ULKOMUOTOLUOKAT
Lyhytkarvainen (19 kpl), tuomari: Sini Niemisalo
S 1 + KUMA: Vivaldine's Rosabella Ruusunen***, om. Taru & Päivi Virtanen
S 2 + SERT: Vivaldine's Tobias Taikaviitta, om. Jaana Vanhatalo
S 3 + KUMA: FIN MVA Yökyöpelin Garski, om. Mia Laine
S 4 + SERT: Aamurusko, om. Salla & Mikko Salonen
S 5: Firefly's Cariann*, om. Janette Hallikainen
KUMA: JV07 Vivaldine's Rahmud Rohkea, om. Taru & Päivi Virtanen
Paras nuori: Soundlover's Yazz, om. Heli Ojala
Paras veteraani: FIN MVA Yökyöpelin Garski, om. Mia Laine
Tuomarin suosikki: Susa-Erma's Sabina, om. Marja Palomäki
Koestandardi lyhytkarvainen (4 kpl), tuomari: Sini Niemisalo
KS 1: Nathaniel Nallekarhu, om. Riikka Viskari & Minna Tuominen
Pitkäkarvainen (19kpl), tuomari: Sini Niemisalo
S 1 + SERT: Damask Rose**, om. Salla Salonen -> FIN MVA
S 2 + KUMA: Colbronde's Jakaranda, om. Niina Toivonen
S 3 + KUMA: Colbronde's Josera, om. Marja Palomäki
Paras nuori: Colbronde's Jakaranda, om. Niina Toivonen
Tuomarin suosikki: Damask Rose**, om. Salla Salonen
Koestandardi pitkäkarvainen (1 kpl), tuomari: Sini Niemisalo
KS 1: Firefly's Hienohelma, om. Minna Tuominen
Campbelli (5 kpl), tuomari: Petri Pyysilta
S 1 + KUMA: Täystuhon Zadok*, om. Salla Salonen
S 2 + KUMA: Symphatil Kolibri, om. Liina Papinsaari
Koestandardi campbelli (1 kpl), tuomari: Petri Pyysilta
KS 1: Firefly's Lancelot, om. Janette Hallikainen
Ei-standardi campbelli (3 kpl), tuomari: Petri Pyysilta
Ei palkittuja
Talvikko (16 kpl), tuomari: Petri Pyysilta
S 1 + SERT: Linnunradan Syyssonaatti, om. Pia Oinonen
S 2 + SERT: Juhani, om. Karoliina Ylinen
S 3 + SERT: Satumetsän Sinna, om. Taina Humaloja & Riikka Jussila
S 4 + KUMA: Jally Rally, om. Niina Toivonen
KUMA: Linnunravan Ovaali, om. Pia Oinonen
Tuomarin suosikki: Linnunradan Syyssonaatti, om. Pia Oinonen
Kiinankääpiö ( kpl), tuomari: Petri Pyysilta
S 1 + KUMA: FIN MVA Yökyöpelin Eskis, om. Mia Laine
S 2 + KUMA: O'gay*, om. Saana Kankare
S 3 + KUMA: Dancing Fairy's Hux Flux*, om. Mia Laine
Paras veteraani: FIN MVA Yökyöpelin Eskis, om. Mia Laine
Tuomarin suosikki: O'gay*, om. Saana Kankare
Roborovski (4 kpl), tuomari: Petri Pyysilta
S 1 + SERT: Nuusku, om. Saana Kankare
S 2 + KUMA: Von Wirtanen, om. Saana Kankare
Paras nuori: Von Wirtanen, om. Saana Kankare
Tuomarin suosikki: Von Wirtanen, om. Saana Kankare
Ei-standardi roborovski (3 kpl), tuomari: Petri Pyysilta
ES 1: Ice Cream Man, om. Saana Kankare
Edit: Korjattu syyrialaisille KS-luokat (aiemmin tuloksissa merkitty ES, mun moka) -Sini
BEST IN SHOW:t
Standardiluokka
