Tuoreimmat viestit

Sivuja: [1] 2 3 ... 10
1
Kysy hallitukselta / Vs: Hoitopussi ja Poskipussi
« Uusin viesti kirjoittanut Nadinez 21.06.18 - klo:12:45 »
Where do you put these important pieces of information?
2
Keskustelua näyttelyistä / Vs: Lemmikkiluokkanäyttelyt
« Uusin viesti kirjoittanut Nadinez 21.06.18 - klo:12:44 »
The important message I received from this forum helped me with many basic knowledge.
3
Näyttelytuloksia / Lapua 9.6.2018 (EPJY)
« Uusin viesti kirjoittanut kileppal 12.06.18 - klo:22:16 »
Syyrialaiset hamsterit
Aika ja paikka: 9.6.2018 Lapua
Tuomari: Katriina Hautala
Eläinmäärä: 11 kpl


PLH1 Niinpal Gauhian Jumbo Juusto – Jessica Gullblom
PLH2 Pikkumökin Haisuli – Sari Hautala
PLH3 Vanda Väkäleuka – Sara Iso-Kungas
PLH4 Hilu Herkkusuu – Sari Hautala
PLH5 Niiskuneiti – Jessica Gullblom

LUOKKAVOITTAJAT
Paras nuori: Niinpal Gauhian Jumbo Juusto – Jessica Gullblom
Paras veteraani: Hilu Herkkusuu – Sari Hautala

KUMAT
Turkki + käsiteltävyys: Niinpal Gauhian Edward T. Etanus – Asta Rekilä-Suni
Puhtaus + käsiteltävyys: Nasu – Cecilia Wargh
Käsiteltävyys: Sarvipöllö – Cecilia Wargh

ERIKOISPALKINNOT Levoton Tuhkimo: Niila Nokinenä – Sara Iso-Kungas

TUOMARIN SUOSIKKI
Varjosielun Huima Hoakuroijja – Sara Iso-Kungas

Kääpiöhamsterit
Aika ja paikka: 9.6.2018 Lapua
Tuomari: Katriina Hautala
Eläinmäärä: 2 kpl


PLH1 Taivaan Kansalainen – Asta Rekilä-Suni

LUOKKAVOITTAJAT
Paras nuori: Taivaan Kansalainen – Asta Rekilä-Suni

ERIKOISPALKINNOT
Mieleenjäänyt, ei sijoittunut: Tinytails Cypress Tree Park – Jessica Gullblom


BIS1 Taivaan Kansalainen – Asta Rekilä-Suni
BIS2 Niinpal Gauhian Jumbo Juusto – Jessica Gullblom
4
Kysy hallitukselta / Vs: näyttelyluettelo
« Uusin viesti kirjoittanut Virginiaz 06.06.18 - klo:07:55 »
Can you bring me to this source of knowledge?
5
Overall, these are what I'm following so I want to know if you can recommend me.
6
Kysy hallitukselta / Vs: Ilmoittautumismaksut
« Uusin viesti kirjoittanut Danielaz 21.05.18 - klo:10:29 »
Questions about the forum do not know where you brought the content from.
7
Keskustelua näyttelyistä / Vs: Lemmikkinäyttely Limingassa 13.2.2016
« Uusin viesti kirjoittanut Danielaz 21.05.18 - klo:10:28 »
The learning materials within this website have helped me tremendously and have helped to increase my knowledge.
8
Näyttelytuloksia / Turenki JV 19.05.2018 (SHY ry.)
« Uusin viesti kirjoittanut kileppal 20.05.18 - klo:23:42 »
Lyhytkarvainen syyrianhamsteri (26)
Tuomari: Pauliina Lampila


S1+SERT Philippo's Alaric Saltzman om. Ansku Arboix -> JV18
S2+SERT Doux Amour's Joris* om. Sarianna Väisänen
S3 Sateenkaaren Kirjava Miete om. Satu Karjalainen
S4 Niinpal Gauhian Edward T. Etanus om. Asta Rekilä-Suni
S5 Swägädägä Master om. Jeeli Laine

