NÄYTTELYTULOKSET
31.10.2009 VANTAA
Lyhytkarvainen syyrialainen (22)
Tuomari: Heidi Harju
S1.+ SERT Soundlover's Hope, om. Heli Ojala
S2. JV09 Satumetsän Taikavoima***, om. Niina Toivonen
S3. Idoli, om. Saana Kankare
S4. Odeliina Onnenpisara*, om. Minna Tuominen
S5. Dharma, om. Erja Lehtinen
Tuomarin suosikki: Soundlover's Hope, om. Heli Ojala
Paras nuori: Soundlover's Hope, om. Heli Ojala
Paras veteraani: Poême, om. Kaisa Matilainen
Kunniamaininnat:
KUMA (kokonaisuus): Soundlover's Hope, om. Heli Ojala
KUMA (kokonaisuus): Jumba, om. Minna Tuominen
KUMA (perusvärin sävy): Satumetsän Taikaisku***, om. Niina Toivonen
KUMA (kokonaisuus): Idoli, om. Saana Kankare
KUMA (sievä kokonaisuus): Odeliina Onnenpisara*, om. Minna Tuominen
KUMA (sievä kokonaisuus): Dharma, om. Erja Lehtinen
KUMA (sievä kokonaisuus): JV09 Satumetsän Taikavoima***, om. Niina Toivonen
L1-maininnat:
Soundlover's Hiawatha, om. Heli Ojala
Soundlover's Hope, om. Heli Ojala
Soundlover's Heart of Queen, om. Vilma Helle
Soundlover's Happy, om. Vilma & Juulia Aholainen
Yvette Yön Usva, om. Mia Laine
Yvonne Yön Keiju, om. Elina Ylhäinen
Poker Face, om. Saana Kankare
Jumba, om. Minna Tuominen
I. Spider, om. Mia Laine
Satumetsän Taikaisku***, om. Niina Toivonen
Idoli, om. Saana Kankare
Onessa Onnenloitsu, om. Kaisa Matilainen
Odeliina Onnenpisara*, om. Minna Tuominen
Daisy Duck, om. Erja & Elsemay Lehtinen
Dharma, om. Erja Lehtinen
Rosebud, om. Erja Lehtinen
JV09 Satumetsän Taikavoima***, om. Niina Toivonen
Keisari Pablo Suuri I, om. Tia Nissilä
Pai, om. Sofia Tiger
Poême, om. Kaisa Matilainen
Pitkäkarvainen syyrialainen (20)
Tuomari: Heidi Harju
S1. + SERT Gillian Grizelda, om. Piia Lappalainen
S2. + SERT Granaattiomena, om. Niina Toivonen
S3. FIN MVA Soundlover's Desert Rose, om. Heli Ojala
S4. Oranssin Fina, om. Minna Vainio
S5. Satumetsän Unikko, om. Niina Toivonen
Tuomarin suosikki: Oranssin Fina, om. Minna Vainio
Paras nuori: Satumetsän Unikko, om. Niina Toivonen
Kunniamaininnat:
KUMA (sievä kokonaisuus): Satumetsän Unikko, om. Niina Toivonen
KUMA (sievä kokonaisuus): Granaattiomena, om. Niina Toivonen
KUMA (perusvärin sävy): Yökyöpelin Niriliina, om. Mia Laine
KUMA (sievä kokonaisuus): Oranssin Fina, om. Minna Vainio
L1-maininnat:
Satumetsän Unikko, om. Niina Toivonen
Satumetsän Unelma, om. Niina Toivonen
Soundlover's Granado, om. Minna Vainio
Granaattiomena, om. Niina Toivonen
Susa-Erma's Filip, om. Arja Myllylä
Darwin Daredevil*, om. Piia Lappalainen
Paris Hilton, om. Niina Toivonen
Yökyöpelin Niriliina, om. Mia Laine