BIS 1: TV - Linnunradan Syyssonaatti*, om. Pia Oinonen
BIS 2: KKH - FIN MVA Yökyöpelin Eskis, om. Mia Laine
BIS 3: LK - Vivaldine's Rosabella Ruusunen***, om. Taru & Päivi Virtanen
BIS 4: RB - Nuusku*, om. Saana Kankare
BIS 5: PK - Damask Rose***, om. Salla Salonen
BIS 6: CB - Täystuhon Zadok*, om. Salla Salonen
Koe-/ei-standardiluokka
BIS 1: KS -
BIS 2: KS -
BIS 3: KS CB - Firefly's Lancelot, om. Janette Hallikainen
BIS 4: ES RB - Ice Cream Man, om. Saana Kankare
tulokset täydentyvät myöhemmin
Lemmikkisyyrialaiset (28 kpl)
Tuomari: Heli Ojala
PLH 1 Vivaldine's Tobias Taikaviitta om. Jaana Vanhatalo
PLH 2 SHY VL Symphatil Qasper om. Minna Tuominen
PLH 3 SHY VL Vincenzius Villiviikari om. Minna Tuominen
PLH 4 Nathaniel Nallekarhu om. Riikka Viskari & Minna Tuominen
PLH 5 Hälsingeskogens Maximilian om. Tuomas Ulkoniemi
KUMAT
Vivaldine's Tao Tao Timotei om. Taru & Päivi Virtanen
Susa-Erma's Ronald om. Marika Mykrä
Firefly's Hanipöö om. Saana Kankare
Carmen om. Virpi Koski
Aamurusko om. Mikko Salonen
Lahjoituspalkinnot (Pia Hilden):
Paras Nuori: Nefertiti om. Tiina Ulkoniemi
Paras Veteraani: Satumetsän Neitoperho om. Jenna Huuhtanen
Tuomarin Suosikki: Aamurusko om. Mikko Salonen
Söpöin: Vivaldine's Tao Tao Timotei om. Taru & Päivi Virtanen
Kannustuspalkinto: Susa-Erma's Ronald om. Marika Mykrä
Lahjoituspalkinnot (Satumetsän):
Persoonallisin: November Rain om. Saana Kankare
Lahjoituspalkinnot (Tiina Ulkoniemi):
Carmen om. Virpi Koski
Lemmikkikääpiöt (13kpl)
Tuomari: Heli Ojala
PLH 1: Symphatil Kolibri, om. Liina Papinsaari
PLH 2: Satumetsän Sinna om. Taina Humaloja & Riikka Jussila
PLH 3: Satumetsän Unilintu om Miira Mand
PLH 4: SHY VL Satumetsän Rosa Hansa om. Pia Hilden
PLH 5: Linnunradan Hekla => SHY VL , om. Virpi Koski
KUMAT:
Symphatil Kiiwi om. Elias Papinsaari
Nyytiäinen om. Saana Kankare
Paras nuori: Satumetsän Unilintu om Miira Mand
Paras veteraani: SHY VL Satumetsän Rosa Hansa om. Pia Hilden
Tuomarin suosikki: Symphatil Kolibri, om. Liina Papinsaari
Lahjoituspalkintoja (Pia Hilden):
Symphatil Kiiwi om. Elias Papinsaari
SHY VL Yökyöpelin Gurko om. Saana Kankare (söpöin)
Nuppi om. Jemina Kopakkala (kannustuspalkinto)
Nyytiäinen om. Saana Kankare (kuma)
SHY VL Yökyöpelin Gurko om. Saana Kankare
Pörri om. Minna Vähämaa
Lahjoituspalkintoja (Satumetsän):
SHY VL Yökyöpelin Gurko om. Saana Kankare (persoonallisin)
Erikoispalkinto (Tiina Ulkoniemi):
Susa-Erma's Pirita om. Lilja Nyberg
Lemmikkiluokan Best In Show
BIS 1: Vivaldine's Tobias Taikaviitta om. Jaana Vanhatalo
BIS 2: Symphatil Kolibri, om. Liina Papinsaari