Suomen Hamsteriyhdistys ry

Näyttelyt => Näyttelytuloksia => : viiru 29.06.07 - klo:16:54

: Tampere 17.-18.3.2007
: viiru 29.06.07 - klo:16:54
Hamsterinäyttely
Tampere 17.3.2007


ULKOMUOTOLUOKKA, standardi
Lyhytkarvainen (25 kpl), tuomari: Satu Evilampi

S 1: FIN MVA Yökyöpelin Garski, om. Mia Laine
S 2 + SERT: Fairyland’s Prince of Thieves, om. Patricia Andstén
S 3 + SERT: Mustikkamaan I’ve Become So Numb, om. Heidi Lehikoine
S 4 + SERT: Vivaldine’s Rosabella Ruusunen, om. Taru & Päivi Virtanen
S 5 + SERT: Pikkumökin Kakao, om. Sini Niemisalo

KUMA (turkki): Oranssin Capitano, om. Heli Ojala

Paras nuori: Fairyland’s Pirates Gold, om. Patricia Andstén
Tuomarin suosikki: Soundlover’s Wanda, om. Heli Ojala


ULKOMUOTOLUOKKA, standardi
Pitkäkarvainen (51 kpl), tuomari: Satu Evilampi

S 1 + SERT: Damask Rose, om. Salla Salonen
S 2 + SERT: Symphatil Öinen Aatos, om. Carola Roivas
S 3 + SERT: Symphatil Caramello**, om. Carola Roivas => FIN MVA!
S 4 + SERT: GoodMood, om. Essi Rossi
S 5 + SERT: Satumetsän Platino, om. Niina Toivonen

KUMA (näyttävä yleisvaikutelma): GG06 Dream Brother, om. Marjut Kaakinen
KUMA (näyttävä yleisvaikutelma; ERI:n rajalla): Symphatil Öinen Lepakkoretki**, om. Carola Roivas
KUMA (ERI:n rajalla, vain turkin pituus tiputti): Satumetsän Palma, om. Niina Toivonen

Paras nuori: GoodMood, om. Essi Rossi
Paras veteraani: Susa-Erma’s Dean*, om. Niina Toivonen
Tuomarin suosikki: Pikkumökin Ihmekukka, om. Terttu & Pirita Rousu


ULKOMUOTOLUOKKA, ei-standardi
Syyrialainen (5 kpl), tuomari: Satu Evilampi

ES 1: Illan Viimeinen Tähtönen, om. Patricia Andstén
ES 2: Fairyland’s Gold Digger, om. Patricia Andstén

Paras nuori: Fairyland’s Gold Digger, om. Patricia Andstén
Paras veteraani: Galadriel, om. Suvi Attila


ULKOMUOTOLUOKKA, standardi
Campbelli (17 kpl), tuomari: Andrew Bryan

S 1 + SERT: Turkinpippurin Seth*, om. Niina Eskelinen
S 2 + SERT: GG06 Symphatil Äpple Garden*, om. Carola Roivas
S 3 + SERT: Abaton’s Big Bad Boy, om. Carola Roivas
S 4 + SERT: Clementina, om. Janette Hallikainen
S 5 + SERT: Symphatil Golden Nougat, om. Riikka Holkko

KUMA:t
Susa-Erma’s Joakim, om. Marja Palomäki
Abaton’s Big Bad Boy, om. Carola Roivas
Turkinpippurin Seth*, om. Niina Eskelinen
Cesario*, om. Marja Palomäki
Symphatil Golden Nougat, om. Riikka Holkko
Esmeralda, om. Janette Hallikainen
Clementina, om. Janette Hallikainen
Turkinpippurin Evenstar, om. Saija Kukkohovi
GG06 Symphatil Äpple Garden*, om. Carola Roivas

Paras nuori: Symphatil Golden Nougat, om. Riikka Holkko
Tuomarin suosikki: Turkinpippurin Evenstar, om. Saija Kukkohovi


ULKOMUOTOLUOKKA
Kasvattajaluokka, tuomari: Andrew Bryan

1: Symphatil, vkh cb sininen argente, kasv. Carola Roivas


ULKOMUOTOLUOKKA, koestandardi
Campbelli (9 kpl), tuomari: Andrew Bryan

KS 1 + KSERT: Symphatil Zadok, om. Saija Kukkohovi
KS 2 + KSERT: Symphatil Lace on Ice, om. Carola Roivas
KS 3 + KSERT: Symphatil Know How, om. Carola Roivas
KS 4 + KSERT: Symphatil Jamaika, om. Carola Roivas
KS 4 + KSERT: Symphatil Lucky Lady, om. Petri Pyysilta