Hadjira Haliway, om. Piia Lappalainen
Gillian Grizelda, om. Piia Lappalainen
Sweetie, om. Jenna Ylhäinen
Oranssin Fina, om. Minna Vainio
Desire Daydream**, om. Piia Lappalainen
FIN MVA Soundlover's Desert Rose, om. Heli Ojala
Koestandardiluokan syyrialainen (3)
Tuomari: Heidi Harju
Tuomarin suosikki: Onesimos Onnensoturi, om. Minna Tuominen
L1-maininnat:
Onesimos Onnensoturi, om. Minna Tuominen
Viliina Vinhatuuli, om. Minna Tuominen
Ei-standardiluokan syyrialainen (5)
Tuomari: Heidi Harju
ES1. Desdemona, om. Erja & Elsemay Lehtinen
ES2. Soundlover's Dakota, om. Heli Ojala
ES3. Rubeus Hagrid, om. Vilma & Juulia Aholainen
Tuomarin suosikki: Del Megan, om. Erja & Elsemay Lehtinen
L1-maininnat:
Rubeus Hagrid, om. Vilma & Juulia Aholainen
Soundlover's Dakota, om. Heli Ojala
Desdemona, om. Erja Lehtinen
Del Megan, om. Erja Lehtinen
Venäjänkääpiöhamsteri talvikko (23)
Tuomari: Petri Pyysilta
S1. + SERT Tarinan Kihlasilkki, om. Arja Myllylä
S2. + SERT Tarinan Tervaleijona**, om. Arja Myllylä -> FIN MVA
S3. + SERT Tarinan Uusiutuva Taru, om. Arja Myllylä
S4. Tarinan Linnunsiivin, om. Arja Myllylä
Tuomarin suosikki: Artturi Apilankukka, om. Satu Pallasaho
Paras nuori: Diitsin Diggari, om. Satu Pallasaho & Juulia Tähkä
Paras veteraani: Tarinan Kihlasilkki, om. Arja Myllylä
Kunniamaininnat:
KUMA (yleisvaikutelma): Tarinan Linnunsiivin, om. Arja Myllylä
Paras kasvattajaryhmä: Tarinan vkh talvikot
L1-maininnat:
Tarinan Kihlasilkki, om. Arja Myllylä
Tarinan Linnunsiivin, om. Arja Myllylä
Tarinan Luulot Pois, om. Arja Myllylä
Cheersbigears Quest for Camelot, om. Martina Munther
Tarinan Tervaleijona*, om. Arja Myllylä
Venäjänkääpiöhamsteri campbelli (8)
Tuomari: Niina Eskelinen
S1. + SERT Nobilis, om. Erja Lehtinen
S2. + SERT Firefly's Gabrielle, om. Janette Hallikainen
S3. Nigella, om. Erja Lehtinen
Tuomarin suosikki: Nigella, om. Erja Lehtinen
Paras nuori: Nobilis, om. Erja Lehtinen
Kunniamaininnat:
KUMA (kokonaisuus, lupaava): Nigella, om. Erja Lehtinen
L1-maininnat:
Nimrod, om. Erja Lehtinen
Nobilis, om. Erja Lehtinen
Firefly's Garfield, om. Janette Hallikainen
Nigella, om. Erja Lehtinen
Firefly's Gabrielle, om. Janette Hallikainen
Koestandardiluokan venäjänkääpiöhamsteri campbelli (3)
Tuomari: Niina Eskelinen[/size]
KS1. Nubira, om. Erja Lehtinen
Tuomarin suosikki: Susa-Erma's Carlos, om. Arja Myllylä
Paras nuori: Nubira, om. Erja Lehtinen
L1-maininnat:
Susa-Erma's Carlos, om. Arja Myllylä
Jaguar, om. Erja Lehtinen
Venäjänkääpiöhamsteri roborovski (11)
Tuomari: Niina Eskelinen[/size]
