
2. FIN MVA Melted Caramel Soft-Ice, om. Jemina Ahtola 76p
3. GG19 Bbeauty´s Golden Mama**, om. Jessica Gullblom​53p
4. FIN MVA FIN VLH Jotain Järkeä, om. Sanni Heinämäki 51p
5. FIN MVA Noctis Rommirusina, om. Siiri Stenius 50p
5. Tinytail Islay Mist**, om. Antti Nikula 50p
6. Pohjanukonkorento***,om. Sara Iso-Kungas 45p
7. SHY-30V Tinytail Bob Marley*, om. Sarianne Väisänen 41p
8. JV19 Picus Joppa***, om. Jonna Tikka 38p
9. JV19 Tinytail Connemara**, om. Sarianne Väisänen 35p
10. JV19 Tarinan Eyes On The Prize***, om. Arja Myllylä 33p
10. FIN TMVA GG18 Niinpal Gauhian Yli Ymmärryksen, om. Kirsi Leppälammi 33p
10. FIN MVA SHY-30V Pikkumökin Jolly Jumper, om. Siiri Stenius 33p

Vuoden näyttelyhamsteri 2019 – koestandardiluokat
1. Niinpal Gauhian Liian Siistiä++, om. Kirsi Leppälammi 48p
2. KJV19 KGG18 Niinpal Gauhian Vissiin Virheetön+, om. Kirsi Leppälammi 30p
3. Picus Altropin+, om: Jonna Tikka 25p
4. Niinpal Gauhian Google Apuna, om. Jessica Gullblom 22p
5. KGG19 Niinpal Gauhian Tuurilla Oikein+, om. Kirsi Leppälammi 17p
6. Sani's Taika-Pasi, om. Petra Nyman 10p

Vuoden näyttelyhamsteri 2019 - ei-standardiluokat
1. Grayscale’s Twister, om. Jessica Gullblom 57p
2. Kelpo Koltiainen, om. Jatta Juutilainen 54p
3. Stamboom Patches Fellow, om. Jatta Juutilainen 34p
4.  Picus Ringer, om. Jonna Tikka 28p
4. Sateenkaaren Herra Herhiläinen, om. Satu Karjalainen 28p
5. EJV19 Ereganto’s Face The Truth, om. Riina Partanen 26p
6. Ereganto’s Electronic Art, om. Riina Partanen 24p
7. EGG19 Count Dracula, om. Jessica Gullblom 22p
8.  SHY-30V Niinpal Gauhian Hups Hamstrasin, om. Kirsi Leppälammi 21p
9.  Daiju Depressio, om. Sanni Heinämäki 20p
10. FIN MVA FIN VLH Jotain Järkeä, om. Sanni Heinämäki 19p

Vuoden näyttelyhamsteri 2019 - lemmikkiluokat
1. FIN MVA FIN VLH Jotain Järkeä, om. Sanni Heinämäki 91p
2. FIN MVA FIN TVLH VV18 GG18 SHY-30V Taivaankansalainen, om. Asta Rekilä-Suni 74p
3. LGG19 Linnunradan Vislaus, om. Essi Kyröjoki 68p
4. FIN MVA FIN VLH SHY30V Niinpal Gauhian Toive Vai Tavoite, om. Lea Kallio 51p
5.Stamboom Patches Fellow**, om. Jatta Juutilainen 44p
6.Grayscale´s Salve Regina, om. Violetta Loukiainen 43p
7. Keisarikorento, om. Cecilia Wargh 41p
7. Jero´s Qianru, om. Miska Mustakallio 41p
8. Mermaidia, om. Sanni Ahonen 40p
9. RiksRäks!, om. Antti Nikula 39p
10. Sateenkaaren Hula Hula, om. Satu Karjalainen 38p

Vuoden Voittaja 2019 - lyhytkarvaiset syyrianhamsterit
1. VV19 GG19 Bbeauty´s Golden Mama**, om. Jessica Gullblom 53p
2. FIN MVA FIN VLH Jotain Järkeä, om. Sanni Heinämäki 51p
3. JV19 Tarinan Eyes On The Prize***, om. Arja Myllylä 33p
4. Tauno Palo*, om. Jessica Gullblom 31p
5. Kultu Huurrevaara**, om. Jessica Gullblom 28p
6. Tarinan Made To Measure***, om. Arja Myllylä 26p
7. Vivaldine´s Mansikkamaan Elvi*, om. Saija Kukkohovi 24p
7. Hempein Haave*, om. Violetta Loukiainen 24p
8.FIN MVA FIN TVLH SHY-30V Niinpal Gauhian Toive Vai Tavoite, om. Lea Kallio 22p
8. Noctis Kismet**, om. Kaisla Jaakola-Siimes 22p
9. Picus Pikku Prinsessa*, om. Antti Nikula 19p
9. Pikkumökin Luna Lovekiva*, om. Terttu Rousu 19p
10. Vivaldine´s Tuure Tutkimusmatkailija*, om. Päivi Lindberg 18p
10. Miss Piggy*, om. Jessica Gullblom 18p

Vuoden Voittaja 2019 - pitkäkarvaiset syyrianhamsterit
1. FIN MVA VV19 Melted Caramel Soft-Ice, om. Jemina Ahtola 76p
2. FIN MVA Noctis Rommirusina, om. Siiri Stenius 50p
3. Pohjanukonkorento***, om. Sara Iso-Kungas 45p
4. JV19 Picus Joppa***, om. Jonna Tikka 38p
5. FIN TMVA GG18 Niinpal Gauhian Yli Ymmärryksen, om. Kirsi Leppälammi 33p
5. FIN MVA SHY-30V Pikkumökin Jolly Jumper, om. Siiri Stenius 33p
6. Picus Yatzy**, om. Lotta Hyppyrä 32p
7. Tarinan Laugh Out Loud**, om. Arja Myllylä 28p
8. FIN MVA Pikkumökin Impi*, om. Terttu Rousu 24p
8. Tarinan Wall Flower**, om. Arja Myllylä 24p
8. GG19 Queen Akasha*, om. Jessica Gullblom 24p
9. Fantastinen Feeniks*, om. Sanni Heinämäki 22p
10. Pikkumökin Kaneli**, om. Terttu Rousu 20p