Paras nuori: Symphatil Lace on Ice, om. Carola Roivas
Tuomarin suosikki: Symphatil Zadok, om. Saija Kukkohovi

KUMA:t
Symphatil Lace on Ice, om. Carola Roivas
Symphatil Know How, om. Carola Roivas
Symphatil Jamaika, om. Carola Roivas
Symphatil Zadok, om. Saija Kukkohovi


ULKOMUOTOLUOKKA, ei-standardi
Campbelli (14 kpl), tuomari: Andrew Bryan

ES 1: Peppermint’s Kanada, om. Saija Kukkohovi
ES 2: Symphatil Jalinca, om. Carola Roivas
ES 3: Symphatil Kiddish, om. Carola Roivas
ES 4: Symphatil Elson Diamond, om. Carola Roivas
ES 5: Symphatil Jolly Amore, om. Carola Roivas

KUMA:t
Susa-Erma’s Morris, om. Marja Palomäki
Symphatil Elson Diamond, om. Carola Roivas
Abaton’s Heavenly Glory, om. Carola Roivas
Symphatil Kiddish, om. Carola Roivas
Symphatil Jalinca, om. Carola Roivas
Symphatil Jolly Amore, om. Carola Roivas
Mustikkamaan Audi A6, om. Katja Dahlman
Symphatil Hot Chocolate, om. Carola Roivas
Peppermint’s Kanada, om. Saija Kukkohovi
Mustikkamaan Sniper Rifle, om. Heidi Lehikoinen

Paras nuori: Symphatil Jalinca, om. Carola Roivas
Paras veteraani: Mustikkamaan Sniper Rifle, om. Heidi Lehikoinen
Tuomarin suosikki:


ULKOMUOTOLUOKKA, standardi
Talvikko (XX kpl), tuomari: Susanna Wallebo

S 1 + SERT: Destiny’s Lithium, om. Pia Oinoen
S 2 + SERT: Näkyjen Pitelijä, om. Saara Joronen
S 3 + SERT: Linnunradan Vesuvius*, om. Pia Oinonen
S 4 + SERT: Satumetsän Samuli, om. Sanni Mäkiä & Niina Toivonen
S 5 + SERT: City by Night, om. Saara Joronen & Sanni Mäkiä

KUMA:t
GG06 Destiny’s Jack the Ripper*, om. Heli Nissinen
Satumetsän Rosahansa, om. Pia Hildén
Vilperi, om. Aino Piiparinen
Destiny’s Lithium, om. Pia Oinonen
Satumetsän Samuli, om. Sanni Mäkiä & Niina Toivonen
Linnunradan Vesuvius*, om. Pia Oinonen
Linnunradan PumPum, om. Pia Oinonen
City by Night, om. Saara Joronen & Sanni Mäkiä
Lord Mount Joy Qfang Winterforth*, om. Carola Roivas
Satumetsän Scilla, om. Niina Toivonen
Linnunradan Honey*, om. Pia Oinonen

Paras nuori: Destiny’s Lithium, om. Pia Oinonen
Tuomarin suosikki: Näkyjen Pitelijä, om. Saara Joronen


ULKOMUOTOLUOKKA, standardi
Roborovski (15 kpl), tuomari: Andrew Bryan

S 1 + SERT: Roselani*, om. Martina Munther
S 2 + SERT: Bric’A-Brac We Be Burnin’*, om. Heli Nissinen
S 3 + SERT: A Little Furry Tummy**, om. Martina Munther => FIN MVA!
S 4 + SERT: Flurry, om. Heli Nissinen
S 5 + SERT: Destiny's Brains, om. Heli Nissinen

KUMA:t
Flurry, om. Heli Nissinen
A Little Furry Tummy**, om. Martina Munther
Destiny's Brains, om. Heli Nissinen
Rossano, om. Minna Tuominen
Bric’A-Brac We Be Burnin’*, om. Heli Nissinen
Roselani*, om. Martina Munther

Paras nuori: Flurry, om. Heli Nissinen
Paras veteraani: Roselani*, om. Martina Munther
Tuomarin suosikki: Aléx, om. Laura Roos


ULKOMUOTOLUOKKA, ei-standardi
Roborovski (1 kpl), tuomari: Susanna Wallebo

ES 1: EVV06 Nalani, om. Martina Munther


ULKOMUOTOLUOKKA, standardi
Kiinankääpiöhamsteri (27 kpl), tuomari: Susanna Wallebo

S 1: Bellavillan Ilo-Ipana***, om. Sini Niemisalo
S 2 + SERT: Fairyland’s Su Lin, om. Carola Roivas
S 3 + SERT: Fairyland’s Ao Chi’in, om. Patricia Andstén
S 4 + SERT: Bellavillan Juku-Jekkunen*, om. Terttu & Pirita Rousu
S 5: FIN MVA Yökyöpelin Eskis, om. Mia Laine

SERT: Yökyöpelin Gultu, om. Mia Laine
SERT: Bellavillan Lailla-Lemmen**, om. Martina Munther = FIN MVA!

KUMA (täydellinen mutta pieni): Bellavillan Lailla-Lemmen**, om. Martina Munther
KUMA (paras pää): Bellavillan Go-Gidemii, om. Kati Viinikangas
KUMA (vahva mummeli): FIN MVA SHY VL VV05 VLH06 GG06 Bellavillan Eilisillan Ensisuukko, om. Kati Viinikangas
KUMA (lupaava): Yökyöpelin Gultu, om. Mia Laine

Paras nuori: Fairyland’s Su Lin, om. Carola Roivas
Paras veteraani: Dancing Fairy’s Feodor, om. Mia Laine
Tuomarin suosikki: Fairyland’s Ao Chi’in, om. Patricia Andstén


ULKOMUOTOLUOKKA, standardi
Best in Show, tuomarit: Andrew Bryan, Susanna Wallebo & Satu Evilampi
BIS 1: FIN MVA Yökyöpelin Garski, om. Mia Laine
BIS 2: Destiny’s Lithium, om. Pia Oinonen
BIS 3: Damask Rose, om. Salla Salonen
BIS 4: Turkinpippurin Seth*, om. Niina Eskelinen
BIS 5: Bellavillan Ilo-Ipana***, om. Sini Niemisalo
BIS 6: Roselani*, om. Martina Munther


ULKOMUOTOLUOKKA, koe- ja ei-standardi
Best in Show, tuomarit: Andrew Bryan & Satu Evilampi

BIS 1: Symphatil Zadok, om. Saija Kukkohovi
BIS 2: Illan Viimeinen Tähtönen, om. Patricia Andstén
BIS 3: Peppermint's Kanada, om. Saija Kukkohovi
BIS 4: EVV06 Nalani, om. Martina Munther


LEMMIKKILUOKKA - lauantai
Syyrialaiset, tuomari: Carola Roivas

PLH 1: Vincenzius Villiviikari, om. Minna Tuominen
PLH 2: Peppermint’s Timjami*, om. Piia Lappalainen
PLH 3: Cinulle Copiva, om. Terttu & Pirita Rousu
PLH 4: GG06 Dream Brother, om. Marjut Kaakinen => SHY VL
PLH 5: Yosh*ta, om. Anna-Mia Heikkinen

KUMA (käsiteltävyys): Pure Poison, om. Marjut Kaakinen
KUMA (käsiteltävyys): Black Jack, om. Aija Peura
KUMA (turkki): Humberto Hulivili, om. Anna-Mia Heikkinen
KUMA (yleiskunto): Delfoin Ibia, om. Minna Tuominen
KUMA (turkki): Feasta, om. Sanna Reipas
KUMA (käsiteltävyys): Rio Grande Messenger, om. Heidi Lehikoinen

Erikoispalkinnot hyvin hoidetuille hamsterille, jotka kuitenkin juuri ja juuri tippuivat PLH-sijalta: Täystuhon Placid, om. Olga Suomalainen
Oranssin Bona Fide, om. Sonja Määttänen
Pikkumökin Kon Tiki, om. Martina Munther

Tuomarin suosikki: Cinulle Copiva, om. Terttu & Pirita Rousu
Paras nuori: Täystuhon Placid, om. Olga Suomalainen
Paras veteraani: Yosh*ta, om. Anna-Mia Heikkinen


LEMMIKKILUOKKA - lauantai
Kääpiöt, tuomari: Marjut Kaakinen

PLH 1: Destiny’s Mango, om. Saara Joronen
PLH 2: Mustikkamaan Audi A6, om. Katja Dahlman
PLH 3: Fairyland’s Ao Shun, om. Martina Munther
PLH 4: Yves Saint-Laurent, om. Laura Roos
PLH 5: Danny Daibheid, om. Martina Munther

KUMA: Mustikkamaan Agave, om. Katja Dahlman
KUMA: Linnunradan Firebomb, om. Sanni Mäkiä
KUMA: Abaton’s Heavenly Glory, om. Carola Roivas
KUMA: Symphatil Hot Chocolate, om. Carola Roivas

EP: Susa-Erma’s Teiju, om.
EP: Satumetsän Rosahansa, om. Pia Hildén
EP (karvaisimmat söpöt jalat): Bellavillan Lailla-Lemmen, om. Martina Munther
EP: Symphatil Know How, om. Carola Roivas
EP: Wasurenai Kara, om. Anna-Mia Heikkinen
EP: Danny, om. Saara Joronen

Tuomarin suosikki: Fairytale’s Su Lin, om. Carola Roivas
Paras nuori: Destiny’s Mango, om. Saara Joronen
Paras veteraani: Yves Saint-Laurent, om. Laura Roos


PET-LUOKKA
Rotat, tuomari: Heidi Lehikoinen

1: AgiCh SiPet Caterpillar, om. Laura Mäkinen (eh)
2: Cannonball, om. Laura Mäkinen (eh)
3: Asterixin Anton, om. Sari Milaani & Elina Karttunen (eh)

KUMA (hyväkuntoinen kroppa): Alias Iisoppi, om. Elina Karttunen & Sari Milaani (eh)
KUMA (hieno kroppa & turkki): AgiCh Neiti Musta, om. Sari Milaani (eh)
KUMA (hieno kroppa & turkki): AgiVV-06 Sillä Siisti, om. Sari Milaani (eh)


PET-LUOKKA
Hiiret, tuomari: Heidi Lehikoinen

1: Jazz Zeta, om. Laura-Maria Mäkinen & Joonatan Kuosa (eh)


PET-LUOKKA
Gerbiilit, tuomari: Heidi Lehikoinen

1: Supernova’s Twist and Shout, om. Piia Lappalainen (eri)


PET-LUOKKA
Kanit, tuomari: Mia Laine

1: Börje, om. Martina Munther
2: Petkelkannan Jemina, om. Minna Martikainen

KUMA: Skyway Seabreewe, om. Martina Munther

Tuomarin suosikki: Börje, om. Martina Munther


PET-LUOKKA
Marsut, tuomari: Lotta Ahlfors

auki


LEMMIKKILUOKAT
Best in Show, tuomarit: Heidi Lehikoinen, Marjut Kaakinen, Mia Laine & Lotta Ahlfors

BIS 1: Marsu
BIS 2: Gerbiili
BIS 3: X
BIS 4: X
BIS 5: X
BIS 6: X
BIS 7: Hiiri



Hamsterinäyttely
Tampere 18.3.2007


ULKOMUOTOLUOKKA, standardi
Lyhytkarvainen (22 kpl), tuomari: Sini Niemisalo

S 1 + SERT: Cariann, om. Janette Hallikainen
S 2 + SERT: Vivaldine’s Rosabella Ruusunen*, om. Taru & Päivi Virtanen
S 3: FIN MVA Yökyöpelin Garski, om. Mia Laine
S 4 + SERT: Mustikkamaan I’ve Become So Numb*, om. Heidi Lehikoinen
S 5 + SERT: Fairyland’s Star Gazer, om. Patricia Andstén

KUMA (turkki): Vivaldine’s Rosabella Ruusunen*, om. Taru & Päivi Virtanen

EP (paras normaali – lahj. Satumetsän/Niina Toivonen):
FIN MVA Yökyöpelin Garski, om. Mia Laine

Paras nuori: Noctis Xanthippe, om. Tiina Jaakola-Siimes & Marjut Kurppa
Paras veteraani: Noctis Niobe, om. Tiina Jaakola-Siimes & Marjut Kurppa
Tuomarin suosikki: Noctis Sagaris, om. Tiina Jaakola-Siimes & Marjut Kurppa


ULKOMUOTOLUOKKA, standardi
Pitkäkarvainen syyrialainen (46 kpl), tuomari: Sini Niemisalo