S1. + SERT Offline, om. Saana Kankare
S2. Online, om. Saana Kankare
Tuomarin suosikki: Offline, om. Saana Kankare
L1-maininnat:
Offline, om. Saana Kankare
Alexsander-Rybak, om. Mirja Hentilä
X-File's Horizon, om. Martina Munther
Online, om. Saana Kankare
Kristalliprinsessa, om. Saana Kankare
Ei-standardiluokan venäjänkääpiöhamsteri roborovski (5)
Tuomari: Niina Eskelinen[/size]
ES1. EJV09 John O'Carvapallo, om. Martina Munther
Tuomarin suosikki: EJV09 John O'Carvapallo, om. Martina Munther
L1-maininnat:
EJV09 John O'Carvapallo, om. Martina Munther
Kiinankääpiöhamsteri (18)
Tuomari: Petri Pyysilta[/size]
S1. + SERT Öykkäri, om. Saana Kankare
S2. + SERT Yökyöpelin Q-Ukko, om. Mia Laine
S3. + SERT Yökyöpelin Pirskotus, om. Mia Laine
S4. FIN MVA SHY VL LJV09 Yökyöpelin Mikjakkeri, om. Mia Laine & Satu Pallasaho
S5. + SERT Yökyöpelin Raksatar, om. Mia Laine
irtoSERT Yökyöpelin Taidokas, om. Mia Laine
irtoSERT Yökyöpelin Ozmoli, om. Mia Laine
Tuomarin suosikki: Yökyöpelin Urbaani-Urho, om. Arja Myllylä
Kunniamaininnat:
KUMA (yleisvaikutelma): Yökyöpelin Taidokas, om. Mia Laine
KUMA (yleisvaikutelma): Yökyöpelin Ozmoli, om. Mia Laine
Paras sukupolviluokka: Yökyöpelin / Mia Laine
Paras kasvattajaluokka: Yökyöpelin / Mia Laine
L1-maininnat:
Yökyöpelin Taidokas, om. Mia Laine
Yökyöpelin Suhaaja, om. Mia Laine & Satu Pallasaho
Yökyöpelin Tippaiita, om. Mia Laine
Yökyöpelin Raksatar, om. Mia Laine
Yökyöpelin Q-Ukko, om. Mia Laine
Yökyöpelin Ozmoli, om. Mia Laine
FIN MVA SHY VL LJV09 Yökyöpelin Mikjakkeri, om. Mia Laine & Satu Pallasaho
Yökyöpelin Pirskotus, om. Mia Laine
Öykkäri, om. Saana Kankare
FIN MVA Yökyöpelin Kiulukka, om. Mia Laine
Lemmikkiluokan kääpiöhamsterit (28)
Tuomari: Niina Toivonen[/size]
PLH1. Yökyöpelin Suhaaja, om. Satu Pallasaho
PLH2. Dodii, Dooris, om. Satu Pallasaho
PLH3. SHY VL LJV09 Lula Mae, om. Veera Kujansuu
PLH4. Fireflyäs Gabrielle, om. Janette Hallikainen & Jyrki Peltonen
PLH5. Tarinan Kihlasilkki, om. Arja Myllylä
Tuomarin suosikki: Dodii, Dooris, om. Satu Pallasaho
Paras nuori: Dodii, Dooris, om. Satu Pallasaho
Paras veteraani: Tarinan Kihlasilkki, om. Arja Myllylä
Kunniamaininnat:
KUMA (lupaava nuori): Ilo-Vita, om. Mari Kaartinen
KUMA (luonne): Iiris, om. Anni Nieminen
KUMA (kokonaisvaikutelma): Susa-Erma's Crystal, om. Asta Nummenranta
KUMA (yleisvaikutelma): Öykkäri, om. Saana Kankare
KUMA (turkki): Cheersbigears Saskatchewan, om. Martina Munther
KUMA (kokonaisuus): FIN MVA SHY VL LJV09 Yökyöpelin Mikjakkeri, om. Satu Pallasaho & Mia Laine
Lemmikkiluokan syyrialaiset (?)