Vuoden Voittaja 2019 – talvikot
1. VV19 Tinytail Islay Mist**, om. Antti Nikula 50p
2. SHY-30V Tinytail Bob Marley*, om. Sarianne Väisänen 41p
3. JV19 Tinytail Connemara**, om. Sarianne Väisänen 35p
4. Aries*, om. Asta Rekilä-Suni 29p
5. Tinytail Toledo*, om. Sarianne Väisänen 24p
6. GG19 Picus Vizela*, om. Jonna Tikka 23p
7. Halipulan Onnenpölyä Orvokeissa*, om. Mira Mykkälä 18p
7. Tinytail Clarence, om. Sarianne Väisänen 18p
8. King Boo*, om. Siiri Virtanen 16p
8. Tinytail Winter Gold*, om. Sarianne Väisänen 16p
8. Pumpkin´s Thunder Storm*, om. Marika Viinikainen 16p
9. Fairytropia*, om. Jatta Juutilainen 14p
9. Picus Aella*, om. Henni Haatainen 14p
9. Cheslav*, om. Jatta Juutilainen 14p
10. Tinytail Prince Edward County, om. Sarianne Väisänen 12p
10. POKS!*, om. Satu Karjalainen 12p
10. Happy Meal*, om. Sanni Heinämäki 12p
10. Picus Sintra, om. Jonna Tikka 12p

Vuoden Voittaja 2019 – campbellit
1. VV19 GG19 Picus Vectra*, om. Jonna Tikka 26p
2. JV19 Picus Crystal*, om. Jonna Tikka 21p
3. Sani’s Syystähti*, om. Petra Nyman 16p
4. SHY-30V Sani’s Kuunlilja*, om. Asta Rekilä-Suni 14p
4. Picus Carbomix*, om. Jonna Tikka 14p
5. Picus Nitro*, om. Jonna Tikka 13p
6. Picus Zessly*, om. Jonna Tikka 10p
7. Picus Zovirax, om. Jonna Tikka 8p
7. Picus Toi-Boi, om. Kirsi Leppälammi 8p
8. Picus Ziptek, om. Jonna Tikka 4p
9. Picus Chennai, om. Jonna Tikka 2p
9. Picus Hän-Män, om. Kirsi Leppälammi 2p

Vuoden voittaja 2019 – roborovskit
1. FIN TMVA VV18 VV19 SHY-30V Ryuuguu Rena, om. Asta Rekilä-Suni 29p
2. JV19 Picus Balasov**, om. Jonna Tikka 28p
3. Sateenkaaren Lauantaimakkara**, om. Satu Karjalainen 25p
3. GG19 Sateenkaaren Popsi Porkkanaa**, om. Satu Karjalainen 25p
4. Ewan Edition**, om. Siiri Suihko 22p
5. Kingdom´s Phoenix Cave, om. Pilvi Piirainen 20p
6. Sateenkaaren Haa-Haa-Haarukka*, om. Satu Karjalainen 19p
7. Osiris*, om. Eve Kähkönen 16p
7. Kingdom’s Esper Caves, om. Pilvi Piirainen 16p
8. Picus Shuyga, om. Jonna Tikka 13p
9. Picus Aleksin*, om. Jonna Tikka 12p
10. Amon-Ra, om. Pilvi Piirainen 10p
10. Sateenkaaren Mitsupisi*, om. Satu Karjalainen 10p
10. Sateenkaaren Mustikkamuffinssi*, om. Satu Karjalainen 10p

Vuoden Voittaja 2019 – kiinankääpiöhamsterit
1. FIN TMVA FIN TVLH VV18 VV19 GG18 SHY-30v Taivaankansalainen**, om. Asta Rekilä-Suni 88p
2. Sani's Glamorös**, om. Päivi Lindberg 28p
3. Picus Deng Zhao**, om. Jonna Tikka 27p
4. JV19 Sani’s Förbjuden**, om. Petra Nyman 16p
5. Picus Zhang Xun, om. Jonna Tikka 15p
6. GG19 Picus Pei Fang*, om. Jonna Tikka 13p
7. FIN MVA Sani's Dyrbar, om. Petra Nyman 10p
7. FIN MVA Sani’s Deliciös, om. Petra Nyman 10p
7. Picus Der Ling*, om. Jonna Tikka 10p
8. Lilliput´s Aries, om. Päivi Lindberg 8p
9. Picus Sun Tzu, om. Ari ja Sini Nuutinen 2p

Vuoden Voittaja 2019 - koe-standardiluokan syyrianhamsterit
1. KVV19 Niinpal Gauhian Liian Siistiä++, om. Kirsi Leppälammi 48p
2. KJV19 KGG18 Niinpal Gauhian Vissiin Virheetön+, om. Kirsi Leppälammi 30p
3. Niinpal Gauhian Google Apuna, om. Jessica Gullblom 22p
4. KGG19 Niinpal Gauhian Tuurilla Oikein+, om. Kirsi Leppälammi 17p
5. Sani's Taika-Pasi, om. Petra Nyman 10p

Vuoden Voittaja 2019 - koe-standardiluokan campbellit
1.KVV19 Picus Altropin+ Om: Jonna Tikka 25p

Vuoden Voittaja 2019 - ei-standardiluokan syyrianhamsterit
1. EVV19 Grayscale’s Twister, om. Jessica Gullblom 57p
2. Kelpo Koltiainen, om Jatta Juutilainen 54p
3. Stamboom Patches Fellow, om. Jatta Juutilainen 34p
4. EJV19 Ereganto’s Face The Truth, om. Riina Partanen 26p
5. Ereganto’s Electronic Art, om. Riina Partanen 24p
6. EGG19 Count Dracula, om. Jessica Gullblom 22p
7. SHY-30V Niinpal Gauhian Hups Hamstrasin, om. Kirsi Leppälammi 21p
8. Daiju Depressio, om. Sanni Heinämäki 20p
9. FIN MVA FIN VLH Jotain Järkeä, om. Sanni Heinämäki 19p
10. Pikkumökin Odysseija, om. Terttu Rousu 17p
10. Ereganto’s World In My Eyes, om. Riina Partanen 17p

Vuoden Voittaja 2019 - ei-standardiluokan campbellit
1. EVV19 Picus Ringer, om. Jonna Tikka 28p
2. EGG18 SHY-30V Sani’s Eloveena, om. Petra Nyman 14p
3. EJV19 Picus Xtal, om. Jonna Tikka 13p

Vuoden Voittaja 2019 - ei-standardiluokan roborovskit
1. EVV19 Sateenkaaren Herra Herhiläinen, om. Satu Karjalainen
2. Sateenkaaren Neiti Kimalainen, om. Satu Karjalainen
3. EJV19 Sateenkaaren Kiljuva Kummitus, om. Satu Karjalainen
3. Extraordinary, om. Jonna Hörkkä
4. Picus Tver, om. Jonna Tikka

