Menu

Näytä viestit

Tämä jakso sallii sinun katsoa tämän jäsenen kaikkia viestejä. Huomaa, että näet vain niiden alueiden viestit, joihin sinulla on nyt pääsy.

Näytä viestit Menu

Viestit - Ely

#16
Olen miettinyt samaa mutten kuitenkaan uskaltaisi kokeilla, eikä ole tarvettakaan muulle pesämateriaalille kun vessapaperi kelpaa ihan hyvin.  :icon_smile:
#17
Huomenna tulisi sopivasti myös tilille täytettä.  :icon_cheesygrin: Pakko päästä kokeilemaan!
#18
Kysyt vaikeita, en noista lampuista tiedä kuin sen että tuo ikean lamppu olisi ainakin kirkkaampi  :hauskaa:
#19
Just joo, olisin varmaan päässyt halvemmallakin http://www.ikea.com/fi/fi/catalog/products/20249226/  :dry:
#20
Siru näyttää samppanjalta.  :icon_smile:
#21
Oiskohan tää hyvä? http://www.laatuvalaisin.fi/viva-lite-ledi-e-27-8-w.html  :icon_cheesygrin:

Meillä olisi vaan E27-kantainen valaisin hamsulassa ja tuo sopisi siihen täydellisesti, laskeskelin että jos nuo mainospuheet pitää paikkaansa niin tuo lamppu kestäisi noin 7 vuotta hamsulan käytössä. Jos siis pitäisi valoja päällä 12 tuntia vuorokaudessa päivittäin, toisaalta kesällä ei edes tarvitse pitää valoja päällä.
#22
Ainakin syrkeillä liian vähäinen valaistus voi aiheuttaa hedelmättömyyttä väliaikaisesti, vähintään 12 tuntia pitäisi olla hamsulassa valoa per päivä. En jaksa kaivaa nyt tuota kirjaa esille ja liittää suoraa lainausta siitä, mutta urossyrkeillä voi myös liiallinen valaistus aiheuttaa pysyvää steriiliyttä, tuntimäärää en muista, veikkaisin kuitenkin jotain yli 18 tuntia päivässä.

Jonnalla ja/tai Arjalla oli hyvä vinkki siihen mitä valoa kannattaa käyttää, harmi vaan kun ei olla facebookissa niin en voi heitä tägätä tähän.  :icon_cheesygrin:
#23
Aiemmin käytin Hugroa (hamppukuiviketta), nyt viimeksi tilasin kuitenkin Hemparaden hamppukuiviketta kun oli niin ikävä Siccofloria, Hemparade on siis Siccoflorin uusi nimi. Paketti tuli alle viikossa zooplussalta. Ihmettelin vähän kun pakettien kyljessä lukee ettei ole syötäväksi tarkoitettu.  :icon_cheesygrin:
#24
Silikonista tehdyt pesävanut sulavat elimistössä ja pieneksi silputtuna eivät kierry raajojenkaan ympärille, mutta koirankarvojen en usko sulavan, eli en sanoisi turvalliseksi vaihtoehdoksi. Vessapaperi riittää hyvin hamsterille, ei se mitään muuta kaipaa pesänrakennukseen.
#25
Meille kotiutui Jaana Patrikaisen kasvatit Braveheart ja Tears Go By, ovat mustasilmäisiä valkoisia tai sitten luultavasti ylikuvioituneita lakillisia  :sydan: Projektina olisi punasilmäinen valkoinen, Veeralta odottelen argente laikukkaita näiden morsioiksi.  :icon_cheesygrin:

Kuvia ei ole kun muistikortti sanoi yhteistyösopimuksensa irti.
#26
^Sähköpostista ei voi linkittää kuvia.  :icon_smile:
#27
^Kuvalinkin pitäisi olla esim. .jpg-, .gif- tai .png-päätteinen, nyt olet linkittänyt jonkun instagram-tiliin.
#28

Tällainen suloisuus kotiutui Jeeliltä.  :loov:
#29
On  :icon_cheesygrin: :sydan:
#30
Ihanin pämbellssi mikä mulla on ollut  :loov: