Näyttelytulokset Espoo 8.2.2009
Ulkomuotoluokat
Lyhytkarvainen syyrialainen (11 kpl)
Tuomari: Niina Eskelinen
S1. + SERT Soundlover's Beauty Black, om. Vilma Helle
S2. Soundlover's Figaro, om. Heli Ojala
S3. Come As You Were, om. Hanna Hasselgren
Tuomarin suosikki: Kinder, om. Sina Strömberg
Paras nuori: Soundlover's Figaro, om. Heli Ojala
Paras veteraani: Susa-Erma's Amaryllis*, om. Marja Palomäki
Kunniamaininnat:
KUMA (kuvio): Kinder, om. Sina Strömberg
L1-maininnat:
Soundlover's Figaro, om. Heli Ojala
Myron Myrskypilvi, om. Minna Tuominen
Come As You Were, om. Hanna Hasselgren
VV08 GG08 JV08 Son of a Gun***, om. Erja Lehtinen
Delfoin Ånitzha, om. Pekka Virtamo
Soundlover's Beauty Black, om. Vilma Helle
Pitkäkarvainen syyrialainen (30 kpl)
Tuomari: Niina Eskelinen
S1. + SERT Ängshöjdens Snö Ängeln**, om. Hanna Hasselgren -> FIN MVA
S2. + SERT Soundlover's Desert Rose, om. Heli Ojala
S3. + SERT Firefly's Omar, om. Linnea Blåfield
S4. + SERT Vivaldine's Yekaterina Yellow Sun**, om. Taru & Päivi Virtanen -> FIN MVA
S5. Jazz, om. Marja Palomäki
Tuomarin suosikki: Marvellous May Lily, om. Linda Akselin
Paras nuori: Firefly's Omar
Kunniamaininnat:
KUMA (hieno satiinin kiilto): Romantic Rosehip, om. Laura Arkimaa
KUMA (upea pää): Ängshöjden's Snö Ängeln**, om. Hanna Hasselgren
KUMA (hieno pää): Marvellous May Lily, om. Linda Akselin
L1-maininnat:
Firefly's Omar, om. Linnea Blåfield
Firefly's Odessa, om. Jenna Alsio
Nipsu, om. Vilma Lahtinen
Macas, om Susanna Hassinen
Susa-Erma's Reject*, om. Marja Palomäki
Satumetsän Qaius Julius, om. Heli OJala
Firefly's Olivia, om. Suvi Attila
Esrin, om. Saija Kukkohovi
Soundlover's Desert Rose, om. Heli Ojala
Ängshöjdens Snö Ängeln, om. Hanna Hasselgren
Sweet Strawberry, om. Linda Akselin & Krista Selkee
FIN MVA Firefly's Nidorina, om. Hanna Hasselgren
Vivaldine's Yekaterina Yellow Sun**, om. Taru & Päivi Virtanen
GG08 Alladins Deci-Belle**, om. Heidi Kurikka
Jazz, om. Marja Palomäki
Koestandardi syyrialainen (4 kpl)
Tuomari: Niina Eskelinen
KS1. Viliina Vinhatuuli, om. Minna Tuominen
KS2. Tanisha Taikatuuli, om. Minna Tuominen
Tuomarin suosikki: KGG08 Kissankulta, om. Minna Tuominen
Paras nuori: Viiina Vinhatuuli, om. Minna Tuominen
Kunniamaininnat:
KUMA (turkinlaatu): KGG08 Kissankulta
L1-maininnat
Viliina Vinhatuuli, om. Minna Tuominen
Tanisha Taikatuuli, om. Minna Tuominen
KGG08 Kissankulta, om. Mnna Tuominen
Ei-standardi syyrialainen (1 kpl)
Tuomari: Niina Eskelinen
ES1. Soundlover's Dakota, om. Heli Ojala
Tuomarin suosikki: Soundlover's Dakota, om. Heli Ojala
L1-maininnat
Soundlover's Dakota, om. Heli Ojala
Venäjänkääpiöhamsteri talvikko (28 kpl)
Tuomari: Petri Pyysilta
S1. + SERT Tarinan Brave Bean, om. Arja Myllylä & Minna Torstensson
S2. + SERT Tarinan Myrkkymuratti, om. Arja Myllylä
S3. + SERT Susa-Erma's Jonathan, om. Marja Palomäki
S4. + SERT Tarinan Musta Pantteri, om. Arja Myllylä