Tuomari: Saana Kankare[/size]
Tulossa
Lasten lemmikkiluokka (?)
Tuomari: Niina Toivonen[/size]
PLH1. Hansu, om. Netta Örn
PLH2. Lalla, om. Luna Lampikari
PLH3. Yvonne Yön Keiju, om. Elina Ylhäinen
Tuomarin suosikki: Lalla, om. Luna Lampikari
Paras nuori: Yvonne Yön Keiju, om. Elina Ylhäinen
Paras veteraani: Hansu, om. Netta Örn
Kunniamaininnat:
KUMA (yleisvaikutelma): LJV09 Tapsu, om. Sohvi Vihavainen
Hamstrauskilpailu, syyrialaiset (6)
Tuomari: Heli Ojala[/size]
1. Hansu, om. Netta Örn
2. Hannu, om. Netta Örn
3. Desigr-Amma, om. Anni Nieminen
Hamstrauskilpailu, kääpiöhamsterit (4)
Tuomari: Heli Ojala[/size]
1. Iiris, om. Anni Nieminen
2. Ulpu, om. Veera Kujansuu
3. Kiko, om. Karoliina Jantunen
BEST IN SHOW - Standardiluokat
BIS1. lyhytkarvainen syyrialainen Soundlover's Hope, om. Heli Ojala
BIS2. vkh campbelli Nobilis, om. Erja Lehtinen
BIS3. kiinankääpiöhamsteri Yökyöpelin Suhaaja, om. Satu Pallasaho
BIS4. vkh talvikko Tarinan Kihlasilkki, om. Arja Myllylä
BIS5. vkh roborovski Offline, om. Saana Kankare
BIS6. pitkäkarvainen syyrialainen Gillian Grizelda, om. Piia Lappalainen
BEST IN SHOW - Koe- ja ei-standardiluokat
BIS1. ks vkh campbelli Nubira, om. Erja Lehtinen
BIS2. es vkh roborovski EJV09 John O'Carvapallo, om. Martina Munther
BIS3. es syyrialainen Desdemona, om. Erja & Elsemay Lehtinen
BEST IN SHOW - Lemmikkiluokat
BIS1. syyrialainen
BIS2. kääpiöhamsteri Yökyöpelin Suhaaja, om. Mia Laine & Satu Pallasaho
BIS3. lasten lemmikki Hansu, om. Netta Örn
NÄYTTELYTULOKSET
1.11.2009 VANTAA
Lyhytkarvainen syyrialainen (24)
Tuomari: Tuija Johansson[/size]
S1. + SERT SHY VL Soundlover's Beauty Black**, om. Vilma Helle -> FIN MVA
S2. + SERT Odeliina Onnenpisara*, om. Minna Tuominen
S3. JV09 Satumetsän Taikavoima***, om. Niina Toivonen
S4. + SERT Soundlover's Hope*, om. Heli Ojala
S5. + KUMA Delfoin Inessa, om. Paula Simonaho
Tuomarin suosikki: SHY VL Soundlover's Beauty Black**, om. Vilma Helle
Paras nuori: Soundlover's Hope*, om. Heli Ojala
Paras veteraani: SHY VL Soundlover's Beauty Black**, om. Vilma Helle
Kunniamaininnat:
KUMA (kunto): SHY VL Soundlover's Beauty Black**, om. Vilma Helle
KUMA (yleisvaikutelma): Delfoin Inessa, om. Paula Simonaho
L1-maininnat:
Puuttuvat tuloksista.