S 1 + SERT: Damask Rose, om. Salla Salonen
S 2 + SERT: Dalao Mao, om. Saija Kukkohovi
S 3 + SERT: Kennedy, om. Saija Kukkohovi
S 4 + SERT: Mustikkamaan Botanical, om. Carola Roivas
S 5 + SERT: Odessa*, om. Janette Hallikainen

KUMA: Arctican Kolibri**, om. Carola Roivas
KUMA: Satumetsän Pamela, om. Minna Tuominen & Niina Toivonen
KUMA: Satumetsän Platino, om. Niina Toivonen
KUMA: Symphatil Öinen Lepakkoretki**, om. Carola Roivas

Paras nuori: Dalao Mao, om. Saija Kukkohovi
Paras veteraani: Susa-Erma’s Dean*, om. Niina Toivonen
Tuomarin suosikki: Satumetsän Palma, om. Niina Toivonen


ULKOMUOTOLUOKKA, ei-standardi
Syyrialainen (4 kpl), tuomari: Sini Niemisalo

ES 1: Täystuhon Illusia, om. Heidi Lehikoinen

KUMA (turkki): Fairyland’s Gold Digger om. Patricia Andstén

Paras veteraani: Galadriel, om. Suvi Attila


ULKOMUOTOLUOKKA, standardi
Campbelli (17 kpl), tuomari: Susanna Wallebo

S 1 + SERT: Cesario*, om. Marja Palomäki
S 2 + SERT: Turkinpippurin Seth**, om. Niina Eskelinen => FIN MVA!
S 3 + SERT: Täystuhon Pony Ride, om. Janette Hallikainen
S 4 + SERT: Peppermint’s Kolumbia, om. Saija Kukkohovi
S 5: Turkinpippurin Brandybuck, om. Niina Eskelinen

Abaton’s Bis in Off -erikoispalkinto:
Turkinpippurin Evenstar, om. Saija Kukkohovi

Paras nuori: Susa-Erma’s Annukka, om. Marja Palomäki
Tuomarin suosikki: Cesario*, om. Marja Palomäki


ULKOMUOTOLUOKKA, koestandardi
Campbelli (7 kpl), tuomari: Susanna Wallebo

KS 1 + KSERT: Symphatil Know How, om. Carola Roivas
KS 2 + KSERT: Symphatil Lace on Ice, om. Carola Roivas
KS 3 + KSERT: Symphatil Zadok, om. Saija Kukkohovi
KS 4 + KSERT: Symphatil Lanessa, om. Carola Roivas
KS 5 + KSERT: Symphatil Jamaika, om. Carola Roivas

Abaton’s Bis in Off -erikoispalkinto:
Susa-Erma’s Gretel, om. Marja Palomäki

Tuomarin suosikki: Sympatil Know How, om. Carola Roivas
Paras nuori: Symphatil Lace on Ice, om. Carola Roivas

 
ULKOMUOTOLUOKKA, ei-standardi
Campbelli (13 kpl), tuomari: Susanna Wallebo

ES 1: Symphatil Jalinca, om. Carola Roivas
ES 2: Mustikkamaan Audi A6, om. Katja Dahlman
ES 3: Symphatil Elson Diamond, om. Saija Kukkohovi
ES 4: Symphatil Hot Chocolate, om. Carola Roivas
ES 5: Mustikkamaan Agave, om. Katja Dahlman

Abaton’s Bis in Off -erikoispalkinto:
Mustikkamaan Audi A6, om. Katja Dahlman
Symphatil Jalinca, om. Carola Roivas

Tuomarin suosikki & Paras nuori: Symphatil Jalinca, om. Carola Roivas


ULKOMUOTOLUOKKA, standardi
Talvikko (16 kpl), tuomari: Andrew Bryan

S 1 + SERT: GG06 Destiny’s Jack the Ripper*, om. Heli Nissinen
S 2 + SERT: Satumetsän Sini, om. Niina Toivonen
S 3 + SERT: Satumetsän Scilla, om. Niina Toivonen
S 4 + SERT: Destiny’s Lithium, om. Pia Oinonen
S 5 + SERT: Linnunradan Vesuvius**, om. Pia Oinonen => FIN MVA!