TS Sateenkaaren Fazerin Sininen om. Mira Versteri
PN Doux Amour's Joris* om. Sarianna Väisänen

KUMAt
Väri Niinpal Gauhian Edward T. Etanus om. Asta Rekilä-Suni
Väri Varjosielun Haneli Heinänkokkuu om. Kira Leivo
Kuvio S CH Picus Mind Your Manners* om. Jonna Tikka
Pää Sateenkaaren Oranssi Hiiri om. Laura Runtti
Turkki Swägädägä Master om. Jeeli Laine


Pitkäkarvainen syyrianhamsteri (31)
Tuomari: Satu Karjalainen


S1+SERT Lölleröpulla om. Isabel Arboix -> JV18
S2+SERT Tarinan Anastasia* om. Arja Myllylä
S3+SERT Mapilamis Leina om. Ansku Arboix
S4+SERT Lindo Orphan Crandle om. Riina Partanen
S5+SERT Pikkumökin Hetti om. Terttu Rousu

TS Picus Baby Dragon om. Jonna Tikka
PN Tarinan Habanera om. Arja Myllylä
PV FIN VLH Pikkumökin Blondie om. Terttu Rousu

KUMAt
Hyvä satiini Jero's Loveland Frog om. Mira Vesteri
Hyvä satiini Tarinan Lavinia om. Arja Myllylä
Hyvä satiini Sani's Napaminalle Wasabi om. Sara Laihinen
Turkki Tarinan Gilberta om. Arja Myllylä
Perusväri Niinpal Gauhian Lieke L. Isteria om. Riina Partanen
Perusväri Ironman om. Teresa Myllylä
Perusväri Tarinan Daylily om. Arja Myllyä
Värimerkit Peppermint's Princess Charming om. Saija Kukkohovi
Kokonaisuus Tarinan Hildegaart om. Arja Myllylä


Syyrianhamsteri KS (2)
Tuomari: Pauliina Lampila


KS1 Sani's Tanhupallo om. Petra Nyman -> KJV18
KS2 Sani's Amaryllis Yamamoto om. Petra Nyman

TS Sani's Tanhupallo om. Petra Nyman
PN Sani's Tanhupallo om. Petra Nyman


Syyrianhamsteri ES (4)
Tuomari: Pauliina Lampila


ES1 Ereganto's World in My Eyes om. Riina Partanen -> EJV18
ES2 Ereganto's Word War III om. Riina Partanen

TS Noctis Auringonpaiste om. Eden Paakkunainen


Cambelli S (9)
Tuomari Satu Karjalainen


S1 Picus Mynthon om. Jonna Tikka -> JV18
S2 Picus Merkkari om. Jonna Tikka

TS Picus Yellow Jacket om. Jonna Tikka
PN Picus Mynthon om. Jonna Tikka


Cambelli ES (4)
Tuomari: Satu Karjalainen


ES1 Billionaire om. Riina Partanen -> EJV18
ES2 Sani's Tellervo Koivisto om. Petra Nyman
ES3 Sani's Mauno Koivisto om. Siiri Suihko


Talvikko (23)
Tuomari: Satu Karjalainen


S1+SERT Tinytail Escanuela* om. Sarianna Väisänen -> JV18
S2+SERT Tinytail Precious Mind om. Sarianna Väisänen
S3+SERT Tinytail Charlie Brown om. Sarianna Väisänen
S4 Tinytail Gracious Mark om. Sarianna Väisänen

TS Picus Altamira om. Jonna Tikka
PN Tinytail Escanuela* om. Sarianna Väisänen

KUMAt
Kuviosta Picus C-3PO om. Jonna Tikka
Kuviosta Picus R2-D2 om. Jonna Tikka
Tikkaus Tinytail Dusty Onyx om. Sarianna Väisänen
Pää Regalis Cascading Floral om. Kasperi Karppinen
Tyypistä Tarinan Halinalle om. Arja Myllylä


Kiinankääpiöhamsteri (12)
Tuomari: Jonna Tikka


S1+SERT Varjosielun Sarafina* om. Kasperi Karppinen -> JV18
S2+SERT Wannabe Fiksu ja Kypsä* om. Ansku Arboix
S3+SERT FIN MVA S MVA Wannabe Minä Rakastan Sua* om. Pauliina Lampila --> FIN TMVA!

TS Wannabe Valonkantaja om. Pauliina Lampila
PN Varjosielun Sarafina* om. Kasperi Karppinen
PV FIN MVA S MVA Wannabe Minä Rakastan Sua om. Pauliina Lampila

KUMA
Kuviosta Sani's Fantastisk om. Petra Nyman


Roborovski (23)
Tuomari: Jonna Tikka


S1+SERT Wannabe Shannel om. Pauliina Lampila
S2+SERT Caius Canberra* om. Petra Nyman
S3+SERT Sateenkaaren Pistepistepirkko om. Satu Karjalainen
S4 Wannabe India Ferrah om. Pauliina Lampila

TS Sateenkaaren Pistepistepirkko om. Satu Karjalainen
PN  Wannabe India Ferrah om. Pauliina Lampila
PV Sateenkaaren Matti*** om. Satu Karjalainen


Roborovski ES (5)
Tuomari: Jonna Tikka


ES1 Seku Vain Iku-Turso om. Nelli Kihniä
ES2 Seku Vain Unelias om. Nelli Kihniä

TS Seku Vain Unelias om. Nelli Kihniä


Lemmikkiluokka, syyrianhamsteri (41)
Tuomari: Kasperi Karppinen


PLH1 Peppermint's Jetseller om. Saija Kukkohovi -> LJV18
PLH2 Pikkumökin Hopeanuoli om. Satu Karjalainen
PLH3 Adidas om. Tinja Itkonen
PLH4 Unto om. Maria Karlsson

TS Noctis Tinjami om. Riina Koivisto
PN Peppermint's Jetseller om. Saija Kukkohovi
PV Adidas om. Tinja Itkonen

KUMAt
Turkki Bamsen om. Maria Karlsson
Turkki Picus Maximilian om. Maria Karlsson
Turkki Pikkumökin Impi om. Terttu Rousu
Turkki Ironman om. Teresa Myllylä
Turkki Camomilla om. Maria Karlsson
Turkki FIN VLH Lindo Oh My Copper om. Terttu Rousu
Turkki Wonderland's Haiku om. Tinja Itkonen
Turkki Sateenkaaren Sininen Uni om. Satu Karjalainen
Käsittely Ulrica om. Maria Karlsson
Käsittely Miisa om. Emelia Aksu
Käsittely Orvokki om. Maria Karlsson
Kynnet Joyful Importer Nipsu om. Melina Balvik

EP "Veteraanille" Maikki om. Emelia Aksu


Lemmikkiluokka, kääpiöhamsteri (15)
Tuomari: Petra Nyman


PLH1 Wippee's Choko Cookie om. Satu Karjalainen > LJV18
PLH2 FIN MVA VV17 JV17 Seku Vain Sebastian Aho* om. Nelli Kihniä
PLH3 Seku Vain Iku-Turso om. Nelli Kihniä

TS Seku Vain Iku-Turso om. Nelli Kihniä
PN Wippee's Choko Cookie om. Satu Karjalainen
PV FIN MVA VV17 JV17 Seku Vain Sebastian Aho* om. Nelli Kihniä

KUMA
Kokonaisuus Wippee's Choko Cookie om. Satu Karjalainen

EP
Päivän nappisilmä Wannabe Syntynyt Köyhänä om. Kasperi Karppinen


Lasten lemmikkiluokka (13)
Tuomari: Petra Nyman


PLH1 Noctis Neilikka om. Kaisla Jaakola-Siimes > LJV18
PLH2 Noctis Pinaatti om. Kaisla Jaakola-Siimes
PLH3 Lölleröpulla om. Isabel Arboix

TS Picus Tarantino om. Lucas Arboix
PN Noctis Auringonpaiste om. Eden Paakkunainen

KUMAt
Luonne Lindo Palladon om. Sebastian Arboix
Luonne Noctis Pinaatti om. Kaisla Jaakola-Siimes
Kokonaisuus Noctis Neilikka om. Kaisla Jaakola-Siimes


Pehmoleluluokka
1. Tantantääly om. Lucas Arboix
2. Peewee om. Kaisla Jaakola-Siimes
3. Emma om. Salla Jaakola-Siimes
4. Kimallesiipi om. Iitu Arboix

Hamstrauskisa
1. Noctis Neilikka om. Kaisla Jaakola-Siimes
2. Nipsu om. Melina Balvik


Best In Show
BIS1 lk
BIS2 pk
BIS3 tv
BIS4 kkh
BIS5 rb
BIS6 cb


Best In Show ES/KS
BIS1 ES syyrianhamsteri
BIS2 rb
BIS3 cb
BIS4 KS syyrianhamsteri

Best In Show lemmikkiluokat
BIS1 lastenlemmikki
BIS2 lemmikkikääpiö
BIS3 lemmikkisyrkki
9
Näyttelytuloksia / Ylivieska 5.5.2018 (PPKJY)
« Uusin viesti kirjoittanut kileppal 13.05.18 - klo:23:27 »
Lyhytkarvaiset syyrianhamsterit (21)
Tuomari Marjut Kaakinen


S1+SERT Wonderland's Green Inferno om. Eve Kähkönen & Noora Korhonen
S2+SERT Doux Amour's Joris
S3 Niinpal Gauhian Edward T.Etanus om. Asta Rekilä-Suni
S4 Sateenkaaren Oranssi Hiiri om. Laura Runtti
S5 Sateenkaaren Sokeripala* om. Satu Karjalainen

Tuomarin suosikki: Swägädägä Master om. Jeeli Laine
Paras nuori: Doux Amour's Joris om. Sarianne Väisänen

KUMA lupaava kokonaisuus Wonderland's Haavekuva om. Eve Kähkönen
KUMA lupaava kokonaisuus Niinpal Gauhian Edward T.Etanus om. Asta Rekilä-Suni
KUMA turkki Picus Pennywise om. Mira Vesteri ja Eve Kähkönen
KUMA merkit Sateenkaaren Kirjava Miete om. Satu Karjalainen

Pitkäkarvaiset syyrianhamsterit (13)
Tuomari Marjut Kaakinen


S1 Pikkumökin Hetti om. Terttu Rousu
S2 Pikkumökin Blondie om. Terttu Rousu
S3 Jedimestari om. Jeeli Laine
S4 Ironman om. Teresa Myllylä

Tuomarin suosikki: Niinpal Gauhian Santos S.Almonella om. Eve Kähkönen
Paras nuori: Niinpal Gauhian Santos S.Almonella om. Eve Kähkönen
Paras veteraani: Pikkumökin Blondie

KUMA rakenne Niinpal Gauhian Santos S.Almonella om. Eve Kähkönen
KUMA rakenne Jedimestari om. Jeeli Laine
KUMA perusväri Sateenkaaren Princess of Egypt om. Satu Karjalainen
KUMA perusväri Sani's Napalminalle Wasabi om. Sara Laihinen

Syyrianhamsterit, koestandardi (2)
Tuomari Marjut Kaakinen


KS1+KSERT Sani's Amaryllis Yamamoto om. Petra Nyman

Tuomarin suosikki: Sani's Amaryllis Yamamoto om. Petra Nyman
Paras nuori: Sani's Amaryllis Yamamoto om. Petra Nyman

Syyrianhamsterit, ei-standardi (4)
Tuomari Marjut Kaakinen


ES1 Niinpal Gauhian Jumbo Juusto om. Jessica Gullblom

Tuomarin suosikki: Rantanplan om. Terttu Rousu
Paras nuori: Niinpal Gauhian Jumbo Juusto om. Jessica Gullblom

Talvikot (16)
Tuomari: Veera Kujansuu


S1 + Sert Tinytail la la Bobo** om. Sarianne Väisänen
S2 + Sert Tinytail Charlie Brown om. Sarianne Väisänen
S3 + Sert Jalokivimimmi om. Mira Mykkälä
S4 + Sert Tinytail Magec om. Sarianne Väisänen
S5 + Sert Tinytail Escanuella om. Sarianne Väisänen