Pitkäkarvainen syyrialainen (24)
Tuomari: Tuija Johansson[/size]
S1. FIN MVA Soundlover's Desert Rose, om. Heli Ojala
S2. + SERT Jazz*, om. Marja Palomäki
S3. + SERT Granaattiomena*, om. Niina Toivonen
S4. + SERT Satumetsän Unikko, om. Niina Toivonen
S5. Desigr-Amma, om. Anni Nieminen
Tuomarin suosikki: FIN MVA Soundlover's Desert Rose, om. Heli Ojala
Paras nuori: Satumetsän Unikko, om. Niina Toivonen
Paras veteraani: Susa-Erma's Roswitha, om. Martina Munther
Kunniamaininnat:
KUMA (turkin pituus): Mandarin, om. Jenni Mäkitalo
KUMA (turkin pituus): Catching the Butterfly, om. Jenni Mäkitalo
KUMA (väri): Jocelina, om. Minna Tuominen
KUMA (turkin pituus): Powerhouse, om. Kaisa Matilainen
L1-maininnat:
Puuttuvat tuloksista.
Koestandardiluokan syyrialainen (4)
Tuomari: Tuija Johansson[/size]
KS1. Viliina Vinhatuuli++, om. Minna Tuominen
KS2. Kaktusviikuna, om. Marjut Kaakinen
Tuomarin suosikki: Viliina Vinhatuuli, om. Minna Tuominen
L1-maininnat:
Onesimos Onnensoturi, om. Minna Tuominen
Kaktusviikuna, om. Marjut Kaakinen
Viliina Vinhatuuli++, om. Minna Tuominen
Ei-standardiluokan syyrialainen (4)
Tuomari: Tuija Johansson[/size]
ES1. Domino, om. Paula Simonaho
ES2. Soundlover's Dakota, om. Heli Ojala
Tuomarin suosikki: Domino, om. Paula Simonaho
L1-maininnat:
Shutup&Fish!, om. Paula Simonaho
Platinum, om. Kaisa Matilainen
Domino, om. Paula Simonaho
Soundlover's Dakota, om. Heli Ojala
Venäjänkääpiöhamsteri talvikko (29)
Tuomari: Saija Kukkohovi[/size]
S1. Diitsin Diggari, om. Satu Pallasaho & Juulia Tähkä
S2. Susa-Erma's Severy**, om. Paula Simonaho
Tuomarin suosikki: Linnunradan KoKo, om. Jenni Virtamo
Paras nuori: Diitsin Diggari, om. Satu Pallasaho & Juulia Tähkä
Paras veteraani: Pumpkin's Monster Unleashed*, om. Martina Munther
L1-maininnat:
Diitsin Diggari, om. Juulia Tähkä
Susa-Erma's Herman, om. Mari Kaartinen
Dodii, Dooris, om. Satu Pallasaho
Tarinan Heili Karjalasta, om. Arja Myllylä
Susa-Erma's Hercules, om. Marja Palomäki
Tarinan Luulot Pois, om. Arja Myllylä
Susa-Erma's Galilee, om. Paula Simonaho
Tarinan Upseeri Ja Herrasmies, om. Arja Myllylä
Susa-Erma's Severy**, om. Paula Simonaho
Cheersbigears Quest for Camelot, om. Martina Munther
Tarinan Uusiutuva Taru, om. Arja Myllylä
Linnunradan KoKo, om. Jenni Virtamo
Tarinan Teljänneito*, om. Arja Myllylä
Venäjänkääpiöhamsteri campbelli (1)
Tuomari: Saija Kukkohovi[/size]
S1. Susa-Erma's Adamina, om. Marja Palomäki
L1-maininnat:
Susa-Erma's Adamina, om. Marja Palomäki
Koestandardiluokan vkh campbelli (4)
Tuomari: Saija Kukkohovi[/size]
KS1. + KSERT Susa-Erma's Carlos, om. Arja Myllylä
Tuomarin suosikki: Susa-Erma's Gunnar, om. Marja Palomäki
Paras nuori: Susa-Erma's Carlos, om. Arja Myllylä
Kunniamaininnat:
KUMA (kuvio): Susa-Erma's Gunnar, om. Marja Palomäki