KUMA:
GG06 Destiny’s Jack the Ripper*, om. Heli Nissinen
Satumetsän Scilla, om. Niina Toivonen
Linnunradan Honey*, om. Pia Oinonen
Satumetsän Sini, om. Niina Toivonen


Paras nuori: Destiny’s Lithium, om. Pia Oinonen
Tuomarin suosikki: Satumetsän Rosahansa, om. Pia Hildén


ULKOMUOTOLUOKKA, standardi
Roborovskit (15 kpl), tuomari: Susanna Wallebo

S 1 + SERT: Bric’A-Brac Yardie Bone, om. Linda Milvi
S 2: A Little Furry Tummy***, om. Martina Munther
S 3 + SERT: Roselani**, om. Martina Munther => FIN MVA!
S 4: Bric’A-Brac Raw Hide, om. Linda Milvi
S 5: Bric’A-Brac We Be Burnin’**, om. Heli Nissinen

Abaton’s Bis in Off -erikoispalkinto:
Rossano, om. Minna Tuominen

Paras nuori: Flurry, om. Heli Nissinen
Paras veteraani: Roselani**, om. Martina Munther
Tuomarin suosikki: Bric’A-Brac Yardie Bone, om. Linda Milvi


ULKOMUOTOLUOKKA, ei-standardi
Roborovskit (1 kpl), tuomari: Susanna Wallebo

ES 1: EVV06 Nalani, om. Martina Munther

Paras veteraani: EVV06 Nalani, om. Martina Munther


ULKOMUOTOLUOKKA, standardi
Kiinankääpiö (23 kpl), tuomari: Andrew Bryan

S 1: FIN MVA Yökyöpelin Eskis, om. Mia Laine
S 2 + SERT: Dancing Fairy’s Feodor, om. Mia Laine
S 3 + SERT: Yökyöpelin Ereme, om. Mia Laine
S 4 + SERT: Fairyland’s Ts’an Nu, om. Patricia Andstén
S 5 + SERT: Bellavillan Juku-Jekkunen**, om. Terttu & Pirita Rousu => FIN MVA!

SERT: Vivaldine’s Binjah Blackberry*, om. Taru & Päivi Virtanen

KUMA:t
Yökyöpelin Gunkku, om. Patricia Andstén
Yökyöpelin Gihuahua, om. Mia Laine
Yökyöpelin Ereme, om. Mia Laine
Bellavillan Juku-Jekkunen**, om. Terttu & Pirita Rousu
Yökyöpelin Firumi, om. Mia Laine
FIN MVA Yökyöpelin Eskis, om. Mia Laine
Bellavillan Lailla-Lemmen***, om. Martina Munther
Yökyöpelin Bihaus, om. Patricia Andstén
Dancing Fairy’s Feodor, om. Mia Laine
Fairyland’s Ts’an Nu, om. Patricia Andstén
Vivaldine’s Binjah Blackberry*, om. Taru & Päivi Virtanen

Paras nuori: Yökyöpelin Gunkku, om. Patricia Andstén
Tuomarin suosikki & Paras veteraani: Dancing Fairy’s Feodor, om. Mia Laine


BEST IN SHOW, standardi
Tuomarit: Andrew Bryan, Susanna Wallebo & Sini Niemisalo

BIS 1: Cariann, om. Janette Hallikainen – lk
BIS 2: Bric’A-Brac Yardie Bone, om. Linda Milvi – rb
BIS 3: Damask Rose, om. Salla Salonen – pk
BIS 4: GG06 Destiny’s Jack the Ripper*, om. Heli Nissinen – tv
BIS 5: FIN MVA Yökyöpelin Eskis, om. Mia Laine – kkh
BIS 6: Cesario*, om. Marja Palomäki – cb


BEST IN SHOW, ei- ja koestandardi
Tuomarit: Susanna Wallebo & Sini Niemisalo

BIS 1: Symphatil Jalinca, om. Carola Roivas – es-cb
BIS 2: Symphatil Know How, om. Carola Roivas – ks-cb
BIS 3: Täystuhon Illusia, om. Heidi Lehikoinen – es-syyr
BIS 4: EVV06 Nalani, om. Martina Munther – es-rb



LEMMIKKILUOKKA - sunnuntai
Kääpiöt, tuomari: Carola Roivas

PLH 1: Bellavillan Lailla-Lemmen**, om. Martina Munther - kkh
PLH 2: Satumetsän Rosahansa, om. Pia Hildén - tv => SHY VL!
PLH 3: Symphatil Kolibri, om. Liina Papinsaari - cb
PLH 4: Mustikkamaan Audi A6, om. Katja Dahlman - cb
PLH 5: Devil in Me, om. Marjut Kaakinen - tv