Vuoden Voittaja 2019 – lemmikkisyyrianhamsterit
1. FIN MVA FIN VLH LVV19 Jotain Järkeä, om. Sanni Heinämäki 91p
2. FIN MVA FIN VLH SHY-30V Niinpal Gauhian Toive Vai Tavoite, om. Lea Kallio 51p
3. Stamboom Patches Fellow**, om. Jatta Juutilainen 44p
4. Grayscale´s Salve Regina, om. Violetta Loukiainen 43p
5. Keisarikorento, om. Cecilia Wargh 41p
5. Jero´s Qianru, om. Miska Mustakallio 41p
6. Sateenkaaren Hula Hula, om. Satu Karjalainen 38p
7. Glitter God, om. Sanni Heinämäki 36p
7. Kelpo Koltiainen, om. Jatta Juutilainen 36p
8. Sateenkaaren Toffeepötky, om. Satu Karjalainen 34p
9. Pikkumökin Kaneli, om. Terttu Rousu 32p
9. FIN VLH Cissy Cela, om. Essi Kyröjoki 32p
9. Feikki Fossiili, om. Eveliina Kesti 32p
10. Jalon Jäljitelmä, om. Lea Kallio 31p

Vuoden Voittaja 2019 – lemmikkikääpiöhamsterit
1. FIN MVA FIN TVLH VV18 LVV19 GG18 SHY-30V Taivaankansalainen, om. Asta Rekilä-Suni 74p
2. LGG19 Linnunradan Vislaus, om. Essi Kyröjoki 68p
3. Mermaidia, om. Sanni Ahonen 40p
4. RiksRäks!, om. Antti Nikula 39p
5. Aries, om. Asta Rekilä-Suni 37p
6. Elli, om. Tomas Puumalainen 32p
7. Diamond Castle, om. Sonja Ahonen 26p
8. Fairytale Gone Bad, om. Essi Kyröjoki 24p
9. Adolf Aamukahvi, om. Henni Haatainen 23p
10. FIN VLH Furude Rika, om. Asta Rekilä-Suni 22p
10. FIN MVA VV18 Ryuuguu Rena, om. Asta Rekilä-Suni 22p

Vuoden Voittaja 2019 – lastenlemmikkiluokka
1.LVV19 Picus Piece Of Chocolate*, om. Pihla Jaakola-Siimes 22p
2. Sateenkaaren Tipunen, om. Siiri Stenius 19p
2. LGG19 Noctis Viennetta, om. Kaisla Jaakola-Siimes 19p
3. FIN TVLH LVV18 LGG18 LJV19 Noctis Pinaatti*, om. Kaisla Jaakola-Siimes 16p
3. Pepsi Maxi, om. Isabella Hynninen 16p
3. Noctis Kismet, om. Kaisla Jaakola-Siimes 16p
3. Niinpal Gauhian Galan Kingi, om. Pihla Jaakola-Siimes 16p
4. SHY-30V Lampunhenki, om. Isabella Hynninen 15p
5. Hawaiji, om. Sara ja Erin Iso-Kungas 12p
6. Tinytail Narbonne, om. Pete Holm 10p
6. Olavi Virta, om. Emmi Karjalainen 10p
7. Toffee, om. Miia Vartiainen 8p
8. Ehdoton Epeli, om. Camilla Härkönen 6p
9. Titanik om. Zahara Hundeshagen 4p
9. Noctis Peter Pan, om. Kaisla Jaakola-Siimes 4p
10. Pikkumökin Pinja, om. Siiri Stenius 2p
12
Näyttelykutsut / Hamsterinäyttely, Kouvola 25.1.2020, KKJ ry
« Uusin viesti kirjoittanut kassuuu 29.12.19 - klo:09:14 »
TALVINÄYTTELY 25.01.2020

Paikka: Kouvolan Meksikotalo
                 Palovartijantie 5, 45100 Kouvola

Näyttelyluokat klo 10 alkaen.

Luokat ja tuomarit:
UML marsut - Aida Depner
PET marsut - Annukka Juntunen
PET hamsterit - Saana Kankare
Lemmikkiluokka kanit - Päivi Tiitinen

PET = Virallinen lemmikkiluokka, tulokset lasketaan mukaan lajiyhdistysten pet-pistetilastoihin

Ennakkoilmottautumiset 17. tammikuuta mennessä! Ilmottautumiset yhdistyksen sähköpostiin: kaakonkj@gmail.com otsikolla ilmottautuminen talvinäyttelyyn.

Lemmikkiluokkien ilmottautumisista tulee selvitä eläimen laji, nimi, ikä päivinä ja kuukausina (esim 2 vuotias eläin = 24.00 eli kk.pv). Apuna voi käyttääesim. hamsteriyhdistyksen näyttelyikälaskuria. Lisäksi eläimen rotu (risteytys, mikäli rotu ei ole tiedossa), väri sekä sukupuoli ja omistajan nimi. 
Ulkomuotoluokan ilmottautumisessa tulee selvitä eläimen virallinen nimi, sukupuoli, ikä kuukausina, rekisterinumero, luokka (Baby 2-4kk, nuoret 4-6kk, avoin 6-36kk, veteraani 36kk ->, valio 6kk > Muotovalio arvonimen saaneille marsuille), rotu, väri, vanhemmat, kasvattaja sekä omistaja.

Tarkistathan, että kaikki tarvittavat tiedot löytyvät ilmottautumisesta!

Ilmottautumisen lähetettyäsi saat näyttelymaksulaskun. Maksa lasku ja lähetä kuitti yhdistyksen sähköpostiin kaakonkj@gmail.com esim kuvakaappauksena nettipankista. Kuittia vastaan saat eläinten näyttelynumerot ja näyttelyn vahvistusviestin heti, kun näyttelylista on valmis ja eläinten näyttelynumerot selvillä; viimeistään 15.1.

Ilmottautuminen on sitova! Ilmottautuessa hyväksyt, että yhdistys saa käyttää ja julkaistaantamiasi tietoja; eläimen tietoja ja omistajan nimen näyttelyluettelossa sekä tuloslistoissa ja mahdollisien näyttelykuvien yhteydessä.