TS Gobaali Gootti om. Antti Nikula
PN Tinytail Charlie Brown om. Sarianne Väisänen

KUMA-Turkki Tinytail Charlie Brown om. Sarianne Väisänen
KUMA-Turkki Gobaali Gootti om. Antti Nikula
KUMA-Kokonaisuus Tinytail Ghost om. Jessica Gullblom
KUMA-kokonaisuus Tinytail Gracious Mark* om. Sarianne Väisänen

Campbelli S (11)
Tuomari: Veera Kujansuu


S1 Sani`s Hereford om. Petra Nyman

Campbelli ES (2)
Tuomari: Veera Kujansuu


ES1 Sani`s Lotta Svärd om. Sara Laihinen
ES2 Sani`s Tellervo Koivisto om. Sara Laihinen

TS Sani`s Lotta Svärd om. Sara Laihinen

Roborovski S (17)
Tuomari: Veera Kujansuu


S1 + Sert Sateenkaaren Matti** om. Satu Karjalainen > FIN MVA
S2 + Sert Wonderland`s Jalokoralli om. Eve Kähkönen
S3 + sert Caius Cabberra om. Petra Nyman
S4 + Sert Spirit Traks om. Pilvi Piirainen
S5 + Sert Wonderland`s Jalokivi om. Eve Kähkönen

TS Varjosielun Briljantti Berliinenmunkki om. Kasperi Karppinen
PN Wonderland`s Jalokoralli om. Eve Kähkönen
PV Sateenkaaren Matti** om. Satu Karjalainen

KUMA-Kokonaisuus Wonderland`s Kissankello om. Pilvi Piirainen
KUMA-Kokonaisuus Wonderland`s Hevoskotka om. Eve Kähkönen
KUMA-kokonaisuus Sateenkaaren Mario Bros* om. Satu Karjalainen
KUMA-Perusväri FIN MVA VV17 JV17 Seku vain Sebastian Aho* om. Nelli Kihniä

Roborovski ES (2)
Tuomari: Veera Kujansuu


ES1 Seku Vain Vilkas om. Sara ja Erin Iso-Kungas

Kiinankääpiö (13)
Tuomari: Veera Kujansuu


S1 + Sert Sani`s Delicios om. Sara Laihinen
S2 + sert Goldilock`s Aihe vapaa* om. Pilvi Piirainen
S3 + sert FIN MVA FIN VLH JV17 Wannabe pimeyden morsian om. Kasperi Karppinen
S4 + sert Varjosielun Sarafina om. Kasperi Karppinen
S5 + sert Sani`s Deltagande om. Lea Kallio

TS Wannabe Syntynyt Köyhänä om. Kasperi Karppinen
PN Varjosielun Sarafina om. Kasperi Karppinen
PV Goldilock`s Aihe vapaa* om. Pilvi Piirainen

KUMA-Tikkaus Goldilock`s Aihe vapaa* om. Pilvi Piirainen
KUMA-Kokonaisuus Sani`s Fröbjuden om. Sara Laihinen
KUMA-Kokonaisuus Sani`s Deltagande om. Lea Kallio
KUMA-Kokonaisuus Varjosielun MR. stork om. Jenni Krekilä
KUMA-Kokonaisuus Varjosielun Banzai om. Kasperi Karppinen

Lemmikkiluokka kääpiöhamsterit A (11)
Tuomari: Mira Mykkälä


PLH1 Yours Mercury II om. Eve kähkönen
PLH2 Sani's Deltagande om. Lea Kallio > FIN TVLH
PLH3 Regalis rebelion build of hope om. Mari Pöyhönen

TS Pätkis om. Hanna Kauranen
PN Yours Mercury II om. Eve kähkönen
PV PPV17 Goldilock`s Mystic om. Asta Rekilä-Suni

KUMA-turkki Gobaali Gootti om. Antti Nikula
KUMA-kokonaisuus Pätkis om. Hanna Kauranen
KUMA-Kokonaisuus Seku vain Vilkas om. Sara ja Erin iso-Kungas

