Pitkäkarvainen syyrianhamsteri (7)
Tuomari: Satu Karjalainen
S1+SERT. Pikkumökin Lumihiutale, om. Terttu Rousu
S2. Enjolras von Sweetness**, om. Eve Immonen
S3. Pikkumökin Manteli, om. Terttu Rousu
Tuomarin suosikki: Hattivatti, om. Johanna Rainola
Paras veteraani: Pikkumökin Lumihiutale, om. Terttu Rousu
KUMA "Tyyppi ja pää" Hemuli, om. Emma Timlin
KUMA "Väri ja turkki" Mieletön Melinda, om. Sari Tihinen
Lyhytkarvainen syyrianhamsteri (14)
Tuomari: Satu Karjalainen
S1+SERT. Tarinan Juju, om. Emma Timlin
S2+SERT. Pikkumökin Kuurankukka, om. Terttu Rousu
S3. Pikkumökin Oikku, om. Sari Tihinen
Tuomari suosikki: Venus, om. Emma Timlin
Paras Nuori: Tarinan Juju, om. Emma Timlin
Paras Veteraani: Pikkumökin Kuurankukka om. Terttu Rousu
KUMA "Tyyppi ja kuvio" Eustella om. Emma Timlin
KUMA "Tyyppi ja turkki" Delia, om. Emma Timlin
KUMA "Perusväri ja turkki" Skyler White, om. Emma Timlin
KUMA "väri ja turkki" Pikkumökin Niittyleinikki, om. Terttu Rousu
Koestandardi syyrianhamsterit (3)
Tuomari: Satu Karjalainen
KS1. Alkemistin Imaginaerum, om. Satu Hautala
KS2. Jalaton Jakoavain, om. Taina Paulavirta
Paras Nuori: Alkemistin Imaginaerum, om. Satu Hautala
Ei-standardi syyrianhamsterit (5)
Tuomari: Satu Karjalainen
ES1 Sophisticated Sophie om. Riikka Salmu
Paras Nuori: Riesling, om. Heli Kätkä
KUMA "kokonaisuus" Cutiepie's Rocky Ruuturitari, om. Satu Hautala
Talvikot (11)
Tuomari: Veera Kujansuu
S1+SERT. Furby, om. Sara Kiskola
S2+SERT. Mandarin's Earl, om. Sarianne Väisänen
S3+SERT. Eero*, om. Sarianne Väisänen
Tuomarin suosikki: Eero*, om. Sarianne Väisänen
Paras Nuori: Mandarin's Earl, om. Sarianne Väisänen
KUMA "Väri" Valkoinen Karhu*, om. Sarianne Väisänen
Ei-standardiluokan campbellit (1)
Tuomari: Satu Karjalainen
ES1. Lavender's Onyksi, om. Eve Immonen
Standardiluokan roborovskit (4)
Tuomari: Veera Kujansuu
S1+SERT. Goldilock's Wildebeest, om. Pilvi Piirainen
Tuomarin suosikki: Cecil Harvey, om. Eve Immonen
Paras Nuori: Wippee's Tryffeli, om. Mari Hannuksela
Ei-standardiluokan roborovskit (1)
Tuomari: Veera Kujansuu
ES1. Celes Chere, om. Pilvi Piirainen
Kiinankääpiöhamsterit (7)
Tuomari: Satu Karjalainen
S1+SERT. Goldilock's Charlotte Bronte**, om. Veera Kujansuu => FIN MVA!
S2+SERT. FIN MVA Goldilock's Urjalan Taikayö*, om. Veera Kujansuu => FIN TMVA!
Paras Nuori: Goldilock's Charlotte Bronte**, om. Veera Kujansuu
Paras Veteraani: FIN TVLH LJV14 Snowqueen, om. Asta Rekilä
KUMA "Pää" Lilliput's Pudsey*, om. Veera Kujansuu
KUMA "Juova" Goldilock's Savoir Faire*, om. Asta Rekilä
EP "Paras laikukas" Andariel, om. Mari Hannuksela
Lemmikkiluokan syyrianhamsterit (40)
Tuomari: Veera Kujansuu
PLH1. Tarinan Juju, om. Emma Timlin
PLH2. Elsa, om. Hanna Juliander
PLH3. Tarinan Vaihtokauppa, om. Satu Karjalainen
PLH4. Lankuttava Lankku, om. Mira Vesteri
PLH5. Hemuli, om. Emma Timlin
Tuomarin suosikki: Sateenkaaren Zäihkyvä, om. Mira Vesteri
Paras Nuori: Riesling, om. Heli Kätkä
Paras Veteraani: Pikkumökin Kuurankukka, om. Terttu Rousu
Sihteerin suosikki: Pikkumökin Lumihiutale, om. Terttu Rousu
KUMA "Turkki" Alkemistin Imaginaerum, om. Satu Hautala
KUMA "Turkki" FIN VLH Mauri Mustikka*, om. Asta Rekilä
KUMA "Luonne" Wonderland's Uskallatko Rakastaa, om. Mira Vesteri
KUMA "Luonne" Hattivatti, om. Johanna Rainola
KUMA "Luonne" Sateenkaaren Zembalo, om. Satu Karjalainen
KUMA "Luonne" Pikkumökin Oikku, om. Sari Tihinen
KUMA "Luonne" Heviletti, om. Oona Argillander
KUMA "Kokonaisuus" Krypton, om. Emma Timlin
KUMA "Kokonaisuus" Sateenkaaren Zembalo, om. Satu Karjalainen
Lemmikkiluokan kääpiöhamsterit (15)
Tuomari: Eve Immonen
PLH1. Goldilock's Savoir Faire*, om. Asta Rekilä => FIN VLH!
PLH2. Celes Chere, om. Pilvi Piirainen => FIN VLH!
PLH3. FIN TVLH LJV14 Snowqueen, om. Asta Rekilä
PLH4. Puuha-Pete, om. Tuomas Leinonen
PLH5. Máerta Metsäntyttö, om. Asta Rekilä
Tuomarin Suosikki: Fifty Shades Of White, om. Satu ja Taru Karjalainen
Paras Nuori: Puuha-Pete, om. Tuomas Leinonen
Paras Veteraani: FIN TVLH LJV14 Snowqueen, om. Asta Rekilä
KUMA "Turkki" Wippee's Tryffeli, om. Mari Hannuksela
KUMA "Turkki" Vili, om. Janica Kukkamäki
KUMA "Turkki" Fifty Shades Of White, om. Satu ja Taru Karjalainen
KUMA "Sijoilta pudonnut" FIN VLH Vincent Valentine, om. Pilvi Piirainen
KUMA "Kynnet" Tifa Lockhart*, om. Mari Hannuksela
KUMA "Lihakset" Andariel, om. Mari Hannuksela
Best In Show - standardiluokat
BIS1 Furby, om. Sara Kiskola
BIS2 Tarinan Juju, om. Emma Timlin
BIS3 Pikkumökin Lumihiutale, om. Terttu Rousu
BIS4 Goldilock's Wildebeest, om. Pilvi Piirainen
BIS5 Goldilock's Charlotte Bronte**, om. Veera Kujansuu
Best In Show - koe-ja eistandardiluokat
BIS1 Sophisticated Sophie om. Riikka Salmu
BIS2 Alkemistin Imaginaerum, om. Satu Hautala
BIS3 Celes Chere, om. Pilvi Piirainen
BIS4 Lavender's Onyksi, om. Eve Immonen
Best In Show - lemmikkiluokat
6. Goldilock's Savoir Faire*, om. Asta Rekilä
7. Tarinan Juju, om. Emma Timlin