Näyttelymaksut:
Kaakon Kanit & Jyrsijät ry:n jäsenille:
1.-3. eläin: 5e/eläin
4.-5. eläin: 3e/eläin
6. ja sitä seuraavat: 1e/eläin

Ei-jäsenille:
1.-3. eläin 8e/eläin
4.-5. eläin 6e/eläin
6. ja sitä seuraavat: 4e/eläin

Paikan päällä myös jälki-ilmottautumismahdollisuus klo 9-9.50 hintaan 10e/eläin.


Näytteilleasettajien toivotaan saapuvan paikalle viimeistään 15 minuuttia ennen arvostelujen alkamista. Marsujen kanssa näytteilleasettajien toivotaan saapuvan paikalle viimeistään 45min ennen arvostelujen alkamista eläinten tarkastamisen vuoksi.Arvostelut alkavat klo 10 . Eläimet ovat näyttelypäivän ajan omissa bokseissaan, josta assistentti vie kanit ja hamsterit tuomarille arvosteltavaksi ja palauttaa arvostelun jälkeen takaisin paikalleen arvostelukaavakkeen kera. Marsut tuomaroitavaksi vie marsun omistaja itse näyttelylaudan kanssa. Tuomaria ei saa häiritä arvostelujen aikana! Mahdolliset kysymykset voi esittää tauon aikana tai arvostelujen jälkeen. Kaneilla ja marsuilla tulee olla koko päivän ajan boksissaan saatavilla vettä ja heinää, hamstereilla siemenseosta ja nestepitoista tuoreruokaa.

Järjestämme näyttelyn yhteydessä leikkimielisen ja vapaaehtoisen talvi aiheisen kuljetusboksin tuunauskilpailun osallistujien kesken. Osallistuminen on maksutonta ja yleisöäänestyksen perusteella valittu voittaja saa aiheen mukaisen palkinnon.
Paikalla lisäksi yhdistyksen järjestämä buffet, maksuna vain käteinen!

Tapahtuma on yleisölle maksuton, tervetuloa!

Mikäli jäi kysyttävää, lisätietoja saa sähköpostitse kaakonkj@gmail.com 
Vietetään yhdessä mukava päivä!
13
Näyttelykutsut / Näyttelykalenteri 2020
« Uusin viesti kirjoittanut Henni 28.12.19 - klo:13:52 »
SHY:n näyttelyt. Päivämäärät ovat alustavia ja tarpeen vaatiessa muutokset mahdollisia.

14.3. Nurmijärvi
23.5. Tampere/Tampereen seutu
5.9. Lahti
24.10. Nurmijärvi
28.11. Pk-seutu
14
The past, I have, but find the answer alone about this. This has been known.
15
Keskustelua näyttelyistä / Vs: Nie wiesz, jak mi pomóc?
« Uusin viesti kirjoittanut Manteroy 03.12.19 - klo:09:53 »
I want to get information about this very much. Please help me
16
Näyttelytuloksia / GG Nurmijärvi 16.11.2019
« Uusin viesti kirjoittanut Henni 17.11.19 - klo:13:12 »
Lyhytkarvaiset syyrianhamsterit (54)
Tuomari: Sebastian Mårtensson

S1+SERT GG19 Bbeauty´s Golden Mama, om. Jessica Gullblom
S2+SERT Noctis Kismet*, om. Kaisla Jaakola-Siimes
S3+SERT Miss Piggy, om. Jessica Gullblom
S4+SERT Peppermint´s Aurinkokuningas, om. Saija Kukkohovi
S5+SERT Noctis Peter Pan, om. Kaisla Jaakola-Siimes
SERT Vivaldine´s Zodiak Zalmiak, om Saija Kukkohovi
SERT Barbatipu, om. Antti Nikula

TS Pikkumökin Luna Lovekiva, om. Terttu Rousu
PN Noctis Peter Pan, om. Kaisla Jaakola-Siimes
PV Pikkumökin Luna Lovekiva, om. Terttu Rousu

KUMAT
Paras rex: Pikkumökin Luna Lovekiva, om. Terttu Rousu
Paras satiini: Noctis Kismet*, om. Kaisla Jaakola-Siimes

Pitkäkarvaiset syyrianhamsterit (44)
Tuomari: Päivi Lindberg

S1+SERT GG19 Queen Akasha, om. Jessica Gullblom
S2+SERT Picus Yatzy, om. Lotta Hyppyrä
S3+SERT Tarinan Wall Flower*, om. Arja Myllylä
S4 FIN MVA Noctis Rommirusina, om. Siiri Stenius
S5 Melted Caramel Soft-Ice***, om. Jemina Ahtola

TS Tarinan Zip Code, om. Arja Myllylä
PN Tarinan Wall Flower*, om. Arja Myllylä
PV GG19 Queen Akasha, om. Jessica Gullblom

KUMAT
Turkki
- Tarinan Zip Code, om. Arja Myllylä
- Pikkumökin Salama, om. Siiri Stenius
Tyyppi
- Grayscale´s We Will Rock You, om. Jessica Gullblom
- Tarinan Vienna Walz, om. Arja Myllylä
- Tarinan Indiana, om. Arja Myllylä
Pää
- Tähtirikko, om. Jessica Gullblom
- Daihatsu, om. Miska Mustakallio
- Diadem´s Lori Grimes, om. Satu Karjalainen
Yleisvaikutelma
- FIN MVA Noctis Rommirusina, om. Siiri Stenius
- Melted Caramel Soft-Ice***, om. Jemina Ahtola
- Tutti-Frutti Milkshake, om. Peppi Pursiainen

Syyrianhamsterit, koe-standardi (4)
Tuomari: Päivi Lindberg

KS1+KSERT KGG19 Niinpal Gauhian Tuurilla Oikein, om. Kirsi Leppälammi
KS2 Niinpal Gauhian Google Apuna, om. Jessica Gullblom

TS Niinpal Gauhian Google Apuna, om. Jessica Gullblom
PN Sateenkaaren Ametisti, om. Antti Nikula

KUMAT
Päästä
- Niinpal Gauhian Google Apuna, om. Jessica Gullblom

Syyrianhamsterit, ei-standardi (21)
Tuomari: Marjut Kaakinen

ES1 EGG19 Count Dracula, om. Jessica Gullblom
ES2 Kelpo Koltiainen, om Jatta Juutilainen
ES3 Grayscale´s Twister, om. Jessica Gullblom
ES4 Stamboom Patches Fellow, om. Jatta Juutilainen
ES5 Daiju Depressio, om. Sanni Heinämäki