EP-persoona PPV17 Goldilock`s Mystic om. Asta Rekilä-Suni
EP-viikset Regalis Pearly petails om. Emmi Karjalainen
EP-silmät Tinytail Mastea Justice om. Teresa Myllylä
EP-kynnet Regalis Crucible om. Mari Pöyhönen
Ep-touhuilija Seku vain Sebastian Aho om. Nelli Kihniä

Sihteerin suosikki: Sani`s Deltagande om. Lea Kallio

Lemmikkiluokka kääpiöhamsterit B (16)
Tuomari: Saara Lähteenmäki


PLH1 FIN MVA FIN VLH JV17 Wannabe pimeyden morsian om. Kasperi Karppinen
PLH2 PPV17 Regalis Crucible* om. Mari Pöyhönen > FIN VLH
PLH3 Jalokivimimmi om. Mira Mykkälä
PLH4 Ikimetsän Ihmeotus om. Mira Mykkälä

TS Wannabe syntynyt köyhänä om. Kasperi Karppinen
PN Jalokivimimmi om. Mira Mykkälä
PV PPV17 Goldilock`s Mystic om. Asta Rekilä-Suni

KUMA-turkki Gobaali Gootti om. Antti Nikula
KUMA-Luonne Sani`s Deltagande om. Lea Kallio

EP-Kaunis katse Regalis rebelion build of hope om. Mari Pöyhönen
EP-Hieno turkki Harmittavan äveriäs om. Mira Mykkälä
EP-Tsemppi Tinytail Mastea Justice om. Teresa Myllylä

Lemmikkiluokan syyrialaiset A (35)
Tuomari Eve Kähkönen


PLH1 Pikkumökin Blondie om. Terttu Rousu
PLH2 Ironman om. Teresa Myllylä
PLH3 Sateenkaaren Oranssi Hiiri om. Laura Runtti
PLH4 Vivaldine's Filippus Freskomaalari om. Päivi Lindberg
PLH5 Swägädägä Master om. Jeeli Laine

Tuomarin suosikki: Vanda Väkäleuka om. Sara Iso-Kungas
Paras nuori: Porkkana om. Kaisu Marttila
Paras veteraani: Pikkumökin Blondie om. Terttu Rousu

KUMA luonne Elliot Maailman Laidalla om. Minja Turpeinen
KUMA luonne Cutiepie's Turhamainen Mies om. Aukusti Takala
KUMA luonne Kookos om. Aukusti Takala
KUMA turkki Niinpal Gauhian Edward T.Etanus om. Asta Rekilä-Suni
KUMA yleiskunto Pikkumökin Gaia om. Terttu Rousu
KUMA yleiskunto Sani's Suomi om. Sara Laihinen

EP kokonaisuus Porkkana om. Kaisu Marttila
EP kokonaisuus Sateenkaaren Sokeripala* om. Satu Karjalainen
EP kokonaisuus Sateenkaaren Princess of Egypt om. Satu Karjalainen

Lemmikkiluokan syyrialaiset B (32)
Tuomari Satu Karjalainen


PLH1 Pikkumökin Blondie om. Terttu Rousu
PLH2 Vanda Väkäleuka om. Sara Iso-Kungas
PLH3 Sani's Suomi om. Sara Laihinen
PLH4 Pikkumökin Haisuli om. Sari Hautala
PLH5 Sateenkaaren Oranssi Hiiri om. Laura Runtti

Tuomarin suosikki: Porkkana om. Kaisu Marttila
Paras nuori: Niinpal Gauhian Edward T.Etanus om. Asta Rekilä-Suni
Paras veteraani: Pikkumökin Blondie om. Terttu Rousu

KUMA kokonaisuus Vivaldine's Filippus Freskomaalari om. Päivi Lindberg
KUMA kokonaisuus Niinpal Gauhian Edward T. Etanus om. Asta Rekilä-Suni
KUMA kokonaisuus Kookos om. Aukusti Takala
KUMA kokonaisuus Niila Nokinenä om. Sara Iso-Kungas
KUMA yleiskunto Sateenkaaren Part Of Me om. Antti Nikula
KUMA yleiskunto Swägädägä Master om. Jeeli Laine
KUMA yleiskunto Vaiana om. Anne-Mari Autio