KUMA (käsiteltävyys): Akió, om. Laura Roos - rb
KUMA (käsiteltävyys): Symphatil Firebird, om. Riikka Holkko - cb
KUMA (kynnet): Symphatil Kiivi, om. Elias Papinsaari - cb
KUMA (kynnet & turkki): Mustikkamaan Agave, om. Katja Dahlman - cb
KUMA (kokonaisuus): Fairyland's Ao Shun, om. Martina Munther - kkh

EP (söpöin cb): Symphatil Kiivi, om. Elias Papinsaari
EP (söpöin tv): Cadium Happy Hour, om. Minna Vainio
EP (söpöin rb): Rossano, om. Minna Tuominen
EP (söpöin kkh): Fairyland's Ao Shun, om. Martina Munther
EP (käsiteltävyys): Susa-Erma's Nitta, om. Tiina Ulkoniemi - cb

Tuomarin suosikki: Symphatil Kiivi, om. Elias Papinsaari - cb
Paras nuori: Symphatil Kolibri, om. Liina Papinsaari - cb
Paras veteraani: Yves Saint-Laurent, om. Laura Roos - rb

 

LEMMIKKILUOKKA - sunnuntai
Syyrialaiset, tuomari: Marjut Kaakinen

PLH 1: SHY VL Arctican Matti Meikäläinen, om. Carola Roivas
PLH 2: Symphatil Öinen Aatos, om. Carola Roivas
PLH 3: Itq & Vinku, om. Saana Kankare => SHY VL!
PLH 4: Cinulle Copiva, om. Terttu & Pirita Rousu
PLH 5: Delfoin Ikaria, om. Riikka Holkko

KUMA (käsiteltävyys): Symphatil Öinen Salama, om. Riikka Holkko
KUMA (turkki): Symphatil Caramello***, om. Carola Roivas
KUMA (yleiskunto): Vincenzius Villiviikari, om. Minna Tuominen
KUMA (turkki): Noctis Sallustius, om. Saana Kankare
KUMA (turkki): Symphatil Öinen Lepakkoretki**, om. Carola Roivas

EP (söpöin pk): Loyal, om. Tiina Ulkoniemi
EP (söpöin lk): Vincenzius Villiviikari, om. Minna Tuominen
EP: Monica, om. Carola Roivas
EP: Idefix, om. Saana Kankare
EP: Carrie Smattick, om. Martina Munther
EP: Black Jack, om. Aija Peura

Tuomarin suosikki: Sweet Madeleine, om. Tiina Ulkoniemi
Paras nuori: Täystuhon Peace, om. Tiina Ulkoniemi

 

BEST IN SHOW, lemmikkiluokat
Tuomari: Marjut Kaakinen

BIS 1: Bellavillan Lailla-Lemmen**, om. Martina Munther - kkh
BIS 2: SHY VL Arctican Matti Meikäläinen, om. Carola Roivas



HAMSTRAUSKILPAILU - lauantai
Syyrialaiset, tuomari: Martina Munther

1. Yoshita, om. Anna-Mia Heikkinen
2. Oranssin Bona Fide, om. Sonja Määttänen
3. Delfoin Ibia, om. Minna Tuominen


HAMSTRAUSKILPAILU - lauantai
Kääpiöhamsterit, tuomari: Martina Munther

1. Wiiwi, om. Joanna Elovaara
2. Satumetsän Samuli, om. Sanni Mäkiä & Niina Toivonen


HAMSTRAUSKILPAILU - sunnuntai
Syyrialaiset, tuomari: Martina Munther

1. Galadriel, om. Suvi Attila
2. Itq & Vinq, om. Saana Kankare
3. Dream Brother, om. Marjut Kaakinen


PARIKILPAILU - sunnuntai
tuomari: Martina Munther

1. pk cremet Täystuhon Peggy (om. Essi Rossi) & Täystuhon Peace (om. Tiina Ulkoniemi)
2. normaalit kiinankääpiöhamsterit Nimetön1 & Nimetön2 (om. Saana Kankare)
3. normaalit kiinankääpiöhamsterit Yökyöpelin Ereme & Dancing Fairy's Hux Flux (om. Mia Laine)