TS EGG19 Count Dracula, om. Jessica Gullblom
PN EGG19 Count Dracula, om. Jessica Gullblom

Talvikot (35)
Tuomari: Ingunn Opheim

S1+SERT GG19 Picus Vizela, om. Jonna Tikka
S2+SERT Pumpkin´s Thunder Storm, om. Marika Viinikainen
S3+SERT Cheslav, om. Jatta Juutilainen
S4+SERT Aries, om. Asta Rekilä-Suni
S5+SERT Quintrell, om. Siiri Stenius
SERT Tinytail Fuengirola, om. Sarianne Väisänen
SERT Tinytail Oakheart, om. Sarianne Väisänen
SERT Pumpkin´s Thunder Cloud, om. Marika Viinikainen

TS GG18 Regalis Wasastjerna, om. Satu Karjalainen
PN GG19 Picus Vizela, om. Jonna Tikka
PV GG18 Regalis Wasastjerna, om. Satu Karjalainen

KUMAT
Erittäin lyhyt ja palautuva turkki
- Dimitrios, om. Elina Ruha
Hyvä kokonaisuus, pirteä ja iloinen, hyvässä kunnossa ikäisekseen
- GG18 Regalis Wasastjerna, om. Satu Karjalainen

Roborovskit (5)
Tuomari: Ingunn Opheim

S1+SERT GG19 Sateenkaaren Popsi Porkkanaa* om. Satu Karjalainen
S2+SERT Sateenkaaren Mustikkamuffinssi, om. Satu Karjalainen
S3+SERT Sateenkaaren Lauantaimakkara*, om. Satu Karjalainen
S4 Picus Ruslavi, om. Jonna Tikka
S5 Picus Balasov, om. Jonna Tikka

TS Wonderland´s Pilvenhattara, om. Ari ja Sini Nuutinen
PN Sateenkaaren Mustikkamuffinssi, om. Satu Karjalainen
PV Sateenkaaren Lauantaimakkara*, om. Satu Karjalainen

Kiinankääpiöhamsterit (5)
Tuomari: Ingunn Opheim

S1+SERT GG19 Pei Fang, om. Jonna Tikka
S2+SERT Deng Zhao, om. Jonna Tikka
S3+SERT FIN TMVA FIN TVLH VV18 GG18 SHY-30V Taivaankansalainen, om. Asta Rekilä-Suni
S4 Zhang Xun, om. Päivi Lindberg
S5 Sun Tzu, om. Ari ja Sini Nuutinen

TS FIN TMVA FIN TVLH VV18 GG18 SHY-30V Taivaankansalainen, om. Asta Rekilä-Suni
PN Deng Zhao, om. Jonna Tikka
PV FIN TMVA FIN TVLH VV18 GG18 SHY-30V Taivaankansalainen, om. Asta Rekilä-Suni

Campbellit (5)
Tuomari: Ingunn Opheim

S1+SERT GG19 Picus Vectra, om. Jonna Tikka
S2+SERT Picus Zessly, om. Jonna Tikka
S3+SERT Picus Toi-Boi, om. Kirsi Leppälammi
S4 Picus Ziptek, om. Jonna Tikka
S5 Picus Hän-Män, om. Kirsi Leppälammi

TS GG19 Picus Vectra, om. Jonna Tikka
PN GG19 Picus Vectra, om. Jonna Tikka

Syyrianhamsterit urokset lemmikkiluokka (43)
Tuomari: Saana Kankare

PLH1 LGG19 Stamboom  Patches Fellow, om. Jatta Juutilainen
PLH2 FIN VLH Jotain Järkeä***, om. Sanni Heinämäki
PLH3 Vivaldine´s Lazy Lemon Fellow, om. Päivi Lindberg
PLH 4 Kelpo Koltiainen, om. Jatta Juutilainen
PLH5 FIN MVA Pohjanukonkorento, om. Sara Iso-Kungas

TS Netflix, om. Helka Laurila ja Saara-Ilona Autio
PN Vivaldine´s Lazy Lemon Fellow, om. Päivi Lindberg
PV FIN MVA Pohjanukonkorento, om. Sara Iso-Kungas

KUMAT
Yleisvaikutelma
- Daiju Depressio, om. Sanni Heinämäki
- Iron Maiden, om. Jatta Juutilainen
- Pikkumökin Mammanpoika, om. Sanni Heinämäki
- Grayscale´s Under Pressure, om. Violetta Loukiainen
- Netflix, om. Helka Laurila ja Saara-Ilona Autio
- Ironinen Identiteetti, om. Miska Mustakallio
- Grayscale´s Twister, om. Jessica Gullblom
Turkki
- Picus Pacman, om. Ari ja Sini Nuutinen
- Niinpal Gauhian Google Apuna, om. Jessica Gullblom
- Melted Caramel Soft-Ice***, om. Jemina Ahtola
- Picus Tupsu, om. Sara Joksimovic
- Pikkumökin Salama, om. Siiri Stenius
Luonne
- Aamu-Usva, om. Satu Karjalainen
- Sateenkaaren Känkkäränkkä, om. Satu Karjalainen
Yleiskunto
- Pikkumökin Rokki, om. Terttu Rousu
- Serverus Kalkaros, om. Sara Joksimovic

Syyrianhamsterit naaraat lemmikkiluokka (43)
Tuomari: Marit Murphy Handelsberg

PLH1 LGG19 Sateenkaaren Ametisti, om. Antti Nikula
PLH2 Tutti-Frutti Milkshake, om. Peppi Pursiainen
PLH3 Barbalala, om. Elina Koponen
PLH4 Pikkumökin Janis Joplin*, om. Terttu Rousu
PLH5 FIN VLH Cissy Cela, om. Essi Kyröjoki

TS Fantastinen Feeniks*, om. Sanni Heinämäki
PN Sateenkaaren Ametisti, om. Antti Nikula
PV Vivaldine´s Mansikkamaan Elvi, om. Saija Kukkohovi

KUMAT
Luonteesta
- Barbatipu, om. Antti Nikula
- Suzuki, om. Jessica Gullblom

Kääpiöhamsterit lemmikkiluokka (32)
Tuomari: Marjut Kaakinen

PLH1 LGG19 Linnunradan Vislaus, om. Essi Kyröjoki
PLH2 Picus Almec Jaime, om Satu Karjalainen
PLH3 Quintrell, om. Siiri Stenius
PLH4 Bongoville, om. Henni Haatainen
PLH5 Wonderland´s Pilvenhattara, om. Ari ja Sini Nuutinen