EP hieno veteraani Hilu Herkkusuu om. Sari Hautala
EP "päivän marsu" Sani's Napalminalle Wasabi om. Sara Laihinen

BEST IN SHOW standardi luokat
BIS1 TV
BIS2 LK
BIS3 KKH
BIS4 RB
BIS5 PK
BIS6 CB

BEST IN SHOW koe ja ei standardi luokat
BIS1 KS-Syrkki
BIS2 ES cb
BIS3 ES syrkki
BIS4 ES robo

BEST IN SHOW A-lemmikkiluokat
1. Syrkki
2. Kääpiö

BEST IN SHOW B-lemmikkiluokat
1. Syrkki
2. Kääpiö 
10
Näyttelytuloksia / Oulu 29.4.2018 (OSJH)
« Uusin viesti kirjoittanut kileppal 11.05.18 - klo:15:35 »
Kääpiöhamsterit
28 kpl, tuomari Satu Karjalainen


PLH1 Ikimetsän Ihmeotus, om. Mira Mykkälä
PLH2 Yours Mercury II, om. Eve Kähkönen
PLH3 Tinytail Master Justice, om. Teresa Myllylä
PLH4 Järkyttävän Äveriäs, om. Essi Lehtiharju
PLH5 Jalokivi Mimmi, om. Mira Mykkälä

Paras vet Äärettömän äveriäs, om. Mira Mykkälä
Paras nuori Yours Mercury II, om. Eve Kähkönen

Kumat
Sijoilta pudonnut − Tuuleksi Taivaanrantaan, om. Lotta Törmänen
Yleiskunto − Wonderland’s Jalokoralli, om. Eve Kähkönen
Kokonaisuus − Globaali Gootti, om. Antti Nikula
Turkki − Hurja Hubartus, om. Eevi Haukijärvi
Turkki − Mauno, om. Teresa Myllylä
Turkki − Pepsi Maxi, om. Ina Hynninen
Turkki − Afire Love, om. Kaapo Kotikangas
Turkki − Harmittavan Äveriäs, om. Mira Mykkälä

EP
Söpö − Seku Vain Taunokki, om. Sari Jaakkola
Pallero − Seku Vain Mustikki, om. Nelli Kihniä
Lätty − Pätkis, om. Hanna Kauranen
Vappuspesiaali − Seku Vain Antti Pihlström, om. Nelli Kihniä

TS Golden’s Trampa Inte På Tavlan, om. Nelli Kihniä

Syyrialaiset hamsterit
22 kpl, tuomari Satu Karjalainen


PLH1 Sateenkaaren Oranssi Hiiri, om. Laura Runtti
PLH2 Pikkumökin Eloisa, om. Terttu Rousu
PLH3 Pikkumökin Blondie, om. Terttu Rousu
PLH4 Maleron, om. Milla Kaasila
PLH5 Sateenkaaren Rain, om. Hanna Kauranen

Kumat
Tsemppi − Sateenkaaren Sininen Koira, om. Tanja Matikainen
Turkki − Pikkumökin Hetti, om. Terttu Rousu
Turkki − Pyry, om. Essi Lehtiharju
Yleiskunto − Sateenkaaren Birthday, om. Tuuli Lappi
Kokonaisuus − Sateenkaaren Sua Varten, om. Sanni Alatalo

Paras nuori Maleron, om. Milla Kaasila
Paras vet Pikkumökin Blondie, om. Terttu Rousu

EP:t
Vappuspesiaali − Sateenkaaren Firework, om. Antti Nikula
Käsiteltävyys − Harmin Paikka, om. Eevi-Adessa Alatalo
Ihanat korvat − Ironman, om. Teresa Myllylä

TS Lampunhenki, om. Isabella Hynninen

Hamsterien lemmikkiluokkien Best In Show
BIS 1 Syyrianhamsteri
BIS 2 Kääpiöhamsteri
Sivuja: [1] 2 3 ... 10