Suomen Hamsteriyhdistys ry

Näyttelyt => Näyttelytuloksia => : mirilii 08.12.08 - klo:21:46

: Oulu 29.11.2008 (OSJH)
: mirilii 08.12.08 - klo:21:46
ULKOMUOTOLUOKAT

Tuomari: Lisa Andersson

Lyhytkarvaiset, 12 kpl
S1 + SERT: Susa-Erma’s Marcus om. Juliaana Savikoski
S2 + SERT: Vivaldine’s Yemanja Yellow Yell om. Taru ja Päivi Virtanen
S3 + SERT ->FIN MVA: Vivaldine’s Yuliya Yellow Darkness om. Taru ja Päivi Virtanen

Paras nuori: Jamilah om. Sanna Reipas
TS: Susa-Erma’s Marcus om. Juliaana Savikoski

KUMA: Jamilah om. Sanna Reipas
KUMA: Jardiniera om. Katriina Hautala


Pitkäkarvaiset hamsterit, 32 kpl
S1 + SERT: Vivaldines Yekaterina Yellow Sun* om. Päivi ja Taru Virtanen
S2 + SERT: Desire Daydream om. Piia Lappalainen
S3 + SERT: Beady-Eyed Betty om. Merja Pikkarainen
S4 + SERT: Darcell Darling om. Aija Peura
S5 + SERT: Joulurauha* om. Aija Peura

Paras nuori: Desire Daydream om. Piia Lappalainen
Paras veteraani + KUMA + TS: Dumle Duke om. Petra Pesonen

KUMAt:
Darwin Daredevil om. Piia Lappalainen
Evanesco om. Sanna Reipas ja Katriina Hautala
Antonius om. Merja ja Jani Nurmenniemi
Salsa om. Eveliina Ruokamo
Susa-Erma’s Roswitha om. Martina Munther
Bloody Mary om. Aija Peura
Ginger om. Anne Hellen
Foxtrot om. Marjut Kaakinen


Koe-standardi syyrialaiset, 2 kpl
KS1: Irreverencia+ om. Sanna Reipas


Ei-standardi syyrialaiset, 5 kpl
ES1: Arctican Faunia om. Hely Luhta


Talvikot, 15 kpl
S1 + SERT: Cetä Censuuri om. Heli Noponen
S2 + KUMA: Enigmatic Agouti om. Piia Ruuska
S3 + KUMA: Linnunradan Barbapaavo om. Pia Oinonen

Paras nuori: Linnunradan Pelle Peloton om. Pia Oinonen
TS: Nils Holgersson om. Martina Munther


Standardi campbellit, 3 kpl
S1 + SERT: Turkinpippurin Callie om. Piia Ruuska
S2 + KUMA: Turkinpippurin June om. Piia Ruuska


Kiinankääpiöhamsterit, 3 kpl
S1 + SERT -> FIN MVA: O’boy** om. Martina Munther

KUMA: Yökyöpelin Prilli om. Martina Munther

Standardi roborovskit, 9 kpl
S1 + SERT: Unique om. Laura Juujärvi
S2 + SERT: Happy Halloween om. Laura Juujärvi

Paras veteraani + TS: Unique om. Laura Juujärvi

Ei-standardi roborovskit, 2 kpl
ES1: Break The Silence om. Tanja Tella

BEST IN SHOW-KISAT

Standardiluokat:
BIS1: lyhytkarvainen
BIS2: pitkäkarvainen
BIS3: campbelli
BIS4: roborovski
BIS5: kiinankääpiöhamsteri
BIS6: talvikko

Koe-/ei-standardiluokat:
BIS1: ei-standardi syyrialainen
BIS2: koe-standardi syyrialainen
BIS3: koe-standardi campbelli
BIS4: ei-standardi roborovski


LEMMIKKILUOKAT

Syyrialaiset, 41 kpl
Tuomari: Laura Juujärvi

PLH1: Talviliekki om. Sarita Kemi
PLH2: Täystuhon Liiba Laaba om. Martina Munther
PLH3: Arctican Faunia om. Hely Luhta
PLH4: Irrevencia om. Sanna Reipas
PLH5: Firefly’s Genious Plan om. Marjo ja Jani Nurmenniemi

Paras nuori: Foxtrot om. Marjut Kaakinen ja Aija Peura
Paras veteraani: Firefly’s Genious Plan om. Marjo ja Jani Nurmenniemi
TS: Talviliekki om. Sarita Kemi

KUMAt
kiltille: Evanesco om. Sanna Reipas ja Katriina Hautala
kiltille: Cimeon om. Satu Puhakka
kaikin puolin kivalle: Boungin Bonnie om. Taru Lauronen
yleiskunnosta: Chocolate Fleur om. Elina Nättilä
herttaiselle: Haru om. Riikka Lindström

Kannustuspalkinto: Vikke om. Anne Piippo
Kannustuspalkinto: Arctican Klaara om. Petra Pennanen

Kääpiöhamsterit, 14 kpl
Tuomari: Pia Oinonen

PLH1: Meant To Be om. Mira Snellman
PLH2: Guunolla Hantuukista om. Mia Jämsä
PLH3: Yökyöpelin Kihveli om. Martina Munther => SHY VL
PLH4: Yökyöpelin Prilli om. Martina Munther

Paras nuori: Yökyöpelin Prilli om. Martina Munther
Paras veteraani: Yökyöpelin Kihveli om. Martina Munther
TS: Meant To Be om. Mira Snellman

KUMAt:
Boo Boo om. Marja Vihantola
Turkinpippurin June om. Piia Ruuska

EP: Yökyöpelin Ohikiitäjä om. Suvi Puhakka

BEST IN SHOW –hamsterit
BIS1: kääpiöhamsteri
BIS2: syyrialainen hamsteri