TS Tinytail Black Spiced, om. Antti Nikula
PN Picus Almec Jaime, om Satu Karjalainen
PV LGG19 Linnunradan Vislaus, om. Essi Kyröjoki

KUMAT
Käsiteltävyys:
- Quentin, om. Antti Nikula
- Aries, om. Asta Rekilä-Suni
- Tinytail Black Spiced, om. Antti Nikula
- Pegasus, om. Antti Nikula
- Aurigia, om. Asta Rekilä-Suni
- Picus Vande, om. Satu Karjalainen
- FIN VLH Fairytale Gone Bad, om. Essi Kyröjoki
EP (sihteerin suosikki): Picus Almec Jaime, om Satu Karjalainen

Lasten lemmikkiluokka (9)
Tuomari: Marit Murphy Handelsberg

PLH1 LGG19 Noctis Viennetta om. Kaisla Jaakola-Siimes
PLH2 Niinpal Gauhian Galan Kingi, om. Pihla Jaakola-Siimes
PLH3 Noctis Kismet, om. Kaisla Jaakola-Siimes
PLH4 Noctis Peter Pan, om. Kaisla Jaakola-Siimes
PLH5 Pikkumökin Pinja, om. Siiri Stenius

TS Noctis Keskiyöllä, om.Salla Jaakola-Siimes
PN Noctis Peter Pan, om. Kaisla Jaakola-Siimes

KUMAT
Pitkä turkki
- Sateenkaaren Poika Saunoo, om. Siiri Stenius
Kaunis kokonaisuus
-Konsta-Aapeli, om. Siiri Stenius
Luonteesta
- Noctis Maija Poppanen, om. Pihla Jaakola-Siimes


BIS Standardiluokat

BIS1 lk-syrkki
BIS2 talvikko
BIS3 pk-syrkki
BIS4 roborovski
BIS5 campbelli
BIS6 kiinankääpiö

BIS Koe- ja ei-standardiluokat

BIS1 ks-syrkki
BIS2 es-syrkki

BIS Lemmikkiluokat

BIS1 kääpiö
BIS2 syrkki uros
BIS3 lasten lemmikki
BIS4 syrkki naaras
17
I'm going to sign up for this forum to get more insights.
18
Your knowledge is amazing. I like to read the comments of everyone.
19
Näyttelytuloksia / Kuopio 2.11.2019 (Sujy)
« Uusin viesti kirjoittanut Henni 08.11.19 - klo:21:00 »
LK SYYRIALAISET HAMSTERIT, 36 KPL
Tuomari: MARJUT KAAKINEN

S1 + SERT Pikkumökin Luna Lovekiva om. Terttu Rousu
S2 + SERT Picus Banana Split om. Jonna Tikka
S3 + SERT Grayscale’s Stellar Eclipse om. Jatta Juutilainen
S4 + SERT FIN VLH Jotain Järkeä ** om. Sanni Heinämäki -> FIN MVA
S5 Picus Silver Dollar om. Jonna Tikka

TS Picus Quasi om. Jonna Tikka
PN Picus Banana Split om. Jonna Tikka
PV Pikkumökin Luna Lovekiva om. Terttu Rousu

KUMAT
Kokonaisuus
Picus Pacman om. Ari & Sini Nuutinen
Grayscale’s Salve Regina om. Violetta Loukiainen
Väri
Picus Quasi om. Jonna Tikka
Bartzabel om. Ari & Sini Nuutinen
Sateenkaaren Toffeepötky om. Satu Karjalainen
Picus Bananarama om. Jonna Tikka
Picus Doves Don’t Cry om. Jonna Tikka
Noctis Mango-Meloni om. Satu Karjalainen
Tyyppi
Picus Maori Shotti om. Ari & Sini Nuutinen

PK SYYRIALAISET HAMSTERIT, 29 KPL
Tuomari: MARJUT KAAKINEN

S1 + SERT Melted Caramel Soft-Ice** om. Jemina Ahtola -> FIN MVA
S2 + SERT Noctis Rommirusina** om. Siiri Stenius -> FIN MVA
S3 + SERT Picus Silver Shadow om. Jonna Tikka
S4 + SERT Tarinan Unique Print om. Arja Myllylä
S5 + SERT Tarinan Wall Flower om. Arja Myllylä

TS Sateenkaaren Känkkäränkkä om. Satu Karjalainen
PN Picus Silver Shadow om. Jonna Tikka
PV Pikkumökin Janis Joplin om. Terttu Rousu

KUMAT
Kokoinaisuus
Tarinan Zip Code om. Arja Myllylä
Pikkumökin Salama om. Siiri Stenius
Rakenne
Picus Lil Abner om. Jonna Tikka
Väri
Tarinan Drama Queen om. Arja Myllylä
Sateenkaaren TikTok Tiina om. Satu Karjalainen
Pikkumökin Pinja om. Siiri Stenius
Pää
Pikkumökin Rokki om. Terttu Rousu

EI-STANDARDI SYYRIALAISET HAMSTERIT, 8 KPL
Tuomari: SATU KARJALAINEN

ES1 Kelpo Koltiainen om. Jatta Juutilainen
ES2 Stamboom Patches Fellow om. Jatta Juutilainen

TS Picus Lumililja om. Siiri Stenius

KUMAT
Kokonaisuus
Picus Siberia om. Jonna Tikka
Daiju Depressio om. Sanni Heinämäki
Barbapupu om. Anne Nikula

TALVIKOT, 26 KPL
Tuomari: SATU KARJALAINEN

S1 Aries om. Asta Rekilä-Suni
S2 Picus Sintra om. Jonna Tikka
S3 Narsissiniitty om. Mira Mykkälä

TS Aquila om. Asta Rekilä-Suni
PN Aries om. Asta Rekilä-Suni

KUMAT
Tikkauksesta Monopoly om. Antti Nikula
Juovasta Ikuinen Timantti om. Jonna Hörkkä
Kuviosta Orkidea Orapihlajassa om. Ari & Sini Nuutinen
Kokonaisuus Picus Vizela om. Jonna Tikka

CAMPBELLIT, 3 KPL
Tuomari: SATU KARJALAINEN

S1 Picus Vectra om. Jonna Tikka

PN Picus Ziptek om. Jonna Tikka

ROBOROVSKIT, 11 KPL
Tuomari: SATU KARJALAINEN

S1 Kingdom’s Esper Caves om. Pilvi Piirainen
S2 Picus Balason** om. Jonna Tikka
S3 Kingdom’s Imperial Palace om. Pilvi Piirainen