L1-maininnat:
Susa-Erma's Carlos, om. Arja Myllylä
Susa-Erma's Gunnar, om. Marja Palomäki
Venäjänkääpiöhamsteri roborovski (10)
Tuomari: Saija Kukkohovi[/size]
S1. + SERT Kristalliprinsessa, om. Saana Kankare
S2. X-File's Horizon, om. Martina Munther
S3. Offline*, om. Saana Kankare
Tuomarin suosikki: X-File's Horizon, om. Martina Munther
L1-maininnat:
Offline, om Saana Kankare
Morris Mini*, om. Sarah Tuuli
Molotov, om. Sarah Tuuli
X-File's Horizon, om. Martina Munther
JV09 Da Capo*, om. Saana Kankare
Online, om. Saana Kankare
Kristalliprinsessa, om. Saana Kankare
Ei-standardiluokan vkh roborovski (3)
Tuomari: Saija Kukkohovi[/size]
ES1. EJV09 John O'Carvapallo, om. Martina Munther
Tuomarin suosikki: Heijastin, om. Saana Kankare
L1-maininnat:
EJV09 John O'Carvapallo, om. Martina Munther
Heijastin, om. Saana Kankare
Harley Davidson, om. Saana Kankare
Kiinankääpiöhamsteri (9)
Tuomari: Saija Kukkohovi[/size]
S1. Yökyöpelin Taimi, om. Saana Kankare
S2. Routalempi, om. Martina Munther
Tuomarin suosikki: Yökyöpelin Urbaani-Urho, om. Arja Myllylä
Paras nuori: Yökyöpelin Urbaani-Urho, om. Arja Myllylä
Paras veteraani: FIN MVA SHY VL Yökyöpelin Mikjakkeri, om. Mia Laine & Satu Pallasaho
L1-maininnat:
Yökyöpelin Taimi, om. Saana Kankare
Routalempi, om. Martina Munther
Yökyöpelin Urbaani-Urho, om. Arja Myllylä
Yökyöpelin Suhaaja, om. Mia Laine & Satu Pallasaho
Lemmikkiluokan syyrialaiset (?)
Tuomari: Niina Toivonen[/size]
PLH1. Eshe Ebonique, om. Kaisa Matilainen
PLH2. Onessa Onnenloitsu, om. Kaisa Matilainen
PLH3. Catching the Butterfly, om. Jenni Mäkitalo
PLH4. Vilhelmiina Villiviuhahdus, om. Kaisa Matilainen
PLH5. Hikaru, om. Paula Simonaho
Tuomarin suosikki: SHY VL Soundlover's Beauty Black**, om. Vilma Helle
Paras nuori: Delfoin Inessa, om. Paula Simonaho
Paras veteraani: Eshe Ebonique, om. Kaisa Matilainen
Kunniamaininnat ja erikoispalkinnot:
KUMA (luonne): Delfoin Inessa, om. Paula Simonaho
KUMA (luonne): Poker Face, om. Saana Kankare
KUMA (turkki): Powerhouse, om. Kaisa Matilainen
KUMA (luonne): Hikaru, om. Paula Simonaho
KUMA (kokonaisuus): Catching the Butterfly, om. Jenni Mäkitalo
KUMA (luonne & turkki): Onessa Onnenloitsu, om. Kaisa Matilainen
KUMA (lihakset): Vilhelmiina Villiviuhahdus, om. Kaisa Matilainen
KUMA (kokonaisuus): Domino, om. Paula Simonaho
KUMA (luonne): Satumetsän Taika, om. Mari Kaartinen
KUMA (luonne): Soundlover's Edina, om. Nilla Haapanen-Suojala
KUMA (kunto): Pai, om. Sofia Tiger
KUMA (kokonaisuus): Fanny, om. Elisa Rautiainen
KUMA (kunto): Susa-Erma's Roswitha, om. Martina Munther
KUMA (luonne & kunto): Eshe Ebonique, om. Kaisa Matilainen
KUMA (kokonaisuus): SHY VL Soundlover's Beauty Black, om. Vilma Helle
KUMA (kokonaisuus): Winona, om. Sarah Tuuli
Lemmikkiluokan kääpiöhamsterit (?)
