LK syyrialaiset
Tuomari: Satu Karjalainen
Määrä: 5
S1 +sert Wonderland`s Green Inferno om. Eve Kähkönen > FIN MVA
S2 + sert Doux amour`s Joris om. Sarianne Väisänen
TS Wonderland`s Irvikissa om. Eve Kähkönen
KUMA perusväri wonderland`s Jaguaariuni om. Eve Kähkönen
PK syyrialaiset
Tuomari: Eve Kähkönen
Määrä: 19
S1 + sert FIN MVA FIN VLH Lindo Oh My Copper* om. Terttu Rousu > FIN TMVA
S2 +sert Pikkumökin Impi* Om. Terttu Rousu
S3 + sert Wonderland`s Iltasatu om. Satu Karjalainen
S4 + sert Pikkumökin Haisuli om. Sari Hautala
S5 Pikkumökin Ilona om. Siiri Stenius
TS Niinpal Gauhian Miten Saada Unta om. Jessica Gullblom
PN Pohjanukonkorento om. Sara Iso-Kungas
PV Sateenkaaren Part Of me om. Antti Nikula
KUMAT:
Rakenne, Niinpal Gauhian Miten Saada Unta om. Jessica Gullblom
Rexaus, Fanny Fazer om. Satu Karjalainen
Turkki, Pikkumökin Janis Joplin om. Terttu Rousu
Satiini, Sateenkaaren Impivaara om. Satu Karjalainen
Perusväri, Pikkumökin Jolly Jumpur om. Siiri Stenius
Syyrialaiset Ei-Standardi
Tuomari: Eve Kähkönen
Määrä: 7
ES1 Lampunhenki om. Isabella Hynninen
ES2 Susa Suffeli om. Saara-Ilona Autio
TS Pikkumökin hopeanuoli om. Satu Karjalainen
PN Sateenkaaren Intiaanikesä om. Satu Karjalainen
PV Sateenkaaren Firework om. Antti Nikula
KUMA:
Turkki, Satenkaaren Firework om. Antti Nikula
Standardi roborovski
Tuomari: Satu Karjalainen
Määrä: 8
S1 + Sert Ryuuguu Rena om. Asta Rekilä-Suni
S2 + Sert Kindom`s Ridorana cataract om. Pilvi Piirainen
S3 Wonderland`s Jalokivi om. Eve Kähkönen
PV Kindom`s Spirit Tracks om. Pilvi Piirainen
Kuma:
Perusväri, Wonderland`s Jalokoralli om. Eve Kähkönen
Talvikot
Tuomari: Satu Karjalainen
Määrä: 9
S1 Tinytail Prince Rupert om. Sarianne Väisänen
S2 Globaali Gootti om. Antti Nikula
TS Lennokas Lumileikki om. Alina Svala
PN Tinytail Prince Rupert om. Sarianne Väisänen
PV Globaali Gootti om. Antti Nikula
Kumat:
Perusväri ja tyyppi, Tinytail Hennessy om. Sarianne Väisänen
Perusväri, Tinytail Biscoff om. Sarianne Väisänen
Kiinankääpiöt
Tuomari: Satu Karjalainen
Määrä: 1
S1 + Sert Taivaankansalainen om. Asta Rekilä-Suni
Best in show Standardi luokat
1. LK
2. KKH
3. PK
4. RB
5. TV
Best in show koe/ei standari luokat
1. ES syrkki
Lemmikkiluokan kääpiöhamsterit
Tuomari: Eve Kähkönen
Määrä: 9
PLH1 Globaali Gootti om. Antti Nikula
PLH2 Furude Rika om. Asta Rekilä-Suni
PLH3 FIN VLH TAivaankansalainen om. Asta Rekilä-Suni
TS Ryuuguu Rena om. Asta Rekilä-Suni
PN Regalis Wasastjerna om. Satu Karjalainen
PV Globaali Gootti om. Antti Nikula
Kumat:
Luonne, Pätkis om. Hanna Kauranen
Kynnet, Valkosuklaa keksi om. Aavatar Hynninen
Ep:t
Tutkailija Lennokas Lumileikki om Alina Svala
Maailmanmatkaaja Pepsi Max om. Ina Hynninen
Lemmikkiluokan syyrialaiset
Tuomari: Asta Rekilä-Suni
Määrä: 33
PLH1 Sateenkaaren Kirjava Miete om. Satu Karjalainen
PLH2 Sateenkaaren Karavaanari om. Satu Karjalainen
PLH3 Pikkumökin Impi om. Terttu Rousu
PLH4 Mister Myctic om. Antti Nikula
PLH5 Sateenkaaren Rain om. Hanna Kauranen
TS Alexander Gideon om. Viivi Sailokoski
PN Pohjanukonkorento om. Sara Iso-Kungas
PV Sateenkaaren Kirjava Miete om. Satu Karjalainen
KUMAT
"Sija 6" Pikkumökin Kaneli om. Terttu Rousu
Sijoilta tippuneet,
Pohjanukonkorento om. Sara Iso-Kungas
Pikkumökin Janis Joplin om. Terttu Rousu
Pikkumökin Ilona om. Siiri Stenius
Niila Nokinenä om. Sara Iso-Kungas
Sateenkaaren Part of me om. Antti Nikula
Sateenkaaren Firework om. Antti Nikula
EP:T
Hieno turkki Tarinan Suklaahippukeksi om. Satu Karjalainen
Luonne Alexander Gideon om. Viivi Sailokoski
Yleiskunto Pikkumökin Haisuli om. Sari Hautala
Turkki Susa Suffeli om. Saara-Ilona Autio
Turkki Sakura om. Sari Hautala
Yleiskunto Pikku Ilona om. Siiri Stenius
Yleiskunto Niila Nokinenä om. Sara Iso-kungas
Luonne FIN MVA FIN VLH Lindo Oh My Copper om. Terttu Rousu
Ihana pappa Sateenkaaren Firework om Antti Nikula'
Best in show lemmikkiluokat
BIS1 Kääppäri
BIS2 Syrkki