PV Picus Balsov** om. Jonna Tikka
PN Picus Roslavi om. Jonna Tikka
TS Lila Soft Heart om. Johanna Hyppönen

KUMAT
Kuviosta Wonderland’s Pilvenhattara om. Ari & Sini Nuutinen
Tyypistä Mila Black Flash om. Johanna Hyppönen

KIINANKÄÄPIÖHAMSTERIT, 4 KPL
Tuomari: SATU KARJALAINEN

S1 + SERT Deng Zhao om. Jonna Tikka
S2 + SERT FIN TMVA FIN TVLH VV18 GG18 SHY-30V Taivaankansalainen om. Asta Rekilä-Suni

PN Deng Zhao om. Jonna Tikka
PV FIN TMVA FIN TVLH VV18 GG18 SHY 30-V Taivaankansalainen om. Asta Rekilä-Suni

LEMMIKKILUOKAN SYYRIALAISET HAMSTERIT UROKSET, 30 KPL
Tuomari: ASTA REKILÄ-SUNI

PLH1 Sateenkaaren Känkkäränkkä om. Satu Karjalainen
PLH2 FIN VLH Jotain Järkeä om. Sanni Heinämäki
PLH3 Stamboom Patches Fellow om. Jatta Juutilainen
PLH4 Grayscale’s Stellar Esclipse om. Jatta Juutilainen
PLH5 Konsta-Aapeli om. Siiri Stenius

TS Pontus om. Minttu Ekman
PN Sateenkaaren Känkkäränkkä om. Satu Karjalainen
PV Pikkumökin Kaneli om. Terttu Rousu

KUMAT
Yleisvaikutelma
Calvin Klein om. Tilda Parviainen ja Ari & Sini Nuutinen
Melted Caramel Soft-Ice om. Jemina Ahtola
Iron Maiden om. Jatta Juutilainen
Pikkumökin Mammanpoika om. Sanni Heinämäki
Luonne
Taifuuni om. Violetta Loukiainen
Pikkumökin Salama om. Siiri Stenius
Börje Bomull om. Antti Nikula
Picus Prinssi om. Taru Karjalainen
Olavi Virta om. Emmi Karjalainen
Turkki
Braveheart om. Antti Nikula

ERIKOISPALKINNOT
Tsemppasi arvosteluun Ikuisesti Ikioma om. Violetta Loukiainen
Pehmeä Picus Pacman om. Ari & Sini Nuutinen
Kynnet Daiju Depressio om. Sanni Heinämäki

LEMMIKKILUOKAN SYYRIALAISET HAMSTERIT NAARAAT, 28 KPL
Tuomari: ASTA REKILÄ-SUNI

PLH1 Noctis Rommirusina** om. Siiri Stenius
PLH2 Helmi om. Johanna Hyppönen
PLH3 Sateenkaaren Hulahula om. Satu Karjalainen
PLH4 Fantastinen Feeniks* om. Sanni Heinämäki
PLH5 Pikkumökin Pinja om. Siiri Stenius

TS Pikkumökin Impi om. Terttu Rousu
PN Helmi om. Johanna Hyppönen
PV Pikkumökin Luna Lovekiva om. Terttu Rousu

KUMAT
Turkki
Liian Luksus om. Violetta Loukiainen
Idontwannabeyouanymore om. Antti Nikula
Yleiskunto
An Kara om. Antti Nikula
Sateenkaaren Tipunen om. Siiri Stenius
FIN VLH Grayscale’s Salve Regina* om. Violetta Loukiainen
Philippos Eleanor om. Ari & Sini Nuutinen
Pikkumökin Janis Joplin om. Terttu Rousu
Yleisvaikutelma
Wonderland’s Mutter Rammstein om. Ari & Sini Nuutinen
Hellyyttävän Hellä om. Essi Kyröjoki
Sateenkaaren Tiktok Tiina om. Satu Karjalainen
Hempein Haave om. Violetta Loukiainen
Pikkumökin Luna Lovekiva om. Terttu Rousu
Bartzabel om. Ari & Sini Nuutinen

ERIKOISPALKINNOT
Boksista otto Barbatipu om. Antti Nikula
Kynnet Natu om. Niina Tirkkonen

LEMMIKKILUOKAN KÄÄPIÖHAMSTERIT 23 KPL
Tuomari: MIRA MYKKÄLÄ

PLH1 Tinytail Black Spiced om. Antti Nikula
PLH2 Auriga om. Asta Rekilä-Suni
PLH3 Aries om. Asta Rekilä-Suni
PLH4 Linnunradan Vislaus om. Essi Kyröjoki

TS Veggie Cajun om. Violetta Loukiainen
PN Tinytail Black Spiced om. Antti Nikula
PV Linnunradan Vislaus om. Essi Kyröjoki

KUMAT
Kokonaisuus
Cheslav om. Jatta Juutilainen
Oikeaoppinen Omenavaras om. Jatta Juutilainen
Extraordinary om. Jonna Hörkkä
FIN VLH Riks Räks* om. Antti Nikula
Wonderland’s Pilvenhattara om. Ari & Sini Nuutinen
Happy Meal* om. Sanni Heinämäki

ERIKOISPALKINNOT
Hauskat korvat Papu om. Linnea Lätti
Pehmolelu Vila om. Johanna Hyppönen
Rento ukko Tsaika om. Jolanda Linna


BIS (Standardiluokat)
BIS1 Melted Caramel Soft-Ice** om. Jemina Ahtola
BIS2 Deng Zhao om. Jonna Tikka
BIS3 Kingdom’s Esper Caves om. Pilvi Piirainen
BIS4 Aries om. Asta Rekilä-Suni
BIS5 Picus Vectra om. Jonna Tikka
BIS6 Pikkumökin Luna Lovekiva om. Terttu Rousu

BIS (Koe- & ei-standardiluokat)
BIS1 Kelpo Koltiainen om. Jatta Juutilainen

BIS (Lemmikkiluokat)
BIS1 Noctis Rommirusina** om. Siiri Stenius
BIS2 Sateenkaaren Känkkäränkkä om. Satu Karjalainen
BIS3 Tinytail Black Spiced om. Antti Nikula
20
Näyttelytuloksia / Oulu 26.10.2019 OSJH
« Uusin viesti kirjoittanut Henni 30.10.19 - klo:19:13 »
SYYRIALAISET HAMSTERIT, NAARAAT, 30 kpl
Tuomari: Eve Kähkönen