Tuomari: Saana Kankare[/size]
PLH1. Yökyöpelin Suhaaja, om. Mia Laine & Satu Pallasaho
PLH2. Satine, om. Aino Campos
PLH3. Iiris, om. Anni Nieminen
PLH4. Linnunradan KoKo, om. Jenni Virtamo
Tuomarin suosikki: Yökyöpelin Suhaaja, om. Mia Laine & Satu Pallasaho
Paras nuori: Satine, om. Aino Campos
Paras veteraani: FIN MVA SHY VL LJV09 Yökyöpelin Mikjakkeri, om. Satu Pallasaho & Mia Laine
Kunniamaininnat ja erikoispalkinnot:
KUMA (kynnet): Ilmapallo, om. Alina Paukkunen
KUMA (kynnet): Luna, om. Aino Campos
KUMA (kynnet): SHY VL Lula Mae, om. Veera Kujansuu
KUMA (käsiteltävyys): Artturi Apilankukka, om. Satu Pallasaho
KUMA (käsiteltävyys): Susa-Erma's Severy**, om. Paula Simonaho
KUMA (yleiskunto): Susa-Erma's Crystal, om. Asta Nummenranta
Lasten lemmikkiluokka (4)
Tuomari: Saana Kankare[/size]
PLH1. Tico, om. Kiia-Karoliina Nieminen
PLH2. Yvonne Yön Keiju, om. Elina Ylhäinen
Tuomarin suosikki: Delfoin Bonjo, om. Milla Simonaho
Hamstrauskisat, syyrialaiset (4)
Tuomari: Veera Kujansuu[/size]
1. Desigr-Amma, om. Anni Nieminen
2. Pai, om. Sofia Tiger
3. Soundlover's Fanta, om. Jasmine Hanneva
Hamstrauskisat, kääpiöhamsterit (3)
Tuomari: Veera Kujansuu[/size]
1. Jr. Whiskers, om. Mimi
2. Iiris, om. Anni Nieminen
3. Dickie Lee, om. Sarah Tuuli
BEST IN SHOW - Standardiluokat
BIS1. pitkäkarvainen syyrialainen FIN MVA Soundlover's Desert Rose, om. Heli Ojala
BIS2. lyhytkarvainen syyrialainen SHY VL Soundlover's Beauty Black**, om. Vilma Helle
BIS3. vkh talvikko Diitsin Diggari, om. Satu Pallasaho & Juulia Tähkä
BIS4. vkh roborovski Kristalliprinsessa, om. Saana Kankare
BIS5. vkh campbelli Susa-Erma's Adamina, om. Marja Palomäki
BIS6. kiinankääpiöhamsteri Yökyöpelin Taimi, om. Saana Kankare
BEST IN SHOW - Koe- ja ei-standardiluokat
BIS1. ks vkh campbelli Susa-Erma's Carlos, om. Arja Myllylä
BIS2. ks syyrialainen Viliina Vinhatuuli++, om. Minna Tuominen
BIS3. es syyrialainen Domino, om. Paula Simonaho
BIS4. es vkh roborovski EJV09 John O'Carvapallo, om. Martina Munther
BEST IN SHOW - Lemmikkiluokat
BIS1. syyrialainen Eshe Ebonique, om. Kaisa Matilainen
BIS2. kääpiöhamsteri Yökyöpelin Suhaaja, om. Mia Laine & Satu Pallasaho
BIS3. lasten lemmikki Tico, om. Kiia-Karoliina Nieminen
Etsintäkuulutus: Kenellä ovat lauantain lemmikkisyyrialaisten tulokset?