S5. + SERT Tarinan Blues Singer, om. Elina Tala
Tuomarin suosikki: Jupiter, om. Mia Laine
Paras nuori: Jupiter, om. Mia Laine
Paras veteraani: Susa-Erma's Stefanos, om. Marja Palomäki
Kunniamaininnat:
KUMA (tyyppi & pää): Jupiter, om. Mia Laine
KUMA (pää): Pumpkin's I Can't Help It, om. Arja Myllylä
L1-maininnat:
Linnunradan Lekkermanni, om. Pia Oinonen
Tarinan Musta Pantteri, om. Arja Myllylä
Pumpkin's Monster Unleashed, om. Martina Munther
Susa-Erma's Jonathan, om. Marja Palomäki
Tarinan Blues Singer, om. Elina Tala
Tarinan Brave Bean, om. Arja Myllylä & Minna Torstensson
GG08 Satumetsän Xoturi*, om. Minna Vainio
Tarinan Myrkkymuratti, om. Arja Myllylä
Pumpkin's Isn't She Lovely, om. Arja Myllylä
Susa-Erma's Julia*, om. Marja Palomäki
Venäjänkääpiöhamsteri campbelli (14 kpl)
Tuomari: Petri Pyysilta
S1. Echinops, om. Erja Lehtinen
S2. GG08 Peppermint's Quentilla*, om. Saija Kukkohovi
Tuomarin suosikki: Peppermint's Quentilla, om. Saija Kukkohovi
Paras nuori: Goldfinger, om. Erja Lehtinen
Paras veteraani: X-File's Vertical Limit, om. Erja Lehtinen
Kunniamaininnat:
KUMA (tyyppi & pää): Euonymos, om. Erja Lehtinen
KUMA (yleisvaikutelma): Echinops, om. Erja Lehtinen
KUMA (yleisvaikutelma): GG08 Peppermint's Quentilla*, om. Saija Kukkohovi
L1-maininnat:
Echinops, om. Erja Lehtinen
GG08 Peppermint's Quentilla*, om. Saija Kukkohovi
Turkinpippurin Jazz, om. Minna Vainio
Dicentra, om. Erja Lehtinen
Koestandardi venäjänkääpiöhamsteri campbelli (7 kpl)
Tuomari: Petri Pyysilta
KS1. Susa-Erma's Joshua, om. Arja Myllylä
Tuomarin suosikki: Susa-Erma's Verneri*, om. Marja Palomäki
L1-maininnat:
Susa-Erma's Joshua, om. Arja Myllylä
Peppermint's Paxton, om. Saija Kukkohovi
Venäjänkääpiöhamsteri roborovski (1 kpl)
Tuomari: Petri Pyysilta
Paras veteraani: Zelda*, om. Ella Rintanen
Kunniamaininnat:
KUMA: Zelda*, om. Ella Rintanen
Kiinankääpiöhamsteri (9 kpl)
Tuomari: Petri Pyysilta
S1. + SERT: Yökyöpelin Pirskotus, om. Mia Laine
S2. Yökyöpelin Mikjakkeri, om. Mia Laine & Satu Pallasaho
Tuomarin suosikki: GG08 Yökyöpelin Ozmoli*, om. Mia Laine
Paras veteraani: FIN MVA Yökyöpelin Kiulukka, om. Mia Laine
Kunniamaininnat:
KUMA: Yökyöpelin Mikjakkeri, om. Mia Laine & Satu Pallasaho
L1-maininnat:
Yökyöpelin Portieeri, om. Mia Laine
Yökyöpelin Q-Ukko, om. Mia Laine
Yökyöpelin Mikjakkeri, om. Mia Laine & Satu Pallasaho
Yökyöpelin Pirskotus, om. Mia Laine
Yökyöplein Prilli, om. Martina Munther
BEST IN SHOW - Standardiluokat
BIS1. pk Ängshöjdens Snö Ängeln**, om. Hanna Hasselgren
BIS2. vkh tv Tarinan Brave Bean, om. Arja Myllylä & Minna Torstensson
BIS3. lk Soundlover's Beauty Black, om. Vilma Helle
BIS4. kkh Yökyöpelin Pirskotus, om. Mia Laine
BIS5. vkh cb Echinops, om. Erja Lehtinen
BEST IN SHOW - Ei- ja koestandardiluokat
BIS1. ks syyrialainen Viliina Vinhatuuli, om. Minna Tuominen
BIS2. ks vkh cb Susa-Erma's Joshua, om. Arja Myllylä