SIJOITUKSET:

PLH1: Diadem´s Lori Grimes, om. Satu Karjalainen
PLH2: Sateenkaaren Toffeepötky, om. Satu Karjalainen
PLH3: Barbapupu, om. Anne Nikula
PLH4: Sateenkaaren Tipunen, om. Siiri Stenius
PLH5: Hurrikaani, om. Henna ja Valtteri Luostarinen

TUOMARIN SUOSIKKI: Candy, om. Sofia Heikkinen
PARAS VETERAANI: Pikkumökin Janis Joplin*, om. Terttu Rousu
PARAS NUORI: Barbapupu, om. Anne Nikula

KUMA SIJOILTA PUDONNUT: Pikkumökin Pinja, om. Siiri Stenius
KUMA KÄSITELTÄVYYS: Barbatipu, om. Antti Nikula
KUMA TURKKI: Idontwannabeyouanymore, om. Antti Nikula
KUMA KÄSITELTÄVYYS: Picus Lumililja, om. Siiri Stenius
KUMA LUONNE: Pikkumökin Odelma, om. Nelli Raappana
KUMA HIENO VETERAANI: Pikkumökin Janis Joplin*, om. Terttu Rousu
KUMA PÄIVÄN PARAS TURKKI: Giggly Ghost, om. Aana Uibo

EP TOUHUKAS: Barbapörrö, om. Sofia Heikkinen
EP LUONNE: Sarabi, om. Nelli Raappana
EP SPORTTINEN: Kanerva Kiituli, om. Matleena Sainsalo
EP PEPSODENT HYMY: Hui-Lai-Lee, om. Anna Mikkonen
EP HURMAAVA: Noctis Rommirusina**, om. Siiri Stenius
EP LEPPOISA LADY: Pikkumökin Ofelia, om. Hilla Väyrynen
EP SYMPPIS: Rosalind Walker, om. Eveliina Kesti
EP PEHMOINEN TURKKI: Pikkumökin Paju, om. Unna Poussu
EP LUOTTAVAINEN: Tyyli-Lyyli, om. Sara Iso-Kungas
EP KÄSITELTÄVYYS: Surku-Hupaisa, om. Mari Sarlin ja Saara-Ilona Autio


SYYRIALAISET HAMSTERIT, UROKSET, 26 kpl
Tuomari: Eve Kähkönen

SIJOITUKSET

PLH1: Feikki-Fossiili, om. Eveliina Kesti
PLH2: Lamborghini, om. Eveliina Kesti
PLH3: Wonderland´s Kuunpimennys, om. Reeti ja Katja Svala
PLH4: Konsta-Aapeli, om. Siiri Stenius
PLH5: Pikkumökin Oskari, om. Emmi Sova-Kurtti

TUOMARIN SUOSIKKI: Konsta-Aapeli, om. Siiri Stenius
PARAS VETERAANI: Blood Of A Lion, om. Alina Svala
PARAS NUORI: Konsta-Aapeli, om. Siiri Stenius

KUMA KÄSITELTÄVYYS: Netflix, om. Helka Laurila
KUMA YLEISKUNTO: Sateenkaaren Parasta Just Nyt, om. Hanna Kauranen
KUMA PÄIVÄN PARAS TURKKI: Pikkumökin Oskari, om. Sova-Kurtti
KUMA TURKKI: Toffee, om. Milla Kaasila

EP UTELIAS: Viirukorsikki, om. Antti Nikula
EP SULOINEN KIKKURA: Pikkumökin Rokki, om. Terttu Rousu
EP SYMPPIS: Noctis Mango-Meloni, om. Satu Karjalainen
EP KÄSITELTÄVYYS: Picus Pikku Prinssi, om. Taru Karjalainen
EP SYMPPIS: Olavi Virta, om. Emmi Karjalainen
EP SPORTTINEN PAPPA: Johannes, om. Kimi Kostamo
EP TUTKIMUSMATKAILIJA: Tyrvään Manta, om. Hilla Väyrynen


KÄÄPIÖHAMSTERIT, 28 kpl
Tuomari: Satu Karjalainen

SIJOITUKSET

PLH1: Aries, om. Asta Rekilä-Suni
PLH2: Monopolo, om. Antti Nikula
PLH3: Sateenkaaren Volkkari, om. Elsa Hyysalo
PLH4: Tinytail Vancouver, om. Antti Nikula
PLH5: Pegasus, om. Antti Nikula

TUOMARIN SUOSIKKI: Sateenkaaren Matti Meikäläinen, om. Antti Nikula
PARAS NUORI: Aries, om. Asta Rekilä-Suni

KUMA KOKONAISUUS:
Tinytail Black Spiced, om. Antti Nikula
Orion, om. Mari Pöyhönen
Aquila, om. Asta Rekilä-Suni
Tinytail Luosto, om. Elsa Hyysalo
Laku, om. Anton Ojala
Carina, om. Hanna Kauranen
Alias, om. Antti Nikula

EP SPORTTINEN POJU: Gen, om. Helmi Mutanen
EP SPORTTINEN NEITI: Pegasus, om. Aleksi Vesala
EP KIVA KÄSITELLÄ: Corona Borealis, om. Mari Pöyhönen
EP MUHKEIN: Olympiavoittaja, om. Mira Mykkälä
EP MYYRÄ: Oraakkelin Unelma, om. Mira Mykkälä
EP FORMULA: Näppärä Näpistelijä, om. Mira Mykkälä
EP VIIKSIVALLU: Wonderland´s Mitalisti, om. Reeti ja Katja Svala
EP KIVA KÄSITELLÄ: Wonderland´s Mäkikotka, om. Reeti ja Katja Svala
EP KIVA YLEISKUNTO: Tinytail Milky Tinker, om. Antti Nikula
EP HAUSKAT VIIKSET: Riks Räks, om. Antti Nikula
EP TUUHEA TURKKI: Auriga, om. Asta Rekilä-Suni
EP TURKISTA: Laukku-Liisa, om. Helmi Mikkonen
EP MUSSUKKA: Jada, om. Enni Seppänen
EP ÄÄNEKKÄIN: Sateenkaaren Hundai, om. Elsa Hyysalo


BIS HAMSTERIT

BIS1: Diadem´s Lori Grimes, om. Satu Karjalainen
BIS2: Feikki-Fossiili, om. Eveliina Kesti
BIS3: Aries, om. Asta Rekilä-Suni
Sivuja: 1 [2] 3 4 ... 10