ULKOMUOTOLUOKAT
Tuomari: Petri Pyysilta
Campbellit (3 kpl)
S1 + SERT: Turkinpippurin Booth, om. Niina Eskelinen
Paras nuori: Turkinpippurin Booth, om. Niina Eskelinen
Tuomarin suosikki: Turkinpippurin Boa Vista, om. Niina Eskelinen
L1-maininnat:
Turkinpippurin Booth, om. Niina Eskelinen
Turkinpippurin Boa Vista, om. Niina Eskelinen
Turkinpippurin Brennan, om. Niina Eskelinen
Koestandardi campbellit (1 kpl)
Sijoituksia ei jaettu.
Talvikot (29 kpl)
S1 + SERT: Linnunradan Babar**, om. Pia Oinonen -> FIN MVA
S2 + SERT: Apollonia, om. Christina Bergman
S3: FIN MVA GG07 Linnunradan Alien Apple, om. Pia Oinonen
S4 + SERT: Susa-Erma's Charlie, om. Christina Bergman
S5 + SERT: Linnunradan Valkoinen Karhu, om. Karoliina Ylinen
Paras nuori: Babirye, om. Maiju Peltonen
Paras veteraani: Boipelo, om. Kaisu Airaksinen
Tuomarin suosikki: Bolanle, om. Maiju Peltonen
KUMAT:
päästä: Debonair Peral, om. Ulla Järvinen
päästä ja tyypistä: Satumetsän Villeroi, om. Ulla Järvinen
yleisvaikutelmasta: Linnunradan Valkoinen Lohikäärme***, om. Taija Kareisto
väristä: Boipelo, om. Kaisu Airaksinen
tyypistä: Babirye, om. Maiju Peltonen
yleisvaikutelmasta: FIN MVA GG07 Linnunradan Alien Apple, om. Pia Oinonen
L1-maininnat:
Linnunradan Piparnakkeli, om. Pia Oinonen
Susa-Erma's Charlie, om. Christina Bergman
Linnunradan Valkoinen Lohikäärme***, om. Taija Kareisto
Linnunradan Valkoinen Karhu, om. Karoliina Ylinen
Linnunradan Babar**, om. Pia Oinonen
Babirye, om. Maiju Peltonen
Apollonia, om. Christina Bergman
Arctic Flower, om. Kaisu Airaksinen
FIN MVA GG07 Linnunradan Alien Apple, om. Pia Oinonen
Roborovskit (13 kpl)
S1 + SERT: Destiny's Patchouli, om. Kaisu Airaksinen
S2 + SERT: Destiny's Nottawasaga, om. Heli Nissinen
S3 + SERT: Happy Halloween, om. Laura Juujärvi
S4: Hands Held High, om. Laura Juujärvi
Paras nuori: Destiny's Nottawasaga, om. Heli Nissinen
Tuomarin suosikki: Destiny's Penelope Pussycat, om. Tiia Mäkinen
KUMAT:
tyypistä ja yleisvaikutelmasta: Destiny's Nottawasaga, om. Heli Nissinen
yleisvaikutelmasta: GG07 In Pieces*, om. Laura Juujärvi
L1-maininnat:
GG07 In Pieces*, om. Laura Juujärvi
Hands Held High, om. Laura Juujärvi
Destiny's Penelope Pussycat, om. Tiia Mäkinen
Destiny's Nottawasaga, om. Heli Nissinen
Barossa, om. Kaisu Airaksinen
Destiny's Patchouli, om. Kaisu Airaksinen
Happy Halloween, om. Laura Juujärvi
Ei-standardi roborovskit (1 kpl)
Sijoituksia ei jaettu.
Erikoispalkinto "hyvä yritys": Spongebob Squarepants, om. Heli Nissinen
Best In Show
BIS1: talvikko - Linnunradan Babar***, om. Pia Oinonen
BIS2: roborovski - Destiny's Patchouli*, om. Kaisu Airaksinen
BIS3: campbelli - Turkinpippurin Booth*, om. Niina Eskelinen
LEMMIKKILUOKKA
Tuomari: Pia Oinonen
PLH1: BooBoo, om. Marja Vihantola
PLH2: Babirye, om. Maiju Peltonen
PLH3: Enigmatic Agouti, om. Piia Ruuska
PLH4: Bamidele, om. Maiju Peltonen
Paras nuori: BooBoo, om. Marja Vihantola
Paras veteraani: Des Quisa, om. Mia Jämsä
Tuomarin suosikki: Turkinpippurin Booth, om. Niina Eskelinen
KUMA: Turkinpippurin Booth, om. Niina Eskelinen
KUMA: Bolanle, om. Maiju Peltonen
KUMA: Susa-Erma's Cosmo, om. Suvi Pitkänen
Best In Show
BIS1: BooBoo, om. Marja Vihantola
LASTEN LEMMIKKILUOKKA
Tuomari: Pia Oinonen
Sijoituksia ei jaettu.
Erikoispalkinto: Elosalama, om. Janika Rantanen
Erikoispalkinto: Hemppa, om. Pinja Multanen