BIS3. es syyrialainen Soundlover's Dakota, om. Heli Ojala
Lemmikkiluokat
Lemmikkisyyrialaiset (29 kpl)
Tuomari: Heli Ojala
PLH1. VV08 GG08 JV08 Son of a Gun***, om. Erja Lehtinen
PLH2. Cherokee, om. Heidi Kurikka
PLH3. Soundlover's Beauty Black, om. Vilma Helle
PLH4. Marvellous May Lily, om. Linda Akselin
PLH5. Firefly's Omar, om. Linnea Blåfield
Tuomarin suosikki: Cherokee, om. Heidi Kurikka
Paras nuori: Firefly's Omar, om. Linnea Blåfield
Paras veteraani. Soundlover's Yellow Angel, om. Vilma Helle
Kunniamaininnat:
KUMA (kynnet): Candyman, om. Annika Lindström
KUMA (turkki): Sweet Strawberry, om. Linda Akselin & Krista Selkee
KUMA (yleiskunto): Soundlover's Zelda, om. Vilma Aholainen
KUMA (yleisvaikutelma): Myron Myrskypilvi, om. Minna Tuominen
KUMA (yleisvaikutelma): Kissankulta, om. Minna Tuominen
KUMA (yleisvaikutelma): Phobos, om. Marja Välimää
KUMA (yleisvaikutelma): Roderick Rokkitähti*, om. Minna Tuominen
KUMA (yleisvaikutelma): LJV08 Satumetsän Qarlos, om. Heidi Kurikka
Lemmikkikääpiöhamsterit (19 kpl)
Tuomari: Saija Kukkohovi
PLH1. Back to Black, om. Arja Myllylä & Sievi Kiiveri
PLH2. Lula Mae, om. Veera Kujansuu
PLH3. Blues Singer, om. Elina Tala
PLH4. SHY VL Lucas, om. Satu Niukkanen
PLH5. Yökyöpelin Mikjakkeri, om. Mia Laine & Satu Pallasaho
Tuomarin suosikki: Satumetsän Xena, om. Arja Myllylä
Paras nuori: Chilly Cheyanne, om. Manja Hämäläinen
Paras veteraani: SHY VL Lucas, om. Satu Niukkanen
Kunniamaininnat:
KUMA (täpärästi PLH-sijoilta pudonnut): Turkinpippurin Jasper, om. Jenna Alsio
KUMA (täpärästi PLH-sijoilta pudonnut): Pumpkin's I Can't Help It, om. Arja Myllylä
KUMA (täpärästi PLH-sijoilta pudonnut): Dickie Lee, om. Sarah Tuuli
KUMA (täpärästi PLH-sijoilta pudonnut): Satumetsän Xena, om. Arja Myllylä
Lasten lemmikkiluokka (12 kpl)
Tuomari: Saija Kukkohovi
PLH1. Lukas the Lovemachine, om. Riikka & Silja Laaksoharju
PLH2. Maklaareni, om. Sina Strömberg
PLH3. Susa-Erma's Emmiina, om. Noora Tala
Tuomarin suosikki: Tapsu, om. Sohvi Vihavainen
Paras nuori: Lukas the Lovemachine, om. Riikka & Silja Laaksoharju
Paras veteraani: Uppis, om. Lilian Blåfield
BEST IN SHOW - Lemmikkiluokat
BIS1. Lukas the Lovemachine, om. Riikka & Silja Laaksoharju
BIS2. VV08 GG08 JV08 Son of a Gun***, om. Erja Lehtinen
BIS3. Back to Black, om. Arja Myllylä & Sievi Kiiveri
Väliaikakilpailut
Hamstrauskilpailu, syyrialaiset (14 kpl)
Tuomari: Minna Vainio
1. Delfoin Bellamo, om. Sohvi Vihavainen
2. Soundlover's Zelda, om. Juulia Aholainen
3. Sandy, om. Satu Huotari
Hamstrauskilpailu, kääpiöhamsterit (2 kpl)
Tuomari: Minna Vainio
1. Nipsu, om. Katariina Ekholm
2. Zelda, om. Ella Rintanen
Parikilpailu (2 kpl)
Tuomari: Minna Vainio
1. pk cremet Firefly's Olivia (om. Suvi Attila) & Firefly's Odessa (om. Jenna Alsio)
2. lk keltaiset mustat Rosebud & VV08 GG08 JV08 Son of a Gun*** (om. Erja Lehtinen)